Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Döngünün kaçıncı günündedin canım baya kaç var? İnşallah güzel haber öncüsüdür 🥰 bende tık yok valla vücudumda belirti anlamıyorum hiç 🤣
Valla bende de belirti namına bişey yok aslında ama bu ay her detayı gün gün not alıyorum olur da hamile kalırsam sizinle paylaşayım diye. Ama ilk kez bugün acaba dedim çünkü çok belirgin şekilde keskin batmalar oluyor farklı olarak. Bugünü artık saymazsak yumurtlamanın 9.günü, bata 5 gün kaldı kuzum

Yani 6 gün sürüyor reglim. 2 günü yoğunken pıhtılı oluyor.
Bebek düşünmeden genel kontrole gittiğimde doktor normal ultrasondan baktı rahim tersliği gibi durumlar ultrasondan görülüyor mu bilginiz var mı?
Görünüyor ama doktorların çoğu söylemiyor rahmin geriye dönük diye. Çünkü bir sorun değil sağlaklık solaklık gibi bir ayrım demişti doktorlar. O nedenle öyleyse de söylememiş olabilirler. Yoğun olduğu için pıhtı olması normal daha yoğun birikerek akıyor kan o nedenle pıhtılaşma olabiliyor

Valla bende de belirti namına bişey yok aslında ama bu ay her detayı gün gün not alıyorum olur da hamile kalırsam sizinle paylaşayım diye. Ama ilk kez bugün acaba dedim çünkü çok belirgin şekilde keskin batmalar oluyor farklı olarak. Bugünü artık saymazsak yumurtlamanın 9.günü, bata 5 gün kaldı kuzum
Haydi bakalım ben de özellikle dikkat ediyorum önemsemediğim şeyler var ama ben de eğer bu ay olduysa detay vermek için kaydediyorum bakalım 🙈 yoksa önemsiz şeyler yani bence çok erken olmuyor belirtiler ya ama hayırlısı bakalım. Baya farklı diyorsun sen inşallah vardır daha yeni yaşadığın için de biliyorsunn inşallah güzel haberini alırız canım. Ben de normalde önceden lekelenmeye başlarım o nedenle korka korka giriyorum artık wcye 🙄

Görünüyor ama doktorların çoğu söylemiyor rahmin geriye dönük diye. Çünkü bir sorun değil sağlaklık solaklık gibi bir ayrım demişti doktorlar. O nedenle öyleyse de söylememiş olabilirler. Yoğun olduğu için pıhtı olması normal daha yoğun birikerek akıyor kan o nedenle pıhtılaşma olabiliyor
Bir şey okuyunca hep acaba mı diyorum böyle. teşekkür ederim cevabınız için biraz olsun içimi rahatlattınız🙂

Canım sen peki nasıl faydasını gördün, hamile misin yoksa değerlerin mi yükseldi nasıl oldu?
Bende pco var yumurta gelisimi ya geç oluyor yada hic ,ben kullandigim ay doktora gitmistim 14.veya 15.gundu sanirim yumurtam vardi 18 mm ,doktor catlatma ignesi verdi.o ay ilacsiz yumurtam erken olgunlasmisti ben bu küre bagladim ama olmadi bebek,sonradan ogrendik ki esimde de varmiş morfolijı falan 🙄

Bu arada ben senin ve uzaygemisinin destegi ile kontrole gittim cumartesi gunu,normalde yumurtlama sonrasi bişey olur mu diye cekiniyordum da 😇😚🤗 siz olmaz deyince attim kendimi doktora 😅😅

Ah canım ben hiç kullanmadım öyle ilaçlar ama seni neden bu kadar etkiledi ya 😔 kıyamam baya yoğun yaşadın yan etkileri falan da inşallah düzenini dengeni daha fazla bozmaz 😔

Hahaha ne güzel valla. Beraber temizlik yapmak da güzel bence ama beraber keyif yapmak en güzeli 🙈 ne güzel ya Allah bozmasın 🥰

Canım benim konacak içini ferah tut. Bak eşin yanında ve destek bu çok büyük bir şans. Çoğu insan malesef tek başına mücadele veriyor.

Canım sen neden kullanıyordun ki daha önce düzensizlik falan mı vardı? Söyledin mi doktora?

Merhaba normal bende de olur. Kan vücutta bekleyince briaz pıhtılı gelmesi normal. Ters rahim olanlarda ve yoğun kanaması olanlarda olabiliyormuş vücuttan atılana kadar biraz zaman geçtiği için pıhtılaşabilyor. Ama tabi çok yoğun kan kaybı ve büyük pıhtılar olursa doktora sormalı.

