Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Evet canım öyle düşündüm de kaç aydır erteliyordum. Sigorta bana gıcıklık yapıyor hiçbir şeyi karşılamıyor. Öyle olunca da çok pahalı tutacak diye erteledim hep. Bakayım artık karşılarsa sevincem ama karşılamazsa da ne yapayım artık 🙄🤷 evet canım en azından yanıt verip vermediğini birkaç güne kaç mm olacağını hesaplar dimi?

Zatenn 13.gün gittiğimde baya büyüktü benimkiler. Bi de bu sefer ilaca da bir gün erken başlattı belki yine hemen hemen aynı denk gelir.

Ayy bu harika bir şeymiş ya. Görünce rahatladım valla 🙈 kimseye masaj dilenme derdi olmadan yapılır valla çok iyi 😍

Ah çok teşekkür ederim. Kendi kendime yapmam biraz zor gibi şu an çünkü baya omzum falan da tutuk 🙈 sıcaksuyla biraz yumuşarsam onu da yapayım çok sağolun 🙏
Valla yaa akşamları eşime çok dileniyorum 🤣 ama yinede rahatlatmıyor benim sırtımda öyle maalesef tetik noktalarım varmış 🙄

Bilmiyorum ki işte epey ilaç var diye biliyorum. Kuzenime de ilaçlar çok yan etki yapar. Hastanelik olmuştu o tedavilerden birinde. Diğerlerinde de zorlandı. Kafam allak bullak. Yaptırsam hangi merkeze gideceğim o da muamma. Bahçeci skandalından ve kuzenimi hayvanlar gibi sömürüp düdüklemelerinden sonra oraya çok mesafeliyim ama EuroFertil için de iyi şeyler duymadım pek. Laboratuvarı başarılı değil miymiş ne üff
canım haklı olabilirsin tabi konan tanıya göre ilaçlar da değişiyor olabilir benim pek bilgim yok :KK43: doktor ve merkez seçmek en zoru gerçekten. güvenebileceğin bir doktor olmalı. istanbulda ücretsiz ön görüşme gibi bir seçenek var mı ? bir kaç doktora ve farklı merkeze gidip görüşsen aslında belki kafanda netleşir bazı şeyler. İstanbulda adını duyduğum tüp doktorları Mehmet Reşit Asoğlu ve Cem Çelik. Ama merkezden bağımsız bir doktora da gidebilirsin tüp için güvendiğin bir doktor varsa. Benim eğer iş tüpe gelirse ben kendi doktoruma yaptıracağım.
Benim (birkaç gün ileri geri oynama paylı) uygulamada 29 mart görünüyor ama yazsan mı yazmasan mı? Bekarmışım, hayatımda da kimse yokmuş da buraya tarih yazdırıyormuşum gibi
yazdır yazdır buraya giriş var çıkış yok :KK70:

Aynı bende öyleyim canım vallahi ölüyorum ağrıdan topları hayal ettim denenebilir kız herşeyi deniyorum onu da denerik 🤣
dene dene doktorlar öneriyor zaten bunu düz bir duvara yaslanarak yapmak daha mantıklı sert zemin olduğu için ya yere yatcaksın oh miss :KK70:
Benimkini de sen punch'la. Tüylü, yünlü şeyler alamıyorum ben astım yüzünden yaaasaaak
punch yeğenimin köpeği olsun yaparım tabi :KK50:

canım haklı olabilirsin tabi konan tanıya göre ilaçlar da değişiyor olabilir benim pek bilgim yok :KK43: doktor ve merkez seçmek en zoru gerçekten. güvenebileceğin bir doktor olmalı. istanbulda ücretsiz ön görüşme gibi bir seçenek var mı ? bir kaç doktora ve farklı merkeze gidip görüşsen aslında belki kafanda netleşir bazı şeyler. İstanbulda adını duyduğum tüp doktorları Mehmet Reşit Asoğlu ve Cem Çelik. Ama merkezden bağımsız bir doktora da gidebilirsin tüp için güvendiğin bir doktor varsa. Benim eğer iş tüpe gelirse ben kendi doktoruma yaptıracağım.

yazdır yazdır buraya giriş var çıkış yok :KK70:
Kendi doktorun nasıl yapıyor? Laboratuvarla mı ortak çalışılıyor? Ay hiçbir şey bilmiyorum ya. Zaten önce aşılama mı denemeliyim onu da bilmiyorum. Aşılama da 6000'e falan patlıyor sanırım mikroçip olunca. Cem benim görümcemi doğurttu, kuzenimi kandırdı resmen parasını cukkaladılar kızın. Görümcemi dolandıramama nedenleri bence kendisinin de kadın doğum uzmanı olmasıydı

ayy cidden zevkli o ben de bi arkadaşım yaparken denemiştim pıt pıt yapılıyor :KK70: bebelerimiz olsun da onların ismini punchlayalım :halay:
Ayy daha az önce eşim işe gitmeden onun hayalini yaptım. Ben o gelene kadsr iyice öğrenirim ismini yaparım ismine uygun temada yaparım önce hastane odasının kapısına sonra da kendi odasına koyarız diye hayal ettik 🙈 inşallah yaa
Memory foam yastıklardan kullanıyorsun değil mi? O bayağı iyi geliyor.
O ne ola kız ilk defa duydum? Ama beddo nun boyunluk gibi değişik bir yastığı var kötü olduğumda onla dolaşıyorum yatıp kalkıyorum baya iyi geliyor. Bir de sıcak su torbası işte 😬

