Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Yeni tarihin ne canım
Kızlar selammmm☺️ Bayadır giremedim. 15 Mart bat. Dr a gittim bu arada. 5 aydır deniyoruz olmadı diye. Genel bir muayeneden geçtim. Hamile kalmam için herhangi bir problem yokmuş çok şükür. Yine de hormonları kontrol etmek için kan tahlili, amh değeri vs. için kan testi yaptırdım. Eşim de sperm testi yaptırdı. Bakalım bekliyoruz. Bu dönem yumurtlama dönemim olduğunu söyledi dr, gün aşırı ilişki olsun dedi. Şimdilerde değerlendiriyoruz yine bu ay’ı, sonuçları beklerken😃

Pazar igne oldum pazar ilişki oldu bi tek .. ne 36 saat ne de bugün ilişki olmadi olmayacakda.. gebelik ihtimali var mıdır sizce yine de kizlar yoksa gerçekçi mi olmalıyım

Pazar igne oldum pazar ilişki oldu bi tek .. ne 36 saat ne de bugün ilişki olmadi olmayacakda.. gebelik ihtimali var mıdır sizce yine de kizlar yoksa gerçekçi mi olmalıyım
Canım pazar günü ilişki olduysa illaki ihtimal var bence; y kromozomlu spermler 2, x kromozomlu spermler 4 güne kadar yaşıyormuş. Olacağı varsa olur yıpratma kendini böyle 🙏🏻

Kocanla kocamı aynı eve kapatıp bir müddet aç susuz bıraksak insanlık suçu işlemiş sayılır mıyız? Bu zamana kadar yiyip içtiklerine saysınlar, bence suç sayılmaz

Her duamda çocuğu olsun istediğim bir arkadaşımın dört aylık hamile olduğunu ve yaştan dolayı riskler olduğu için sakladığını öğrendim. Oturdum ağladım, sonra ben kötü bir insan mı oldum diye bir tur daha ağladım. Dediğin gibi çok alakasız insanlar zırt diye çocuk sahibi olabiliyor. Herkesin sınavı başka diyorum artık ben buna. Napalım değiştiremiyoruz. Fazla kiloya, yaşa, sigaraya vs rağmen hemen kalabilen de var her şeyi sorunsuz olduğu halde olmayan da. Önemli olan tüm gerekli koşulların aynı anda denk gelmesinde. Yani aslında hem çok basit hem zor bir denklem. Bir yumurta ve bir sperm hücresi buluşacak ama onca farklı şey dönüyor içeride, bilemiyoruz
Herseyin vakti var sanırim canım ,Allah nasip ettigi zaman inşallah ,ol derse olacak.Denklem bu aslında

Ama bu yolda eşlerin bu tutumu bizim yolumuzu daha da uzatıyor,inşallah bir orta yol bulursunuz ,buluruz tatlım 🙏🙏

bence çok az erkek kadın psikolojisinden anlıyor.. Mesela benim eşim ne zaman test yapacaksın diye soruyor sadece ama ağrılarımdan duygusallığımdan bi haber.. malesef başkalarının düşüncelerini değiştiremiyoruz, alışmalıyız. içimizde bir sevgi deposu var diye düşünün bu konudan sıkıntınız var ama istediğiniz kişiden alamıyorsunuz bu desteği dolduramıyorsunuz depoyu.. o zaman dolduracak arkadaşa, anneye, kardeşe ablaya çok iyi olduğunuz birine anlatın doldurun, olmadı terapi desteği alın.. yoksa bu depo dolmayacak ve bizde giderek artan sevgi açlığı oluşturacak, belki de bu durum yıkacak psikolojimizi...
Ben terapi desteği aldım, ilk sorusu şuydu: çevrende senin gibi veya senden önce evlenen biri hamile kalsa ne düşünürsün.. öncesinde çok üzülürüm dedim 10 üzerinden puan ver dedi 9 dedim yıkılmam ama üzülürüm çok.. Üzüntümün benim psikolojime ve hamilelik sürecinde bebek oluşumuna zararlarından bahsetti, ki bu eşle iletişime de negatif etki ediyor, o zaman durdum.. sen hamile olsan o da olsa sevinmez miydin hamile olmasına dedi evet dedim. Demek Allah kime neyi önce nasip ederse dedim.. Üzülmemin anlamı yok diye düşündüm, ki o da ne süreçlerden geçmiştir kim bilir dedim. Bu durum apuanım 9 dan 3 e düştü.. artık üzülmüyorum hamile haberi alınca aksine mutlu oluyorum, benim de olacak biliyorum diyorum.....çünkü hamilelik gerçekten çok mucizevi bir olay... o kadın da bu mucizeyi yaşıyor...
Canım ne kadar güzel yazmışsın :KK36:
Su gibi akıp gelsin sana bebişin :emir_bebek:

