Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Amh hariç sonuçlar çıktı benim. Estradiol yükselmiş yine. 53.8 olmuş. Prolaktinim 27'ye yükselmiş yine ya. 5.7 olmuştu ne güzel. Neyse düşer inşallah kendiliğinden :/

Şimdi bombastik gelişmeye geliyorum. Yemek yaparken birden ağlamaya başladım doktorun "Hamile kalsan bile düşükle sonuçlanır muhtemelen. Tüp bebek için kriterleri karşılamazsanız özel bir merkezde yaptırabilirsiniz" falan demesini hatırlayıp. Sonra sesimi duymuş odadan geldi. "Çaresiz bir şey yok. Sana çocuğunuz hiç olmaz mı dediler sanki? Niye kendine bunu yapıyorsun?"dan girdi "Sanki 2080'de öleceksin demiş de biri ona ağlıyorsun. Ne var bu kadar?"dan çıktı. Ben de bir an için kendisine insani duygular yüklendi sanmıştım. Adam robot gibi tepki vermemi bekliyor. Tüp bebekte kullanılacak ilaçları, o süreci falan düşünüp ağlamam saçma ona göre. Bu arada bizim hatamız olmuş düzgün değerlendirememişiz ama daha onun yeni sonuçlarını görecekmişiz. Sonra düzgün değerlendirebilirmişiz. Bağlama büyüsü yaptıracağım herhalde kocam benimle o şekilde düzenli ilişkiye girecek. Sonra da ben hamile kalacağım. Her hamilelikte düşük riski varmış. Bana yüzde yüz düşer mi demişmiş
Benim prolaktin im 45 sen 27 ye üzülüyorsun e2 benim de 56

Ah bu erkekleri ıslak havlu ile dövmeli 🤨 değerlerin iyi bence canım Prolaktin için testere dişli aslan pençesi içebilirsin baya etki ediyormuş düşmesinde

Evet hahahaha ben kabullenemem kucağıma alana kadar 😆
Daha önce denedim bir ay testere dişliyi sabah akşam. Bir daha yapmam. Belki de başka yerlerimi bozuyor diye korkuyorum. İlaçla düştü benimki ancak 50'den 5'e. Geri yükselmiş
Ee canım bu değerler kötü değil ki. Estradioldan çok anlamıyorum ama benim referans aralığında gayet normal gözüküyor senin değerin. Benim de düşüktü mesela yükseldi diye sevinmiştim. Prolaktin de 27 zatenn üst sınır. Düşer yani öyle çok da takılmayın ona. Eğer kocan bey ilişkiye yanaşırsa memintoları sakla ondan 🙈 yok öyle naz yapıp da sonra prolaktin yükseltecek hareketler🙄

Canım ilkokulda bile bu hep böyleydi erkekler gerçekten bizden daha sonra olgunlaşıyorlar. İdrak etmeleri baya uzun sürüyor. Duygusal olarak bakmıyorlar çoğu şeye. Neyse sinir oldum ama bunlar da bir gelişme bence en azından biraz farkına varıyorlar geç ve yavaş olsa da. Ayrıca doktora ben de takıldım tam olarak neye dayanarak dedi ki hamile kalsan da düşük olur muhtemelen diye? Eşinin değerine mi? Bence böyle her türlü düşük olur demeleri de yanlış gibime geliyor, tabi ki onlar her olasılığı görüp bize riskleri söylüyorlar saklamasınlar da bence ama baştan kestirmek de çok doğru gelmiyor. Hayırlısı caniko .

