Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar minseo minseo ve sleepy05 sleepy05 o alet spekulım rahim filminin onla pek alakası yok o ilk aşama :) rahim ağzını görmek ve açmak için. Daha önce hiç smear testi yaptırmadınız mı? Bu alet onda da kullanılıyor. ikiniz de takiplisiniz smear testi doktorların ilk sorduğu şey ne zaman yapıldı en son diye. Mutlaka ihmal etmeyin yılda bir defa yaptırmak gerekiyor. Kaç doktora gittiysem ilk onu soruyorlar ve bazıları sormadan bile alıyor aman diyim ihmal etmeyin :)

İkinci olarak korkmayın bebişler ipek_annesi ipek_annesi canım doktorlar hep c kollu cihazla acı yok diye lanse ediyorlar ama aslında minseo minseo nin dediği gibi c kollu cihazla hiç alakası yok acının. O sadece röntgen cihazının şekli ve bizimle hiçbir alakası yok, sadece eş zamanlı çekiliyor. eş zamanlı olduğu için muhtemelen kamera gibi anlık gözüküyor ve işlem bir tık daha kısa sürüyor muhtemelen Rahim ağzından içeri ince bir kateter sokuyorlar damar yolu açılmış gibi düşünün bir yerinize batmıyor o ince çubuk giriyor zaten spekulumla açtığı ve sabitlediği için o alet nerdeyse hiç temas etmiyor katater size. O incecik yerin ucuna da şırıngayla sıvıyı gönderiyor yavaş yavaş. Doktorun eli ehilse yavaş yavaş gönderiyor bu işlemleri de çok hassas yapıyor zaten. Sanırım sonomed echomar vb yerlerde kadın doğumcu olmadığı için direkt radyoloji uzmanı bu işlemi yapıyor olabilir.
ben çekilmiştim anestezili oldu fakat sonrasında kanama olur diyolardı olmadı ama biraz sızlama vardı

U Uzaygemisi35 minseo minseo
İlk defa böyle detaylı açıklama okudum teşekkürler. Bende c kollu cihaz, yeni teknoloji diye okudum ama bilmiyordum ne olduğunu.
Smear testi yaptırdım ama sormadan yapmıştı, böyle bir şey de takmadı hiç, konuşturmuştu beni anlamamıştım bir şey 🙈
Neyse napalım günü gelsin bakalım nasıl bir şey olucak 😊

bende katiliyorum arkadasa bu sekilde bir cihaz olan yere gitsen daha iyi olmaz mi minseo minseo 🙄

Kendi doktorum dedigin kisi kadin dogumcu mu ? Burda radyologlar cekiyor filmleri 🤔
Canim ne bahane olur bilmiyorum mutlaka insanlar dogal olarak merak edeceklerdir is arkadasinin eşi hakkinda maalesef 😑 iyice stress sebebi, bence diger cihaz olan yer bulsan hem kafan rahat eder hemde daha konforlu bir cekim olur diyorum

hayirli olsun 😍😍

Evet cok ilginc ama cizgiler kaset testlerde ki gibi koyu degil ,bu seni yaniltmiyor mu canım ? Sanki en koyu sadece 12,gunde varmis gibi geldi bana 🙄

Aynen vakti zamani gelicek insallah 💞🤲

Canim ben saraçoglundan dinledim 200 luk olan iyiymis ama bitkisel tercih edin dedi,ben solgar aldim

Al benden de o kadar 😭😭 peşinde dolanıyorum sürekli bu takviye ve ilaclar yuzunden.birde nazli devamli yok midem yok tadi kotu valla bazen zor dayaniyorum bazende patliyorum artik 😡 bir kac ay ,sonra koyvericem zaten

Canim doktor anlamaz mi ki koskoca prof diyorsun ,o seni yonlendirecektir bence
Evet control çizgisi daha silik görünüyor bu testlerde ama alıştım. Önemli olan t olunca sıkıntı olmuyor. En koyu 13 görünüyor. Geçen ay laboquickte de 13.gündü pik zaten. Beklemedeyiz bakalım hayırlısı ☺️

