Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Selam kızlar sabah ilişki oldu dun 16 mm olan yumurta bugun olurda çatlarsa diye riske atmayım dedim yarin kontrole gideceğim bakalım ne durumda yumurta :KK51: Bir de ben pazar gelmeyim yasak var dedim ama dr pazartesi gec olir belki sen gel hastaneye gidiyorum de bi seu olmaz dedi ceza falan yer miyim kizlar :KK17:
Hastaneye gidiyorum diyebilirsin çevirme olursa, inanmazlarsa takip edilmeyi talep edebiliyormuşsun. Tabiki en garantisi sana mesaj yada belge atmaları. Özel hastaneyse düzenliyorlar belge. 😊

Canım hastanenin sana mesaj atması lazım. Dr söyle istersen. Çevirmeye denk gelirsen eğer mesajı gösterip geçebilirsin. Aksi takdirde hastaneye gittiğini nasıl ispat edeceksin.
Dr a söyledim ancak hic bir sorun olmaz hastaneye gidiyorum de bi sey yapmazlar dedi kağıt yazmadi inşallah bi sorun olmaz ya

Hastaneye gidiyorum diyebilirsin çevirme olursa, inanmazlarsa takip edilmeyi talep edebiliyormuşsun. Tabiki en garantisi sana mesaj yada belge atmaları. Özel hastaneyse düzenliyorlar belge. 😊
Ozel değil üniversite hastanesi nöbetçi kadin doğum bölümüne gideceğim dr um a yasak var dedim ama kağıt a gerek yok hastaneye gidiyorum de yeterli dedi ama ben biraz korktum inşallah bi seh olmaz ya

Dr a söyledim ancak hic bir sorun olmaz hastaneye gidiyorum de bi sey yapmazlar dedi kağıt yazmadi inşallah bi sorun olmaz ya
Canım sorun olabilir polise bağlı. Kağıt olmadan ya da SMS kabul etmeyebiliyorlar. Ama acile gidiyorum dersen o planlı bir şey değil sonuçta belki sıkıntı olmaz o zaman. Benim de da haftasonu sıkıntı oluyor kağıt yazmamız falan gerekiyor gelemiyprsunuz falan dedi çünkü. Hatta aklında olsun eşinle falan gideceksen kesinlikle refakatçiye bile izin yok.

Canım sorun olabilir polise bağlı. Kağıt olmadan ya da SMS kabul etmeyebiliyorlar. Ama acile gidiyorum dersen o planlı bir şey değil sonuçta belki sıkıntı olmaz o zaman. Benim de da haftasonu sıkıntı oluyor kağıt yazmamız falan gerekiyor gelemiyprsunuz falan dedi çünkü. Hatta aklında olsun eşinle falan gideceksen kesinlikle refakatçiye bile izin yok.
Esimin cikis izni var ona yasak yok ama benim izin kagidim yok dr uma mesaj atsam normal bana pazar gel diye mesaj yazsa kabil olir mu yoksa illa resmi bi yazı mi olmalı

O kadar sıkı denetim var mı ya bizim burda biz başka ilçeye alışverişe gidiyoruz bi tane polis durdurmadı daha :KK70: 6 7 defa doktora gittim kimse sen nereye gidiyorsun demedi saat 17.00 ye kadar çok sorgulamıyorlar market vs. Açık olduğu için herkes dışarda zaten hangi birini kontrol edecekler adam markete gidiyorum dese tamam

Ozel değil üniversite hastanesi nöbetçi kadin doğum bölümüne gideceğim dr um a yasak var dedim ama kağıt a gerek yok hastaneye gidiyorum de yeterli dedi ama ben biraz korktum inşallah bi seh olmaz ya
Hiç sorun olmaz merak etme, insanlar fiti fiti geziyor çevirme olursa doktora gidiyorum diyor. Bende 2 cumartesi gittik doktora eşimle birlikte, toplu taşımayla gittik üstelik kimse nereye gidiyorsunuz demedi. İstanbuldan bildiriyorum 😃

Hiç sorun olmaz merak etme, insanlar fiti fiti geziyor çevirme olursa doktora gidiyorum diyor. Bende 2 cumartesi gittik doktora eşimle birlikte, toplu taşımayla gittik üstelik kimse nereye gidiyorsunuz demedi. İstanbuldan bildiriyorum 😃
Simdi aradim 155 i de yarin gitmeden arayın kod veririz dedi tamam dedim garanti olsun diye ama haklisin kimse bi seu demez aslında da bende öyle bir şans var ki gıcık birine denk gelirim basar 3 bin TL yi

Arkadaşlar selam...
Size güzel haberler vermeye geldim.. Şükürler olsun eşimin sperm sayısı yükselmiş:))
Önceki testte ileri hareketli sayısı sıfırdı biliyorsunuz, şimdi 16 milyon çıktı... :)))
Toplam sperm sayısı 6 milyondu şimdi 64 milyon çıktı,
Morfoloji %1 çıkmıştı, Şimdi %4 çıktı.. Çok şükür... biraz daha ek takviye almaya devam edicez... Hayırlısı olur inşallah...
Canım hangi takviyeleri kullanmıştınız? Belki yazmışsındır ama gözümden kaçtı sanırım :/

