Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Acıktırdınız kızlar ya, kocacım gelmeden dalmasam bari yemeklere :)))))
Valla ben de acıktım musakka taze fasulye tavuk kokuları geldi buralara kadar 😂
Kalp kalbe karşı kiz ben de az önce kalkıp tencereye bi parcs ekmek bandım ahahaa :KK70:
Ben de eve gidip sucuğa ekmek banmak istiyorum 🤭
Eş nobette olunca sabaha kadar mi olmuyor 🙄
Bu arada senin kv kp gelecekti misafirlige ? Geldiler mi 😋
Evet tatlım 24 saat nöbet 2 gün evde oluyor 🙂 onlar mart sonu gelecek kuşum daha var vuslata 😂

Kızlar ben doktora gittim iki adet kist oluşmuş bende ama adet ile kaybolur dedi rahimde gebelik görünmüyor dedi yinede kan testi istedi pek ümidim kalmadı 🙁🙁

Aaa ben ne dedim ki kahvaltı dedim 😂 sen ne yicen brokoli mi yoksa ☹️😂
Hahaha yok canım bugün eşim kabak yapacak 🙈
Kızzz... ızgara tavuk domates corbası diyet yemeği..... Eşim de diyette, kalorisi ne bu yemeğin diye kafamda dır dır yapıyor..
Yaa evet canım normalde öyle ama benim eşimin programında onlar kilo koruma programnda serbest 😬 akşamları tavuk balık et yok sadece sebze var. Öğlenleri yiyebiliyoruz onları. Onlar da haftada 2yi geçmiyor her bir et çeşidi 😢

Kızlar ben doktora gittim iki adet kist oluşmuş bende ama adet ile kaybolur dedi rahimde gebelik görünmüyor dedi yinede kan testi istedi pek ümidim kalmadı 🙁🙁
Adetle sökülür canım kistler.. önemli olan toparlanman suanda, reglden sonra bomba gibi dön, eminin gelecek sefere herşey daha iyi olacak ve güzel haberle alacaksın...en azından şöyle bak olaya o belirsizlik kalktı.

Valla ben de acıktım musakka taze fasulye tavuk kokuları geldi buralara kadar 😂

Ben de eve gidip sucuğa ekmek banmak istiyorum 🤭

Evet tatlım 24 saat nöbet 2 gün evde oluyor 🙂 onlar mart sonu gelecek kuşum daha var vuslata 😂
Ay daha cok varmis kiz, belki bebişte olur inşallah ,kutlarsiniz hep birlikte :KK71:

Adetle sökülür canım kistler.. önemli olan toparlanman suanda, reglden sonra bomba gibi dön, eminin gelecek sefere herşey daha iyi olacak ve güzel haberle alacaksın...en azından şöyle bak olaya o belirsizlik kalktı.
Orası öyle tabiki ama adet beklemesi ayrı sıkıntı bir an gelse tedaviye devam ederim doktora adetini 10 gün bekleyelim dedi ilaç vermedi

Yaa evet canım normalde öyle ama benim eşimin programında onlar kilo koruma programnda serbest 😬 akşamları tavuk balık et yok sadece sebze var. Öğlenleri yiyebiliyoruz onları. Onlar da haftada 2yi geçmiyor her bir et çeşidi 😢
Hmm.. domates çorbası 1 kase 100 calori, ızgara tavuk 220 kalori ekmek yok ama... bence gayet doyurucu.. ben eskiden diyetisyenle çalışmıştım 1 dilim ekmek yemek yerine corba içebilirsin demişti.

Ne diyeti bu ? Tam benlikmiş :skandal:
Ornek gun atsana ölüm diyetini :KK48:
Aslında düşündüğüm kadar zorlanmadım ilginç şekilde. Sadece benim için sebze yemek salata yemek ölüm gibi bişi. 25 yaşımdan sonra denedim birçok sebzeyi. Hiç yemezdim. Hala aram çok iyi değil ama en azından yerken tiksinmiuorum resmen öğürme refleksi geliyordu. Yani nimet olduğu için tiksiniyorum iğrenç falan diyemiyorum ama gerçekten kusma refleksi geliyordu çok uç noktadaydım yani. Şimdi daha iyi aslında sürekli ara öğünlerle birlikte bir şeyler yiyorsun ve genel olarak toksun hep. Tek sıkıntı işte ben sebzeleri bile yağlı kızartmalı ne bileyim çoğunlukla etli kıymalı falan seviyorum. Baya tatsız tuzsuz oluyor haşlama falan yapınca. Öyle olunca da az yiyorsun bence diyetin başarısı buradan geliyor 🤣🤣 sevdiğim yemekte 3.tabağı bile görürğm ama akşama haşlanmış bir sebze olduğunu düşününce iki kaşık zor yiyorum 🤣

Orası öyle tabiki ama adet beklemesi ayrı sıkıntı bir an gelse tedaviye devam ederim doktora adetini 10 gün bekleyelim dedi ilaç vermedi
o zaman adet söktüren çaylar iç süreç hızlanıyor, adaçayı, tarçın çayı, zencefil, kekik..

Hmm.. domates çorbası 1 kase 100 calori, ızgara tavuk 220 kalori ekmek yok ama... bence gayet doyurucu.. ben eskiden diyetisyenle çalışmıştım 1 dilim ekmek yemek yerine corba içebilirsin demişti.
Evet canım aslında dediğin gibi kalori miktarı fazla değil. Bu diyette o ekmek yerine konulan besin grupları sonra geliyor sana mevcut kiloyu koruma programında 🙈 eşim bunla 2 ayda 15kilo falan vermişti diyetisyenle. Şimdi aynısını beraber yapıyoruz. Benim gittiğim diyetisyen bana kumpir dürüm döner lahmacun simit her şeye izin vermişti 🤣 onu yapamadım sonucu ne olurdu bilmiyorum 😬 yoksa ekmek mesela ben de çok aramam yerine ne bileyim pilav yemeyi tercih ederim falan. Ama onları sonra yapçaz biraz daha dişimizi sıkıp 🙈

Uzay arşivden yaptığı tatlı fotolarına bakıyordur.

X