Kızlar minseo minseo ve sleepy05 sleepy05 o alet spekulım rahim filminin onla pek alakası yok o ilk aşama :) rahim ağzını görmek ve açmak için. Daha önce hiç smear testi yaptırmadınız mı? Bu alet onda da kullanılıyor. ikiniz de takiplisiniz smear testi doktorların ilk sorduğu şey ne zaman yapıldı en son diye. Mutlaka ihmal etmeyin yılda bir defa yaptırmak gerekiyor. Kaç doktora gittiysem ilk onu soruyorlar ve bazıları sormadan bile alıyor aman diyim ihmal etmeyin :)

İkinci olarak korkmayın bebişler ipek_annesi ipek_annesi canım doktorlar hep c kollu cihazla acı yok diye lanse ediyorlar ama aslında minseo minseo nin dediği gibi c kollu cihazla hiç alakası yok acının. O sadece röntgen cihazının şekli ve bizimle hiçbir alakası yok, sadece eş zamanlı çekiliyor. eş zamanlı olduğu için muhtemelen kamera gibi anlık gözüküyor ve işlem bir tık daha kısa sürüyor muhtemelen Rahim ağzından içeri ince bir kateter sokuyorlar damar yolu açılmış gibi düşünün bir yerinize batmıyor o ince çubuk giriyor zaten spekulumla açtığı ve sabitlediği için o alet nerdeyse hiç temas etmiyor katater size. O incecik yerin ucuna da şırıngayla sıvıyı gönderiyor yavaş yavaş. Doktorun eli ehilse yavaş yavaş gönderiyor bu işlemleri de çok hassas yapıyor zaten. Sanırım sonomed echomar vb yerlerde kadın doğumcu olmadığı için direkt radyoloji uzmanı bu işlemi yapıyor olabilir.
Aynen canım bununla sanırım girişi genişletiyor eşim anlatmıyor bana hiç bunları napcan sen boşver diyor 😆 acı kısmı da doktorun tecrübesi, olası tıkanıklık enfeksiyon gibi durumlara göre değişiyor galiba çünkü rahim filmini her doktor çekemiyormuş benim gittiğim hastanede diğer doktorların hastalarını da benim doktor çekiyormuş mesela

İlk defa böyle detaylı açıklama okudum teşekkürler. Bende c kollu cihaz, yeni teknoloji diye okudum ama bilmiyordum ne olduğunu.
Smear testi yaptırdım ama sormadan yapmıştı, böyle bir şey de takmadı hiç, konuşturmuştu beni anlamamıştım bir şey 🙈
Evet yeni teknoloji ve pratik gerekten ama onlar için bizle ilgili kısmı yok pek :)
Takmıştır o fark ettirmeden :) onsuz olmuyor bildiğim kadarıyla rahim ağzını görmek için gerekiyor. Ama vajinal ultrasondan çok farklı değil zaten ondan hissetmemişsinizdir :)
Aynen canım bununla sanırım girişi genişletiyor eşim anlatmıyor bana hiç bunları napcan sen boşver diyor 😆 acı kısmı da doktorun tecrübesi, olası tıkanıklık enfeksiyon gibi durumlara göre değişiyor galiba çünkü rahim filmini her doktor çekemiyormuş benim gittiğim hastanede diğer doktorların hastalarını da benim doktor çekiyormuş mesela
Hahaha eşin haklı canım bilmiyor bizim hangi detayları ne kadar araştırdığımızı🤣😬
Senin doktor baya tecrübelidir o zaman canım. Zaten anestezi olacak. Ben de her doktorun çekemediğini bilmiyordum mesela 🙄

Smear testinde sıkıntı olmuyor hiç bende hiç bişey anlamamıştım bişi sürtüyo sanırım rahime beyaz plastik bişey şeye benzetiyorum hep epilasyon aletinin içinden çıkan fırçaya😂🙈

Evet spekulumu önce yan sokuyorlar ki. Dik tutunca acımasın diye önce yan sokuyor içine sokunca düz tutuyo açılıyo onun içinden görebiliyorlar orttasından

Hahaha eşin haklı canım bilmiyor bizim hangi detayları ne kadar araştırdığımızı🤣😬
Senin doktor baya tecrübelidir o zaman canım. Zaten anestezi olacak. Ben de her doktorun çekemediğini bilmiyordum mesela 🙄
Aynen bazen diyorum şu şöyle oluyormuş sen nerden biliyosun bunu diye şoka giriyor 😆 evet kuzu her doktor çekemiyor malesef, mesela çoğu doktor hastası uyuduktan sonra başka bir doktoru çağırıyor odaya bu tarz operasyonlarda tecrübe çok önemli.