Canım biz H. B. İnternet sitesinden köyceğiz keçiboynuzu özü aldık. Eşim akşam yatmadan bir tatlı kaşığı yiyor. İşe yarayı yaramadığını yaklaşık on gün sonra göreceğiz 😁
Ben de eşime keçiboynuzu özü almıştım, her sabah aç karnına işe gitmeden yedi bi kaşık, tadı da güzel yenmeyecek gibi değil. İki ay geçmeden ben de hamile kalmıştım 🥰 gerçi eşimde büyük sıkıntı yoktu ama yine de faydası olduğuna inanıyorum ben. En azından vesile oldu 🥰

Herkese günaydın kızlar 🌸
Bir sorum olacak, keçiboynuzu kürü uygulayan var mı? Saraçoğlu tarifinden gördüm ama acaba direk keçiboynuzunu yese eşim faydası ne derece olur? Baktım göremedim bunla ilgili bilgi, belki bileniniz vardır 🤗
keç,boynuzu arkadaşım denemişti, doğal yiyebilirsiniz... Annem de bana söyledi de yurtdışında olduğum için alamıyorum, memlekette bayağı var...bu ay olmazsa getirteceğim..

Merhaba kızlar M Masalmina tebrık ederim canım sağlıkla ilerlesin inşallah.
Kızlar bugun temızlık camasır o bu su derken yazamadım.
Bugun regli gunum ama olmadım normalde oglene kadar olmam lazımdı yumurtlama gunum degıstıgı ıcın tam 31 gunde oluyorum diyemem ama genellıkle oyle oluyorum ılk defa gecıktı yumurtlamadıgm ıcın bu ay gunum gecıkırmı acaba?
En son o doktora gıttıgmde adetin ıkıncı yarısında rahım kalınlasmıs demıstı

Esimin cikis izni var ona yasak yok ama benim izin kagidim yok dr uma mesaj atsam normal bana pazar gel diye mesaj yazsa kabil olir mu yoksa illa resmi bi yazı mi olmalı
Bilemedim ben bence polisin inisiyatifine kalmış canım hiç belli olmuyor
O kadar sıkı denetim var mı ya bizim burda biz başka ilçeye alışverişe gidiyoruz bi tane polis durdurmadı daha :KK70: 6 7 defa doktora gittim kimse sen nereye gidiyorsun demedi saat 17.00 ye kadar çok sorgulamıyorlar market vs. Açık olduğu için herkes dışarda zaten hangi birini kontrol edecekler adam markete gidiyorum dese tamam
Ne bileyim canım 😬 il il hatta semt semt çok değişiyor bence. Yakın mesafe giderken tamam da arabayla gittiğimiz ana yollarda çok kontrol var. Ben sırf bu yüzden rahim filmi gününü değiştirmiştim hatırlarsan 🙈 yarın eşim beni sınava götürecek onda bile sınava giriş belgesi birkaç tane çıktı alalım da sorarlarsa gösteririz diyorum 🤣
Simdi aradim 155 i de yarin gitmeden arayın kod veririz dedi tamam dedim garanti olsun diye ama haklisin kimse bi seu demez aslında da bende öyle bir şans var ki gıcık birine denk gelirim basar 3 bin TL yi
AA 155 kod mu veriyormuş? İyiymiş bu uygulama o zaman. Ben de bundan tedirgin oldum işte evsiz insanlara bile ceza kestikleri için belli olmaz dedim..
Ahaha cizginin neye benzedigini gormus oldum
Çok daha koyularını görelim inşallah 🍀

Merhaba kızlar M Masalmina tebrık ederim canım sağlıkla ilerlesin inşallah.
Kızlar bugun temızlık camasır o bu su derken yazamadım.
Bugun regli gunum ama olmadım normalde oglene kadar olmam lazımdı yumurtlama gunum degıstıgı ıcın tam 31 gunde oluyorum diyemem ama genellıkle oyle oluyorum ılk defa gecıktı yumurtlamadıgm ıcın bu ay gunum gecıkırmı acaba?
En son o doktora gıttıgmde adetin ıkıncı yarısında rahım kalınlasmıs demıstı
Gecikebilir canım bence yarın da olmazsan bir test yaptır kanda. Ama yumurtlama ne kadar gecikti bilmiyoruz hiç olmadıysa da ne kadar süre sonra olacak bilmiyoruz. Bir hafta gecikirse normal döngünden mutlaka tekrar doktora git.

Gecikebilir canım bence yarın da olmazsan bir test yaptır kanda. Ama yumurtlama ne kadar gecikti bilmiyoruz hiç olmadıysa da ne kadar süre sonra olacak bilmiyoruz. Bir hafta gecikirse normal döngünden mutlaka tekrar doktora git.
Benim o yumurta takıbı yaptıdgım doktorum şey demıstı bu ay yumurta olmazsa tarlusal vercem demıstı
Kanda bıdahamı progestron baktırayım

X