Hahahah ayaklı tespit makinesisin yemin ederim. Bu kadar zamanda tanımışsın hepimizi. Kesinlikle öyle yaparım yani asla ikna olmam duyduklarıma gider kendim araştırırım 🤣 ayıp olmayacağını bilsem doktora da kafa tutacağım da süperegom beni susturuyor bu senin uzmanlık alanın değil farkında mısın mütevazı ol diyor 🤣
Benim estradiol ağustosta 50'ydi geçen ay 20'lere düştü de ondan baktılar bugün amh'a ve folikül sayımı yaptılar. Neyse ki yükselmiş yeniden ona sevindim. Prolaktin ilaçla 50'den 5'e düşmüştü geçen ay. Bırakınca yükselmiş de ona üzüldüm 23 üst sınır bendeki sonuçta. Şimdlik ilaç vermeyecekler sanırım. Kendi kendine düşer inşallah. Daha da yükselmesin de. Eşimin sonuçlarından dolayı diyorlar. Morfoloji çok kritik bir şeymiş ya. Ürolog da, özelde gittiğim doktor da aynı şeyi demişti düşükle sonuçlanması muhtemel diye.
Benim prolaktin im 45 sen 27 ye üzülüyorsun e2 benim de 56
Benim 50'ydi ilaçla 5'e düşmüşt geri yükselmiş ona üzüldüm. e2 normal değerdeyken kendiliğinden 20'li bir değere düştü. O yüzden korkuttular beni biraz. Şimdi sevindm yeniden yükselmesine

@Duygu933 her gün ultrasona gider. "ben hamile değilim galiba ya yarın yine gideceğim" diye geri gelir doğurana kadar.
minseo minseo ultrasona bile gitmez. "ben zaten hamile değilim. hamileysem de bu çocuk benden değil" der
U Uzaygemisi35 her gün çocuğun boyunu kilosunu takip eder, uluslararası istatistiklere ve çalışmalara göre olması gereken aralıkta mı diye kontrol eder
yildizsavascisi yildizsavascisi ipek_annesi ipek_annesi fiona13 fiona13 ve ben çocuğun hem anne hem baba hanesine kendimizi yazdıracağız
ayy allah seni ya güldürdün beni ben kendi soyadımı vericem üstüne ahahah adamın malum durumu 🥲 sperm değerlerimizde de hep sorun var bu ekibin.bu ekbin kod adı sperm wars olsun 😁

Daha önce denedim bir ay testere dişliyi sabah akşam. Bir daha yapmam. Belki de başka yerlerimi bozuyor diye korkuyorum. İlaçla düştü benimki ancak 50'den 5'e. Geri yükselmiş
O zaman sana güzel bi tavsiye kocanı döv stres mtres kalmaz 😂😂😂 nasılsa seni strese sokan da o değil mi ödeşmiş olursunuz 🤪 dün eve geldim eşim benden 2 saat önce geliyor mutfağa girdim dolaptan bardak almış dolabın kapağı açık çekmeceden kaşık almış çekmece yarısına kadar kapalı, en sinir olduğum şey eve hırsız girmiş gibi. ben bi başladım söylenmeye ne stres kaldı ne bişi eşim en son kulaklık takmış müzik dinliyordu 😆

Benim estradiol ağustosta 50'ydi geçen ay 20'lere düştü de ondan baktılar bugün amh'a ve folikül sayımı yaptılar. Neyse ki yükselmiş yeniden ona sevindim. Prolaktin ilaçla 50'den 5'e düşmüştü geçen ay. Bırakınca yükselmiş de ona üzüldüm 23 üst sınır bendeki sonuçta. Şimdlik ilaç vermeyecekler sanırım. Kendi kendine düşer inşallah. Daha da yükselmesin de. Eşimin sonuçlarından dolayı diyorlar. Morfoloji çok kritik bir şeymiş ya. Ürolog da, özelde gittiğim doktor da aynı şeyi demişti düşükle sonuçlanması muhtemel diye.

Benim 50'ydi ilaçla 5'e düşmüşt geri yükselmiş ona üzüldüm. e2 normal değerdeyken kendiliğinden 20'li bir değere düştü. O yüzden korkuttular beni biraz. Şimdi sevindm yeniden yükselmesine
Evet canım ben de iki ay önce falan adetliyken yaptırdığımda 16 mı neydi. Doktor takılmamıştı minseo minseo düşük demişti gerçekten de öyle. Geçen ay 38 çıktı sevindim ben de. Yani çok yüksekliği de iyi değil sanırım ama düşük olunca da kaliteli yumurta olmuyormuş galiba. Aman artık kafayı yiyeceğiz çatır çatır doğuranlar bu değerlerin ne olduğunu bile bilmiyorlar.

