Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar herkes iyi mi? Bugün pek bakamadım. Regl gibiyim ama değil gibiyim de lanet bişi ya doğru düzgün gelse rahatlıcam. Kaç aydır sıkıştırılmış hızlandırılmış regl oluyorum 1günde 5 günlük regli oluyorum mahvoluyorum valla. Diğer günler hep hafif leke şeklinde. Doktor normal dedi senin normal reglin bu dedi tamam dedim yarın gideceğim bakalım muhtemelen bu ay da aynı şekilde tedaviye devam der diye düşünüyorum

Bence de canım 2 3 defa dener bu tedaviyi inşallah faydasını görürsün

Kizlaaarr iyi aksamlar yardım edin bana akil verin bugün banyoda dehşete düştüm saçlarımı kafami görünce resmen kafamin üstü açılmış hic saç kalmamış seyrek saçlar için kedi kuyruğu tabiri vardır benim o kadar bile yok şuan bu hızla giderse bir aya kalmaz kelim ..Ne yapabilirim var mi uyguladığınız fayda gördüğünüz bisey demir le ilgili ferritin değerim cok düşük çıkıyor hep ama doktor kan değerim cok yüksek diye kullandirmiyor demir hapini baş ağrısı çok olur diye. Ne yapsam ki simdi bir eczacı arkadaş bitkisel bir şampuan adı söyledi ondan al içine de 10 kadar doğum kontrol hapından ez karıştır onla duş al dedi ama emin olamadım duydunuz mu siz böyle bir yontem. Sayfamizla alakasiz bir soru oldu ama yardımcı olursanız çok sevinirim

bana verdi doğum kontrol ginera ama kısa süre olduğu için korumazmış korumasız ilişkiye devam dedi sadece kistin büyük hareketlerinize dikkat edin dedi
Merhaba bu ilacı kullanırken kasık ağrınız oldumu peki benim oluyorda acaba kisti eritiyormu o yüzden mi diye merak ediyorum .

Canım dökülme muhtemelen kan değerlerin ile ilgili örtülü müsün sen? Evde mümkün olduğunca saçına hava aldır, doğum kontroü duydum ben iyi geliyor diyorlar priorin diye bi şampuan var o Da çok iyi geliyormuş. Bi de biotin takviyesi al mutlaka

Cnm aslinda o kadar çok rahatsızlıgim var ki saç dokulmesi yapabilen en başta dedigim.gibi demir eksikliği hipotroid polikistik over. Bunların hepsi de saç döken hastalıklar zaten ama bir an önce çözüm bulmam lazım biotini az once ınstagramda gezerken tesadufen gördüm hastakocu diye bir bayan var o bahsetmiş denemek lazım normalde örtüluyum ama şu sıralar hep evdeyiz zaten saçım hep açık ama bagliyordum tokayla bir sure baglamayayim en iyisi resmen bi anda dehşete düştüm kafamı o halde görünce resmen açılmış elime direk kafa derim geliyor dokununca . Acaba şampuan icine doğum kontrol hapinin zarari olur mu ki cnm sence denemeli miyim onu da . Dedigin şampuana da bi bakayım cnm ben de bioxcin düşünmüştüm tüm kellerin ortak sampuani

Açıkçası buradaki önerilerden ziyade iyi bir cildiye uzmanına gitmeni öneririm.Saç dökülmesi bir çok hastalık belirtisi olabilir.Benim yıllardır saçlarım dökülürdü hep kansızlığa bağladılar.Aslında kansızlık ve saç dökülmemin asıl sebebi lupus hastası olmammış ama o dönemlerde farkedilmedi.Saç dökülmesinin sebebinin araştırılması lazım,dökülmeyi engellemek için kür vb uygulama yapmak çözüm değil!...Sen ne kadar uygulama yaparsan yap sorunu kökünden halletmediğin müddet işe yaramaz.Bahsettiğin dökülme tipi, androjenik alopasi yani erkeksi saç dökülmesi....Eğer türbanlı bir bayan isen evde sürekli kafanı açık tutman gerekir.

Hay allahım priorin de ben kullanmadım da çok duydum kesiyor dökülmeye çok iyi diye doğum kontrol dene hormon olduğu için iyi olur bence

Kızken benimde kistlerim vardı,saçlarımda çok dökülürdü çok sinir bozucu bir durum,bir cildiye uzmanı bana bir reçete yazmıştı içinde bepanten ampül gül suyu vs bakayım o reçeteyi bulabilirsem sana fotoğraf atayım.Bana çok iyi gelmişti.Demir eksikliği için pekmezi ocakta kaynat iyice fokurdamaya başlayınca içine ceviz içi ekleyip bir kaç dk kaynat ,sonrasında sabah akşam 2-3 kaşık onu yemeye çalış.sabahları kahvaltıda yumurtanın yanında muhakkak portal suyu iç,bol bol yeşillik tüket,özellikle ıspanak,bana demir için en son feramat vermişti doktor o çok iyi gelmişti.

