Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım ben kullanmadığım ayda sağda solda birer tane olmak üzere 18 ve 15 mm olmuştu rahim kalınlığı da 8,7 di... kullandıktan sonra solda 21 mm rahim kalınlığı da 9,9 oldu... ben tokmakla tüm gücümle bastırarak eziyordum, içine tarçını ve balı katıp yiyordum.. yağla hiç denemedim.
Bol şans canım size, eşinin ikna olmasına sevindim canım :))

Canım sen peki nasıl faydasını gördün, hamile misin yoksa değerlerin mi yükseldi nasıl oldu?

Çok geçmiş olsun canım. Allah yardımcınız olsun
Çok zor bir hastalık
Amin canım tesekkur ederim kayınvalidem annem gibidir sanki ben kızıyımdır eşim eldir. Başbaşa bırakır bizle cok kalmaz süslen püslen tak fişi bitir işi erkekler boyledır der güldürür hep. Boyle yıkık gördum ya cok uzuldum ama iyi içim rahat etti. Bebek ıcın sorguladıgında kızardm ama hıc umurumda degıl şimdi. Sağlıktan onemli bişe yok

Kızlar cok moralim bozuk ağlamamak ıcın zor duruyorum. Gonul dağını izleyen bilir. Cemilenin çocuğu olmuyormuş ya dua edıyormus yuvasına bir kuş konsun dıye kocası bile farkında degil. Cok kotu oldum. Eşim kolumu tuttu anlamış gibi üzüldüğümü ıyıce beter oldum. Allah'ım bir an önce yuvamıza kuş kondursun yarabbim

Tarlusal nasıl bir ilaç kızlar? Hemen söküyor mu? Kullanan varsa yazabilir mi lütfen

Afedersiniz sabah sulu kan geldi avuç içi kadar başka yok

Ne hale getirdi beni bu ilaçlar ya of
Canım ben tarlusal bıtınce bir hafta sonra felan adet oluyodum

Venaturanın inositülü bi kutu kullandım. Ama o zaman günde 1 doz olarak kullandım ve adetlerim düzensizdi o yüzden pek faydası olmadı gibi geldi. Ama sanırım tekrar alıp günde 2 doz şeklinde kullanıcam. Dediğin gibi illa faydasını görürüm. Yarın doktorada danışayım bi. Folik asiti şimdi bıraktım birkaç gündür kullanmıyorumda. Doktor illa kullan derse normal folbiol falan alırım yanına ek

Anladım canım, peki varikosel teşhisi nasıl konuldu? hangi testle vb? biz de şüpheleniyoruz ondan sordum.
Askerlik yaparken sizlanma sikayetiyle dra gitmiş ilk elle muayenede direk anlamış dr. Ultrason cekilince tanı kesinleşti. Urologlar elle muayenede anlıyor canım görünsün supheniz varsa

Kızlar iyi akşamlar ne soracağım sizlere. Bugün karşıma çıktı bir yazı da da aklıma geldi. Öncelikle adetlerim düzenli ve ağrısızdır. Ancak benim adet kanamalarım ara ara pıhtılı oluyor hem kanama hem pıhtı. Bu normal mi?

Yok canım şükür . Oyle yaşlı felan degil zaten yanı sapasağlam kadın sabah ani hareket yapmıs herhalde kalkarken
Vertigo di mi yani? Çok geçmiş olsun kuzum. İnsanın dünyası alt üst oluyor annemden biliyorum ben de. Bi daha yaşamaz inşallah. Ne güzel yaa bayılıyorum kayınvalideyle ilgili böyle hissedenlere. Çok isterdim annem gibi yakınlık görmeyi. Bizimkilerde aksine geri kafa. Gelin de gelin, el kızı şöyle böyle.. Benim aile yapımlar hiç alakası yok. Allah muhabbetinizi bozmasın

Canım hftaıcı kulak buruna gıdicek bakalım bilmiyoruz suan iyi serum iyi geldi.sağolsun ya benim annem yok onun ıcın kendi oglunu el tutuyor beni kızı gibi . Bazen kızıyoruz edıoruz ama bişe olunca değer anlıyor insan. Allah hepımızı iyi insanlarla karşılaştırsın yarabbim. Onemli olan kocan sen kocana bak gerisi kendi kaybeder

İnşallah hemen toparlar canım annen insan üzülüyor böyle ani şeylerde eşin tek çocuk mu

Olur o kadar kuzum annemize hiç mi kızıyoruz valla çıldırtıyor bazen beni ama geçiveriyor sonra. Tabii ki ben de öyle düşünüyorum zaten, eşimden yana şanslıyım çok şükür görüşmeyince de kimse zarar veremiyor zaten. Kulağım duymadıktan sonra da istediklerini konuşabilirler. Yuvamızdan huzurumuz eksik olmasın. Bir de minnaklarımız gelirse tadından yenmez

Hay Allah canım çok geçmiş olsun ya şimdi iyidir inşallah zor bir hastalık hızlı hareket etmemesi gerek böyle bazı akut zamanları olduğunda baya baş dönmesi yapar pek kalkmaması çok yavaş hareket etmesi lazım

Bu sancılar iğne batması gibi mi ben bacağımda da hissediyorum kasıklarımda da bir sağ bir süre sonra sol kasık.

Tarlusal nasıl bir ilaç kızlar? Hemen söküyor mu? Kullanan varsa yazabilir mi lütfen

Afedersiniz sabah sulu kan geldi avuç içi kadar başka yok

Ne hale getirdi beni bu ilaçlar ya of
Ah canım ben hiç kullanmadım öyle ilaçlar ama seni neden bu kadar etkiledi ya kıyamam baya yoğun yaşadın yan etkileri falan da inşallah düzenini dengeni daha fazla bozmaz
Hahaha ne güzel valla. Beraber temizlik yapmak da güzel bence ama beraber keyif yapmak en güzeli ne güzel ya Allah bozmasın
Canım benim konacak içini ferah tut. Bak eşin yanında ve destek bu çok büyük bir şans. Çoğu insan malesef tek başına mücadele veriyor.
Canım ben tarlusal bıtınce bir hafta sonra felan adet oluyodum
Canım sen neden kullanıyordun ki daha önce düzensizlik falan mı vardı? Söyledin mi doktora?
Merhaba normal bende de olur. Kan vücutta bekleyince briaz pıhtılı gelmesi normal. Ters rahim olanlarda ve yoğun kanaması olanlarda olabiliyormuş vücuttan atılana kadar biraz zaman geçtiği için pıhtılaşabilyor. Ama tabi çok yoğun kan kaybı ve büyük pıhtılar olursa doktora sormalı.
Döngünün kaçıncı günündedin canım baya kaç var? İnşallah güzel haber öncüsüdür bende tık yok valla vücudumda belirti anlamıyorum hiç

Yani 6 gün sürüyor reglim. 2 günü yoğunken pıhtılı oluyor.
Bebek düşünmeden genel kontrole gittiğimde doktor normal ultrasondan baktı Normal her şey dedi. rahim tersliği gibi durumlar ultrasondan görülüyor mu bilginiz var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…