Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ya ben de sabah testesteron daha yoğun salgılanıyor diye spermler daha canlı oluyormuş diye biliyorum. Bir de içeride hazır canlı sperm bulunması iyi
bir şey ama yumurta takibi hiç yaptırmadım. İğne olunca nasıl oluyordur, nasıl olmalıdır hiçbir fikrim yok

İnşallah dediğin gibi olur, her şey yolunda gider bakalım. Dediğin gibi kontrollü ilerliyor olması bir yandan iyi. Arkadaşım beni bu konuda inanılmaz rahatlattı.

minseo minseo uzay doğru söylüyor. O fiyata ben de üç kez denerdim. Resmen bedava. Bu arada bizim aşılama olsa mikroçip olacaktı ama eşimde sıkıntı olduğu için şansımız düşük. O ilaçları o kadar düşük bir ihtimal için kullanmaya pek değmiyor gibi. Sizde şans yüksek
Ya ben de anlamadım her doktor farklı söylüyor. Ama çoğunlukla iğneden sonraki iki gün üst üste öneriyorlar. Benimki özellikle böyle önerdi hiç anlamadım. Doktora da mesaj attım pazartesi sabah olsa olur mu ilişki diye 🙈 tekrar salı da olsa olur mu diye sormaya çekiniyorum. Özellikle böyle dedi çünkü işine karışmak gibi geliyor.

Valla ben de deneyimlş birinden duymanın çok iyi olduğunu düşünüyorum. Yan etkiler falan da dediği gibi herkeste aynı olmuyor ama bizim gibi bünyeler hemen olumsuzluklara odaklanıyor 🙈 senin için de iyi oldu bence o görüşme. Süreçte de tekrar haberleşirsiniz bence iyi olur zaten.
Canım senin eşinde sperm sorunu yok ki neden salıyı es geçeceksin en önemli günlerden biri o gün çarşambaya zaten yumurta çatlamış işini bitirmiş olacak ben seni yerinde olsam pazartesi akşam ve salı sabahı değerlendiririm ama sen bilirsin yine de. Evet mikroçip olayı beni de sevindirdi daha güvenilir geldi elle tutulur yanı var en azından tüp bebeğe daha yakın bir uygulama iyi spermi seçmeleri vs. Güzel bir yöntem gibi
Canım ben de anlamadım ya 🤔 özellikle böyle söyledi geçen sefer de aynı böyle söylemişti. Ben de anlamadım çoğunluk iki gün üst üste öneriyor. Bir de ben daha önce doktorun yanındayken bir hastasına tarif etmişti. Ona iki gün üst üste önermişti. Bana ikidir böyle tarif ediyor acaba büyüklükleri farklı birden fazla yumurta var hepsi farklı zamanda çatlarsa diye mi? Tek mantıklı yanı oymuş gibi geliyor. Ama senin de birden fazla yumurta vardı. Kafam karıştı valla 🙄

Mikroçip iyiymiş valla canım bence de mantıklı ve avantajlı tüpe kadar gitmeden. İnşallah gerek kalmasın yine de 🙏
Gunaydin bebisler iyi pazarlar 🌺
Günaydın canım 🤗🤗
Kızlar gerilerde özel sağlık sigortasıyla ilgili şeyler yazmışsınız, bazı doktorlar bu konuda yardımcı oluyor, mesele en son tüp bebek için görüştüğüm randevuda doktor tamamlayıcı sağlık sigortam olduğunu söylediğimde verdiği tahlilleride orda yaptırabilmem için kadın doğumdan randevu açıp sigortanın kabul edebileceği bir sebep girdi. Böylece hepsini karşıladı.
Eşimde ürolojiye gittiğinde orda doktorda sebep olarak bebek yazarsam karşılamaz başka yazayım demiş öyle giriş yapmış, sadece spermiyogramı ödemiştik. Aklınızda bulunsun diye yazmak istedim. 🤗
Yaaa çok iyi olmuş. Ne yazdı acaba? Benim endometriozis olduğu için kadın doğumda yapılan hiçbir şeyi karşılamıyor. Hatta doktor da gıcık oldu ben farklı bir şey yazdım dedi. Ama sigorta diyor ki sizin bu belirtiniz de o hastalığınızla alakalı olabilir. O nedenle karşılayamayız 😬 gıcıklar.
Cumaya ön görüşme için randevu aldım. Tırırırım. Pazartesi hsg, çarşamba spermiogram, cuma terelelli-kocası doğalgaz boru hattı döşemesi görüşmeleri. Hafta sonuna hamileyim. Hafta başında doğum yapsam bir sonraki hafta çocuğu okula yazdırırım. Oh, her şey hazır. Darısı başınıza 😎
Oo süper haber. Tam gaz dört nala gidiyorsun kavuşacaksın bebişine inşallah 🤗 çok heyecanlı. Güzel Güzel haberlerini bekliyoruz 🤗
Kızlar benim eşim de Nisanda sperm örneği vermişti, bilen arkadaşlar yorum yapabilir mi, morfoloji için daha detaylı bir rapor mu olmalı?

