Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Hahah harikasın senden hep bu performansı bekliyoruz 👏👏🤗🤗 çok iyi valla hem kilo hem stres yok bravo 😍

Merhaba hoşgeldiniz. Benim de rahmim ters çok araştırdım çok sordum, doktorlar hep sağlaklık solaklık gibi bir şey olduğunu, bir önemi olmadığını söylediler. Hatta çoğu doktor önemli görmeyip hastasına söylemiyor bile rahmin ters diye. Gebelik süresince rahim genişledikçe öne doğru dönüyormuş zaten. Bir soruna sebep olmuyor yani. Ama çoğunlukla doğumdan sonra yine eski haline dönüyormuş, bazılarında tamamen düzelmiş de olabiliyormuş 🙄

Ay kız Allah korusun 🙈 çok kötü bir şey ağzından yel alsın. Rüyalarımızda tanı koyar hale heldik Allah'ım aklımıza mukayet ol🤣 ben de regl başlamadan önce evde kalan iki gebelik testini herkese gizli yapıyordum ikisinde de çift çizgi çıkıyordu ama testi saklamaya çalışıyordum görmesinler diye 🤣 neyse duruyor o testler heyecanlanıp yapamadım bile🤣🤣 ama rüyamda kalan testin sayısı bile doğru yani

Evet canım aynen öyle bir de bence eşin de sperm testi versin ayrı bir tedaviye başlıyacak olursanız falan. Bu kdar zamanda çok şey değişir çünkü. Özel görüntüleme merkezleri varsa genelde bu yöntem oralarda oluyor bildiğim kadarıyla. Ya da baya büyük bir özel hastane varsa belki vardır

Günaydun canım. Hem başınız sağolsun hem çok geçmiş olsun 😔 üşüttün mü acaba virütik bir şey mi geçirdin ya çok geçmiş olsun 😔 canım olasılık düşük ama çıkabilir çünkü 4 gün varmış. Bat günü regl olmazsan bir daha yaparsın 🙄
Aslında benim çok zorlanmadan hamileliğim olmuştu ama 9. Hafta kalbi durdu, kan pıhtılaşmam varmış doktor düşüğe sebep değil dedi ama insanin içine istemsiz bir kurt düşüyor yarın bir gün ondan da sıkıntı yaşarmıyım diye, ama dediğiniz gibi artık üzerinde durmayacağım bende

Aslında benim çok zorlanmadan hamileliğim olmuştu ama 9. Hafta kalbi durdu, kan pıhtılaşmam varmış doktor düşüğe sebep değil dedi ama insanin içine istemsiz bir kurt düşüyor yarın bir gün ondan da sıkıntı yaşarmıyım diye, ama dediğiniz gibi artık üzerinde durmayacağım bende
Şuan sadece coraspin mi içiyorsun canım? Benim de 1 kimyasalım var 1 yıl geçti üstünden hala gebelik olmadı ben de coraspin kullanıyorum

Stresss var olmazmıı ama gündelik hayattan regliden degıl😂 ınsallah canmm bakalmmm😂
Olsun regl stresi de büyük bir stres sonuçta 🙈 yeni doktora ne zaman gideceksin?
Allah korusun aynen 😆 kendimde sorun bulamadıkça zavallı kocama sarıyorum 😅 sağdan sağdan geliyorlar bize hayırlısı 🥴

Sağol canım aynen çok şükür 2020 yi hasta olmadan atlattım inşallah 2021 de öyle geçer 😅
Ben de valla öyle düşündüm. Eşimle de konuştuk dün. Tamam senin değerlerin iyi ama benim durumum sıkıntılı olduğu için zorlaştırıyor işte kistin salgıladığı sıvı spermleri öldürüyor vs. Dolayısıyla senin daha iyi olursa benim açımdan daha kolay olur belki diye. Gidecek o da uygun olduğunda bakalım.

Aman olmayalım valla bu iş dışında hastaneye gitmek hiç istemiyorum 🙈
Geçmiş olsun kaybınız için üzgünüm. Pıhtılaşma çok önemli mesela hangi faktörler var sizde? Kadın doğumcular daha az önemseyebiliyor ama hematoloji bölümüyle de görüşebilirsiniz durumunuzu onlar daha iyi yönlendirme yapar

