Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
minseo minseo U Uzaygemisi35 hus3545 hus3545 o spekulumu spiral takarkende kullanıyorlarr. 5-6spiral taktırmış ve hepsi kayıp çıkarttırmış baya bi tecrübeyle sabit acıtmıyor 😂
Ayyy evet o zaman da baya içeri giriyorlar doğru 🙈 ya bana spiral düşüncesi çok zor geliyor devamlı içimde bir şey olacağını bilmek nedense 🙈 nasıl rahat edebiliyor musun? Belki bebişten sonra düşünürüm ama bilemiyorum zaten muhtemelen yine hap kullanmam gerekecek çikolata kistim nedeniyle. AA pardon unutmuşum. Zaten korunmayınca da olmuyor benim kızlar niye söylemiyorsunuz burada korunma yolları araştırıyorum🤣🤣
Cok sukur yoktu ama ben hocaya baslamadan once tek birsey sordum hocam tıkalıysa hissedicek miyim dedim her iki turlu de acı yok dedi 🥲 bilemiyorum benim tecrubem bu sekildeyki.ama bu alet belki her yerde olmayabilir direk bir kac merkez soylediler istanbulda
Canım kızlar etkilenmesin çok detay vermeyeyim dedim ama ben birkaç video izlemiştim 🙈 yani röntgen cihazından ziyade kullandıkları katater yöntem vs değişiyor. Ona göre acı miktarı artıyor olabilir. Balon şişirdikleri bir yöntem var falan çok acayip bir şey sanırım şimdiki çoğu yer en sıkıntısız versiyonu kullanıyor, devlette eski aletler olabilir belki

aynen canım bakalım vakıt bulabılırsem gıdıcem yoksa gıtmıcem erken cıkıyo doktor 2 de ya ondan ona devam etmek ıstemıyorum bide yerıne baska gelıyo o da 4 e kadar . bugun cok kar var bızım burda erken cıkarırsalar işten giderim sanmam ama bakalım. cumartesi kesin giderimde geçmi kalırım bilmıyorum normalde 11 gun vr adete ama tabı bu ay nolur blmıyorum sence cumartesı gecmı olur. gercı o döngüsünün sonuna doğru gıtmıs
Canım valla hiç bilmiyorum ki bu ay bütün dengeler şaştı :) cumartesi çatladıysa da progesteron testi ile veya yeni çatladıysa oradaki sıvıya gör anlıyorlar sanırım. Bilemedim açıkçası 🤷

Tıkanıklık Yoksa acı olmuyor tıkanıklık varsa eğer açmaya çalışmazlarsa yine acı olmuyor ama anestezi altındaysan ve tıkanıklık varsa açmaya uğraşıyorlar basınçlı su veriyorlar o zaman çok ağrı oluyormuş anestezi yokken bu kadar yapamıyorlar malesef U Uzaygemisi35 nin de dediği gibi aletin acı ile ilgisi yok görüntüleme açısından farklılık sağlıyor farklı model fotoğraf makinesi gibi düşün. Acı olayı doktorun el tecrübesine bağlı o tarz merkezlerde bu işlem de defalarca yapıldığı için çok sıkıntı olmuyor o yüzden. benim anestezi isteme sebebim bir sorun çıkarsa o an uğraşılsın basınç mı verecek ne yapacaksa yapsın bi daha işleme girmek zorunda kalmıyım, bi de strese girip o 15 dk yı kendime eziyet haline getirmek istemiyorum
Anladim canim bende doktorun yalancisiyim bana o sekilde dedi ,belki de tikaniklik olsa acmak icin o an islem yapilmayacagi icindir her turlu aci yok demesi
Umarim senin gerek kalmaz cekilmene🥰🥰
Kaldi ki cekildin insallah herhangi bir tikaniklik olmadan kolaycacık atlatırsın😇😇

Canım valla hiç bilmiyorum ki bu ay bütün dengeler şaştı :) cumartesi çatladıysa da progesteron testi ile veya yeni çatladıysa oradaki sıvıya gör anlıyorlar sanırım. Bilemedim açıkçası 🤷
😂😂 Nese Mart ayı bizim inşallah martın beşi doğum gunum belki Mart uğurlu gelir 🙏

