Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar merhaba normalde reglim 6 gün sürer bu ay 4 gün sürdü 26.02 günü bitmişti. 27 sinde denemek için ovulasyon testi yaptım fakat 28.de devam etmeyip bugün asıl başlarım diye bugün (1 mart) 2. testimi yaptım. Fakat 27sinde yaptığım testte 2. Çizgi silikken bugün yaptığımda silik çizgi bile çıkmadı. Anlayan biri yorum yzabilir mi acaba? Yumurtlamış mı oluyorum bu durumda bugün ben

Ayy çok heyecanlı çok tebrik ederim çizgi baya belrigin gibi bence kan verin bizi de bilgilendirin inşallah sağlıkla ilerler
Yaa harika geçen sene takmıştık. Kırlangıç görünce ağaca bağlamıştık. Ama bunun birisi tarafından hediye edilmesi gerek demişlerdi biz de yapıp birbirimize hediye etmiştik ama ben kırlangıcı bayaaa bi sonra görmüştüm artık bilekliğin rengi değişmişti
Ah canım benim çok stres olmuşsun ya. Haklısın doktorun baya bir gıcık ve saçmalamış ama sağlık olsun kötü bir durum değil her kadın farkında olmadan yaşayabiliyor. Vücudunda daha ciddi bir yan etkisi de olabilirdi bence moralini buna bozma daha fazla. En nihayetinde o kist gidecek ve sen daha önce de gebe kalan biri olarak yine kalacaksın. Geç olsun güç olmasın sonuçta. Sen şimdi eski doktoruna güvendiğin için her türlü onun tedavisinden iyi sonuç alırsın. İnşallah senin için bu stresli süreç biter bir an önce kist varken hamile kalınmaz diye bir şey de yok birçok örnek görüyoruz. Tek taraftan yumurta olması neden bilemiyorum daha önce film çekilmiş miydin? O yumurtalığında herhangi bir sıkıntı var mı?
Aaa çok ilginç gerçekten çünkü bu ilaç genelde menopoz öncesi veya menopoz dönemindeki kadınlara veriliyor işte kemik erimesi riski falan azalsın diye hormon replasman (yerine koyma) tedavisi diye geçiyor. Faydalı bir ilaç yani ama ciddi yan etki ve riskleri de var aman kuzum sen bunu da çok dikkatli kullan. Bu şekilde kullanıldığını ilk defa duydum. Ama sen doktoruna güveniyorsun sadece ona takip olamayacaksın ya bu ilaçla da takip olacak birini bul bence mutlaka.
Kocanı da yor bence belli olmaz her an her şey olabilir

Ay kızlar çok geriden geldim her şeyi yakalayamadım ama Jane Jetgil cum tebrik ederim dersin devamı gelsin inşallah rampaların ustası olarak yakında görürüz seni

Kızlar eşleriniz size kızıyor diye kızmayın çünkü ben şoför koltuğunda değilsem assssla çenem susmuyor yavaş, frene bas, sağdan araba geliyor gördün mü, ışık yandı yavaşlasan mı vs vs... Eşimi çıldırtıyorum kendimden başka kimsenin de şoförlüğünü malesef beğenemiyorum her şeyi çok hatalı yapıyorlarmış gibi geliyo ya da hatalı olmasa bile ben daha yumuşak daha seri kullanırdım falan diye beğenmiyorum
Bu arada ben de hus3545 gibi manuelciyim vites koluyla aşk yaşıyorum gerçekten beni araba kullanmak çok rahatlatıyor şehiriçi trafiğini bile seviyorum şehir dışı da seviyorum valla galiba ben önceki hayatımda dolmuşçuydum herhalde

Yok canım sadece yaşlılara verilmiyor gençlere de veriliyor doktor da öyle söyledi zaten ne demek yaşlılar dedi. Şuanda bir iki tanıdığım var hatta 20li yaşlardalar ve bu ilacı kullanıyorlar adet düzensizliği için. Rahim filmi hiç çekilmedim canım ilk çalışmalara o yıl ocakta başlamıştık ayda 2 kere adet olmaya başlamıştım haziran ayında gittim bu ilacı verdi 20 gün sonra pozitifi gördüm. Sezeryandan kaynaklı bir sıkıntım mı oldu diye de düşünmeye başladım tüplerde yapışmamı oldu ne bilim insan herşeyi düşünüyor. Kocama da dedim bu ay da yok iyi işte zevkine takılırız diyo adam da bunalmış demekki otomatiğe bağlayınca ay inşallah şu günler geçsin de hayırlısıyla topikçe güzel haberlere uyanalım hiç beklemediğimiz anda çift çizgiyi görelim inşallah

İnşallah canımm amin bakarsın senin vesilen yine bu ilaç olur inşallah duymamıştım daha önce ama tabi her doktorun yaklaşımı farklı gerçekten vardır bir bildiği ki işe yaramış sende zaten. sezaryenden kaynaklı olabilir ama şimdilik bunları düşünme bence. Zaten yumurtluyorsun sıkıntı da yok normalde. İnşallah bu bebiş de fazla bekletmeden gelir

Gözün aydın tatlım çok sevindim sağlıkla ilerlesin inşallah. Kan testi yaptır hemen de bize de ver mutlu haberlerini
Ins haber verecegim tabiki olduguna inanamadım bir kaç gün sonra bu testten bir tane daha yapayım bu test böyle olunca kesin gebelik var mı demek yoksa yanılma payı oluyor mu kimyasali falan biliyorum da yokken cizgi çıkmaz dimi

Benim fsh yüksek çıkmıştı o sene de şimdide yüksek muhtemelen o yüzden vermişti zaten doğum kontrol hapı değil korunmuyorsun kullanırken. İlacın bir kısmı ostrojen bir kısmı progesteron hormonu için. E2 si düşük olanlara veriyorlar diye biliyorum. Fsh lh yi düşürüp e2 yi yükseltiyor. Bakalım inşallah faydası olur yine

Ondan olabilir o zaman aynen canım inşallah vesile olur hemencecik kistten de kurtulursun bebiş haberi alırsın

Olmasa tabii ki böyle çıkmazdı çizgi. Artık inanabilirsin kuzucuk seninle sıkıca da tutunur inşallah anneciğine

Canim benim de hikayem benziyor ben de güya alanında iyi bir doktora gidiyorum klomen ictim geçen ay gittim kontrole dedi 6 tane iri yumurta var catlatma ignesi vurursam ya kist olur ya da çoğul gebelik aha bn de buna guvendim geldim adet 2 gün gecikti dedim olmus demek sonra regl oldum bir prof a gittim dedi 8 cm kist olmus. Dedi dogum kontrol kullanamayiz gebelige engel değil hsg cek ona sonra bakariz iste simdi olmussa sağ overden olmuş demektir ins ama senin tek tarafli yumurtlaman oluyorsa mecburen once tedavi olacaksın canım

Sağolasın canım kan vermedim ama olmussa diger taraftan olmuştur peki senin nedwen diğer tarafta yumurta gelişmiyor

ben ilk defa yaptım, kırlangıcı görürsem tanıyamam ben o yüzden leylek bekliycem bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…