Olsun da nasıl olursa olsun 😍

Evet ya mart bereketli olur inşallah 🙏

Canım çok geçmiş olsun üşüttün mü ki? Ananemi bugün hastaneye yatırıyoruz o da ishal 3-4 gündür ve şiddetli bel ağrısı vardı. Enfeksiyonu çok yüksek çıktı yaşlı olduğu için yatarak tedavi verdi doktor. Dikkat et sen de devam ederse mutlaka kanda crp baktır
Kuzum dört duvar arasında nasıl üşütücem ki 🙄 ben de enfeksiyon falan olsaydı ateş olurdu diye önemsemedim pek. Ağrım yok şimdi çok şükür ama totoyu tutamıyorum 🙈😂 size de çok geçmiş olsun 🙏
Bu arada da benim çocukların haricinde 1 çocuk, 1 de köpek misafirim var ev panayır yeri 😂😂
Siz de çıkın çıkın gelin bacım 😂😂😂

canım oncelıkle başınız sağolsun. ben cok arastıran yada asırı bılgılı degılım ama dun sirius ay kavusması felan vardıya ondan olabılır baska takıp ettıgım bır astrolog var sırketlere felan danısmanlık yapıyor yanı. o da dun demstı miğde hastalıkları olucak dıe yanma felan. senı etkılemıs olabılır belkıde gecmıs olsun cok. canmm inşallahh yukselır deger ya bı ıdrar testı yapsaydın bıdee
Ayy ne kadaan da hassas bi insanım 🙈 önemli bişey olduğunu sanmıyorum zaten kuzum. Bi daha yapıcam test evet. Ahh keşkeeee ☺️
Günaydun canım. Hem başınız sağolsun hem çok geçmiş olsun 😔 üşüttün mü acaba virütik bir şey mi geçirdin ya çok geçmiş olsun 😔 canım olasılık düşük ama çıkabilir çünkü 4 gün varmış. Bat günü regl olmazsan bir daha yaparsın 🙄
Sağol tatlım 🙏 önemli bişey olsa ateş, halsizlik falan olurdu diye üstelemedim canım. Olasılık baya düşük evet ama ben önceden umudu kesmek için yarın bi daha yaparım test heralde ☺️

Şuan sadece coraspin mi içiyorsun canım? Benim de 1 kimyasalım var 1 yıl geçti üstünden hala gebelik olmadı ben de coraspin kullanıyorum
Orada eksik yazmışım rahim tersliği düşüğe engel değil dedi ama pıhtılaşmam riskliymiş, şimdi coraspirin+folat formda folik asit+omega3 ilaç olarak kullandıklarım, 3 ay önce yumurtalıkların zayıf demişti kürtaj sonrası 3 aydır hiç hazır gıda, abur cubur, ev yapımı da olsa tatlı tuzlu çay yani bişey yemedim, sebze ağırlıklı dengeli beslendim, günde 3 lt su bol spor yaptım, sabah akşam keçiboynuzu pekmezi bir kaşık aldım, 3 tane günlük kuru incir yedim dün 3 ayda toparlamak için iyi emek vermişsin sağ tarafın yumurtalıkları çok iyi sadece sol çok az zayıf ama 3 ay önceye göre çok iyisin dedi

Kizlar herkese iyi aksamlar😊🥰
Size akıl danisacagim bana yardımcı olun işin içinden çıkamadım simdi ben 6 yıl önce kızımdan once yani dis gebelik geçirdim sonra rahim filmi çekildi ve sağ tüpüm tıkalı cikti doktor da dedi ki ya dış gebelik olduğu için tıkandı ya da tikanik olduğu için dış gebelik geçirdin bunu bilemeyiz dedi. Sonra kontrol altında kızıma hamile kaldim kontrol dedigim şu şekilde oldu klomen ve yumurtlama takibi oldu sag tıkalı olduğu için sağdan yumurtlarsan korunacaksin soldan gelirse yumurtalar deniceksiniz demişti ve şansımıza soldan iki yumurtam oldu ve çok şükür o ay kızıma beklemeden hamile kaldim 5 yıl önce
Gecen temmuz ayında biz yine niyetlendik 2. Cocuk için ilk ay kendi kendimize demedik olmadi sonra da adetlerim çok da duzenli olmadığı için ve kızıma da tedaviyle hamile kaldığım içi tekrar beklemeden tedavi olmak istedim fakat klomene rağmen ağustos ayında yumurtam büyümedi 12 mm de kaldı bir tane de kistim oldu tedavi ertelendi hatta doktor dedi ki rahim filmi cekelim sonra devam edelim tedaviye istersen dedi sonra da zaten pandemi şiddetlendigi için bebek isini erteleyelim dedik isabet olmuş o aydan sonra kovid olduk.
Simdi size şunu sormak istiyorum bu yazdan beri ben baya kilo verdim ve adetlerim düzene girdi 45 50 gunde bir gelen adetim 28 gunde bire düştü ve şuan bebek işine tekrar başlamayı düşünüyoruz sizce rahim filmi mi cekileyim önce yoksa bir iki ay deneyelim olmazsa mi rahim filmi cekileyim belki bu defa tedavisiz olur mu ki diyorum adet düzenlendiği için. Ne dersiniz ?
Merhaba, bu gelişmeler doğrultusunda sizin yerinizde olsaydım daha fazla kendimiz deneyerek vakit kaybetmek istemezdim. Doktor kontrolünde, hsg çekilip, uygun tedaviye başlardım. Yolunuz açık olsun 💞

Olsun regl stresi de büyük bir stres sonuçta 🙈 yeni doktora ne zaman gideceksin?

