Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Hee valla dogru, izleyip gorucek artik

Bugün programa göre pik günü akıntım çok az sadece ara ara bıçak saplanıyor sağ kasığıma. Acıdan bağırasim geliyor sonra geçiyor. Yumurta catlayamiyor galiba

Mordus sen naptın canım ne durumdasın? Ben yarın doktora gideceğim ya aklıma sen geldin. Test yaptın mı tekrar ya da ağrıların devam ediyor mu?
İyiyim canım sağolasın Adet sancısı hala devam ediyor ama daha olmadım.. Sen nasılsın, iğneden sonra kaçıncı günün? Doktora ne için gidiyorsun progesteron için mi?

İyiyim canım sağolasın Adet sancısı hala devam ediyor ama daha olmadım.. Sen nasılsın, iğneden sonra kaçıncı günün? Doktora ne için gidiyorsun progesteron için mi?
Olmazsın inşallah canım. İyiyim çok şükür herhangi bir belirti yok iğne etkisi ve iğne etkisi olmayan Geçen salı vurulmuştum canım 7.gün iğneden sonra. Aslında hava çok kötü hiç gidesim yok ama merak da ediyorum hem ne yaparız bundan sonra diye konuşmak istiyorum fırsat olursa bakalım.

7 gün oldu mu yav. Herkesin kendine zor geçiyor tabi ben saya saya yarın 15.günü görcem inşallah olmazsam hepsi çatladı mı diye bakar hem canım gidebilirsen iyi olur tabi.. Hiç değişik olmadı mı iğneden sonra kasıklarında?

Valla bana da zor geçiyor hem de nasıl sen baya iyi gelmişsin ya çok heyecanlı inşallah ben de adet olmadan 15.günü görürüm. Ben umutluyum canım valla senden de inşallah güzel sonuç alırsın
Valla canım hiç olmadı desem yeridir gerçekten farklı bişi hissetmedim hiç

Evet çok heyecanlı gerçekten canım ben de senden umutluyum valla inşallah tutar bu ay benim de hiç olmadı baştan ağrı sancı falan hatta yazmıştım buraya da sonra bir geldi batmalar aman allahım bu yaşıma kadar hiç hissetmediğim batmalardı kasıklarımda hiç adet sancısına benzemiyor zaten.. Göğüslerimin ucu da fena hala geçmedi.. İşte sonra bildiğim o kırmızıların sancıları başlayınca 10.günden sonra umudum gitti..yarın da olmazsam öbür gün yaparım artık test nasip kısmet..

Başlangic kisminda da bisey yok inan bana ,vajinal muayeneden farksiz ✌

Ah canım inşallah. Kimse kendinden umutlu değil galiba ben de umutluyum ama ara ara bi korku geliyor hayal kırıklığı yaşamamak için heveslenmemeye çalışıp kendi modumu düşürüyorum. Hayırlısı bakalım artık

Evet canım hatırladım hatta sen 4 günden sonra falan başlıyor batmalar deyince bekledim ama yok valla öyle bir şey hiç olmadı yani bariz bir farklı bir şey.
Göğüslerinin ucunda ne var? Bugün duşta fark ettim uçları acıyor ve büyümüşler ama öyle bariz bir şey gibi gelmedi bana yine. Öyle belirti aramıyorum da vücudumds yan seninki gibi şiddetli olsa fark ederdim muhtemelen.
İnşallah olmazsın canım o ağrılar hep oluyormuş sen daha iyi bilirsin tabi daha önce yaşadığın için. Senin yine de test için erken değil mi canım 22si miydi bat?

Ben yarın unutmazsam doktora onu da sorayım iğneden sonra belli bir gün mü sayılıyor adet olmak için ve test için yoksa eski bata göre mi bakıcaz derim ben de merak ediyorum

Yani normalde göğüs komple hassas olurdu şimdi sadece ucları canım gerisi fos o yüzden değişik geldi.. İğneden olabilir tabi bütün bunlar..