Eki Görüntüle 2796960
Bence gayet iyi görünüyor anladığım kadarıyla

Ya ben de anlamadım her doktor farklı söylüyor. Ama çoğunlukla iğneden sonraki iki gün üst üste öneriyorlar. Benimki özellikle böyle önerdi hiç anlamadım. Doktora da mesaj attım pazartesi sabah olsa olur mu ilişki diye 🙈 tekrar salı da olsa olur mu diye sormaya çekiniyorum. Özellikle böyle dedi çünkü işine karışmak gibi geliyor.

Valla ben de deneyimlş birinden duymanın çok iyi olduğunu düşünüyorum. Yan etkiler falan da dediği gibi herkeste aynı olmuyor ama bizim gibi bünyeler hemen olumsuzluklara odaklanıyor 🙈 senin için de iyi oldu bence o görüşme. Süreçte de tekrar haberleşirsiniz bence iyi olur zaten.

Canım ben de anlamadım ya 🤔 özellikle böyle söyledi geçen sefer de aynı böyle söylemişti. Ben de anlamadım çoğunluk iki gün üst üste öneriyor. Bir de ben daha önce doktorun yanındayken bir hastasına tarif etmişti. Ona iki gün üst üste önermişti. Bana ikidir böyle tarif ediyor acaba büyüklükleri farklı birden fazla yumurta var hepsi farklı zamanda çatlarsa diye mi? Tek mantıklı yanı oymuş gibi geliyor. Ama senin de birden fazla yumurta vardı. Kafam karıştı valla 🙄

Mikroçip iyiymiş valla canım bence de mantıklı ve avantajlı tüpe kadar gitmeden. İnşallah gerek kalmasın yine de 🙏

Günaydın canım 🤗🤗

Yaaa çok iyi olmuş. Ne yazdı acaba? Benim endometriozis olduğu için kadın doğumda yapılan hiçbir şeyi karşılamıyor. Hatta doktor da gıcık oldu ben farklı bir şey yazdım dedi. Ama sigorta diyor ki sizin bu belirtiniz de o hastalığınızla alakalı olabilir. O nedenle karşılayamayız 😬 gıcıklar.

Oo süper haber. Tam gaz dört nala gidiyorsun kavuşacaksın bebişine inşallah 🤗 çok heyecanlı. Güzel Güzel haberlerini bekliyoruz 🤗

Bence gayet iyi görünüyor anladığım kadarıyla
Ya kocanda sıkıntı yoksa her gün ilişki olsun nolacak ki ben anlamadım. Az mı sperm sayısı? Çatladıktan sonra zaten çok da bir anlamı yok. İhtimalen ilişkiye girin diyorlar tabii yine ama zaten spermin kat edeceği yol da var. Çatlamadan önce orada askerler hazır bulunsa daha iyi

Ya kocanda sıkıntı yoksa her gün ilişki olsun nolacak ki ben anlamadım. Az mı sperm sayısı? Çatladıktan sonra zaten çok da bir anlamı yok. İhtimalen ilişkiye girin diyorlar tabii yine ama zaten spermin kat edeceği yol da var. Çatlamadan önce orada askerler hazır bulunsa daha iyi
Bence de ya. Aksilik çıkmazsa salı da değerlendiririz herhalde. Söylemem doktora 🙈

U Uzaygemisi35 Düzensiz adet, kanaması var falan yazmıştı sanırım canım, hasta lehine yönlendiren doktorları seviyorum. 🙈

minseo minseo Mikroenjeksiyon aşılamayı ilk defa duydum harika bir şeymiş, fiyatıda uygun hiç bekletme cidden. 2-3 aşılama tüp bebek fiyatına denk normalde, seninki çok ucuz, süper bir fırsat 😍

@terelellidenhalliceyim Canım sen rahim filmini nerde çektireceksin?