Cnm surekli doktorlardayim zaten az once yazdığım mesajdaki gibi var olan hastaliklarimin hepsinin belirtilerinde var zaten saç dokulmesi var biliyorum yani sorunu ama çözemiyorum troid için ilacımı kullanıyorum demir için ilac kullanamıyorum demirim çok düşük ama kanim yüksek olduğu için kullandirmadi doktor demir hapini pko içinse zaten yapilabilecek bisey yok . Ne yapacağımı şaşırdım iyice kel olmaya doğru yol alıyorum hızlıca. Turbanliyim cnm ama pandemiden beridir evdeyim zaten kafam hep açık geziyorum evi içinde

Hay allahım priorin de ben kullanmadım da çok duydum kesiyor dökülmeye çok iyi diye doğum kontrol dene hormon olduğu için iyi olur bence
Ne bilim cnm ya nette oyle şeyler yazmislar ki o yöntem için korktum denemeye saç derisinden de olsa emilir hormonlarinizi bozar falan yazmislar zaten hormonlar pek bi oynak iyice oynatmayayim bi de

Cnm sevinirim o reçeteyi bulabilirsen demir için de dedigin pekmezi uygulayayim bi.evet ya çok can sıkıcı bisey acayip moralim bozuldu kendimi öyle görünce

Bence de canım 2 3 defa dener bu tedaviyi inşallah faydasını görürsün
Hadi bakalım canım aynen hayırlısı artık yine umutla bir şekilde devam etmeye çalışacağız
Canım doğum kontrol hapını duydum ama kıllanma artışı da yapıyor yüzde ve vücutta şampuan aktıkça yani :)
Kardeşime dermatoloji doktoru çok güzel bir serum şampuan ve saç vitamini diye bir şey vermişti. İnanılmaz iyi geldi. Ama o da saçlarını çok topluyordu o kesinlikle çok etkiliyor. Bence kişiye özgü böyle şeyler canım mutlaka bir de cilt doktoruna görün derim boşa vakit kaybetme farklı şeylerle. Bu arada bioxcin benim eşimin egzamasını çok tetikledi

Cnm sevinirim o reçeteyi bulabilirsen demir için de dedigin pekmezi uygulayayim bi.evet ya çok can sıkıcı bisey acayip moralim bozuldu kendimi öyle görünce
Ahh canım çok iyi anlıyorum seni yardımcı olmakta isterim.Ama yıllar önce yazılan bir reçeteydi şuan sağlık dosyamda bulamıyorum.Muhtemelen bir yerlere sıkıştırmışımdır atmıyordum.Şimdi telefon ve maillerimi kontrol ediyorum belki fotoğrafını çekmişimdir umuduyla bakıyorum.

Benimde kan değerim normal ama demir düzeyim aşırı düşük, doktor verdi ilaç, baş ağrısıda yapmadı hiç ama bilemedim doktor daha iyi bilir tabi.
Bir ara çok dökülüyordu saçım, şampuan değiştirdim falan, sonra eski kullandığıma geri döndüm. Bence şampuan değiştirme, aldığın yaramayabiliyor daha kötü oluyor. Ben gittim biraz uçlarından kestirdim. Sonra otacı bitkisel saç bakım yağı kullanmaya başlamıştım, oda iyi geldi. Kendinde iyi gelecek yağlarla bakım yapabilirsin. Ben böyle toparlamıştım.

Eminim yalnız degilsindir bu duyguları yaşayan ,kendini suçlama ,eminim cok yakın bir zamanda tam tersi hislere bürüneceksin heleki bebegin sana tepikleriyle tepki vermeye başlayınca

Evet bizi yalnız bırakma ,hayırlı haberlerle gel canım
Peşindeyim inşallah

Git bakalim ne diyecek doktor
Bende 3.gun sökülüyorum,iki gun tamam digerleri hep kahve akınti seklinde,benim ki pcodan ama

Duydum ama hic denemedim ,ben tup mide ameliyati olmustum o zaman feci sekilde dokuldu demir hapi kullaniyordum ,zor zamanlardi ama yillar icinde toparladi benim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…