Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ayın 20 sinde rahim filmi çekilcem bi sorun çıkmazsa sonraki ay aşılama düşünüyorum kuzu mikroçipli olacak. Bazı aşılama olanların klomen ya da femara kullandığını gördüm gonalf daha mı iyi sence? Bir de mesela 2 güzel yumurta gelişti 2 sine de sperm koyuyorlar mı yoksa 1 tanesi mi seçiliyor
Kuzum aşılama oyle deıl, genel de ıgne ile yumurta buyutuluyor, yumurta takıbı yapıyor bu sırada doktor, yumurta 18 - 20mm arası olunca catlatma ignesi yapıyosun onlar sana hangı saatte yapacahını soyluyor, catlama ıgnesınden 36 saat sonra asılama yapılıyor.. Asılama günü asılamadan 2 saat once esın sperm vercek, sperm yıkanıyor, sadece en hızlılat kalıyor, yanı hepsı %100 hızlı oluyor katater yardımıyla yumurtaya en yakın yere spermi bırakıyorlar... %90 dogal yontem asılama.. Dollenme senın vucudunda gerceklesıyor, sperm dolleyebılırse gebelık surecı normal denedgıındekı gıbı ilerliyor.. Spermi yumurtaya en yakın yere bırakıyorlar...

Asılama da amac 1 veya 2 yumurta byuytmek, genelde tek hedeflenır.. 3 yumurta olursa asılama ıptal olur, bızım hastanenin proseduru oyle, tedavıye baslarken bunu kabul edip ımzalıyorsun. Cogul gebelık tehlıkelı bılıyorsun.

İğne dıger ılaclara gore daha etkılı. İğne ile yumurta buyutuluyor.. Ben ilk kez duydum klomen sonrası asılama yapıldıgını.

Mikroçipin tek farkı spermin ayıklanma yöntemi. Klasik yöntemdeki gibi yıkama yapılmıyor. En sağlıklı spermleri seçip kanülle içeri yolluyorlar. Yumurtalara yakın bir yere bırakıyorlar sperm gidip kendi döllüyor. Yani direkt yumurta içine yerleştirme olayı yok tüpteki gibi. Birden fazla yumurtan çatlarsa çoğul gebelik ihtimali oluyor hatta

Tarhana çorbik, hindi baget, pilav
Aynen kuzu ayıklıyorlarmış yumurtaya kadar getirmişken içine sokuverseler keşke 😆 ay inşallah çatlasın da ikiz bebeklerim olsun yahuuu fallarımda hep ikiz çıkıyor 😆 menülerimiz benziyor ben de tavuk sosladım onu atcam fırına yanında tarhana ve nohutlu pilav and salata 😂
Kızlar selam🌸🌸🌸🌸🌸🌸
Rahim filmine ciddi ciddi karar verdim eğer tam günümde olursam adetin 7.günü veya 8.günü ideal dendiği için 27 mart cumartesiye geliyor🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️Benim bir kaç soru var aklımda..

Şimdi ben adet olunca doktoru arayıp şu gün gelip Rahim filmi çekilmek istiyorum dediğimde birkaç gün önce gel muayene edelim sonra adet bitince gel çekelim mi der, yoksa direk 7.günü gidip çekilebilir miyim? Çekileceğim gün yine de ulturasonda bakar mı ondan sonra mı çeker? 🤔 Birde rapor hemen veriliyor mu?

Anestezili çekileceğim için ne kadar sürede uyanırım acaba? (bunu çok merak ediyorum, baya bi tokatlanmışlığım oldu da hemen uyanamıyorum)

Kafam doldi taşti da! Akşam rüyamda hastanedeyim sedye üstünde oturmuşum çırılçıplak👀 kimse ittirmiyor sedyeyi jet hızıyla koridorlardan geçiyordum sedye tepesinde herkes bana bakıyordu memelerimi tutuyordum zıplıyorlar diye kısa süreli şow yaptım millete ya
Kuzu ben kendi doktoruma wp tan yazdım bu ay regl tarihim 13 mart, olursam 20 sinde çekilmek istiyorum dedim. 20 si sabahı aç karna gel dedi bana. Verilen anestezi ameliyattaki gibi düşünmen uyuman için bir ilaç veriyorlar ayılmakta zor olmuyor yani anestezi bile denmez ona sedasyon aslında anestezi olduğu zaman solunumun duruyor ve entübe ediliyorsun bu öyle bişi değil damardan minik bi ilaç