Bu arada canım benim evet tüp bebek tedavisi zor kadın için ama nasıl bir etkisi olacağını bilemeyiz vücudunda belki de sen öyle yaşamayacaksın, veya iyice kontrol altında olacaksın yaşasan bile. Bir de şöyle düşün, doğal yolla olsa ve riskli bir gebelik olsa belki daha ağır geçireceksin 9 ayı. Yani Allah korusun tabi ama hani o ilaçların yan etkilerinden daha kötü bir sonucu olabilir. Ben de kendim mesela tüp bebeğe hep soğuktum nedense dediğin gibi yapay geliyor çocuk aşk çocuğu değilmiş gibi geliyor yani psikolojik bir şey ama ne bileyim. O nedenle ben de soğukum ama göz göre göre risk almaya da değmez. Bir de dediğin gibi rezerv azalıyor kalite düşüyor yaşla. Her geçen ay zorluk iyice artıyor. Benim de biraz sabırsızlığım ondan açıkçası. Olmadığı her ay benim kistim baskılanmadığı için büyüyor, kist büyüdükçe her ay kalite daha da düşüyor. Rezerv zaten her ay azalıyor. Bir de kullandığım ilaçlar da kiste kötü geliyor. Bu süre ne kadar uzarsa normalden daha da fazla zarara uğruyor vücudum yani 😔 bu sebepleri düşünğnce ben de belki düşünürüm diyorum el mahkum.
Valla yaa akşamları eşime çok dileniyorum 🤣 ama yinede rahatlatmıyor benim sırtımda öyle maalesef tetik noktalarım varmış 🙄
Ya ben de. Eşim de hiç sevmez masaj yapmayı 🤣 iki elinin ucuyla 3 saniye yapar tamam hadi yaptım der 🤣 o tetik noktası da neymiş ya ilk defa duyuyorum çoğu şeyi 😬

Kendi doktorun nasıl yapıyor? Laboratuvarla mı ortak çalışılıyor? Ay hiçbir şey bilmiyorum ya. Zaten önce aşılama mı denemeliyim onu da bilmiyorum. Aşılama da 6000'e falan patlıyor sanırım mikroçip olunca. Cem benim görümcemi doğurttu, kuzenimi kandırdı resmen parasını cukkaladılar kızın. Görümcemi dolandıramama nedenleri bence kendisinin de kadın doğum uzmanı olmasıydı
Evet kuzu bi tüp bebek laboratuvarı ile anlaşmalı oluyorlar. Orda yapılıyor işlemlerin. Benim doktor neresi ile anlaşmalı bilmiyorum ama dün ki stalklamalarımıza göre İrenbe gibi duruyor orası da iyi bi merkez zaten izmirde en iyilerden. Yazık günah bu insanlara, sanki 300 500 tl lik işlemler yapılıyor 😔 görümcen doktor mu?

Ayy daha az önce eşim işe gitmeden onun hayalini yaptım. Ben o gelene kadsr iyice öğrenirim ismini yaparım ismine uygun temada yaparım önce hastane odasının kapısına sonra da kendi odasına koyarız diye hayal ettik 🙈 inşallah yaa

O ne ola kız ilk defa duydum? Ama beddo nun boyunluk gibi değişik bir yastığı var kötü olduğumda onla dolaşıyorum yatıp kalkıyorum baya iyi geliyor. Bir de sıcak su torbası işte 😬

Bu arada canım benim evet tüp bebek tedavisi zor kadın için ama nasıl bir etkisi olacağını bilemeyiz vücudunda belki de sen öyle yaşamayacaksın, veya iyice kontrol altında olacaksın yaşasan bile. Bir de şöyle düşün, doğal yolla olsa ve riskli bir gebelik olsa belki daha ağır geçireceksin 9 ayı. Yani Allah korusun tabi ama hani o ilaçların yan etkilerinden daha kötü bir sonucu olabilir. Ben de kendim mesela tüp bebeğe hep soğuktum nedense dediğin gibi yapay geliyor çocuk aşk çocuğu değilmiş gibi geliyor yani psikolojik bir şey ama ne bileyim. O nedenle ben de soğukum ama göz göre göre risk almaya da değmez. Bir de dediğin gibi rezerv azalıyor kalite düşüyor yaşla. Her geçen ay zorluk iyice artıyor. Benim de biraz sabırsızlığım ondan açıkçası. Olmadığı her ay benim kistim baskılanmadığı için büyüyor, kist büyüdükçe her ay kalite daha da düşüyor. Rezerv zaten her ay azalıyor. Bir de kullandığım ilaçlar da kiste kötü geliyor. Bu süre ne kadar uzarsa normalden daha da fazla zarara uğruyor vücudum yani 😔 bu sebepleri düşünğnce ben de belki düşünürüm diyorum el mahkum.

