Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ayy hadi bakalım canım muhtemelen kan testlerinin tekrarlar. Ona göre bir yol izleyelim der bence hemen bir şeye kalkışırsa önce yumurta takibi iste derim canım 🤗 inşallah güzelce ilerleyecel sürecin bence başlamak her türlü iyidir 🤗

Evet canım aynen öyle kafa rahatlığı çok önemli. Dediğin gibi de gerçekten ovulasyona da görmedin doktor da görmedi kesinleşmiş oldu. Ama hiçbir şey kesin değilmiş demek ki her türlü olacağı varsa tek yumurta tek gün ilişki vs her türlü oluyor canımızı sıkmamak lazım. Git bence de düzgün bir doktora rahat edersin ama bu rahatlığı yine bekliyoruz senden 🤗

Ooo ama harika bunlar 😍😍😍 ellerine sağlık valla bravo. Ben anlamadığım için baya bitmiş gibi görüyorum bunları 🥺🙈 çok güzeller bayıldım

Canım herkesin döngüsü aynı değil dolayısıyla değişebilir ama genelde 21 22 gün civarı 10 15 üzeri olması yumurtlama olduğunu gösterir diyor. Senin bu ay yumurtlama olmamış olabilir. Bugün de söyledi bana doktorum 20 üstü gebelik bekleriz dedi. Benim çok iyiydi değerim ama olmadı işte kısmet.
İnşallah bu rahatlığın sonu aşırı panik atak olarak dönmezde 😂 doktorun yakasına yapışıp nerede benim yumurtalarım 😂

Aaa Duygunun arada gittiği her şeye kızan bir doktor vardı şimdi hatırladım 🙈 o da 5 üstü yumurtlama demişti sanki dimi Jane Jetgil Jane Jetgil

Aaaa süper kız 💃💃💃

Şşşş moraller bozulmasınnnn enerji yüksekll tüm enerjiyi marta veriyoruuuuzz :KK55::KK55::KK55:
Bende ümitsizdim deger cok düşük geldi,ama iki doktor bu sekilde yazdı ,en azından bata kadar bekleme heyecanımı yitirmemiş oldum :KK36:

arkadaşlar adet günüm 1 gün gecikti acaba hamile iyim ilk hamilleik düşük oldu ama o zamanki hiç bir belirti yok yaa ne göğüs şişmesi ne bir idrar gelme sık idrar yok, adet gününde karnım acayip agrirdi oda yok yaa acaba hamismiyim?

Benimde yumurta görülmediği ay 9,46 çıkmıştı. Yumurtlama olmuş dendi 🤷‍♀️ 10 üstü çıkınca kaliteli olmuş demek oluyor galiba..
Ultrasonda yumurta gözukmedi oyle mi ? Tüm ay takip altinda miydin ? Ben takipte degildim
Peki buna ragmen kim yumurtlama olmuş dedi :KK64:

İnşallah bu rahatlığın sonu aşırı panik atak olarak dönmezde 😂 doktorun yakasına yapışıp nerede benim yumurtalarım 😂
Olmaz olmaz 🙈 her türlü ayarlarlar zaten geçen ay değişik bir aydı senin yumurtalar açısından. Bu ay güzel güzel gelişir inşallah 😍
Benimkide 5 ustu olmus diyo kizlar
Bende ümitsizdim deger cok düşük geldi,ama iki doktor bu sekilde yazdı ,en azından bata kadar bekleme heyecanımı yitirmemiş oldum :KK36:
Benimde yumurta görülmediği ay 9,46 çıkmıştı. Yumurtlama olmuş dendi 🤷‍♀️ 10 üstü çıkınca kaliteli olmuş demek oluyor galiba..
Ben internette 10 15 üzeri diye okumuştum o nedenle kafam karıştı 🤷 ama sanırım 5 üstü de kabul oluyor çünkü sonuçta bazen progesteron çok düşük olsa da hamile kalmış oluyor ve yükseltmeye çalışıyorlar destekle. Yani demek ki olabiliyor 🤔

Valla benim doktor da 20 üstü gebelik bekleriz dedi bugün yine. Senin 32.5 çok iyi dedi ama olmayınca olmuyor yani kalitesi midir artık sayısı mıdır bilemiyorum ama bu işlerde bence kesin diye bir şey yok ben onu anladım 😬

Mordus Mordus sen nasıl oldun canım reglin sökülebildi mi? Kist erimiş mi diye ne zaman gideceksin bir daha?