Kendi kendşne düşer hemen inşallah canım. Gebelik için çok sıkıntı yaratmıyor diyrlar genelde. İnşallah düşer de gerek kalmaz. Sen iyisin bence eşinin değerleri de toparlar inşallah takviyelerin sonucunu alır umarım.

Ürologlar daha iyi bilebiliyor gerçekten. Ama neyse ki çoğu şey düzelebiliyor ya da en azından tüpte falan kontrol edilebiliyor. O nedenle inşallah gerek kalmaz da yükselmiştir değerler.

Bende regl olmak üzere olduğum için bir miktar gözyaşı, dökülmek üzere bütün belirtileri gösteriyorum. İlk defa bu kadar üzülüyorum. 😔
Eşime söyledim, oda ben anlıyorum seni, hevesini kırmak için bir şey söylemiyorum elimden geleni yapıyorum ama ben kabullendim normal yoldan olmayacağını dedi. Haklı sanırım.

Bende regl olmak üzere olduğum için bir miktar gözyaşı, dökülmek üzere bütün belirtileri gösteriyorum. İlk defa bu kadar üzülüyorum. 😔
Eşime söyledim, oda ben anlıyorum seni, hevesini kırmak için bir şey söylemiyorum elimden geleni yapıyorum ama ben kabullendim normal yoldan olmayacağını dedi. Haklı sanırım.
Ne güzel makul biri. Benimki doğal yoldan olacağına o kadar emin ki. Bundan spermlerinin haberi yok yalnız

Valla dr bana ilax falan vermedi prolaktin polikistik over den çıkar dedi

canım bizim de değerlerimiz iyi değil spermde biliyosun. ki gittiğim doktor tüp bebek doktoru. ona ragmen bana femara başladık.
direk tüp bebek demedi. demek ki bu değerlerde de normal yolla gebelik elde edebiliyor tabiki şartların hepsinin tamamnen olgunlaşmış olması lazım 👀

ayy allah seni ya güldürdün beni ben kendi soyadımı vericem üstüne ahahah adamın malum durumu 🥲 sperm değerlerimizde de hep sorun var bu ekibin.bu ekbin kod adı sperm wars olsun 😁
Yalnız kızlar farkettiniz mi sperm değerlerinde sorun olan tüm erkeklerde isteksizlik var bence bu baya hormonal bişey ya bu hormonlar için ilaç falan yok mu? Erkeklere klomen veriliyor diye biliyorum 🤔 @terelellidenhalliceyim ipek_annesi ipek_annesi bir de bu psikiyatrik ilaçlar da inanılmaz isteksizlik yapıyormuş

Ne güzel makul biri. Benimki doğal yoldan olacağına o kadar emin ki. Bundan spermlerinin haberi yok yalnız
Canım güldürdün valla ne diyim bilemedim. 🙈
canım bizim de değerlerimiz iyi değil spermde biliyosun. ki gittiğim doktor tüp bebek doktoru. ona ragmen bana femara başladık.
direk tüp bebek demedi. demek ki bu değerlerde de normal yolla gebelik elde edebiliyor tabiki şartların hepsinin tamamnen olgunlaşmış olması lazım 👀
Evet canım biliyorum, bizde tüp bebek doktoruna gitmiştik hemen tüpe yönlendirmedi, demekki ihtimal var dediğin gibi bakalım biraz daha denemece. 🌸

Esimin dna hasarı ve bas boyun anomalisi var şöyle ki %98 bas anomali var baya fazla yani esime dr takviye önerdi promen gibi yani ve sigarayı bırak dedi
peki kdiğer değerleri naısldı canım ileri hızı toplam sayısı morfolojisi falan ?

X