Ağrılar hamile kaldığında da oluyor evet aynı adet olcakmışsın gibi.. İlk gebeliğimi öğrendiğimde evde test sonra kan testi verdim keseyi göremedik ama hiç aklıma kötü şeyler getirmiyordum adet sancım oluyordu normal heralde diyordum takmıyordum hatta Kuşadası'na tatil için yer ayıttmıştık onu sordum doktora yarın yola çıkacağız sorun olur mu diye.. istediğin yere gidebilirsin demişti doktor eyv. dedim kaç saat yolculuk havuz deniz derken hiç bir şeyden acaba mı demedim progestan mış, fitil miş, vitamin miş.. Şimdi de diyorum ki ne cesaretmiş o zamanki halimle şimdi ki halim çok farklı her şeyden huy kapıyorum olur mu olursa düşük yapar mıyım vsvs etraftan çevreden çok sık duyulan şeyler artık gerçekten insan hep kaygılı oluyor..hatta bu düşük de moda oldu diyenler de oluyor.. Allah korusun kimse bu tarz şeyler yaşamasın yakın zamanda akrabalarım da yaşadı çok çok üzücü..

Bat 22si gösteriyor ama ben iğne günü 15 gün sayılıyor diye öyle saydım canım zaten hamile değilsem de muhtemelen 22sini göremem olurum.. Döngüm 24 25 güne düştü 3 aydır.. Sen yine sor bakalım doktor ne diyecek canım..

Cnm senin bat ne zaman benim bildiğim ve bana da mantıklı gelen iğneden 15 gun sonra adet olmak gerekiyormuş galiba yani vurulduktan bi gun sonra catlarsa ve yumurtlama adet arasi da 14 gun oldugu icin iğneden sonra 15. Gun adet olman gerek insallah olmazsın cnm insallah hakkında hayırlısı olsun

Evet her şey hem iğneden hem gebelikten hem de normal olabilir

Ah canım ne kadar rahatmışsın ya valla bir şey diyeyim mi en güzeli. Gerçekten bilmemek rahatlık, özgürlük. Kaygılanmayan araştırmayan hiçbir şeye dikkat etmeyenlerin işleri rast gidiyor hep. Ne güzel sıkıntısız yaşamışsın sen de ilk gebeliğini Allah'ın izniyle.

Burası kesinlikle çok faydalı birçok şey öğreniyoruz soramadıklarımızı başkaları sormuş oluyor deneyimlerimizi paylaşıyoruz ama dediğin gibi bir sürü kötü yaşantıyı da burada öğreniyoruz. Acaba bende de bu mu var, gebe kalırsam da bu olursa, sağlıkla ilerlemezse değer yeteri kadar yükselmezse şu bu... Bunları mesela hala bilmiyor olsam daha mutlu olurdum belki şimdi dediğin gibi pozitif çıksa bile tam mutlu olamayacakmışım ve burada olumsuz şeylerden biri olabilirmiş her an gibi gelecek

Kayıp yaşayan tanıdıkların için de üzgünüm gerçekten çok zor.

Dediğin bana da mantıklı geliyor genelde 15 17 gün sonra pozitif görenler olmuş. Benim kafamı karıştıran 4 yumurtam vardı ve doktor iğneden sonra gün aşırı ilişki önerdi ya. Onlar farklı günlerde çatladıysa ve mesela son ilişki tutarsa o zaman uzayabilir diye düşündüm. Bakalım artık ya kafa yormayayım diyorum da yoruyorum işte :)
Canım normalde 26sı ama 9unda iğne vurdum. Bir de bu ay erken saymaya başladım reglin ilk gününü lekeden saydım o nedenle biraz daha öne çekilebilir reglim belki.

Evet herkes genelde öyle diyor 15.gün diye ama geçen minseo doktoruna sormuştu iğneden sonra kaçıncı gün regl olmam lazım diye öyle bir şey yok demişti doktoru yanlış hatırlamıyorsam. Bir de yukarıda da yazdım benim kafamı karıştıran 4 yumurtam vardı ve doktor iğneden sonra gün aşırı ilişki önerdi ya. Onlar farklı günlerde çatladıysa ve mesela son ilişki tutarsa o zaman uzayabilir diye düşündüm

Kuzum benim de femara kullanırken 6 yumurtam olmuştu. Ama ilk pik ne zamansa o günden 14 gün sonra regl oldum hep kullandığım aylar hiç şaşmadı. Tabii ki istisnalar vardır ama

Kuzum benim de femara kullanırken 6 yumurtam olmuştu. Ama ilk pik ne zamansa o günden 14 gün sonra regl oldum hep kullandığım aylar hiç şaşmadı. Tabii ki istisnalar vardır ama
AA canım çok sağol cevabın için sevindim o zaman az kalmış benim bata da 25 26 gibi olurum herhalde inşallah olmam tabi :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…