Kuzum aşılama oyle deıl, genel de ıgne ile yumurta buyutuluyor, yumurta takıbı yapıyor bu sırada doktor, yumurta 18 - 20mm arası olunca catlatma ignesi yapıyosun onlar sana hangı saatte yapacahını soyluyor, catlama ıgnesınden 36 saat sonra asılama yapılıyor.. Asılama günü asılamadan 2 saat once esın sperm vercek, sperm yıkanıyor, sadece en hızlılat kalıyor, yanı hepsı %100 hızlı oluyor katater yardımıyla yumurtaya en yakın yere spermi bırakıyorlar... %90 dogal yontem asılama.. Dollenme senın vucudunda gerceklesıyor, sperm dolleyebılırse gebelık surecı normal denedgıındekı gıbı ilerliyor.. Spermi yumurtaya en yakın yere bırakıyorlar...

Asılama da amac 1 veya 2 yumurta byuytmek, genelde tek hedeflenır.. 3 yumurta olursa asılama ıptal olur, bızım hastanenin proseduru oyle, tedavıye baslarken bunu kabul edip ımzalıyorsun. Cogul gebelık tehlıkelı bılıyorsun.

İğne dıger ılaclara gore daha etkılı. İğne ile yumurta buyutuluyor.. Ben ilk kez duydum klomen sonrası asılama yapıldıgını.
Aşılama ilgili çok bilgim yok ben de yeni yeni öğreniyorum her şeyi aynen klomene ben de şaşırdım valla dün forumda okuyunca 🤔 bakalım denicem rahim filminden sonra film sıkıntısız çıkarsa hayırlısı 🙂

Aşılama ilgili çok bilgim yok ben de yeni yeni öğreniyorum her şeyi aynen klomene ben de şaşırdım valla dün forumda okuyunca 🤔 bakalım denicem rahim filminden sonra film sıkıntısız çıkarsa hayırlısı 🙂
Igne verecektir, zaten rahım fılmı sonrası şansın artıyor, asılama ile de %16 artıcak, bu ıs olur kesın 🥰

Aynen kuzu ayıklıyorlarmış yumurtaya kadar getirmişken içine sokuverseler keşke 😆 ay inşallah çatlasın da ikiz bebeklerim olsun yahuuu fallarımda hep ikiz çıkıyor 😆 menülerimiz benziyor ben de tavuk sosladım onu atcam fırına yanında tarhana ve nohutlu pilav and salata 😂

Kuzu ben kendi doktoruma wp tan yazdım bu ay regl tarihim 13 mart, olursam 20 sinde çekilmek istiyorum dedim. 20 si sabahı aç karna gel dedi bana. Verilen anestezi ameliyattaki gibi düşünmen uyuman için bir ilaç veriyorlar ayılmakta zor olmuyor yani anestezi bile denmez ona sedasyon aslında anestezi olduğu zaman solunumun duruyor ve entübe ediliyorsun bu öyle bişi değil damardan minik bi ilaç
Hmm sedasyon şeysi veriyorlar demek anladım canım zırt pırt gitmek istemiyorum hastaneye malum "kayınvalideciğim😈" gezmeye gidiyorum diye biliyor her seferinde çocuğu bırakınca o yüzden kafama takılıyor. Yanımda illa biri olmalı mı ki acaba.. Ay bi yandan stresliyim bi yandan su gibi gelsin geçsin çıkarayım aradan istiyorum. Senin gelişmeleri de merak ediyorum peşinden geliyore 🤸‍♀️aramızda 5 10 gün olacak bakalım inşallah sorunsuz geçer 🙏

Denemeye devam, tüp tedavısı ıcın eksık testlerim vardı onları yaptırdım, onumuzdekı ay baslıcagız buyuk ıhtımalle
İnşallah her şey yolunda gider ilk seferde Bebişin gelir sana 🤭 senin ve eşinin anatomik bir sorunu olmadığı için bence güzel sonuç alırsın tüp bebekten kaliteli embriyolar oluşur inşallah 🙏