Öyle yap. Biz de söylemicez doktora, söz 🤐
Hahaha aramızda 🙈
U Uzaygemisi35 Düzensiz adet, kanaması var falan yazmıştı sanırım canım, hasta lehine yönlendiren doktorları seviyorum. 🙈

minseo minseo Mikroenjeksiyon aşılamayı ilk defa duydum harika bir şeymiş, fiyatıda uygun hiç bekletme cidden. 2-3 aşılama tüp bebek fiyatına denk normalde, seninki çok ucuz, süper bir fırsat 😍

Evet benimki de öyle yazdıydı hatta söyleyin bana boşa para ödemeyin dediydi ama sigorta baya uyanık çıktı. Her şeyi ona bağlıyor 😬

U Uzaygemisi35 bence de eş faktörün olsa zaten gün aşırı hatta 2 güne bir en mantıklısı ama senin eşinde sıkıntı yok bilimsel olarak bi kadının 1 ayda hamile kalabileceği gün sayısı 2 gün sen 1 gününü değerlendirceksin diğer 1 gün boş geçmiş olacak, önemli olan en iyi gelişen yumurtayı yakalamak bence arkadan gelen yumurta da olursa onu da gün aşırı da yakalarsın zaten illa ki bilemedim bana pik ve çatlatma üst üste mantıklı geliyor eğer eş faktörü yoksa 🤔

Valla ben de yeni yeni araştırmaya başladım canım ben normalde mesafeliyim aşılamaya yüzde 15 ihtimal diyorlardı ama bunda olasılığın yüksek olması beni cezbetti, tüpte bile yüzde 50 olasılık var mikroçipli aşılama ile yüzde 40 kara kadar çıkıyormuş şans denemekte fayda var

Sohrab Sohrab canım sana mesaj atamıyorum, senin aşılama mikroçipli mi olmuştu? Bir de ilaç olarak ne kullanmıştın?

Yok canım normal aşılama, gonalf 450 kullandık
Asılama mı olacaksın?
Ayın 20 sinde rahim filmi çekilcem bi sorun çıkmazsa sonraki ay aşılama düşünüyorum kuzu mikroçipli olacak. Bazı aşılama olanların klomen ya da femara kullandığını gördüm gonalf daha mı iyi sence? Bir de mesela 2 güzel yumurta gelişti 2 sine de sperm koyuyorlar mı yoksa 1 tanesi mi seçiliyor

Kaçırdıklarına bir dönüp bakabilsen, ah bakabilsen... Hangi birine bakacan sayfalarca dünyayı kurtardık

Daha ne görmüş acaba ya? Seninkini de eve kapatıp aç susuz bırakma programına kaydedeyim mi? Kontenjanlar sınırlı. Kararını erken bildir. Benimkine ben defalarca anlattım bak bu şansımızı iyi değerlendirmemiz lazım. Sonra aşılama ya da tüpe gidersek ben bir sürü hormon yükleneceğim. İlaç, iğne verecekler. Bunların yan etkileri var vs diye. Dün tüp bebekle hamile kalan arkadaşımla konuştuktan sonra yanına gelip tekrar anlattım. "İğneleri ben kendim yaptım, bahsedilen yan etkileri hissetmedim diyor" dedim. "Ne iğnesi ya iğne mi yapacaksın?" dedi ilk defa duymuş gibi. E tabii niye hatırlasın böyle önemsiz bir detayı? Giren her türlü bana girecek :/ Ne kadar rahatlar gerçekten.
Evet evet hemen dahil edelim bu programa, bu değerli hizmeti reddedemiciğim 😁 tabii canım adamlar işin zevk kısmında, detayları düşünüp de kafa mı patlatsınlar? Her zorluğu biz çekelim onlar sevsinler..
Bak hamile kaldığımızda bunların fitil fitil getiricez burnundan, naz tuz kapris her şeyin alasını yapıcaz 💪