Ayyy evet o zaman da baya içeri giriyorlar doğru 🙈 ya bana spiral düşüncesi çok zor geliyor devamlı içimde bir şey olacağını bilmek nedense 🙈 nasıl rahat edebiliyor musun? Belki bebişten sonra düşünürüm ama bilemiyorum zaten muhtemelen yine hap kullanmam gerekecek çikolata kistim nedeniyle. AA pardon unutmuşum. Zaten korunmayınca da olmuyor benim kızlar niye söylemiyorsunuz burada korunma yolları araştırıyorum🤣🤣
spiral beni de çok korkutuyor valla, ben ne spiral ne doğum kontrol kullanırım eşim korunsun zaten vücuduma yeterince müdahale yapıyorum bi de onları sokamam :63:
Anladim canim bende doktorun yalancisiyim bana o sekilde dedi ,belki de tikaniklik olsa acmak icin o an islem yapilmayacagi icindir her turlu aci yok demesi
Umarim senin gerek kalmaz cekilmene🥰🥰
Kaldi ki cekildin insallah herhangi bir tikaniklik olmadan kolaycacık atlatırsın😇😇
doğru demiştir canım ama dediğim gibi tıkanıklık olması halinde çok işlem yapılamıyor, o yüzden ben uyurum artık napıyolarsa yapsınlar zaten kocam uyutacak :KK70:

😂😂 Nese Mart ayı bizim inşallah martın beşi doğum gunum belki Mart uğurlu gelir 🙏
Ayyy hadi bakalım inşallah ne güzel olur🤗 bir dahaki doğum gününe bebişinle girersin inşallah 🍀
spiral beni de çok korkutuyor valla, ben ne spiral ne doğum kontrol kullanırım eşim korunsun zaten vücuduma yeterince müdahale yapıyorum bi de onları sokamam :63:

doğru demiştir canım ama dediğim gibi tıkanıklık olması halinde çok işlem yapılamıyor, o yüzden ben uyurum artık napıyolarsa yapsınlar zaten kocam uyutacak :KK70:
Ben sevmiyom ya 🙈 zaten çikolata kisti nedeniyle mecbur devam etçem muhtemelen baskılamak için. Ama tabi hormonal şeylerin faydası zararı düşünülmeli. Kadın doğumcular çok seviyor doğum kontrol hapını genelde 🙈 hatta o kadar seviyorlar ki annemin pıhtılaşması olmasına rağmen verdikleri için öldürüyorlardı az daha.

Ben sevmiyom ya 🙈 zaten çikolata kisti nedeniyle mecbur devam etçem muhtemelen baskılamak için. Ama tabi hormonal şeylerin faydası zararı düşünülmeli. Kadın doğumcular çok seviyor doğum kontrol hapını genelde 🙈 hatta o kadar seviyorlar ki annemin pıhtılaşması olmasına rağmen verdikleri için öldürüyorlardı az daha.
benim eşim doğum kontrol hapı kullanmamı asla istemiyor senin bir sorunun yok dışardan vücuduna hormon alma diyor ama bazı hastalıklarda tedavi amaçlı kullanılıyor tabi mecbur o zaman :KK43: benim anneminde spiral yüzünden rahminde yara oldu onun için ufak bi operasyon geçirdi hatta

benim eşim doğum kontrol hapı kullanmamı asla istemiyor senin bir sorunun yok dışardan vücuduna hormon alma diyor ama bazı hastalıklarda tedavi amaçlı kullanılıyor tabi mecbur o zaman :KK43: benim anneminde spiral yüzünden rahminde yara oldu onun için ufak bi operasyon geçirdi hatta
Aslında pek çok açıdan faydalı da kuzum. Ama her önüne gelene şeker gibi verilmemeli tabi ki. Ahh bu doktorlar valla gel de güven sürekli kötü deneyimler duyuyoruz 😔geçmiş olsun anneciğine de