Hmm sedasyon şeysi veriyorlar demek anladım canım zırt pırt gitmek istemiyorum hastaneye malum "kayınvalideciğim😈" gezmeye gidiyorum diye biliyor her seferinde çocuğu bırakınca o yüzden kafama takılıyor. Yanımda illa biri olmalı mı ki acaba.. Ay bi yandan stresliyim bi yandan su gibi gelsin geçsin çıkarayım aradan istiyorum. Senin gelişmeleri de merak ediyorum peşinden geliyore 🤸‍♀️aramızda 5 10 gün olacak bakalım inşallah sorunsuz geçer 🙏
Hastaneyi ara doktorun sekretirine bağlan durumu anlat şu gün rahim filmi çekilmek istiyorum diye o sana şu saatte gelin vs der zaten yanında biri olsun, ilaç alacağın için uyanınca bi süre sarhoş gibi olacaksın kalkmana yürümene birinin yardım etmesi lazım eve o şekilde dönemezsin canım eşinle ya da bi arkadaşınla varsa kardeşinle git

@fiona13 @ yildizsavascisi yildizsavascisi @ minseo minseo @ U Uzaygemisi35 @ipek_annesi @MEMUR54 Kızlaaaaaar kist ameliyatlarımı yapan doktorun çalıştığı hastanedeki embriyologla görüştüm bilgi almak için. Sağ olsun kız tek tek anlattı. O da mikroenjeksiyon dedi. "Hangi merkeze giderseniz gidin doktorunuza güvenin. Konuştuğunuz yer de size yanlış bir bilgi vermemiş. Bize de gelsen yazmayabilirdik morfoloji ayrıntısını, her zaman gerek olmuyor. Hatta bir şey değişmiyor onu bilince" dedi. "Önemli olan transfer için seçeceğimiz sperm. Onu zaten embriyologlar tek tek inceliyor. Baş, kuyruk, boyun anomalisi olanları eliyor, biz de öyle yapıyoruz" dedi. "Hatta eşinden başka genetik testler de isteyebilirler" dedi. İstediler dedim. "İnan, onlar hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Sadece daha ayrıntılı bilgi sahibi olmuş olacaksınız ama müdahale edilebilecek bir durum olmayacak" dedi. Zaten ürolog da böyle demişti. Embriyolog bence çok tatlı bir kadındı. Para mara almamasına rağmen ayrıntılı anlattı her şeyi. Ameliyatımı yapan doktor da cevap yazdı şimdi. O tüp bebek merkezinde değil ama aynı hastanede kadın doğumcu hala. "Bana gel ben seni tüp bebek merkezine emanet ederm beraber takip ederiz" dedi. Hastane 9500 fiyat verdi ama buna iki tahlil, yumurta toplama, transfer ve sperm toplama dahilmiş. Muayeneler yok içinde

Dunden beri bana bu topikten bildirim gelmedi canim kendim merak edip girip baktım beni falan etiket yapmışsın ama hiç bildirim gelmemiş anlamadım ilk kez oluyor bi suru de yazışma olmuş sayfalarca

Kızlaaaar menüler ne akşama 🍜
Fırında patatesli tavuk ve pirinç pilavı. Yanında da ayran. Üstüne de künefe 😂😂 boşan da semerini ye hahaha siz demeden ben diyim 😂

Sonomed Kadıköy'de çekileceğim

Mikroçipin tek farkı spermin ayıklanma yöntemi. Klasik yöntemdeki gibi yıkama yapılmıyor. En sağlıklı spermleri seçip kanülle içeri yolluyorlar. Yumurtalara yakın bir yere bırakıyorlar sperm gidip kendi döllüyor. Yani direkt yumurta içine yerleştirme olayı yok tüpteki gibi. Birden fazla yumurtan çatlarsa çoğul gebelik ihtimali oluyor hatta

Getirelim kız. Diyorum zaten sana yeni ekran kartı alacağım ben. Sadece tozunu almayacaksın, altını da temizleyeceksin diye 🤣
Kesin tükenirdi neslimiz. Altına imzamı atıyorum. Benimkini para da caydırmıyor. Tüp bebeği istememe sebebi doğal yoldan olacağına inanması ama ilişkiye girmeden olacağına inanıyor. Yeni teknoloji bu. Ben denedim yüzde yüz tutmama garantisi var 😃

Tarhana çorbik, hindi baget, pilav
Hahahaha koptum yine 😂 haksızlık ediyorsun. Elin kadını rüzgardan hamile kalıyorsa, sen de düşünce gücüyle kalabilirsin bence. Adam haklı 😂

Evet evet hemen dahil edelim bu programa, bu değerli hizmeti reddedemiciğim 😁 tabii canım adamlar işin zevk kısmında, detayları düşünüp de kafa mı patlatsınlar? Her zorluğu biz çekelim onlar sevsinler..
Bak hamile kaldığımızda bunların fitil fitil getiricez burnundan, naz tuz kapris her şeyin alasını yapıcaz 💪