Yani bir de sanki keyfi bir masraf yapıyoruz. Bizim de çok hoşumuza gidiyor sanki iğneler vurulmak tonla yan etkiler yaşamak. İlaçların risklerini bir okusalar yakınından geçmezler. Bir de tavır yiyoruz bunların üstüne çok acayip çok saçma ya 😔

Ay canım gerçekten pes valla. Benimki de geçen ilaç kullanınca doktora niye gittiğini anlamadı 🙈 dedim ultrasonla bakıyor boyutuna ona göre iğne ayarlıyor gün öneriyor falan. Sanki aylardır konuşmuyoruz bunları geçen ay anlatmadım bak 4 tane yumurtam varmış diye. Gerçekten bak ben eşimin hakkını yiyemem çok ilgilidir pek çok sıkıntımla daha evlenmeden önce ailem olmuştu yani her derdime koşardı. Ama bu konuda ilgileri mi yok nedir asla bizim gibi düşünmüyorlar hissetmiyorlar.
Keşke iğnenin etkisini yaşamamamış olmasını söylemeseydin. Zorlukları daha çok vurgulamak gerekiyor bence. Zaten farkında değiller hiçbir zorluğumızın
Eğer kadın değil de erkek olsaydı gebelik için uğraşmak zorunda kalan taraf, yeminle nesil tükenirdi. Bu kadar rahatlık olamaz.. Bugün dedim kafamın tasını attırma direkt tüp bebek yaparım uğraşmam, sen uğraşırsın borçla harçla diye. Hemen geri vites 😂 yok hayatım ben psikolojik olarak kendini yıpratma rahat ol diye dedim falan.. Yaw bıraakkk
Kızlar bu arada ben de bugün ovitrelle vuracağım öğlen. Doktor pazartesi çarşamba cuma ilişki önerdi pazartesi ve çarşamba kritik dedi. Çoğunuzun doktorlar gibi 36 saat sonra falan demedi yani. Yarın gece değil de sabah ilişki olsa erken mi olur acaba 🙄 ne diyorsunuz?
Kuzum iğneden sonra 10 saat içinde çatluyormuş yumurta. Sonra 24 saat de yumurta süresi zaten. Öncesinde olsun ama 36 saati geçmesin. Sen ona dikkat et daha çok

Kizlar adetime daha 9 gün var ama karnım davul gibi şişti ve kasıklarım agirmaya başladı 😔 ben bu şişkinliğin adet şişkinliği olduğunu biliyorum .. galiba bu ayda gitti ...

Sonomed Kadıköy'de çekileceğim
Ayın 20 sinde rahim filmi çekilcem bi sorun çıkmazsa sonraki ay aşılama düşünüyorum kuzu mikroçipli olacak. Bazı aşılama olanların klomen ya da femara kullandığını gördüm gonalf daha mı iyi sence? Bir de mesela 2 güzel yumurta gelişti 2 sine de sperm koyuyorlar mı yoksa 1 tanesi mi seçiliyor
Mikroçipin tek farkı spermin ayıklanma yöntemi. Klasik yöntemdeki gibi yıkama yapılmıyor. En sağlıklı spermleri seçip kanülle içeri yolluyorlar. Yumurtalara yakın bir yere bırakıyorlar sperm gidip kendi döllüyor. Yani direkt yumurta içine yerleştirme olayı yok tüpteki gibi. Birden fazla yumurtan çatlarsa çoğul gebelik ihtimali oluyor hatta
Evet evet hemen dahil edelim bu programa, bu değerli hizmeti reddedemiciğim 😁 tabii canım adamlar işin zevk kısmında, detayları düşünüp de kafa mı patlatsınlar? Her zorluğu biz çekelim onlar sevsinler..
Bak hamile kaldığımızda bunların fitil fitil getiricez burnundan, naz tuz kapris her şeyin alasını yapıcaz 💪

