Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Hay Allah canım çok geçmiş olsun ya. Kemik yoğunluğuna hiç baktırdım mı? Kemik dansitesi diye mi ne geçiyor sanırım. Yani farklı bir durum varsa önlem almak açısından önemli yani geçmişte bu olmuş bir şekilde ama bir daha olmasın. Kemik erimesinde farkında olunmadan böyle ciddi kırıklar olabiliyor gerçekten. Şimdi kullandığın ilaç muhtemelen ona da iyi gelir bu yönde bir şeyleri de ihmal etmemek lazım ya. Çok geçmiş olsun valla

E canim yumurtlama yoksa regl de olmaz bu normal benim her ay başıma geliyor tarlusal alman lazım yoksa cok beklersin daha benim 50 gunu bulur yine de tik olmazdı

Nerdesin canim dün de yoktun
Bence test yaptir ona gore ilaca başla,yada geç yumurtlamis olabilir misin ? Ihtimal var mı sence

Canım ya ben de merak ettimdi dün hiç sesin soluğun çıkmadı. Bence cidden öyle canım yumurtlama görmediğin için gecikiyor. Bir noktada ya yumurtlama olacak ve ondan sonra adet olacaksın. Ya da söktürücü ile olacak fazla gecikmeden. Yani keyifsiz olmakta haklısın ama en azından durumun tutarlı bu aya özgü bir şey olduğu belli. Ovulasyonda pik görüyordun adet oluyordun. Şimdi ultrasonda yumurta yok ovulasyonda pik yok sonra da adet yok. Belli ki bi bu aya özgü bir durum. Bir dahaki ay toparlar inşallah vücudun. Ama bence tarlusal falan kafana göre alma doktor bu ay tedavi uygulandığını falan da bilsin ona göre belki gelecek ay için de farklı önerilerde bulunur

Bu bahsettiğiniz sey nedir arkadaşlar hic bilmiyorum ben
Punch nakışı cnım. Eski den iğneyle kanaviçe işlerdikya onun modernize edilmiş haki. Yün ipliklerle yapılıyıor. Youtubedan bak çok güzel şeyler yapılyıor. Ben hatta amatör olarak bir sayfa bile açtım kendime olursa satış için

Baktırdım canım hatta doktora ben ısrar ettim çekelim diye mümkün değil daha yaşın kaç bu yaşta kemik erimesi olmaz dedi sonra sonucu eline alınca adamın ağzı yere düştü. sonuç Ostropeni çıktı (kemik erimesi başlangıcı) sonra çıkılmaz bir yola girdik iki yılda çok yıprandık 2.çocuk fikrini kesinlikle çıkardık kafamızdan. Bursa da fakülteye özeline profesörlere gitmediğimiz yer kalmadı binlerce para harcadık haddi hesabı yok. Kimse bulamadı. 2.kemik taramam ilkine göre daha iyi çıktı her gittiğim doktora sordum hamileliğe engel mi diye istersen 10 tane doğur dediler ama bu kırıkların sebebini bulun dediler e oda sizin işiniz siz bulamadıysanız başka kim bulacak dedim artık ağrılarla yaşamaya alıştım. Yeri geliyor evi götürüyor hiç bir iş yapamıyorum eşim sağolsun temizliğinden yemeğine çok yardım eder hayatımın geri kalanını böyle yaşayacağım demekki diyip kabullendim. Yaşım geçmeden bir bebek daha istiyorum allahım herkese nasip etsin. Her şey nasip kısmet. Allahım herkese hayırlısını versin.