Eğer kadın değil de erkek olsaydı gebelik için uğraşmak zorunda kalan taraf, yeminle nesil tükenirdi. Bu kadar rahatlık olamaz.. Bugün dedim kafamın tasını attırma direkt tüp bebek yaparım uğraşmam, sen uğraşırsın borçla harçla diye. Hemen geri vites 😂 yok hayatım ben psikolojik olarak kendini yıpratma rahat ol diye dedim falan.. Yaw bıraakkk

Kuzum iğneden sonra 10 saat içinde çatluyormuş yumurta. Sonra 24 saat de yumurta süresi zaten. Öncesinde olsun ama 36 saati geçmesin. Sen ona dikkat et daha çok
Valla tükenirdi neslimiz, çok doğru dedin 🙈

10 saat içinde mi? 36-40 saat sonra çatlar yazıyor her yerde beybi. Hatta tüp bebek ve aşılamayı da ona göre 36 saat sonraya planlıyorlar tam. Çok şaşırdım şimdi kafam karıştı sabah mı yapsam akşam mı diye 🙈 allam biz saat hesaplıyoruz millet farkında olmadan hamile kalıyor 😬
Kızlar selam🌸🌸🌸🌸🌸🌸
Rahim filmine ciddi ciddi karar verdim eğer tam günümde olursam adetin 7.günü veya 8.günü ideal dendiği için 27 mart cumartesiye geliyor🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️Benim bir kaç soru var aklımda..

Şimdi ben adet olunca doktoru arayıp şu gün gelip Rahim filmi çekilmek istiyorum dediğimde birkaç gün önce gel muayene edelim sonra adet bitince gel çekelim mi der, yoksa direk 7.günü gidip çekilebilir miyim? Çekileceğim gün yine de ulturasonda bakar mı ondan sonra mı çeker? 🤔 Birde rapor hemen veriliyor mu?

Anestezili çekileceğim için ne kadar sürede uyanırım acaba? (bunu çok merak ediyorum, baya bi tokatlanmışlığım oldu da hemen uyanamıyorum)

Kafam doldi taşti da! Akşam rüyamda hastanedeyim sedye üstünde oturmuşum çırılçıplak👀 kimse ittirmiyor sedyeyi jet hızıyla koridorlardan geçiyordum sedye tepesinde herkes bana bakıyordu memelerimi tutuyordum zıplıyorlar diye kısa süreli şow yaptım millete ya
Canım hayırlı olsun kararın 😊 doktoru adetliyken ara, onlar anestezili olduğu için sana ameliyathane ile görüşüp ona göre randevu verecekler. Doktorun der zaten şu gün çekelim adetin kaçıncı günündesin diye hesaplar. Yani öyle direkt gidip çekilemezsin benim anestezisiz olmasına rağmen önden plan yapılıyor oraya randevu oluşturuluyor. Sana doktorun söyler zaten aç gel falan diye. Anestezi de bildiğin genel anestezi değil yani solunum falan durmuyor, sedasyon deniyor endoskopide falan da yapılan türden çabucak ayılınan bir operasyon. Ama yine de yanında biri olsun tansiyonun düşer sarhoş gibi olursun dönüşte. Rapor benim hastanede bir hafta sonra çıkmıştı. Ama doktor rapor çıkmadan da görüşünü söyler zaten. Hastaneye göre yoğunluğa göre değişiyor bu süreç sanırım.

Rüyalarımız da çılgın içeriklerle devam ediyor 🙈🙈
Fırında patatesli tavuk ve pirinç pilavı. Yanında da ayran. Üstüne de künefe 😂😂 boşan da semerini ye hahaha siz demeden ben diyim 😂

Hahahaha koptum yine 😂 haksızlık ediyorsun. Elin kadını rüzgardan hamile kalıyorsa, sen de düşünce gücüyle kalabilirsin bence. Adam haklı 😂
Ayyy kız menüleriniz mahvetti beni yine 🙈

