Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Onu da yaptılar mı mikroçip aşılama değil, mikroenjeksiyonla tüp bebek oluyor işte. Bizim daha çok paramız olduğu için biz ondan yaptıracağız. Fakir spermler mecbur kendi gidip döllemeye çalışıyor yumurtayı. Ay sinirlerim bozuldu ya sabahtan beri para hesabı yapıyoruz. Kimse de bilmiyor. Ailelerimizden de isteyemiyoruz o yüzden. Acaba taksit yapıyorlar mıdır falan diye bir umut bekliyoruz görüşmeyi. 9000 fiyat çekti bunlar da. İlaçlar ve muayene dahil değil. Yumurta dondurma dahil değil. O da olursa 7000 de o. Böhü 😢
Allah yardımcımız olsun ya ☹️
Çalışıyor canım özel dersleri oluyor artık ayarlıcaz bakalım senin kocan ne güzel hastanede kollarında uyanırsın kız 🤪
Ahahaha aynen öyle olcak 😂😂😂

Kızlaaaaar toplaşın 😂

Eklentiler

• IMG_20210307_180052_471.jpg
    IMG_20210307_180052_471.jpg
    113,2 KB · Görüntüleme: 35
Valla tükenirdi neslimiz, çok doğru dedin 🙈

10 saat içinde mi? 36-40 saat sonra çatlar yazıyor her yerde beybi. Hatta tüp bebek ve aşılamayı da ona göre 36 saat sonraya planlıyorlar tam. Çok şaşırdım şimdi kafam karıştı sabah mı yapsam akşam mı diye 🙈 allam biz saat hesaplıyoruz millet farkında olmadan hamile kalıyor 😬

Canım hayırlı olsun kararın 😊 doktoru adetliyken ara, onlar anestezili olduğu için sana ameliyathane ile görüşüp ona göre randevu verecekler. Doktorun der zaten şu gün çekelim adetin kaçıncı günündesin diye hesaplar. Yani öyle direkt gidip çekilemezsin benim anestezisiz olmasına rağmen önden plan yapılıyor oraya randevu oluşturuluyor. Sana doktorun söyler zaten aç gel falan diye. Anestezi de bildiğin genel anestezi değil yani solunum falan durmuyor, sedasyon deniyor endoskopide falan da yapılan türden çabucak ayılınan bir operasyon. Ama yine de yanında biri olsun tansiyonun düşer sarhoş gibi olursun dönüşte. Rapor benim hastanede bir hafta sonra çıkmıştı. Ama doktor rapor çıkmadan da görüşünü söyler zaten. Hastaneye göre yoğunluğa göre değişiyor bu süreç sanırım.

Rüyalarımız da çılgın içeriklerle devam ediyor 🙈🙈

Ayyy kız menüleriniz mahvetti beni yine 🙈
Kuzum ben çok araştırmıştım. Yumurta tam geliştiğinde 10 saat içinde çatlar yazıyordu her yerde. Zaten döllenmeye hazır olması da 24 saat olunca. O 36 saat ortalama süre gibi geldi bana. Ama işin içine iğne girince, hani biraz daha büyütüyormuş falan ya o zaman doğru olabilir.tatlım ben kafanı karıştırmış olmayayım. Doktor ne diyorsa ona uymak lazım nihayetinde

Yarın sabah gidiyorum. İnşallah moralim iyi olursa yazacağım buraya. Her şey tertemiz ve olması gerektiği gibi çıksın diye dualarınızı bekliyorum 😇
Hadi hayırlısı kuzum güzel geçsin, sonra da güzel haberler gelsin ❤️

Günaydın canım özledik yaa var mı gelişme regl oldun mu ne durumdasın

Ay evet ben de korkarım valla @MEMUR54 bir de spermlere zarar verir sağlıksız gebelik de olabilir olsa bile Allah korusun 😔
Hala olmadım salı doktor gitmeyi planlıyorum.
Hatta adet olup bu ay yumurta takıbı yaptırmıcam sanırım bi klomen içtim şaştı duzen belkıde bu ay kendıne gelmesı ıcın normal bırakmam lazm blmıorum keyıfsızım hep.
minseo minseo robot süpürge aldın mı sen hepsi burada Xiaomi bin modeli 1500 TL mi ne. 3bin küsürden düşmüş arkadaşımda kullanyor o iki bucuğa aldı ama 😂 eğer alcaksan kaçırma.
Canım Kocam bi gazla aldı 😂😂