Ultrasonda yumurta gözukmedi oyle mi ? Tüm ay takip altinda miydin ? Ben takipte degildim
Peki buna ragmen kim yumurtlama olmuş dedi :KK64:
Evet canım 10.gün gittim 16.gün gittim bir de 21.gün gittim hiç büyümüş yumurta yoktu 9,46 sonuca kendi gittiğim doktor yumurtlama olmamış dedi Rahim duvarı da 10 mm di o gün ama diğer doktorlara sordum kesin olmuş dedi. Hatta 3 ve üzeri olmuş demekmiş öyle dedi doktorun biri

bebişin geleceği varsa düşüklüğe yüksekliğe bakmıyo artık bunu anladım🥲 tek ilişki, hergün ilişki, bacakları dikme, dikmeme, duşa girme girmeme😂😂😂 geleceği varsa geliyo💃🏻💃🏻

Olmaz olmaz 🙈 her türlü ayarlarlar zaten geçen ay değişik bir aydı senin yumurtalar açısından. Bu ay güzel güzel gelişir inşallah 😍

Ben internette 10 15 üzeri diye okumuştum o nedenle kafam karıştı 🤷 ama sanırım 5 üstü de kabul oluyor çünkü sonuçta bazen progesteron çok düşük olsa da hamile kalmış oluyor ve yükseltmeye çalışıyorlar destekle. Yani demek ki olabiliyor 🤔

Valla benim doktor da 20 üstü gebelik bekleriz dedi bugün yine. Senin 32.5 çok iyi dedi ama olmayınca olmuyor yani kalitesi midir artık sayısı mıdır bilemiyorum ama bu işlerde bence kesin diye bir şey yok ben onu anladım 😬

Mordus Mordus sen nasıl oldun canım reglin sökülebildi mi? Kist erimiş mi diye ne zaman gideceksin bir daha?
Evet canım düşük çıkanlarda da gebelik oluyormuş o ay çok araştırmıştım🤪 destek filil iğne alıyorlarmış olmaz diye bir şey yok. Kesin yok diyince ben hatta 0.5 veya 1 falan çıkar diye düşünmüştüm.. Sonuç itibariyle gebelik olmadı ama yine de meraktan baktırmıştım.

Valla canım birkaç gündür hem üzgünüm hem ne yapsam da eritsem diye herşeyi deniyorum.

Soğan kürü denedim 1 gün baktım memeler sinyal çakıyor bıraktım. Civan perçemi içiyorum sabah akşam onun dışında maydanoz içiyorum geri kalan suyuna çömeliyorum🤪 O dediğin masajı yapıyorum. Sıcak su doldurup banyoda leğene oturuyorum. Arada kızımı kucağıma alıp zıplatıyorum 🤣 aksın gitsin diye yani yapmadığım şey kalmadı.

Gelen kanama hiç tatmin etmedi beni 🙄 inşallah birazda olsa küçülmüştür. Pazartesi gitcem baktırmaya.

Senin temiz dimi hepsini atmışmısınmı?

Evet canim bencede

Evet canım düşük çıkanlarda da gebelik oluyormuş o ay çok araştırmıştım🤪 destek filil iğne alıyorlarmış olmaz diye bir şey yok. Kesin yok diyince ben hatta 0.5 veya 1 falan çıkar diye düşünmüştüm.. Sonuç itibariyle gebelik olmadı ama yine de meraktan baktırmıştım.

Valla canım birkaç gündür hem üzgünüm hem ne yapsam da eritsem diye herşeyi deniyorum.

Soğan kürü denedim 1 gün baktım memeler sinyal çakıyor bıraktım. Civan perçemi içiyorum sabah akşam onun dışında maydanoz içiyorum geri kalan suyuna çömeliyorum🤪 O dediğin masajı yapıyorum. Sıcak su doldurup banyoda leğene oturuyorum. Arada kızımı kucağıma alıp zıplatıyorum 🤣 aksın gitsin diye yani yapmadığım şey kalmadı.

Gelen kanama hiç tatmin etmedi beni 🙄 inşallah birazda olsa küçülmüştür. Pazartesi gitcem baktırmaya.

Senin temiz dimi hepsini atmışmısınmı?
Canım bence kesin gider bunları hiç yapmasan bile bir iki defa adetle gider diyorlar ama inşallah sen hemencecik kurtulursun bu ay. Regl yoğunluğu çok mu azdı lekelenme şeklinde miydi? Yani normal kanama olduysa çok sıkıntı olmaz bence. Belki çok hızlı gittiğinde bu kadar kısa sürede çözülme görmezsin ama bir dahaki aya hiçbir şey kalmaz bence en kötü. Sen içini ferah tut tüm bunlara geçmiştir inşallah 🙏🙏

Ben bugün gittim cnm doktor açıkladı işte seni neden çağırdım bazen bu ilaçlar kist yapabiliyor bir bakalım dedi. Baktı baktı bir şey yok gibiydi çikolata kistin soldaydı dimi dedi evet dedim o kadar 🤔 yani inceledi ben de ekrandan gördüm ama anlamadım kist olsa söylerdi herhalde. Yine aynı tedaviyi verdi bu ay biraz moralim bozuk olduğu için o tarafı konuştuk daha çok. Hayırlısı artık bakalım

X