Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Böyle doktorları duydukça tüylerim tek tek tek havaya dikiliyor. Konunun uzmanı falan değilim, niyetim ahkam kesmek değil; ancak benzer süreçten geçen biri olarak birkaç tavsiyem olacak. Morfoloji düşüklüğünün sebebini bulup buna uygun bir tedavi denenmeden senin ilaçlarla dengeni bozman eğer sonuç alamazsan daha çok yıpratabilir hem fiziken hem ruhen. Erkeklerde bunun sebebinin araştırılması, kadının didiklenmesinden çok daha az meşakkatli ve zararsız. Elle muayene, usg ve hormon tetkikleri yapılmadan senin tedavine başlamamanızı tavsiye ederim. Hareket ve sayı hala düşük (Biz de morfoloji ve sayı düşüklüğü ile cebelleşiyoruz). Rahim filmini ben de bu nedenle erteliyorum. Sperm değerleri en azından referans aralığına getirilmeden bizde deneyecekleri yöntemle ne kadar anlamlı bir sonuç alınabilir ki? Bizi av gibi görüp atmaca gibi üşüşüyorlar tepemize. Biraz yukarılarda kuzenimin beş yıl boyunca benzer bir durumda nasıl madden ve manen sömürüldüğünü anlatmıştım. Biraz daha araştırıp eşine yönelin derim. Karar sizin tabii. Her ne şekilde olursa olsun inşallah en kısa zamanda sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi 🙏
Çok haklısın ürologlar bu konuda kadın doğumculara çok kızıyor zaten, eşimin samimi olduğu bi ürolog var o da aynı şeyi diyor altta yatan sebep araştırılmadan takviyeleri dayıyorlar kadın doğumcular hemen ilaç vereyim kafasında diye kızıyor

Canım çok teşekkür ederim detaylı yazın için, aslında haklısın. Bu testten ziyade elle, usg, ultrason muayenesi de yapıldı. Hormon testi yapıldımı emin değilim. Buna yönelebiliriz. Kuzeninle ilgili anlattığın mesajada bakacağım hemen. 🙏🏻
Rica ederim. Bir yazı paylaşıyorum ona da bir bakarsın. Hatta yildizsavascisi yildizsavascisi fiona13 fiona13 ipek_annesi ipek_annesi siz de bakın isterseniz. Kontrole gittiğimizde ürologla konuşacağım D vitaminine de baksınlar eşimin diye.
93B1B31B-73DC-4093-BE1B-25FCE3982D2F.jpeg

Çok haklısın ürologlar bu konuda kadın doğumculara çok kızıyor zaten, eşimin samimi olduğu bi ürolog var o da aynı şeyi diyor altta yatan sebep araştırılmadan takviyeleri dayıyorlar kadın doğumcular hemen ilaç vereyim kafasında diye kızıyor
Yani olacak iş değil. Şuursuz birine denk gelsek bana da böyle kafalama dalacaklardı demek ki ilaçlarla iğnelerle. Belki ilerleyen süreçte gerek kalırsa yine o tedaviyi göreceğim ama sperm düzelmeden ne işe yarar ki? Yazık değil mi o ilaçlar alt üst ediyor kadının vücudunu. Ne kadar az maruz kalsak o kadar iyi. Hatta hiç kalmasak en iyisi

Rica ederim. Bir yazı paylaşıyorum ona da bir bakarsın. Hatta yildizsavascisi yildizsavascisi fiona13 fiona13 ipek_annesi ipek_annesi siz de bakın isterseniz. Kontrole gittiğimizde ürologla konuşacağım D vitaminine de baksınlar eşimin diye. Eki Görüntüle 2783520

Yani olacak iş değil. Şuursuz birine denk gelsek bana da böyle kafalama dalacaklardı demek ki ilaçlarla iğnelerle. Belki ilerleyen süreçte gerek kalırsa yine o tedaviyi göreceğim ama sperm düzelmeden ne işe yarar ki? Yazık değil mi o ilaçlar alt üst ediyor kadının vücudunu. Ne kadar az maruz kalsak o kadar iyi. Hatta hiç kalmasak en iyisi
D vitaminide yazmıştı ikimiz içinde. Biraz corona yüzündende yazdı sanırım. Sperme de etkisi olduğunu sayende öğrenmiş oldum 😊
Haklısın biz kadınlara yazılıyor hep birsürü ilaç, keşke gerekmese bu kadar.

