Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ayda bir kere denk gelen o günü değerlendirmeyip o ayı bir kerede harcama olayını bir türlü anlamak istememesinden nefret ediyorum neeefreeet

Sen de haklısın da bazen de gerçekten bir sebep yokken bile biraz zaman gerekiyor. Henüz doktorlar da çözebilmiş değil sebebini. Korunmayı bıraktığın ilk ay hamile kaldın bak bir de burasından düşün. Onu da elde edemeyen var. Hayırlısıyla, sağlıkla olsun da gerekirse aşılamayı da denersin. Şimdi oraları düşünme. Bir bu ayı da değerlendir bakalım. Olmazsa hsg çekil. Gerisi sonra... Her şey adım adım. Şu anda müdahale edemeyeceğin, değiştiremeyeceğim şeyi dert etmemiz bize bir şey kazandırmıyor

Bakın doğarken de tereddütlü doğmuş. Önünü göremiyor çünkü. "Kim bilir neler olacak dünyaya gelince" diye düşünmüş 🤔 Çocuğun olmadığı her ay ermişliğe bir adım daha yaklaşıyoruz. Bence de o olgunluk, farkındalık pat diye hamile kalan insanlarda olamaz
Evet ya bu kadar kritik birkaç günümüz var koca ayda. Bir kere kaçtı mı bütün bir ay gidiyor bizim rezervimiz gidiyor her geçen ay ekstra zorlaşıyor haberleri yok. Bence gerçekten bilgisizliklerinden kaynaklanıyor olur yea herkes nasıl hamile kalıyor olur bizim de kafasındalar. Ama ne kadar parametre olduğunun ve rastgele ayın herhangi bir günündeki ilişkinin hiçbir ile yaramayacağının farkında değiller.

Evet minseo minseo doğarken bile ay dur şimdi doğum kanalında bir şey olursa bak ne doğcam ya yan masadaki kadının çocuğu oksijensiz kalmış bende de varsa falan diye düşünmüş olabilir 🙈

Bence de sabrımız sınanıyor gerçekten. Ve daha olgun daha sağlıklı anneler olacağımıza inanıyorum inşallah. Onlar çocuklarından şikayet ederken biz çocuğumuza her baktığımızda onun olmasını ne kadar istediğimizi onun için nasıl çabaladığımızı hatırlayıp öyle davranacağız ona.

ya nasıl düşünüyorlarsa 🙈 üstelik mekanizmayı falan da anlatıyoruz 24 saat yaşıyor yumurta hücresi diyoruz mesela, yarın yapsak olmaz mı? E olur tabi olur canım sadece yumurta ölmüş olacak ya 🤣 o bir gün için bir ay kaybediliyor ama bunun ciddiyetinin farkında değiller. Ben onlara da kızamıyorum gerçekten çünkü toplum olarak cinsellikte konusunda çok bilgisiziz 😔
kesinlikle katılıyorum canım, benimkisi de aynı telden çalıyor.:110:

Bence sen rahim filmi cekil bi an önce belki tüp tıkalı bunca zaman boşa vakit kaybı sorun yok es de sorun yok düzenli ilişki var tek aklıma gelen rahim filmi
Yakın bir arkadaşım var adı Sinem. 4 yıldır evli. İstanbulun en iyi hastanelerinden birine düğünde takılan alktınları satıp 2 kere tüp denediler, olmadı. sonra rahim filmi çektirmiş, rahminde sıvı varmış onu da almışlar. doğal yolla gebe kaldı. Tabi rahim filmi sıvı alınması elde avuçta çok da para kalmadığından devlette yapmışlar. Şimdi kontrolleri küçük bir özel hastanede yaptırıyor...