Smear testinde sıkıntı olmuyor hiç bende hiç bişey anlamamıştım bişi sürtüyo sanırım rahime beyaz plastik bişey şeye benzetiyorum hep epilasyon aletinin içinden çıkan fırçaya😂🙈
Hahaha çok güzel benzetme valla 🙈
Aynen bazen diyorum şu şöyle oluyormuş sen nerden biliyosun bunu diye şoka giriyor 😆 evet kuzu her doktor çekemiyor malesef, mesela çoğu doktor hastası uyuduktan sonra başka bir doktoru çağırıyor odaya bu tarz operasyonlarda tecrübe çok önemli.
Burda herkes ilgiyle araştırıp bilgi veriyor. Doktorlar için sıradan olan konu bizim için çok özel olduğu için bir sürü detaya inebiliyoruz🤣
Yok artık hastalarına yalan mı söylüyorlar ben çektim diye 😬😬

Ah canım ya kıyamam valla ama endoskopide bir şey çıkmamıştı sanki yanlış mı hatırlıyorum? İnşallah bir an önce çaresi bulunur rahatlarsın😔
Insallah kuzum ya endoskopiyi yapti cunku mideden de olacaktim normalde reflu ameliyati yapacakti sonra dedi ki cok bi sorunun yok ameliyat olacak kadar bence simdilik bosa oynamayalım midenle once ilac tedavisiyle deneyelim baktık yine gecmedi son care ameliyati düşünürüz dedi ben de çok çekiniyodum zaten mide ameliyatindan hem safrayla ayni anda olacagi icin hem de olanların yorumlarını okudum da netten biraz yani 10 kisi olmuşsa 8 i nerden oldum ben bu ameliyati keske olmasaydim yazmis hal böyle olunca doktor da ameliyatlik değilsin deyince pek bi sevinmiştim bakalim insallah ilac tedavisi çözüm olur . Hep stresli bi hayatim oldu son 5 yılda kızıma hamilelikte basladi zaten stresim hamileligimin 5. Ayında bebeğimin suyu doğum sınırına geldi iki doktor yüzüme bu cocugu kaybederiz dedi onun stresi derken hamileligimin 6. Ayında gorumcemin kizi vefat etti bizim evde doğuma 15 gun kala ikiz kuzenlerim şehit oldu 15 temmuzda her şey üst üste geldi derken akabinde basladi zaten mide rahatsızlıkları üzüntü ve strese hic gelmiyor mide :KK43: Allahim baska acılar sıkıntılar vermesin inşallah bu kadarla kalsin tek duam bu

urda herkes ilgiyle araştırıp bilgi veriyor. Doktorlar için sıradan olan konu bizim için çok özel olduğu için bir sürü detaya inebiliyoruz🤣
Yok artık hastalarına yalan mı söylüyorlar ben çektim diye 😬😬
Ah kuzucum neler dönüyor hastanelerde bi bilsen hiç bi doktora güvenemezsin ben neden bu kadar takıntılıyım sanıyorsun doktor konusunda 😂

Her türlü git muayeneni ol zaten canım konuş derken gitmişken bunları da söylersin manasında dedim. Ben hala kendiliğinden yaşadığın kanamanın iyiye işaret olduğunu düşünüyorum. Yeterli olmasa da sonuçta ilaca gerek kalmadan oldu. Bakalım doktorun ne diyecek. Güzel haberlerle gel bize 🙏
Ben de kendi kendime olmama sevindim ama ara kanama ise üzülürüm hep boyle bi kafa karışıklığı oluyor canım inanir misin hep bi karışıklık geliyor başıma

Yumurtlama kanaması regl gibi olmaz herhalde cok az gelir diye tahmin ediyorum ara kanama da kahverengi olurmuş inşallah öyledir çünkü benim kanama kırmızı idi ve arada pıhtı falan da geldi

Stresli kızlar izleyin 🤭

X