Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Sağolasın canım kan vermedim ama olmussa diger taraftan olmuştur peki senin nedwen diğer tarafta yumurta gelişmiyor
Ne zaman kan veriyorsun canım? valla çok güzel bir duygu Allah tamamına erdirsin inşallah bende korunmayı bıraktığım ay Kasım ayında gittim öyle bi kurcalattırayım kendimi dedim solda çatlamamış yumurta kisti görmüşlerdi sağda da büyümüş yumurtam vardı sonra o kist 15 güne kayboldu adetle. Sonra kasımdan beri soldan hiç yumurtam olmadı hep sağdaydı bu ayda klomen kullanayım dedim sağdaki yumurtayı kist yaptı adet günü 4 cm di bugun gittim 3 cm

S sedanur4004 canım naptın Ankara ya gittin mi?
Evet canım bugün sabah 7 den 4 e kadar hastanedeydik. Bir sürü ultrasona girdim herşeye bakıldı. Profosorler geldi baya ilgilendiler. Ameliyat şuan riskli bebek için dediler. 11. Haftada tekrar geleceğim ameliyat ozaman olacak. Onun haricinde risklerden bahsettiler patlarsa acile gideceğim bana bir kağıt verdiler beni direk ambulansla Ankara'ya getirecekler ins öyle birşey olmaz da normal ameliyata girerim

Kızlar iyi akşamlar

KORTİZOL hormonum 23,9 ug/dL çıkmış, referans aralık şu şekilde
Sabah(06:00-10:00) : 4.82 - 19.5
Ögleden sonra (16:00-20:00) : 2.47-11.9
ben sabah 10:20 de verdim kan
bu nedir yüksekliğinin kısırlığa neden olduğunu falan okudum, kortizol ile ilgili bilgisi olan var mı acil cevap bekliyorum

Kortizol hormonu ilk kez duyuyorum ne için istediler?

Anladım canım bir çözümü yok mu peki belki gecici bir süreçtir şans düşüyor, kan vermeyecem ya biraz bekleyeyim bakayım kesin varsa ona göre insaallah evet benim de ikinci olacak hayirlisiyla ins gercekten en güzel duygu isteyen herkes tez zamanda tatsin ins

Canım tekrar çok geçmiş olsun cidden hşç umulmadık şeyler çıkıyor ya inşallah patlıcak kadar büyümez 11. Haftaya az kalmış allahtan,ağrın sızın var mı?

Canim kortizol stres hormonu bobrekustu bezinden salıniyor gebelikle ilgisi ne ilk defa duyuyorum sadece vucut uzun sureli hastalik stres bagisiklik düşmesi gibi durumlarda salgilaniyor

Kortizol hormonu ilk kez duyuyorum ne için istediler?
yorgunluk kansızlık fln var diye doktora gittim, bebek istediğimi de söyleyince kortizol hormonuna da bakalım dedi, bakmış zaten stresli biriyim yüksek çıkıcağını tahmin ediyodum, çok yüksek değil ama stres hormonunun yumurtalıkları baskıladığı hamilelik şansını düşürdüğüyle ilgili şeyler okudum araştırınca, duyan var mı diye merak ettim

Canim kortizol stres hormonu bobrekustu bezinden salıniyor gebelikle ilgisi ne ilk defa duyuyorum sadece vucut uzun sureli hastalik stres bagisiklik düşmesi gibi durumlarda salgilaniyor
Evet araştırınca kısırlık ve gebe kalamamaya da yol açtığını gördüm

Aa kaç yaşında abi/abla adayı şans düşüyor evet öyle denk gelmiştir diyip durdu doktor 5 aydır da öyle denk gelir mi bilmem

bir daha idrar testi yaptın mı peki zaten varsa akşam idrarıyla da çıkar sabah da daha koyu çıkar canım inşallah sağlıklı ilerler

Prolaktinden farklı bi hormon di mi canım bu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…