Ya ben de. Eşim de hiç sevmez masaj yapmayı 🤣 iki elinin ucuyla 3 saniye yapar tamam hadi yaptım der 🤣 o tetik noktası da neymiş ya ilk defa duyuyorum çoğu şeyi 😬
Başta fibromiyalji dediler sonra miyofasyal ağrı sendromu dediler sonra 2 yıl içinde 54653.. kere MR a soktular (yumurtalıklarımın tembelliğini buna bağlıyorum biraz) sonuç omurgada çökme kırıklarım var 3 yerde sebebini kimse bulamadı. 2 olasılık sundular; ya hamileliğe bağlı osteoropoz, ya küçükken yüksek bir yerden düşmüş olmam ya da çok şiddetli trafik kazası geçirmiş olmam gerekiyormuş bu kırıkların olması için bunların hiçbiri olmadı 31 yıllık hayatım boyunca. sonuç hala muallak.

Bilmiyorum ki işte epey ilaç var diye biliyorum. Kuzenime de ilaçlar çok yan etki yapar. Hastanelik olmuştu o tedavilerden birinde. Diğerlerinde de zorlandı. Kafam allak bullak. Yaptırsam hangi merkeze gideceğim o da muamma. Bahçeci skandalından ve kuzenimi hayvanlar gibi sömürüp düdüklemelerinden sonra oraya çok mesafeliyim ama EuroFertil için de iyi şeyler duymadım pek. Laboratuvarı başarılı değil miymiş ne üff

Yok canım öyle talep malep beklenti bir şeyim kalmadı adamdan ama o inanılmaz derecede inanıyor düzenli değerlendirebileceğimize. Yaptıkların yapacaklarının teminatıdır, geçmiş koca beş ay var "bu ay olmadıysa nolmuş" dediğin, benim beklediğim her ay zamanımdan ve rezervimden gidiyor. Sonra gebelikte riskler de artacak diyorum. Sen beni mi suçluyorsun diyor. Annemi mi suçlayayım? Sakin haliyle böyle konuşuyor yaparız ederiz ben eminim ufacık tartışmada yemişim deyip yataktan gidecek diye ben mal gibi kalıcam öyle bu ay da gitti geçmiş olsun diye. Beş aydır öyle oldu diye bu ay da öyle olacak diye bir şey yokmuş. Duy da inanma

Düşük olur demelerinin sebebi morfoloji. İki kadın doğumcu (biri özel biri devlet) bir de ürolog aynı şeyi söyledi. Morfoloji düşük olunca maalesef düşükle sonuçlanma ihtimali artıyor dediler.

Benim (birkaç gün ileri geri oynama paylı) uygulamada 29 mart görünüyor ama yazsan mı yazmasan mı? Bekarmışım, hayatımda da kimse yokmuş da buraya tarih yazdırıyormuşum gibi

Memory foam yastıklardan kullanıyorsun değil mi? O bayağı iyi geliyor.

Arkandayız reyiz. Bu maçı al 💪🏼

Ben de tüp sonrası doğal yolla hamile kalanları duyuyorum. Hatta tüpe gideceği ay hamile kalan bir sürü insan var. İkisi direkt tüp dedi biri önce aşılama denenir dedi. Ya bu arada bize bırakıyorlar. Yani "sizin için tüp daha garanti ama doğal yolla deneyin isterseniz. Yalnız düşükle sonuçlanabilir ona göre" diye uyarıyorlar. 4 ay sonra benim yaş 34. Artık ne yapacağımı ne düşüneceğimi hç bilemiyorum. Tüp bana hiç cazip gelmiyor hem aşırı yapay oluşundan hem de ilaçlardan iğnelerden dolayı ama eşimin tedavisi biraz düzeltme yapsa bile doğal yoldan düşükle sonuçlanma ihtimali de beni ayrıca geriyor. Zaten doğru düzgün değerlendiremeyebiliriz yine
Bilemiyorum kuzu zor bi karar. Durumunuz varsa denemis olmak icin denemek iyi bence. Ben denedim en azindna ilerde bunu niye denemedim demem diye dusunuyorum.
Denemedigim sey kalmadi, gelecek ayda minseo minseo nin maydonozunu denicem. Gecen esimle dalga gecioduk bi o kaldi diye, sonra esim et almaya gitti, adam posetin icin maydonoz koymus fazladan esim istemedigi halde. Dedim heralde bu bi isaret 😂

Günaydın kızlar. Hala adet olmadım beşinci gün bugun. Yarın olmadı bi kan verip sonuca göre tarlusal Alcam . Canım cok sıkılfı bu duruma. Herzaman adet oluyodumda bu ay yumurta gozukmedi diye mi Boyle oldu bılmıorum. Cok keyıfsızim.

X