Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Aldim kuzu, tup bebek bitsin olmazsa onlara baslicam. Hepsi bir arada fazlami olur diye korktum biraz. Sence ilaclarla berabermi yapsaydim?
kuzu ben hem prowomen hem de arısütü aliyorum unutmadıkça. arısütü mercimek kadar zaten alınması gereken doz. poleni yiyemiorum işte kaktırmaca :KK43:

Ben daha rahim filmi çekilmedim canım hiç

Sanırım öyle yapıcam 😕

Mecbur kaldım artık başka bişey kalmadı çünkü bu ay mı olur öbür ay mı bakacağım 😐

Çok geçmiş olsun canım 🙏 ablan için ben de üzüldüm 😢 inşallah isteyen herkes kucağına alır yavrusunu 😔

Hmmm Prolaktin seviyesinin yüksek olduğu bi gün olacak senin için desene 😂😂😂

Regl oldum 🤛

Good morning teacher 🤭 yeni okulunda iyi şanslar 💗
Kimyasaldan önce çektirdin gibi kalmış aklımda. O zaman kuzum her ay bu yüzden mi acaba diye strese girmektense bence çektir kurtul bu ikilemden. Tamam hamile kaldın ama uzun süre geçti aradan belki bi yapışıklık falan vardır. Tabii eşinle sizin kararınız önemli, senin nasıl iyi hissedeceğin..

Kimyasaldan önce çektirdin gibi kalmış aklımda. O zaman kuzum her ay bu yüzden mi acaba diye strese girmektense bence çektir kurtul bu ikilemden. Tamam hamile kaldın ama uzun süre geçti aradan belki bi yapışıklık falan vardır. Tabii eşinle sizin kararınız önemli, senin nasıl iyi hissedeceğin..
Yok kuşum ben ilk denemede hamile kalmıştım ondan sonra da bi daha olmadı, 20 martta çekiliyorum 😐

Eklentiler

• IMG_20210215_132919.jpg
    IMG_20210215_132919.jpg
    88,4 KB · Görüntüleme: 33
Evet canım 😢 martın 20 si ama
Hemen de asmış yüzünü. Bir dur bakalım ya hemen martın niyetine girdin daha bu ayki reglin bitmedi. Bu ayı da değerlendirmeye devam. Hayalperest olalım bir şey yok gibi davranalım da demiyorum ama tespit edilmiş hiçbir olumsuzluk yokken de bu kadar aşağı çekme kendini. Bizim komple bırakmamız lazım o zaman. Hiç de bırakmıyorum 😎

@terelellidenhalliceyim
Evet canım sadece takviye verildi, sebep araştırılmadı. Kızartmadan uzak durun, sağlıklı beslenin demişti.
Normal morfoloji; 1 den 2 ye çıktı.
Hareket; 11 den 25 e çıktı.
Konsantrasyon; yaklaşık 10 milyon ikiside.

Rahim filmi sonrası çatlatma iğnesi deneyeceğiz. Aşılama yapmayacağız. Olmazsa tüp bebek aşamasına geçeceğiz.

Beni de tek üzen bu kadar uzun olması. Uzun anlamsız bakışmalar ve şarkılarla doldurmaya çalışıyorlar süreyi. Haklılar da ama izleyen için sıkıcı oluyor. Zorlama şeyler ekliyorlar bir de mecbur. Böylesine de razıyım inşallah bozmazlar. Çok naif dizi 😇

Ben de psikolojik olarak hazır olmanın önemli olduğunu düşünüyorum. İnşallah martta kediler ve biz ortak çalışmayla bu işin üstesinden geleceğiz 💪🏼😎

kediler dicekkiiii bizlere rakip çıktıı miyaaavvv dicekler😂😂😂😂😂

@terelellidenhalliceyim
Evet canım sadece takviye verildi, sebep araştırılmadı. Kızartmadan uzak durun, sağlıklı beslenin demişti.

Rahim filmi sonrası çatlatma iğnesi deneyeceğiz. Aşılama yapmayacağız. Olmazsa tüp bebek aşamasına geçeceğiz.
konsantrasyon dedğin toplam sperm sayısı mı yoksa volumle çarpılmamış hali mi ?

@terelellidenhalliceyim

Böyle doktorları duydukça tüylerim tek tek tek havaya dikiliyor. Konunun uzmanı falan değilim, niyetim ahkam kesmek değil; ancak benzer süreçten geçen biri olarak birkaç tavsiyem olacak. Morfoloji düşüklüğünün sebebini bulup buna uygun bir tedavi denenmeden senin ilaçlarla dengeni bozman eğer sonuç alamazsan daha çok yıpratabilir hem fiziken hem ruhen. Erkeklerde bunun sebebinin araştırılması, kadının didiklenmesinden çok daha az meşakkatli ve zararsız. Elle muayene, usg ve hormon tetkikleri yapılmadan senin tedavine başlamamanızı tavsiye ederim. Hareket ve sayı hala düşük (Biz de morfoloji ve sayı düşüklüğü ile cebelleşiyoruz). Rahim filmini ben de bu nedenle erteliyorum. Sperm değerleri en azından referans aralığına getirilmeden bizde deneyecekleri yöntemle ne kadar anlamlı bir sonuç alınabilir ki? Bizi av gibi görüp atmaca gibi üşüşüyorlar tepemize. Biraz yukarılarda kuzenimin beş yıl boyunca benzer bir durumda nasıl madden ve manen sömürüldüğünü anlatmıştım. Biraz daha araştırıp eşine yönelin derim. Karar sizin tabii. Her ne şekilde olursa olsun inşallah en kısa zamanda sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi 🙏

Böyle doktorları duydukça tüylerim tek tek tek havaya dikiliyor. Konunun uzmanı falan değilim, niyetim ahkam kesmek değil; ancak benzer süreçten geçen biri olarak birkaç tavsiyem olacak. Morfoloji düşüklüğünün sebebini bulup buna uygun bir tedavi denenmeden senin ilaçlarla dengeni bozman eğer sonuç alamazsan daha çok yıpratabilir hem fiziken hem ruhen. Erkeklerde bunun sebebinin araştırılması, kadının didiklenmesinden çok daha az meşakkatli ve zararsız. Elle muayene, usg ve hormon tetkikleri yapılmadan senin tedavine başlamamanızı tavsiye ederim. Hareket ve sayı hala düşük (Biz de morfoloji ve sayı düşüklüğü ile cebelleşiyoruz). Rahim filmini ben de bu nedenle erteliyorum. Sperm değerleri en azından referans aralığına getirilmeden bizde deneyecekleri yöntemle ne kadar anlamlı bir sonuç alınabilir ki? Bizi av gibi görüp atmaca gibi üşüşüyorlar tepemize. Biraz yukarılarda kuzenimin beş yıl boyunca benzer bir durumda nasıl madden ve manen sömürüldüğünü anlatmıştım. Biraz daha araştırıp eşine yönelin derim. Karar sizin tabii. Her ne şekilde olursa olsun inşallah en kısa zamanda sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi 🙏
Canım çok teşekkür ederim detaylı yazın için, aslında haklısın. Bu testten ziyade elle, usg, ultrason muayenesi de yapıldı. Hormon testi yapıldımı emin değilim. Buna yönelebiliriz. Kuzeninle ilgili anlattığın mesajada bakacağım hemen. 🙏🏻

X