Döngünün kaçıncı günündedin canım baya kaç var? İnşallah güzel haber öncüsüdür 🥰 bende tık yok valla vücudumda belirti anlamıyorum hiç 🤣
Amin canım inşallah. Canım bebeğe ilk karar verdigım ay kıst olmustu ozaman kullanmıstım ıki kere

Olur o kadar kuzum annemize hiç mi kızıyoruz valla çıldırtıyor bazen beni 😁 ama geçiveriyor sonra. Tabii ki ben de öyle düşünüyorum zaten, eşimden yana şanslıyım çok şükür 🙏 görüşmeyince de kimse zarar veremiyor zaten. Kulağım duymadıktan sonra da istediklerini konuşabilirler. Yuvamızdan huzurumuz eksik olmasın. Bir de minnaklarımız gelirse tadından yenmez ❤️
İnşallah canmm

Haydi bakalım ben de özellikle dikkat ediyorum önemsemediğim şeyler var ama ben de eğer bu ay olduysa detay vermek için kaydediyorum bakalım 🙈 yoksa önemsiz şeyler yani bence çok erken olmuyor belirtiler ya ama hayırlısı bakalım. Baya farklı diyorsun sen inşallah vardır daha yeni yaşadığın için de biliyorsunn inşallah güzel haberini alırız canım. Ben de normalde önceden lekelenmeye başlarım o nedenle korka korka giriyorum artık wcye 🙄
Hadi inşallah notlarımız hem bize hem başkalarına yarar 😁 bu heyecanlı bekleyişi hiç sevmiyorum ben yaa heyecan değil, eziyet gibi geliyor artık

Ah canım ben hiç kullanmadım öyle ilaçlar ama seni neden bu kadar etkiledi ya 😔 kıyamam baya yoğun yaşadın yan etkileri falan da inşallah düzenini dengeni daha fazla bozmaz 😔

Hahaha ne güzel valla. Beraber temizlik yapmak da güzel bence ama beraber keyif yapmak en güzeli 🙈 ne güzel ya Allah bozmasın 🥰

Canım benim konacak içini ferah tut. Bak eşin yanında ve destek bu çok büyük bir şans. Çoğu insan malesef tek başına mücadele veriyor.

Canım sen neden kullanıyordun ki daha önce düzensizlik falan mı vardı? Söyledin mi doktora?

Merhaba normal bende de olur. Kan vücutta bekleyince briaz pıhtılı gelmesi normal. Ters rahim olanlarda ve yoğun kanaması olanlarda olabiliyormuş vücuttan atılana kadar biraz zaman geçtiği için pıhtılaşabilyor. Ama tabi çok yoğun kan kaybı ve büyük pıhtılar olursa doktora sormalı.

Yarın 9bucukta randevum var.. Kist oldu kesin..
Öğlen 12 gibi sulu kanama oldu açık renk çok az yarım avuç içi kadar. Sonra 2 3 damla gibi kahve leke geldi. Pedi çıkardım artık 😔 o kadar çok sinir bozucu ki..
İlk defa böyle adet oldum. Sabah bir de idrar testi yaptım hiçbir şey çıkmadı. Gebelik olsa çoktan çıkardı bişeler şimdiye kadar. Yarın yine de kanda bakalım der mi söktürücü vermeden önce yok zaten gebelik de işte bilmiyorum 😣🤦‍♀️

Canım ben kullanmadığım ayda sağda solda birer tane olmak üzere 18 ve 15 mm olmuştu rahim kalınlığı da 8,7 di... kullandıktan sonra solda 21 mm rahim kalınlığı da 9,9 oldu... ben tokmakla tüm gücümle bastırarak eziyordum, içine tarçını ve balı katıp yiyordum.. yağla hiç denemedim.
Bol şans canım size, eşinin ikna olmasına sevindim canım :))
çok teşekkür ederim... bende çörek otunu ezme yapayım.. eşimede yediriyorum... Bakalım 10 günde oda eşime fayda sağlayacakmı?...

Selam canım ,hadi gozun aydin 🥰 inşallah faydasi olmustur guzel cikar sonuclar, ne kadar zaman oldu takviye alali ?
Çorek otunu aynen oğüt canım ahşap tuz degirmenleri varya ben onda yapmistim ve faydasini gordum,bu ay propolis polen ari sutunu yapiyorum ben 🤗 bakalım
Seninde ikinci olucak degil mi ? Ilki kac yaşindaydi
Canım bizim 2.ay bitecek takviye alalı.. Benim iki tane çocuğum var biri 7-biri 6 yaşında onları okadar sıkıntılı büyüttüm ki anlatamam biri ağlar biri emer birinin çişi gelir öteki ağlar, hiç uyumadığım gece sayısı çoktur ve ertesi günü işe gitmek vs... çok yoğun ve evime uzak çalışıyordum yani farklı bi ilde çalışıyordum öyle diyim.. sabah 6:30da çıkıyordum akşam 8de eve geliyordum... hiç anlamadım çocukların büyüdüğünü... şimdi işim evime yakın işim rahatladı biraz, ve 3.çocuğu istiyoruz... Allahım önce hiç evladı olmayanlara versin ama bana da verirse mutlu oluruz tabii... Buarada meryem suresinide okudum Allah kabul etsin inşallah.. minseo minseo .... İnşallah fayda görürüz.... Allah bebeğine bakabilecek, çocuğuna emeğini esirgemiyecek kadınları evlatsız bırakmasın inaşallah... her zaman dualarımdasınız...

Merhaba kızlar biz güne kotu basladık kayınvalidem tek üst katımda oturuyor sabah rahatsızlanmıs ıkye kadar felan hastanedeydık bıanda oldu hıcbısyı olmayan kadına. Bas dönmesinden hareket edemiyordu kulak kristalleri oynamıs sanırım. Masa felan hersey ortada apar topar gittik . Eve gel kahvaltı felan hıcbıse anlamadım saatın bile farkında degılım
canım çok geçmiş olsun allah şifa versin... inşallah bişeyi yoktur..

X