hahaha yalnız bişi dicem maydonoz buharından sonra 2-3 gün çok açık yeşil akıntı geldi kaygan sanırım iltihabik bişileri söktürüyor şaşırdım ben çok
Ben de kafa dağırmak için başladım 2 aydır da yapıyorum gayet de güzel işler çıkarttığımı düşünüyorum :)
resim atsana neler yaptın ilham olsun bize de
canım bence yumurtlama olmadığı için düzen şaştı
Eğer bu ayda olmazsa artık bende bi doktora gidip tekrardan baktırıcam herşeye, nüçüüün olmuyor 20 ay oldu diye.
senin de mi sebepsiz canım ?
Ben keçiboynuzuna devam Tırırırım attırırım
attırıversinler artık
Benim eşim hayatta yapmaz ,aşiri huylu bende gecen netten masaj yastigi aldim icinde toplar dönuyor ,istedigin yere koyuyorsun tavsiye ederim
o da alınacaklar listemde

iyi de sebebini bulsanız ne olacak ki hadi bebekken düşmüşsün diyelim ne işlerine yarıcak bu bilgi kırık işte tedavisini yapsınlar

Ah canım çok ilginç ya gerçekten bazı şeylere insan akıl sır erdiremiyor. Çok zor süreçler geçirmişsin. Dansite dediğim basit bir kan tahlili demişlerdi bana ama hiç yaptırmadım bilmiyorum da benim elim de çok saçma şekilde kırılmıştı ondan önermişkerdi. Ama senin bunca tetkik içinde o basit şeye mutlaka bakmışlardır zaten. Çok geçmiş olsun valla sana masaj falan da riskli olabilir aman işleri falan hiç düşünme bence de sağlık hepsinden önemli.

Yatarken kullandığın normal yastık bu ama içeriği memory foam. Visco gibi ama aynı malzeme mi emin değilim. Biraz sert bir şey. Yıkanmıyor. Kafanın şeklini alıyor tamamen. Sertlik dereceleri farklı ve şekli değişik bir sürü çeşidi var. Elle deneyerek bakabilirsin mağazalarda. Ben Bellona'dan aldım çok memnunum. 5-6 yıldır kullanıyorum. Evlenince eşime de aldık. Küçük ablam ve kardeşim de ondan kullanıyor. Onların ikisinin de boyun sıkıntılı, sürekli iğneye gidiyorlar.

Evet ya ben çocuğum aşk bebeği olsun derken nerelere geldim Zaman gerçekten bizim aleyhimize işliyor. Karar vermek çok zor iki ucu b.klu değnek. Şaşırdım kaldım vallahi
Yumurta toplama işlemi anestezili, ameliyathanede oluyor. Bunu doktorun yapıyor? Transferi de mi doktorun yapıyor. Ya ben acaba bir de ameliyatlarımı yapan doktora mı gitsem. Çok güveniyorum o kadına aslında ama çok uzakta kalıyor. Eşim sürekli götüremiyor beni zırt pırt izin almak zorunda kalıyor. Ben de kendim gidebileceğim mesafede bir düzgün doktor bulamadım ya. Görümcem kadın doğum uzmanı. Onun da eşinde sıkıntı vardı. Tüp bebek oldu onların da. İstanbul dışında yaşıyorlar ama buraya gelip gittiler tedavi için. Bahçeci'de Cem yaptı

Cartedor
Bilemiyorum kuzu zor bi karar. Durumunuz varsa denemis olmak icin denemek iyi bence. Ben denedim en azindna ilerde bunu niye denemedim demem diye dusunuyorum. Denemedigim sey kalmadi, gelecek ayda minseo nin maydonozunu denicem. Gecen esimle dalga gecioduk bi o kaldi diye, sonra esim et almaya gitti, adam posetin icin maydonoz koymus fazladan esim istemedigi halde. Dedim heralde bu bi isaret

Bilemedim hiç ya. Dünden beri düşünüyorum. İçinden çıkamadım. Önce aşılama sonra tüp bebek denemeyi geçtim tek başına tüp bebek bile zorlayacak bizi. Ailelerimize söylesek halledilir hemen ama biz onlardan saklıyoruz bu durumu. Dene bakalım maydanozu. İnşallah bir faydası olur

evet canım doktor yapıyor ya zaten tüpte önemli olan laboratuvar ve embriyologmuş, doktoru önemli kılan kısım aslında sana verdiği ilaçlar takviyeler doğru dozaj ayarlaması vs. işin büyük yükü embriyologlarda, laboratuvar ve teknolojisi ne kadar iyiyse sonuçta o kadar olumlu oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…