Rica ederim. Bir yazı paylaşıyorum ona da bir bakarsın. Hatta yildizsavascisi yildizsavascisi fiona13 fiona13 ipek_annesi ipek_annesi siz de bakın isterseniz. Kontrole gittiğimizde ürologla konuşacağım D vitaminine de baksınlar eşimin diye. Eki Görüntüle 2783520

Aynen deneme tahtası olan hep biziz🤛

minseo minseo Yeni bat 13 mart diye düşünüyorum. Çünkü 28 günde bir gelirdi ama iki aydır şaşırdı iyice. Gecen ay 26 günde geldi bu ay da 30 günde. Ve çok ağrılı hemde çok fazla geldi. Şimdi de sadece damla damla geliyor ve kesilecek gibi. Anlayamadım yaa

Selam kızlar
Bende bugün regl oldum.. daha önce bahsetmiştim çok stres yaptığım bi durum var hatta hep hamile kalırsam ne olucak o durumda napıcam düşüncesi var sürekli.. Hal böyle olunca beynimin savunmaya geçip hamileliği engellediğini düşünüyorum.. bende düşündüm taşındım önce bana stres yapan bu durumdan kurtulmam gerektiği kanısına vardım.. rahatlamam en az haziranı bulucak gibi ve ben artık ovulasyon o bu hiçbişeye dikkat etmiyorum yapmıyorumda hissiyat olarak yaza hamile kalacağımı kodluyorum beynime, o yüzden adet olduğuma bu sefer hiç üzülmedim.. İnşallah umduğum gibi olur herşey🥰

Selam kızlar
Bende bugün regl oldum.. daha önce bahsetmiştim çok stres yaptığım bi durum var hatta hep hamile kalırsam ne olucak o durumda napıcam düşüncesi var sürekli.. Hal böyle olunca beynimin savunmaya geçip hamileliği engellediğini düşünüyorum.. bende düşündüm taşındım önce bana stres yapan bu durumdan kurtulmam gerektiği kanısına vardım.. rahatlamam en az haziranı bulucak gibi ve ben artık ovulasyon o bu hiçbişeye dikkat etmiyorum yapmıyorumda hissiyat olarak yaza hamile kalacağımı kodluyorum beynime, o yüzden adet olduğuma bu sefer hiç üzülmedim.. İnşallah umduğum gibi olur herşey🥰
İnşallah umduğunu bulursun kuzum 😍

Selam kızlar
Bu şekilde kendinizi motive edebilmeniz bile bir başarı Tebrikler. Hep bu stres değil mi zaten hayatımızı mahveden... inşallah hakkında hayırlısı olsun canım

Hemen de asmış yüzünü. Bir dur bakalım ya hemen martın niyetine girdin daha bu ayki reglin bitmedi. Bu ayı da değerlendirmeye devam. Hayalperest olalım bir şey yok gibi davranalım da demiyorum ama tespit edilmiş hiçbir olumsuzluk yokken de bu kadar aşağı çekme kendini. Bizim komple bırakmamız lazım o zaman. Hiç de bırakmıyorum 😎
Evet regl bitince yeniden ayağa kalkarız evelallah 😂
inşallah bebiş gelecek ve gerek kalmayacak🥰
İnşallah tatlım 🙏
Selam kızlar
Hakkında hayırlısı olsun canım, seni üzen şey her neyse umarım çözüme kavuşur 🙏

benim bildiğim tek punch ektedir 😁
benimde aklıma blayına gittiğimiz otelde verilenler geldi daha ilk gün gittik giyindik akşam yemekten sonra eşimle oturduk balayı çifti olunca masamız içki doldu taştı hayatımızda ağzımıza sürmemişiz tabii biz istemiyoruz dedikçe geldi...azıcık denesekmi dedik hepsinden birer yudum aldık... sanırım 15 tane falan vardı bi tane sütlü vardı hiç unutmuyorum onun tadına baktıktan sonra eşimle tuvalete zor yetiştik tuvaletten mesajlaşıyorduk çıkıyomusun yok birazdan falan yarım saat wcde..öldük bi dahamı öyle karışım içki tövbeeeee....:)))

benimde aklıma blayına gittiğimiz otelde verilenler geldi daha ilk gün gittik giyindik akşam yemekten sonra eşimle oturduk balayı çifti olunca masamız içki doldu taştı hayatımızda ağzımıza sürmemişiz tabii biz istemiyoruz dedikçe geldi...azıcık denesekmi dedik hepsinden birer yudum aldık... sanırım 15 tane falan vardı bi tane sütlü vardı hiç unutmuyorum onun tadına baktıktan sonra eşimle tuvalete zor yetiştik tuvaletten mesajlaşıyorduk çıkıyomusun yok birazdan falan yarım saat wcde..öldük bi dahamı öyle karışım içki tövbeeeee....:)))
Balayı diyince aklıma gelen tek şey margarita:KK8:

@terelellidenhalliceyim
Evet canım sadece takviye verildi, sebep araştırılmadı. Kızartmadan uzak durun, sağlıklı beslenin demişti.
Normal morfoloji; 1 den 2 ye çıktı.
Hareket; 11 den 25 e çıktı.
Konsantrasyon; yaklaşık 10 milyon ikiside.

Rahim filmi sonrası çatlatma iğnesi deneyeceğiz. Aşılama yapmayacağız. Olmazsa tüp bebek aşamasına geçeceğiz.
proxeed mi verilmişti..ne verilmişti??? artış sağlanabiliyor yanii... e süper...

canım bizim çok düşğk çıktı eşimde kadın doğumcumuz iki tane ekmeğe kırılanlardan verdi eşime

X