Kızlar ya testlerde böyle silik bile olmayan hayalet çizgilere nasıl kesin hamilesin canım hayırlı olsun diye yorum yapıyorlar 😬 her gördüğümde bana bir delirme geliyor. Bunu yapan da çoğunlukla aynı acıyı hayal kırıklığınu yaşayan insanlar. Bu kadar kolay mı hiçbir temeli olmadan insanları yok yere umutlandırmak? Valla bir gün birine fena çatacağım 🙄

Kızlar ya testlerde böyle silik bile olmayan hayalet çizgilere nasıl kesin hamilesin canım hayırlı olsun diye yorum yapıyorlar 😬 her gördüğümde bana bir delirme geliyor. Bunu yapan da çoğunlukla aynı acıyı hayal kırıklığınu yaşayan insanlar. Bu kadar kolay mı hiçbir temeli olmadan insanları yok yere umutlandırmak? Valla bir gün birine fena çatacağım 🙄
Ben de onlara kendimi zor tutuyorum inan ki ....

Ayyy evet o zaman da baya içeri giriyorlar doğru 🙈 ya bana spiral düşüncesi çok zor geliyor devamlı içimde bir şey olacağını bilmek nedense 🙈 nasıl rahat edebiliyor musun? Belki bebişten sonra düşünürüm ama bilemiyorum zaten muhtemelen yine hap kullanmam gerekecek çikolata kistim nedeniyle. AA pardon unutmuşum. Zaten korunmayınca da olmuyor benim kızlar niye söylemiyorsunuz burada korunma
Olacak inanıyorum inşallah kuzum ♥️ Ya rahat etme derken taktır unut diyolar ama ben unutamadım ve bütün taktırdıklarım kaydı. Ama takarken bir sinek ısırığı kadar acısı var valla hiç biri acımadı ne takarken ne çıkarken. Bumu bildiğime göre film daha kolaydır çektiririm diye düşünüyorum 😂
çok korkuyom ondan öcü gibi bişi geliyo o spiral denen şey :KK49:
Yok kııızzz hiç korkma valla hiç acımıyo takılırken falan. Şuan ihtiyacın yok zaten düşünme bunları:KK51:

Valla aynen hamile kalıp doğurursam sonrasında o korunacak paşa paşa. İğneden çok çektim😵

Olacak inanıyorum inşallah kuzum ♥️ Ya rahat etme derken taktır unut diyolar ama ben unutamadım ve bütün taktırdıklarım kaydı. Ama takarken bir sinek ısırığı kadar acısı var valla hiç biri acımadı ne takarken ne çıkarken. Bumu bildiğime göre film daha kolaydır çektiririm diye düşünüyorum 😂

Yok kııızzz hiç korkma valla hiç acımıyo takılırken falan. Şuan ihtiyacın yok zaten düşünme bunları:KK51:
kuzenim taktırdıda sürekli kanaması geliyordu kuzum ya canım acırmış gibi geliyo aynen şuan tüm yolları sonuna kaddeeeerrr açtım :KK70:

bende üzülüyorum insanlar hevesleniyor sonra çok haklısın :KK15:

kuzenim taktırdıda sürekli kanaması geliyordu kuzum ya canım acırmış gibi geliyo aynen şuan tüm yolları sonuna kaddeeeerrr açtım :KK70:
Ahhhaha😂 Kanama kişiden kişiye değişir tabii
Ben zaten olur da doğurursam 1 2 yıl kondom ile geçirir sonra korunmayı bırakırım
En mantıklısı kuşum. Çok pişmanım en iyi sen biliyorsun

ipek_annesi ipek_annesi paylaşınca girip bütün Cevat Bayrak videolarını izledim ve ikna oldum. Zaten benim doktorumda bu doktorun ismini yazmış kağıdıma 🙈
C kolun avantajı film çekilirken rahme poz verdirmek için itip çekme gibi şeylerin gerekmemesiymiş. Ayrıca gerekirse tüp açmak içinde basınçlı sıvı yerine uygun şekilde direk tıkalı kısma veriliyormuş. Bu nedenle ağrısız diye geçiyormuş.
Yine de spekulum vs başlangıçta zor olacak.

X