Canm ne için gidicen yarın eski mesajlara dönemıyorum cok. Noluyor neler kacırıyorm cok dıslanmıs hissediyorum mm .
@terelellidenhalliceyim
Dışlandın Duygu. Yarın doğuma gidiyorum. Ay pardon doğum haftaya pazartesi. Altınları hazırla. Yarın hsg çekilmeye gidiyorum. Çarşamba kocam spermiogram yaptıracak. Tedavisi işe yaradı mı ona bakılacak. Cuma tüp bebek için ön görüşme. Hafta sonu transfer. Pazartesi doğum. Ben bu şekilde planladım ama bakalım

Dışlandın Duygu. Yarın doğuma gidiyorum. Ay pardon doğum haftaya pazartesi. Altınları hazırla. Yarın hsg çekilmeye gidiyorum. Çarşamba kocam spermiogram yaptıracak. Tedavisi işe yaradı mı ona bakılacak. Cuma tüp bebek için ön görüşme. Hafta sonu transfer. Pazartesi doğum. Ben bu şekilde planladım ama bakalım
Ahahah of yaa . Canımmm Rabbim herseyı gönlünce versin hersey cok guzel cıksın inşallah içini ferah tut hep bıze dedıklerını kendın uygula❣️

Hatta adet olup bu ay yumurta takıbı yaptırmıcam sanırım bi klomen içtim şaştı duzen belkıde bu ay kendıne gelmesı ıcın normal bırakmam lazm blmıorum keyıfsızım hep.
minseo minseo robot süpürge aldın mı sen hepsi burada Xiaomi bin modeli 1500 TL mi ne. 3bin küsürden düşmüş arkadaşımda kullanyor o iki bucuğa aldı ama 😂 eğer alcaksan kaçırma.
Bunu duyduğum iyi oldu şuan kocama sırnaşıyorum alsın diye

Allah yardımcımız olsun ya ☹️

Ahahaha aynen öyle olcak 😂😂😂
Amin amin amin amin amin
Kızlaaaaar toplaşın 😂
Ben yarı hamile sayılırım. Yiyemiyorum nolcak şimdi 🤨
Kuzum ben çok araştırmıştım. Yumurta tam geliştiğinde 10 saat içinde çatlar yazıyordu her yerde. Zaten döllenmeye hazır olması da 24 saat olunca. O 36 saat ortalama süre gibi geldi bana. Ama işin içine iğne girince, hani biraz daha büyütüyormuş falan ya o zaman doğru olabilir.tatlım ben kafanı karıştırmış olmayayım. Doktor ne diyorsa ona uymak lazım nihayetinde

Amin amin inşallah
@terelellidenhalliceyim Canım inşallah her şey temiz çıkar, Rabbim gönlüne göre versin 😊

minseo minseo Ooo çok severim ellerine sağlık 😍
Amin inşallah hepimizin 🙏
Ahahah of yaa . Canımmm Rabbim herseyı gönlünce versin hersey cok guzel cıksın inşallah içini ferah tut hep bıze dedıklerını kendın uygula❣️
Amin inşallah. Size dediklerim aklımda. O yüzden garip bir rahatlık var. Sanki yarın değilmiş de daha çok varmış gibi. Bakalım

Kızlaaaaar toplaşın 😂
Offf beybi sen naptın yaaa 😍😍 ben o kurabiyeleri gidip gelip 2 saat içinde bitiririm benden söylemesi 🙈 afiyet olsun harika görünüyorlar.

Hmm anladım canım benim mesela ovulasyon testi yaptığımda da pik en az 2 gün sürüyordu bazen 3 bile sürdüğü oluyordu. İğne olunca da 2 mm falan daha büyüyormuş diye okumuştum. Belki dediğin gibi iğne olunca o süre de girdiği için hep 36 saat sonra yapıyorlar tüpü ve aşılamayı. Hatta o saati hiç şaşırmayın diyorlar en kritik nokta o diyorlar ,🤷 artık bu kadar hesap kitaba gelmesi lazım bu bebişlerin🙈
Git canım aynen doktoruna da söylersin bu ay vücudumu dinlendirmek istiyoeum diye. Hatta istersen bir döngü ilaçsız takip ettirebilirsin de ilaç kullanmadan yumurta takibi yani senin bünyen normalde ilaçsız nasıl tepki veriyor diye.