Ben kendimi muayeneye ayarlamış hsg klomane falan düşünürken bu sabah yaptığım kaset testte bir gölge gördüm ama kuruma çizgisi midir acaba? Ovulasyona göre 15. Günüm ama normalde bat 5 mart bilemedim şimdi ben 🙄
Canım sende başta test varsa, erken test felan yapsana :))

Merhabalar nasılsınız bir haftadır yoktum malesef dişimle ilgili sıkıntım vardı onla uğraştım allah doktorunda iyisiyle karşılaştırsın maffetti beni ben test yapmıcam reglime 2 gün var gebelik olduğunu sanmıyorum sizler nasılsınız güzel haberler vardır inşllah.
Geçmiş olsun canım, acil şifalar. Bizler de bekliyoruz birkaç gün daha :)

• Beğen
Reactions: niw
ben de 10 aylık doğmuşum biliyo musun hiç gelesim yokmuş suni sancı vermişler anneme yok, vakumla makumla çekmişler beni başıma geleceği biliyormuşum da doğmak istememişim :KK70: vallahi kimse kusura bakmasın ama yıllarca aylarca bekleyip hamile kalan ile 2-3 ayda hamile alan bir kadın asla aynı dönüşüm ve farkındalık içinde olamaz buna inanmıyorum ben de.
Aynen ben de öyle düşünüyorum.. Hatta uzun süreçlerden sonra hamile kalan anne adayları bence çocuğuna daha ilgili, özenli bakıyor....

Merhaba kızlar 9 gün oldu adet olmayali bugün çok fazla bel ağrım ve karın ağrım var idrar testi negatif sizce neden olur bu durum yaşayanlar var mıdır inşallah bende hayırlı haberler alırım
Progestan kullanıyor musun kuzum? doktorun ne dedi.. kan vermen lazım, sonuca göre ilaç kullanıyorsan bıraktırır regl de 3-5 güne gelir. Kullanmıyorsan belki kontrol verebilir.. adet söktürücü de verebilir...

Valla ya.. Kılı kırk yarıyorlar.... ay, bugün de mi yapıcazz..... Sanki ben kendime istiyorum bebeği... Kendimi kurulu robot gibi hissediyorum...Ver tüpe örneği, tamam geri çekil diyesim var :)))
Tüpe veriyorsa yine iyi. Benimki tüpü de ben olarak görüyor galiba, ona da nazlanıyor 🤣
Evet ya bu kadar kritik birkaç günümüz var koca ayda. Bir kere kaçtı mı bütün bir ay gidiyor bizim rezervimiz gidiyor her geçen ay ekstra zorlaşıyor haberleri yok. Bence gerçekten bilgisizliklerinden kaynaklanıyor olur yea herkes nasıl hamile kalıyor olur bizim de kafasındalar. Ama ne kadar parametre olduğunun ve rastgele ayın herhangi bir günündeki ilişkinin hiçbir ile yaramayacağının farkında değiller.

Evet minseo minseo doğarken bile ay dur şimdi doğum kanalında bir şey olursa bak ne doğcam ya yan masadaki kadının çocuğu oksijensiz kalmış bende de varsa falan diye düşünmüş olabilir 🙈

Bence de sabrımız sınanıyor gerçekten. Ve daha olgun daha sağlıklı anneler olacağımıza inanıyorum inşallah. Onlar çocuklarından şikayet ederken biz çocuğumuza her baktığımızda onun olmasını ne kadar istediğimizi onun için nasıl çabaladığımızı hatırlayıp öyle davranacağız ona.
Ben doğurabilirsem yedi yaşına girdiği yaz işe sokacağım. Biraz da o çeksin. Maliyetini karşılaması lazım

Herkes denemeleri doğru yapıp yapmadığını aşağıdan kontrol etsin lütfen. Yanlış yapanlar sıradan çıksın
AAE5176A-CE5F-4D28-8851-B6BA2616F633.jpeg

Tüpe veriyorsa yine iyi. Benimki tüpü de ben olarak görüyor galiba, ona da nazlanıyor 🤣

Ben doğurabilirsem yedi yaşına girdiği yaz işe sokacağım. Biraz da o çeksin. Maliyetini karşılaması lazım
Hahahaha çok mantıklı canım 🙈 haklısın valla ben de oyuncaklarını eskitiyorum, kendi bilir geç kalırsa yeni hiçbir şeyi kalmaz 😒

X