Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Allah razi olsun abi var 5 yaşında iki gün sonra yapayim inanabilirsem,
5 ay çokmuş canım ya nedir bu dr lardan cektigimiz bu normal mi deniyor bn de biyologum bildigim bir ay sagdan bir ay soldan yumurtluyoruz araştır iyice

Prolaktinden farklı bi hormon di mi canım bu?
Canim prolaktin süt hormonu kortizol uzun süreli stres ama stresten kasıt bizim yaptığımız değil vucudun fizyolojik olarak stres gördüğü durumlarda saliniyor. farklı ama gebelige engel olacağını dusunmuyorum bagisikligi baskiladigi için ilaç olarak da kullanılıyor

Canım çok geçmiş olsun ya sevincini bile doğru düzgün yaşayamadın. Ne dediler peki? Çıkan kan sonuçlarıyla ilgili ne dediler? Çikolata kisti miymiş farklı bir şeyden mi şüpheleniyorlar? İnşallah ufalmaya başlar ve patlama durumu kalmaz ortada. Sana peki dikkat etmen gereken bir şey falan söylediler mi? İnşallah sağ salim sıkıntısız geçirirsin canım rast gelsin inşallah neyse ki iyi ilgilenen doktorlara denk gelmişsin
Ya sorma valla yasaklar da kalkmadı yine moraller bozuk evden soğudum artık ya
Yaa valla ben evci bir insanım ben bile sıkıldım sağlık olsun diye diye patladık valla bitsin artık şu hastalık gerçekten gönül rahatlığıyla sevdiklerimle görüşmek istiyorum ya
Ben yapsam sanırım gizlerim benim ki markete gider sonrada gelmez
Hahahaha çok güldüm benimki ne tepki verir kestiremedim

Ben yapsam sanırım gizlerim benim ki markete gider sonrada gelmez
Napalım bize başka çare bırakmadılar
Anladım canım ben de ilk kez duydum şaşırdım sen biyoloji öğretmenisin galiba

Allah razi olsun abi var 5 yaşında iki gün sonra yapayim inanabilirsem,
5 ay çokmuş canım ya nedir bu dr lardan cektigimiz bu normal mi deniyor bn de biyologum bildigim bir ay sagdan bir ay soldan yumurtluyoruz araştır iyice
Aynen bende öyle okudum bir ay sağ bir ay sol. Acaba sezeryandan kaynaklı yapışıklık mı oldu diye düşünmeye başladım. Sen neden çekilmiştin Rahim filmi doktor mu istedi? Adetin kaçıncı günü çekildin?

Maşallah abiye inşallah kardeşine kavuşur hayılsıyla. Benim kızım da 4 yaşında hergün soruyor bugunde gelmedi kardeşim diyor

Insallah ameliyata gerek kalmadan küçülür canım, iyi haberlerini bekliyorum bebegın ve senin için dilerim en iyi şekilde atlatın

Bende kortizol vermistim ama sanki geç vermissin ,saat sabah 9 a kadar aliyorlar diye biliyorum

Son düzenleme:
Bn açıkçası tek cocukla kalmayi istiyordum büyüyüp surekli dillendirince bir de yalnız kalmasın diye niyetlendik bakalim hayırlısı. Bn de sezaryeni sordum dr alakası olmaz dedi bnm de 8 aydır olmayınca hormonlar da normaldi dr hsg bakayim dedi bu ay da asilamaya çağırdı ins gerek kalmaz bence hsg çektirmek gerekiyor sıkıntı yoksa bile o ihtimal kalkınca kafan rahatlıyor kaç ay oldu denemeniz

Bn açıkçası tek cocukla kalmayi istiyordum büyüyüp surekli dillendirince bir de yalnız kalmasın diye niyetlendik bakalim hayırlısı. Bn de sezaryeni sordum dr alakası olmaz dedi bnm de 8 aydır olmayınca hormonlar da normaldi dr hsg bakayim dedi bu ay da asilamaya çağırdı ins gerek kalmaz bence hsg çektirmek gerekiyor sıkıntı yoksa bile o ihtimal kalkınca kafan rahatlıyor kaç ay oldu denemeniz

5.ay olcak bu ay canım bende çektirsemmi acaba diye düşünüyorum zaten ilk Kasım ayında kisti gördüğünde doktor adet olunca ara film çekelim demişti adet olunca kist kaybolmuştu bende çektirmedim. Şimdi de klomenden kist oldu senin de ilk klomen kullanınca mı kistin olmuştu kaç aydır vardı 8cm baya büyük çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…