Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Niye başka ilaç denemiyor sende ya. Sanki artık bir başlıkta yazmışlardı sanki bir doktor artık direkt Femara kullanıyoruz demiş. Ben o ilaçlardan hiç anlamıyorum bu arada. Okuduğum öyle diyordu sadece
Aynen klomen cevap vermiyorsa bir tık üstü femaraya geçiyorlar, ama klomen doz yükselterek femara etkisi sağlanabiliyor. Devlet hastanesi olduğu için muhtemelen en düşük maliyetli ilacı yazıyordur doktor

Aynen klomen cevap vermiyorsa bir tık üstü femaraya geçiyorlar, ama klomen doz yükselterek femara etkisi sağlanabiliyor. Devlet hastanesi olduğu için muhtemelen en düşük maliyetli ilacı yazıyordur doktor
Yok be yazmıyor benim zorumla yazdı. Regl gunu gel ilac başlayalım dedi o gün gittim bakti tamam büyük kist yok başlayabilirsin dedi bekliyorum tabi ne bekliyorsun dedi hocam yazmayacak misiniz dedim ya o reçetesiz alınıyor aslında öyle pahalı değil dedi ben de hocam yazsanız dedim tamam yazayım dedi tövbe tövbe sanki kendi cebinden veriyor ilaci bir de parayla gidiyorum devlet ama prof yani

Ben 2 tedavimde de günde 3 kullandım ca ım benim yumurtalar gelişti çatladı kist olmadı ama tutmadı malesef ilkinde 6 yumurta vardı 2. De 4 yumurta vardı
Iste benim ne kadar hayal perest olduğumu gösteriyor bu yorum .. benim 1 tane yumurtam oluştu diğerleri 13 mm nin altında kaldı. O bir yumurtaya 17 18 mm arasi olunca igne oldum o gün ilişki oldu yani igne olan gün. Ne 36 saat ne başka gün ilişki olmadi biliyorsunuz konular i ona rağmen deli gibi umit ediyorum belki sperm yaşamıştır o 1 tane yumurta çatlayınca tutmuştur diye

Çarşamba sonuç hemen çıkar mı perşembeye mi kalır onu da bilmiyoruz. Bir öncekinde ertesi gün çıkmıştı sonuç. Ürolog randevusunu da alamıyoruz o yüzden. Cidden kafama tüküreyim ya perhize cuma ya da cumartesi başlasaydı bugün gider yaptırırdık spermiogramı. Neyse kısmet değilmiş. Olan oldu. Mikroçip aşılama da çok pahalı. Eğer değerler iyileştiyse şans yüksekse diye sorsak mı bi dedim. Benim aklıma şu an için çok yatmıyor zaten. Hem iki tur o ilaçları kullanmak zorunda kalmayayım aşılama tutmazsa. Hem de aşılama tutmazsa tüpü hiç karşılamayız. Şu anda bile bizi çok zorlayacak. Umut işte onu da bir soralım diyorum bilgi olur
Adetimi bekleyemiyoruz. Ürolog iki ay sonra gelin dedi ona. Üçüncü aya girmiş oluyoruz o zaman. İlaçları bitiyor. Hemen gidelim doktor görsün ki başka yapılacak bir şey varsa önümüze bakalım. Benim kocam çok sabırsız. Ben tüp derken "Bir dur hemen mi yaptıracağız biraz daha deneriz" diyordu. "Şimdi hemen konuşup halledelim"e gelmiş. Öyle bir şey yapmayız sanırım. Zaten yürüyen para olarak görüyorlar ciddi ciddi. Ben temkinli davranmaktan yanayım

Önemli olan kaliteli yumurta elde edebilmek benim 6 yumurta vardı ama hepsi döllenme ye uygun yumurta değildi canım belki içinde 1 2 tanesi o kaliteye sahipti. Senin doz yükseltince daha iyi tepki verir merak etme
Neyse kuzu vardır bi hayır bunda da, laboratuvara baskı yaparsanız acil yarın tüp görüşmesine gideceğiz diye çıkarırlar aynı gün ürologtan rica et şansını dene. Evet pahalı o yüzden bana da tüp daha mantıklı geliyor. Ben bu kadar uyguna yaptırma fırsatım olmasaydı aşılama düşünmezdim hiç.

Ama bu işler böyle zaten. On ilişkiye giren de tek bir ilişkiyle hamile kalıyor. Sadece o ilişkinin doğru tarihe denk gelmesi önemli

Devlet hastanesinde daha pahalı diye Femara yerine Klomen veriyor olabilirler demişti de minseo
Haa anladım canım bak yukarıda yazdım aslında aşağıya ekliyorum

Canım siz doktor görecek diyin hemen yazsınlar raporu. Aslında 2 3 saatte çıkıyor ama muhtemelen hepsini biriktirip öyle hazırlıyorlar. Bizim aynı gün çıkmıştı ama işte o likefaksiyon süresi mi ne onu falan bekliyorlar tabi. Kafana tükürme sonuca göre hareket edersiniz. Olacaksa her türlü olur kısmet artık ben ona inanıyorum biz ne yapsak yapalım denk gelse de hepsini değerlendirsek de olmayabiliyor. Canını sıkma ve pozitif düşün bakalım.

Haa anladım canım bak yukarıda yazdım aslında aşağıya ekliyorum
Aa ben seni özel muayenehanesine gidiyorsun sanıyordum. Ya sen başka doktora mı gitsen? İlaca ben de karşıyım tamam da bazı durumda da kaçınılmaz yani napabiliriz? Yine de diretelim mi hayır ben ilaçsız doğuracağım diye

@terelellidenhalliceyim minseo rahim filmi cekildigim gun gorusmustum sabri beyle ,cok sevmistim onu mesajlarima hep dondu saolsun,bize madem rahim filmi cekildin uc ay dene dedi saolsun hemen yapalim demedi yani hakkini yemeyeyim.

Eklentiler

• 20210309_131514.jpg
    210,6 KB · Görüntüleme: 38
  • 20210309_131506.jpg
    181,7 KB · Görüntüleme: 37
Özel hastanelerde birkaç saat içinde çıkıyor aslında sperm testi sonucu, cumartesi yaptırmamıza rağmen çıkmıştı.

Benim durumu biliyorsun kuzum aslında bu ay dener miyim bilmiyorum esim ile durumlar malum ama ben de değiştirmeyi düşünüyorum doktorumu tamam prof tamam ama diger doktor daha içime sindi yalnız onun haftada sadece iki gün muayenesi var bunun uc

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…