Eğer kadın değil de erkek olsaydı gebelik için uğraşmak zorunda kalan taraf, yeminle nesil tükenirdi. Bu kadar rahatlık olamaz.. Bugün dedim kafamın tasını attırma direkt tüp bebek yaparım uğraşmam, sen uğraşırsın borçla harçla diye. Hemen geri vites 😂 yok hayatım ben psikolojik olarak kendini yıpratma rahat ol diye dedim falan.. Yaw bıraakkk
Getirelim kız. Diyorum zaten sana yeni ekran kartı alacağım ben. Sadece tozunu almayacaksın, altını da temizleyeceksin diye 🤣
Kesin tükenirdi neslimiz. Altına imzamı atıyorum. Benimkini para da caydırmıyor. Tüp bebeği istememe sebebi doğal yoldan olacağına inanması ama ilişkiye girmeden olacağına inanıyor. Yeni teknoloji bu. Ben denedim yüzde yüz tutmama garantisi var 😃
Kızlaaaar menüler ne akşama 🍜
Tarhana çorbik, hindi baget, pilav

Kızlar selam🌸🌸🌸🌸🌸🌸
Rahim filmine ciddi ciddi karar verdim eğer tam günümde olursam adetin 7.günü veya 8.günü ideal dendiği için 27 mart cumartesiye geliyor🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️Benim bir kaç soru var aklımda..

Şimdi ben adet olunca doktoru arayıp şu gün gelip Rahim filmi çekilmek istiyorum dediğimde birkaç gün önce gel muayene edelim sonra adet bitince gel çekelim mi der, yoksa direk 7.günü gidip çekilebilir miyim? Çekileceğim gün yine de ulturasonda bakar mı ondan sonra mı çeker? 🤔 Birde rapor hemen veriliyor mu?

Anestezili çekileceğim için ne kadar sürede uyanırım acaba? (bunu çok merak ediyorum, baya bi tokatlanmışlığım oldu da hemen uyanamıyorum)

Kafam doldi taşti da! Akşam rüyamda hastanedeyim sedye üstünde oturmuşum çırılçıplak👀 kimse ittirmiyor sedyeyi jet hızıyla koridorlardan geçiyordum sedye tepesinde herkes bana bakıyordu memelerimi tutuyordum zıplıyorlar diye kısa süreli şow yaptım millete ya

Kızlar selam🌸🌸🌸🌸🌸🌸
Rahim filmine ciddi ciddi karar verdim eğer tam günümde olursam adetin 7.günü veya 8.günü ideal dendiği için 27 mart cumartesiye geliyor🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️Benim bir kaç soru var aklımda..

Şimdi ben adet olunca doktoru arayıp şu gün gelip Rahim filmi çekilmek istiyorum dediğimde birkaç gün önce gel muayene edelim sonra adet bitince gel çekelim mi der, yoksa direk 7.günü gidip çekilebilir miyim? Çekileceğim gün yine de ulturasonda bakar mı ondan sonra mı çeker? 🤔 Birde rapor hemen veriliyor mu?

Anestezili çekileceğim için ne kadar sürede uyanırım acaba? (bunu çok merak ediyorum, baya bi tokatlanmışlığım oldu da hemen uyanamıyorum)

Kafam doldi taşti da! Akşam rüyamda hastanedeyim sedye üstünde oturmuşum çırılçıplak👀 kimse ittirmiyor sedyeyi jet hızıyla koridorlardan geçiyordum sedye tepesinde herkes bana bakıyordu memelerimi tutuyordum zıplıyorlar diye kısa süreli şow yaptım millete ya
Hangi şehirdesin?

Valla ben de yeni yeni araştırmaya başladım canım ben normalde mesafeliyim aşılamaya yüzde 15 ihtimal diyorlardı ama bunda olasılığın yüksek olması beni cezbetti, tüpte bile yüzde 50 olasılık var mikroçipli aşılama ile yüzde 40 kara kadar çıkıyormuş şans denemekte fayda var
Evet bende kendim için aşılamayı düşünmem mesela ama senin durumun içinde çok uygun hem, denemelisin gerçekten 😊
Sonomed Kadıköy'de çekileceğim
Ay nasıl geçtiğiyle ilgili detayları bekliyorum o halde, pazartesi arayıp ordan randevu alacağım. Senin acısız geçerse senin doktordan alayım randevu, takipteyim 🤗

X