Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Aynen çok dogru demıs☺direnc düşünce yumurta kalıten de artıcak
İnşallah canım şuan tek sorunun ins direnci dedi, Prolaktini falan önemsemiyor hiç. Ben sana şuan bir sürü takviye ilaç yazarım ama seni neden kandırıp oyalayım artık tıpta ilaçların yerini beslenme aldı bizim de önceliğimiz anne adayının beslenmesini değiştirmesi gıda takviyeleri para tuzağı dedi

Herkese selam Bende geldim aranıza Tüm güzel dileklerimi yolluyorum öncelikle hepinize dün regl oldumm yani beklenen adet tarihim 24 ekim zannediyorum 2 aydır bebek kararı aldık beni de ekleyinn kızlar

Kesınlıkle cok haklı, insülin direnci olan kısıler yasam tarzını degıstırmek zorunda maalesef, yoksa şeker hastası olmaya adayız, benım arkadasım alternatif tıp üzerine uzmanlastı, paylasımlarını takıp edıyorum çene de çıkan sıvılcnın bile bi sebebi var, ona gore beslenme programıyla sorunu cozuyolar, ilaç kullanmadan

Sayfası var mı canım ben de takip edeyim

Canım hala çok yanıyor, ayağa kalkmaya çalışıyorum diyelim. Ama güzel günlere yaklaştık ben biliyorum
Kaç ay geçti benim hala canım yanıyorsa, arada elim karnıma gidiyorsa... sen... Neyse iç karartıcı düşünceler olmasın hiçbirimizin hayatında...
Ama ben inanıyorum ki ayağa kalkacaksın ve meleğini kucağına alacaksın Allahın izni ile

Biraz baktım da göremedim bi türlü, bi de bolus insülin varmıs, bazal daha yavas kana gecer diye gecıyor
Bolus ne bilmiyorum canım ama hep aynı yerde testlerim ypılır. Bazen homa bazrn bazal insülin sonucu çıkar. Dr sormuştum o demişti. Doğrudan insülin direncini gösteren ifadelermiş. Eğer dirençten süphelenimiyorsa açlık tokluk vs şekere bakılırmış. Değet aralıklatında sapmalar varsa hesaplanırmış direnç.

Senin direncin kac cnm

peki aralık değerleri aynı mıdır biz seni buranın ins direnci kraliçesi ilan edelim mesela ref aralığı 2.6 -24.9 aslınsa ref aralığına göre düşüğe yakın ama insülin direnciyse baya yüksek kardeşim dümdüz yazın geçin ya kamile anlatır gibi insilün direnci diye yok çarpalım yok karekökü derken karşıyıuo ortalık

İnsülin direnciyse hemen spor+diyet+ilaç a başlaman lazım canım 8 çok yüksek şuan hamile kalsan bile tehlikeli olur bebek için

Yok estağfurullah ben sadece kendi yaşadıklarımdan biliyorum
Her laboratuvarın değer aralığı farklı oluyor makinesine göre. Bi de kimi işlem yapılacak şekilde ölçüyor kimi doğrudan direnci. Ortalık karıştırdıysam üzgünüm

Ooo sen baya yapıyormuşsun cnö sporu ben günde 4 saat yapsam ayağa kalkamam heralde bünyem 1 saate bile alışamadı fibromiyalji var bende kas romatizması da deniyor ondan dolayı spor sonrası aşırı ağrı ve yorgunluk oluyor 1 ay oldu nerdeyse spora başlayalı hala alışamadı vücut akşam yatağa zor atıyorum kendimi sen spor olarak ne yapıyorsun ben evde yapıyorum 45 dk leslie 3 miles yapıyorum bi 15 dk da kol bacak göbek çalışıyorum

Aynen kuzum benim doktor insülin direncini düşürmeden tedavi uygulamam direncini düşür zaten hamile kalacaksın he o zaman kalamazsan zaten gerisi bende dedi ☹
Cnm bence sen de eğer gitmediysen bi endokrin bölümüne git cnm kadın doğum pek anlamıyor bu konuda insülin direncin var düşür diyorsa neden ilaç vermiyor o zaman boşuna zaman kaybı yaptırıyor sana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…