Ben de valla öyle düşündüm. Eşimle de konuştuk dün. Tamam senin değerlerin iyi ama benim durumum sıkıntılı olduğu için zorlaştırıyor işte kistin salgıladığı sıvı spermleri öldürüyor vs. Dolayısıyla senin daha iyi olursa benim açımdan daha kolay olur belki diye. Gidecek o da uygun olduğunda bakalım.

Aman olmayalım valla bu iş dışında hastaneye gitmek hiç istemiyorum 🙈

Geçmiş olsun kaybınız için üzgünüm. Pıhtılaşma çok önemli mesela hangi faktörler var sizde? Kadın doğumcular daha az önemseyebiliyor ama hematoloji bölümüyle de görüşebilirsiniz durumunuzu onlar daha iyi yönlendirme yapar
Eksik yazmışım ters rahim düşüğe sebep değil dedi yoksa pıhtılaşmam için direk senin iğne kullanman lazım dedi, benim MTHFR A1298C heterozigot ve Paı 4g4g homozigot çıktı, MTHFR daha çok folik asit kısmını etkiliyor ama 4g önemli dedi gebelik olursa hem coraspirin hem oksapar 6000 dedi

benim regliye son uc gun . ama sankı bebek dusunmuyormus gıbı rahatım nasılsa yumurtlama yok hamıle değilim diye bı rahatlık var panık yok ustumde. aylardır her reglı zamanı delı gıbı belırtı ararken şuan kac gun kaldıı yaa dıye baktım reglıye :KK70: panıksız gecen şu zaman iyi geldi bana :KK70:
buarada 8 günde 2 kilo :spor:
Ne guzel canım sebebi farkli da olsa stressiz bir ay ,keske her ay öyle olabilsek 😊🥲
Tebrikler canim darisi bana bende yürüyüşe başladım 🤗
aynen bakalım doktor nasıl bir yol izleyecek bu ay da olmazsa eğer diğer ay sen de şu macundan dene
Ne kadardir kullaniyorsun canim ? Kac ay kullanmak gerekiyormuş ? Bende bal polen propolis ari sutu aliyorum
Cnm eşimde 5 bucuk yıl önce spermiyogram vermişti onunki cok iyi çıkmıştı bir kaç ay deneriz belki rahim filminden önce belki sonra olmazsa o da bi daha verir sperm
Bence once eşin yaptirsin madem onda bisey cikarsa onun tedavisi bitince sen rahim filmi cektirirsin, rahim filminden sonra 3 ay şans artiyor diyorlar
Gecmis olsun anneanneye 🙏

Orada eksik yazmışım rahim tersliği düşüğe engel değil dedi ama pıhtılaşmam riskliymiş, şimdi coraspirin+folat formda folik asit+omega3 ilaç olarak kullandıklarım, 3 ay önce yumurtalıkların zayıf demişti kürtaj sonrası 3 aydır hiç hazır gıda, abur cubur, ev yapımı da olsa tatlı tuzlu çay yani bişey yemedim, sebze ağırlıklı dengeli beslendim, günde 3 lt su bol spor yaptım, sabah akşam keçiboynuzu pekmezi bir kaşık aldım, 3 tane günlük kuru incir yedim dün 3 ayda toparlamak için iyi emek vermişsin sağ tarafın yumurtalıkları çok iyi sadece sol çok az zayıf ama 3 ay önceye göre çok iyisin dedi
Çok şükür emeklerin karşılığını bulmuş inşallah hemencik hamile kalırsın tekrar 🥰
Kizlar sabah ben uyandigimda buraya bi girip butun sayfalari okuyorum, iki saat geriden geldigim icin, guzel oluyo. Gunaydinlar :KK36:
Bonjour chérie 💜
Ne kadardir kullaniyorsun canim ? Kac ay kullanmak gerekiyormuş ? Bende bal polen propolis ari sutu aliyorum
Canım ben klomenden önce 2 ay kullandım sonra bıraktım şimdi tekrar başladım bi süresi yok bunun bitkisel olduğu için