Ayy robot baya ucuzlamış cidden. Bu ara aylar önceki fiyatlardan bile ucuz diyolla. Hadi hayırlı olsun güle güle kullan 😍

Ben 8 martı bekliyordum indirim olur diye hangi modeli vacuum mop pro mu? Hangi siteden aldın?
Ben yarı hamile sayılırım. Yiyemiyorum nolcak şimdi 🤨
O nasıl oluyo bacım 😆
Offf beybi sen naptın yaaa 😍😍 ben o kurabiyeleri gidip gelip 2 saat içinde bitiririm benden söylemesi 🙈 afiyet olsun harika görünüyorlar.
Hahaha cidden yenir ama çok lezzetli😂

O nasıl oluyo bacım 😆
Psikolojik olarak kendimi hamileliğe hazırlıyorum. Nasıl aşerilir, nasıl naz yapılır provası. Zaten kocam da düşünerek hamile kalabileceğime inanıyor. Biraz da böyle deneyeyim bakalım 🤣

Kızlar zeynepinharikalardiyarını takip ediyor musunuz? Çok eğleniyorum ya özellikle lohusa tiplemeleri falan harika 🙈 bir iki karakteri hariç hepsini seviyorum. Yakın zamanda kendi de doğum yaptı çok tatlı ya bilmeyenlere tavsiye ederim 🥰
Ben takip ediyorum. Hamile kalmadan önce de lohusaydı o. Onun da epey sıkıntılı olmuş hamile kalana kadarki süreci

Psikolojik olarak kendimi hamileliğe hazırlıyorum. Nasıl aşerilir, nasıl naz yapılır provası. Zaten kocam da düşünerek hamile kalabileceğime inanıyor. Biraz da böyle deneyeyim bakalım 🤣

Ben takip ediyorum. Hamile kalmadan önce de lohusaydı o. Onun da epey sıkıntılı olmuş hamile kalana kadarki süreci
Evet ya dış gebelik falan yaşamış rahminde sorun varmış ameliyat falan olmuş. Bir de aileleri bilmiyormuş bizim gibi, dış gebelik olunca çat diye ortaya çıkmış falan. Pek paylaşmayı sevmiyor bunlwrı ama ben de öğrenince hiçbir yaşantının öyle göründüğü gibi güzel olmadığını ya da o güzelliklere gelene kadar insanların türlü sıkıntılar yaşayabildiğini bir kez daha farkına varmıştım.

Bir de kızlar big little lies dizisini izlediniz mi? Kesinlikle her kadının izlemesi gerektiğini düşünüyorum. Bir ara telif nedeniyle internetten silindi bütün bölümleri ama bulabilirseniz en baştan bir izleyin derim 🥰

Eklentiler

• images.jpeg
    images.jpeg
    26,3 KB · Görüntüleme: 30
Evet ya dış gebelik falan yaşamış rahminde sorun varmış ameliyat falan olmuş. Bir de aileleri bilmiyormuş bizim gibi, dış gebelik olunca çat diye ortaya çıkmış falan. Pek paylaşmayı sevmiyor bunlwrı ama ben de öğrenince hiçbir yaşantının öyle göründüğü gibi güzel olmadığını ya da o güzelliklere gelene kadar insanların türlü sıkıntılar yaşayabildiğini bir kez daha farkına varmıştım.

Bir de kızlar big little lies dizisini izlediniz mi? Kesinlikle her kadının izlemesi gerektiğini düşünüyorum. Bir ara telif nedeniyle internetten silindi bütün bölümleri ama bulabilirseniz en baştan bir izleyin derim 🥰
Evet ya çok zor şeyler yaşamış ama ben sonuna kadar hak veriyorum saklamasına. Ben de elimden geldiğince ve olabildiğince saklamaya devam edeceğim. İnşallah her şey yolunda gider de doğuma giderken "Anne gelin doğuruyom ben" derim ahshdj

Evet ya çok zor şeyler yaşamış ama ben sonuna kadar hak veriyorum saklamasına. Ben de elimden geldiğince ve olabildiğince saklamaya devam edeceğim. İnşallah her şey yolunda gider de doğuma giderken "Anne gelin doğuruyom ben" derim ahshdj
Aynen öyle valla ben de kimseye hemen söylemeyi düşünmüyorum. Ne çok zorlukları varmış bu sürecin baştan sona. Sonra bir şey olsa o insanların bilmesini istemem açıkçası. En yakın çekirdek aileme belki daha erken söylerim diye düşünüyorum bir. Dediğin kadar yapamam 🤣yarın film kaçta bu arada?

X