Hastaneyi ara doktorun sekretirine bağlan durumu anlat şu gün rahim filmi çekilmek istiyorum diye o sana şu saatte gelin vs der zaten yanında biri olsun, ilaç alacağın için uyanınca bi süre sarhoş gibi olacaksın kalkmana yürümene birinin yardım etmesi lazım eve o şekilde dönemezsin canım eşinle ya da bi arkadaşınla varsa kardeşinle git
İnsan kendi ailesine o kadar ihtiyaç duyuyor ki bu gibi durumlarda milletin ağzına laf vermemek için😞 Keşke kardeşim yakın olsaydı onunla giderdim mecbur kocamla gitcem o da işten izin alcak vs. 😕 Dediğin gibi ben o zaman adet olduğum ilk gün arayam diyem ben şu gün geliyorum diye

Valla tükenirdi neslimiz, çok doğru dedin 🙈

10 saat içinde mi? 36-40 saat sonra çatlar yazıyor her yerde beybi. Hatta tüp bebek ve aşılamayı da ona göre 36 saat sonraya planlıyorlar tam. Çok şaşırdım şimdi kafam karıştı sabah mı yapsam akşam mı diye 🙈 allam biz saat hesaplıyoruz millet farkında olmadan hamile kalıyor 😬

Canım hayırlı olsun kararın 😊 doktoru adetliyken ara, onlar anestezili olduğu için sana ameliyathane ile görüşüp ona göre randevu verecekler. Doktorun der zaten şu gün çekelim adetin kaçıncı günündesin diye hesaplar. Yani öyle direkt gidip çekilemezsin benim anestezisiz olmasına rağmen önden plan yapılıyor oraya randevu oluşturuluyor. Sana doktorun söyler zaten aç gel falan diye. Anestezi de bildiğin genel anestezi değil yani solunum falan durmuyor, sedasyon deniyor endoskopide falan da yapılan türden çabucak ayılınan bir operasyon. Ama yine de yanında biri olsun tansiyonun düşer sarhoş gibi olursun dönüşte. Rapor benim hastanede bir hafta sonra çıkmıştı. Ama doktor rapor çıkmadan da görüşünü söyler zaten. Hastaneye göre yoğunluğa göre değişiyor bu süreç sanırım.

Rüyalarımız da çılgın içeriklerle devam ediyor 🙈🙈

Ayyy kız menüleriniz mahvetti beni yine 🙈
Aynen canım öyle yapim adeti şuan tam kestiremiyorum bakalım belli olmaz erken falan olurum olduğum gün ararım gün verirler. Rapor o kadar sürüyor mu ya. Zaten ekranda tüpler geçti geçmedi der uyanınca. Sana o ay korunun demişmiydi doktorun? Bu konuda baya ikiye ayrılıyor doktorlar korunmasak bişe olcak diye korkuyor insan. Aslında ben biraz kistin durumuna da merak ettiğimden önce normal muayene eder mi diye düşündüm neyse bakalım inşallah patlar gider o da adette🙄

ya aslında canımı sıkmıyor değil bu rüyalar neden bu kadar çok rüya görüyorum bilmiyorum sorun mu var acaba ikinci rüyamda da ağlayarak uyandım hatta. bi rüyada şow yaparken diğer rüyada korku filmin içindeyim sanki. Beynim yandı iyice beya

İnsan kendi ailesine o kadar ihtiyaç duyuyor ki bu gibi durumlarda milletin ağzına laf vermemek için😞 Keşke kardeşim yakın olsaydı onunla giderdim mecbur kocamla gitcem o da işten izin alcak vs. 😕 Dediğin gibi ben o zaman adet olduğum ilk gün arayam diyem ben şu gün geliyorum diye
Aynen kuzu valla yakın değilsen zor cidden eşin izin alsın artık ctsi çalışıyor mu?

Hmm her yerde farklı oluyor sanırım. C kollu cihaz dedikleri yeni bir model varmış. Eğer bununla çekilirse basit ve anestezisiz oluyormuş sanırım. Benim gideceğim yerde bu kullanılıyormuş. 2-3 dk.da çekilir, 15-20 dk içinde sonuç alırsınız dediler. Eski tip aletlerde sanırım çekim hem daha zor hem daha uzun sürüyormuş

Evet bende kendim için aşılamayı düşünmem mesela ama senin durumun içinde çok uygun hem, denemelisin gerçekten 😊

Ay nasıl geçtiğiyle ilgili detayları bekliyorum o halde, pazartesi arayıp ordan randevu alacağım. Senin acısız geçerse senin doktordan alayım randevu, takipteyim 🤗
Yarın sabah gidiyorum. İnşallah moralim iyi olursa yazacağım buraya. Her şey tertemiz ve olması gerektiği gibi çıksın diye dualarınızı bekliyorum 😇

X