Benimkini de pleaseee :rapci:
Gönder gelsin. Organizyonumuzda kontenjanlar kısıtlıdır. Başka göndermek isteyen varsa elini çabuk tutsun. Önce gelen yerini kapar
Herseyin vakti var sanırim canım ,Allah nasip ettigi zaman inşallah ,ol derse olacak.Denklem bu aslında

Ama bu yolda eşlerin bu tutumu bizim yolumuzu daha da uzatıyor,inşallah bir orta yol bulursunuz ,buluruz tatlım 🙏🙏
Ben orta yolu bulmuştum başıma bunlar gelmeden önce "Seni eterle bayıltıp Maltepe Köprüsü'nde spermlerini çalacağım" diyordum. Ne safmışım bir de komiklikler falan 😒 Haberim yok tabii o zaman yaşayacaklarımdan. Sen biliyor musun Maltepe Köprüsü olayını

Gönder gelsin. Organizyonumuzda kontenjanlar kısıtlıdır. Başka göndermek isteyen varsa elini çabuk tutsun. Önce gelen yerini kapar

Ben orta yolu bulmuştum başıma bunlar gelmeden önce "Seni eterle bayıltıp Maltepe Köprüsü'nde spermlerini çalacağım" diyordum. Ne safmışım bir de komiklikler falan 😒 Haberim yok tabii o zaman yaşayacaklarımdan. Sen biliyor musun Maltepe Köprüsü olayını
Yok bilmiyorum ne olayi 🤔
Hayatim maltepe kücüklyali bostancida gecti aslinda

Manken Ece Gürsel'in ablası Burçe Gürsel, Rıfat Sarıcaoğlu'dan hamile kalıyor. Adam başka bir kadınla evli, boyunca çocuğu var. Normalde sosyal medya hesabı yok ama adamın adına sosyal medya hesabı açıp paylaşım yapıyorlar "Benim Tülay'la mutlu bir evliliğim var. Oğlum Ata'dan sonra başka çocuğum olmadı. Burçe denen kadın beni eterle bayıltıp Maltepe Köprüsü'nde spermlerimi çalarak hamile kaldı" falan diye çok ciddi ifadelerle saçma sapan şeyler yazıyorlar. Keşke hesap açık kalsaydı çok komik şeyler yazıyorlardı adamın ağzından ama adam kapattırdı hesabı. Haberini de buldum, ekliyorum

71ABC7D6-8136-46A2-BDD7-3DD1735F0C3F.jpeg
2DC89053-C2C8-4FCA-82D5-97485BDC2151.jpeg
D4ED5D0B-3313-45DE-8F0F-B43256E1BF7F.jpeg
F9716F45-DCA4-4239-8A4E-E251B5B59526.jpeg
B2EC5038-B2A1-43A2-A921-3C4BE54B4303.jpeg

17 yıl sonra ben de böyle yazacağım galiba sosyal medyadan "17 YILDIR CİNSEL HAYATIM YOK" agshshjs

Araştırmacı gazeteci kişiliğimin aklının alamadığı bir nokta var. Kadın ilk gebeliğin tüp bebekle olduğunu kabul ediyor ama bildiğim kadarıyla evli olmayan çiftler tüp bebekle çocuk sahibi olamıyorlar. Ben mi yanlış biliyorum 🤔

17 yıl sonra ben de böyle yazacağım galiba sosyal medyadan "17 YILDIR CİNSEL HAYATIM YOK" agshshjs

Araştırmacı gazeteci kişiliğimin aklının alamadığı bir nokta var. Kadın ilk gebeliğin tüp bebekle olduğunu kabul ediyor ama bildiğim kadarıyla evli olmayan çiftler tüp bebekle çocuk sahibi olamıyorlar. Ben mi yanlış biliyorum 🤔
Aynen oyle bizde iki merkezde de evlilik cüzdanımızi istedi

X