Eksik yazmışım ters rahim düşüğe sebep değil dedi yoksa pıhtılaşmam için direk senin iğne kullanman lazım dedi, benim MTHFR A1298C heterozigot ve Paı 4g4g homozigot çıktı, MTHFR daha çok folik asit kısmını etkiliyor ama 4g önemli dedi gebelik olursa hem coraspirin hem oksapar 6000 dedi
Merhaba canim benim de PAI 4G 4G çıktı her dr farklı bi sey söyledi ama sana dr un önemli mi dedi

Merhaba canim benim de PAI 4G 4G çıktı her dr farklı bi sey söyledi ama sana dr un önemli mi dedi
Benimki genetik doktoruna hamilelik sonrası için bile ilaç lazım mı sor dedi, kendine gelen 4g4g olan hastalarına hep direk coraspirin gebelik olursa da coraspirin ve oksapar 6000 başlatmış

Kuzum dört duvar arasında nasıl üşütücem ki 🙄 ben de enfeksiyon falan olsaydı ateş olurdu diye önemsemedim pek. Ağrım yok şimdi çok şükür ama totoyu tutamıyorum 🙈😂 size de çok geçmiş olsun 🙏
Bu arada da benim çocukların haricinde 1 çocuk, 1 de köpek misafirim var ev panayır yeri 😂😂
Siz de çıkın çıkın gelin bacım 😂😂😂

Ayy ne kadaan da hassas bi insanım 🙈 önemli bişey olduğunu sanmıyorum zaten kuzum. Bi daha yapıcam test evet. Ahh keşkeeee ☺️

Sağol tatlım 🙏 önemli bişey olsa ateş, halsizlik falan olurdu diye üstelemedim canım. Olasılık baya düşük evet ama ben önceden umudu kesmek için yarın bi daha yaparım test heralde ☺️
Evet doğru canım ama üşütmüş olabilirsin ya da belki yediğin bir şey dokunmuştur. Ya bence idrar erken çıkmıyor daha kanda ufak olduğu için idrar yapacaksan birkaç gün sonra yap bence moral boxma :KK66:
Evet mutlaka bunları kullanmalısınız hatta gebelik durumu olmasa bile dediğim gibi hematoloji bölümüne takipte olun. Sizin için farklı bir risk olup olmadığını da söylerler. Pıhtılaşma sadece gebelik durumunda risk değil çünkü farklı ciddi sağlık sorunlarına da neden olabiliyor. Oranın da takip etmesi iyi olur içiniz rahat eder :)

Benimki genetik doktoruna hamilelik sonrası için bile ilaç lazım mı sor dedi, kendine gelen 4g4g olan hastalarına hep direk coraspirin gebelik olursa da coraspirin ve oksapar 6000 başlatmış
Hadi ya rabbim nasip ederse ben de kullanayım o zaman çünkü bi cok dr a sordum biri lazım biri değil dito hep iki farklı görüş var ama sanırım kullanmaktan bi zarar çıkmaz

Yalnız bana önlem amaçlı 0.4 luk kullan dedi kullanmami önerenler sanirim en düşük doz 6000 lik onun bir üstü mü bilmiyorum ama galiba rabbim nasip eder hamile kalirsam ben de 0.4 luk kullanacağım cunku kullanmanın bi zararı yok icim rahat eder

Evet doğru canım ama üşütmüş olabilirsin ya da belki yediğin bir şey dokunmuştur. Ya bence idrar erken çıkmıyor daha kanda ufak olduğu için idrar yapacaksan birkaç gün sonra yap bence moral boxma :KK66:

Evet mutlaka bunları kullanmalısınız hatta gebelik durumu olmasa bile dediğim gibi hematoloji bölümüne takipte olun. Sizin için farklı bir risk olup olmadığını da söylerler. Pıhtılaşma sadece gebelik durumunda risk değil çünkü farklı ciddi sağlık sorunlarına da neden olabiliyor. Oranın da takip etmesi iyi olur içiniz rahat eder :)
Kesinlikle gideceğim çok sağolun🌸

Yalnız bana önlem amaçlı 0.4 luk kullan dedi kullanmami önerenler sanirim en düşük doz 6000 lik onun bir üstü mü bilmiyorum ama galiba rabbim nasip eder hamile kalirsam ben de 0.4 luk kullanacağım cunku kullanmanın bi zararı yok icim rahat eder
Valla kişiye göre hangisi doğrudur bilmiyorum 🤷‍♀️ben de Doktoruma uyacağım nasip olursa bakalım tabi önce tekrar bir gebelik olması lazım 🙈

Canım mutlaka doktor kontrolünde kullan bu ilaçlar ciddi ilaçlar. Dozu çok iyi ayarlanmalı kanama riski de yapabilir o nedenle kafana göre kullanma sakın

X