Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
hayırlısı olsun napalm yenı ay yenı umut olucakk. canm bende ya yarın ya öbür gün bekliyorum bir sıkıntı olmaz ise. martta senle beklıcez sanırım günlerimiziii
Evet kuzum modumuzu düşürmeden, en hayırlısını dileyerek yolumuza devam ☺️ aynı gidiyoruz seninle evet inşallah mutlu haberlerimizi de birlikte paylaşırız 🥰

Tatlım öyle bir umudum yok çünkü geç döllenme gibi bişey benim için imkansız. Hep takip ediyorum ovülasyon testiyle. Hatta tam yerleşme zamanında, yani yumurtlamadan 7-8 gün sonra tek taraflı öyle ağrım oldu ki, eğer dedim bu ay olmazsa belirti denen şeye asla inanmicam. Ki olmadı.. Ovülasyon da yaptım o zaman acaba tekrar mı yumurtlama oldu diye ama yoktu. Napalım kuzucum biz umut etmeye devam.. ☺️ Sizin haberleriniz de mutlu olmama yetiyor. Bizim daha zamanımız var demek ki, hayırlısı
ben ovülasyona itibar etmiyorum artık hiç ya belli olmaz, düzenli ilişki oldu mu bu ay ?

ben ovülasyona itibar etmiyorum artık hiç ya belli olmaz, düzenli ilişki oldu mu bu ay ?
Ben de öyle aslında ama ağrılar alıntılar vs paralel gidiyor şimdilik testle. Bu ay pek düzenli olmadı kuzum yaa o yüzden umutlu da değildim zaten. Yumurtlama günlerinde 3 gün üst üste oldu ama sonrasında saldık.. Ben de istemiyorum üst üste olmasını çünkü biz sperm değerlerini de bilmiyoruz. Bu sefer izin vermicem ☺️

kızlar dün şunu düşündüm hepimizi LH hormonu farklı düzeylerde benim mesela 5 küsurdu en son kimimizin 10 kimimizin 2 vs. sonuçta 10 olan kişinin daha hızlı testte pik gösterir lh ı daha çok yükselir bence. doktorun da söylediği o noktada kafamda ışık yaktı, ovülasyon LH değerini gösterir yumurtlama kesin olmuş diyemezsin dedi atıyorum lh 2 olan kişi yumurtası 22 mm de pik görüyorsa lh 10 kişi 16 mm de pik görüyo olabilir

Ben de öyle aslında ama ağrılar alıntılar vs paralel gidiyor şimdilik testle. Bu ay pek düzenli olmadı kuzum yaa o yüzden umutlu da değildim zaten. Yumurtlama günlerinde 3 gün üst üste oldu ama sonrasında saldık.. Ben de istemiyorum üst üste olmasını çünkü biz sperm değerlerini de bilmiyoruz. Bu sefer izin vermicem ☺️
evet canım en iyisi zaten belirtileri takip etmek gerisi boş bence de benim mesela yumurtlama yaklaşırken bacaklarım belim ağrıyor ovülasyon haftasına girdiğim gibi beyaz şeffaf akıntım başlıyor ordan takip ediyorum hep. En önemli üç günü değerlendirmişsiniz aslında ama nasip cidden bi daha ki ay daha düzenli ilerlersiniz :anne:

Kızlar ben de sizi takip edip meryem suresine katılanlardandım. Şimdi hiç inanmayarak test yaptım. Pozitif mi inanamadım. Daha önce mol gebelik geçirmiştim. Kemoterapi gördüm aylarca . Çok korkuyorum bukez sağlıklı olsun. Dua eder misiniz bana da 🙏🙏🙏
Canmm hayırlı olsun inşallah sağlıklı bir şekilde ❣️
Pozitif gibi duruyor:))

Kızlar çok teşekkür ederim inşallah sağlıklıdır, hep duam isteyen herkese ben de dahil Allah nasip etsin sağlıkla kavuşmayı inşallah tez zamanda 🙏
kan verecek misin canım bu arada kemoterapiyi mol gebelik yüzünden mi gördün ? çok bilgim yokta soruyorum ama kusura bakma

Regl yarın diye bugün kan vermeyi erteledim
kan verecek misin canım bu arada kemoterapiyi mol gebelik yüzünden mi gördün ? çok bilgim yokta soruyorum ama kusura bakma
Evet mol gebelik yüzünden gördüm. Ben de hayatımda ilk defa duymuştum. İlk bebeğin gelişimi durdu diye kürtaja alındım.Patoloji temiz geldi. Sonra aradan bir ay geçti düzeldin derken bir kanama geçirdim , tekrar kürtaja alındım. Onun da üstünden bir buçuk ay geçti normal kontrole gittiğimde anormallik farkedip mol gebelik olduğunu kansere çewirme ihtimali oldupunu anladılar.Beta hcg hiç düşmemiş o süreçte Onu da düşürmek için 7 doz kemoterapi aldım ;( Bir yıl yasak konmuştu hamilelik için . Çok zorlu bir süreçti

Kızlar ben de sizi takip edip meryem suresine katılanlardandım. Şimdi hiç inanmayarak test yaptım. Pozitif mi inanamadım. Daha önce mol gebelik geçirmiştim. Kemoterapi gördüm aylarca . Çok korkuyorum bukez sağlıklı olsun. Dua eder misiniz bana da 🙏🙏🙏
Çok zor süreçlerden geçmişsin canım ya, Allah bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah çok sevindim sonucuna, dualarım seninle. 😊❤️

Regl yarın diye bugün kan vermeyi erteledim

Evet mol gebelik yüzünden gördüm. Ben de hayatımda ilk defa duymuştum. İlk bebeğin gelişimi durdu diye kürtaja alındım.Patoloji temiz geldi. Sonra aradan bir ay geçti düzeldin derken bir kanama geçirdim , tekrar kürtaja alındım. Onun da üstünden bir buçuk ay geçti normal kontrole gittiğimde anormallik farkedip mol gebelik olduğunu kansere çewirme ihtimali oldupunu anladılar.Beta hcg hiç düşmemiş o süreçte Onu da düşürmek için 7 doz kemoterapi aldım ;( Bir yıl yasak konmuştu hamilelik için . Çok zorlu bir süreçti
Gerçekten zor şeyler yaşamışsın, geçmiş olsun bi daha gelmesin 🙏 inşallah bu gebeliğin çok güzel sağlıkla ilerler rabbim yüzüne gülsün 🙏
Canım 12 sinde iğnemi oldum 12-13-14 ilişki oldu sonra bir daha olmadı. O yüzden korkuyorum biraz. Yarın vereceğim 2 gün geçsin diye düşündüm
Anladım canım bi 3 4 gün bekle olmazsa bakalım ne olacak canım bu arada coraspirin iç bence daha önce kimyasalın olduğu için

Gerçekten zor şeyler yaşamışsın, geçmiş olsun bi daha gelmesin 🙏 inşallah bu gebeliğin çok güzel sağlıkla ilerler rabbim yüzüne gülsün 🙏

Anladım canım bi 3 4 gün bekle olmazsa bakalım ne olacak canım bu arada coraspirin iç bence daha önce kimyasalın olduğu için
Asprün kimyasalı mı önlüyormuş

X