Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
İnşallah sonuçlar alırız canım 🙏🏻
Önce çatlatma iğnesi deneyelim dedi filmden sonra. Aşılama bu sonuçlar ile %10 ihtimal dedi, 2-3 kere deneyeceğimize tüp bebek denemek daha iyi olur dedi. Bizede mantıklı geldi. Birkaç ay daha böyle devam edip olmazsa öyle yapacağız.
Siz filmi nerde çektireceksiniz?
Selam canım ,cevat bey mi cekecek ? Bende onda cekildim ama echomarda.
Benim esimde morfoloji sorunu var bende de pco.esin takviye kullaniyor mu ? Nasil bir tedavi uyguluyorsunuz canim ?

Aaaa yok kuzum dersim online di zaten okula gitmedim😀açılmayacak gibi bu gidişle okullar açılsa da sadece bizden 8. Siniflara açılır sınava girecekleri için ben ortaokulda görev yapıyorum cnm ingilizce öğretmeniyim bu yil yabancı dil ağırlıklı 5. Siniflara derse giriyorum iki sınıfım var 13 er saat ingilizce dersleri var haftada 😊
AA ben son gelişmeleri kaçırmışım valla tamamen açıldı sanıyorum 🙈 ne güzellerdir onlar şimdi🤗 baya varmış canım dersin çok kolay gelsin. Benim de dil puanının süresi dolmuştu şubat sonunda yökdile gireceğim yeniden var mı taktik hocam 🙈

Bu arada ameliyat sonrası nasıl oldu mide sıkıntıların hafifledi mi?
Uzuldum canım ya 😔 ben senden umitliydim akıntı falan deyince :KK64:

Şimdi senin esinde problem yok bunu biliyorsun ben olsam cok geciktirmezdim cektirmeyi 🙄
Ama bizde spermde sorun ciktigi icin keske ben eşimin tedavisi bitince cektirseydim diyorum :işsiz:
Ben de ümitliydim valla. Evet onun da süresi geçiyor ama eş zamanlı tedavi imkanı olmuş oluyor baştan öğrenince de.
bu ay da bi nadaasa bırak derim ben sonraki ay çekil kuzu🌸
Topik ikiye ayrıldı çektir kurtul ve bir ay daha dene diyenler 🙈🤣 bakalım minseo minseo neye karar verecek bu durumda. Kafası iyice karışmıştır 🙈

Günaydın kizlar mutlu haberler alacağımız bir hafta olsun inşallah 🥰benim haftam yenilikle basladi yeni okulumda ilk dersime girdim 9 yıllık ogretmen olsam da ilk gün heyecanı vardi niyeyse yeni ogrenciler olunca 😀
Hayirli olsun 🥰 Evet oyle oluyor o heyecan hic gecmiyor canim 🥰😇 bende ogretmenim branşım matematik :confused:
Senin ki ne 🤗

Babam hastaydı kuzum sıkıntılı dönemi atlattık çok şükür inşallah daha da iyi olacak 🙏🏻 Ablam ıvf sürecindeydi negatif sonuçlandı ona çok üzüldüm çok ağladım 🥲 Allahım bize de evlatlarımızı kucağımıza almayo nasip etsin artık çok yoruldum hem kendimden hem ablamdan yana 🥲 ben de cuma yine ovitrelle vuruldum beklemedeyim yine olmazsa aşılama yapılacak
Gecmis olsun babana 🙏
Ablan ve senin icinde insallah guzel haberler yakindir 🤲
Ilk denemesi miydi ablanin ?nerede tedavi oluyor 🙄

Bence de beklemek sadece zaman kaybı gibi geliyor bana. 1 yılı geçmişti senin rahim filminin üstünden dimi? Bir an önce çektir kafan rahat olsun derim ben
Ben daha rahim filmi çekilmedim canım hiç
Bence sen bi kimyasal yaşadın demekki tüplerde bi sıkıntı yok, ben olsam bir ay daha dener öyle çekilirdim sanırım kuzum, eşini dinle bence ben onların hislerine de güveniyorum
Sanırım öyle yapıcam 😕
Valla kuzu çıkar aradan için rahat edecekse bende düşünmüyor değilim bu ay açıkçası gaza getirelim birbirimizi 😂
Mecbur kaldım artık başka bişey kalmadı çünkü bu ay mı olur öbür ay mı bakacağım 😐
Babam hastaydı kuzum sıkıntılı dönemi atlattık çok şükür inşallah daha da iyi olacak 🙏🏻 Ablam ıvf sürecindeydi negatif sonuçlandı ona çok üzüldüm çok ağladım 🥲 Allahım bize de evlatlarımızı kucağımıza almayo nasip etsin artık çok yoruldum hem kendimden hem ablamdan yana 🥲 ben de cuma yine ovitrelle vuruldum beklemedeyim yine olmazsa aşılama yapılacak
Çok geçmiş olsun canım 🙏 ablan için ben de üzüldüm 😢 inşallah isteyen herkes kucağına alır yavrusunu 😔
Burdayım canm sabah gec geldik işe kardan dolayı bakamadım telefonda . Akşamda bıraz romantik bi masa kurmuştum 😂 bakamadım ondan gruba cok
Hmmm Prolaktin seviyesinin yüksek olduğu bi gün olacak senin için desene 😂😂😂
Regl oldum 🤛
Günaydın kizlar mutlu haberler alacağımız bir hafta olsun inşallah 🥰benim haftam yenilikle basladi yeni okulumda ilk dersime girdim 9 yıllık ogretmen olsam da ilk gün heyecanı vardi niyeyse yeni ogrenciler olunca 😀
Good morning teacher 🤭 yeni okulunda iyi şanslar 💗

Selam canım ,cevat bey mi cekecek ? Bende onda cekildim ama echomarda.
Benim esimde morfoloji sorunu var bende de pco.esin takviye kullaniyor mu ? Nasil bir tedavi uyguluyorsunuz canim ?
Kimin çekeceğini bilmiyorum henüz aramadım biz seçebiliyor muyuz, önerdiğiniz biri var mı?
Morfoloji 1 hareketlilik 15 ti, Impryl hapını kullandı 3 ay, şuan morfoloji 2 hareketlilik 25 olmuş. Çokta değişiklik olmamış dedi doktor. Proxeed hakkında iyi yorumlar var sanırım onu alacağız şimdi.

Ben daha rahim filmi çekilmedim canım hiç

Sanırım öyle yapıcam 😕

Mecbur kaldım artık başka bişey kalmadı çünkü bu ay mı olur öbür ay mı bakacağım 😐

Çok geçmiş olsun canım 🙏 ablan için ben de üzüldüm 😢 inşallah isteyen herkes kucağına alır yavrusunu 😔

Hmmm Prolaktin seviyesinin yüksek olduğu bi gün olacak senin için desene 😂😂😂

Regl oldum 🤛

Good morning teacher 🤭 yeni okulunda iyi şanslar 💗
aynen prolaktın fena :KK70:D:KK70: sabahda devam ettı aksamkı masanın etkısı :KK70::KK70::KK70: ama cumrtsı cızgı hafıf koyu pazar daha sılıklestı felan ben herzaman yumurtlama goruyordum sanırım bu ay yumurtlama olmıcak bende ılk defa denk gelıcem. oldunmuu aman be of. bu ayda normal dene bence ya

Carsamba gorusmem var 🙈
Doktorum gecen hafta cok ugrasicaz durumun zor dedi
Bende cocugu bekleyerek yasamayim diye dusunerek kabul ettim, hayirlisi olsun, 🤲
Ayy hadi bakalım hayırlısı olsun canım hakkında. Yeni iş az stres belki de uğurlu gelir sana 🤗 doktorun da niye öyle demiş, gıcık 😒 biz Mart'ta hepimiz hamile kalcaz doktor efendi senin haberin yok 😒

minseo minseo kuzum simdi okudum mesajını da bence film cektirme isi tamamen senin psikolojine bağlı cnm eger gerçekten birseyler sonuclansin sorun olmadığını anlayayayim kafam rahatlasın diyorsan bu ay hemen çektir yok benim kafa rahat zaten ben sabırla aklima bisey takilmadan tikaniklik yapişıklık var mi diye düşünmeden bir kac ay daha beklerim diyorsan diger aylara ertele ama bilemezsin tamam sen 1 yıl önce hamile kalabilmissin kimyasal olmus ama belki bu yapisiklik yapti rahimde belki de basit bir işlemle çözülebilecek bir sıkıntıyı surekli erteliyorsun bu açıdan düşün ben senin yerinde olsam artik ertelemem en azindan kafamı rahatlatirim sorun olmadığını anlarim tabi bu benim fikrim kuzum sen bilirsin yine senin için en iyisini😘
Evet canım klomen etkisi devam ederken sanırım bu ay da deneyip diğer reglim de çekileceğim
Günaydın canım ya iyi haber alırım diye açtım çok üzüldüm 😔 senin reglim hep böyle ağrılı mı kuzum ya? Biz adet ağrılı geçer diyoruz hep ama bu endometriozis derneği başkanı hep açıklıyor ağrılı adet bir işaret falan diye 😔
Hayır kuzum, bazı aylar biraz daha ağrıyor ben bu ay çok üşüttüm ofiste klima bozuldu o kar yağdığı zaman üşüttüğüm aylar zor geçiyor 😕 çikolata kisti olsa 1 ağrı kesici ile dinmez sanırım ağrı daha kötü oluyor diye biliyorum
Canım çok karışık meseleler valla sezgilerin ve doktorun ne diyor? Doktor da bana bırakmıştı ama ben tedaviden önce hemen çekilmek istedim, belki kullanılan tedavi de tüpler tıkalıysa boşa gidecek diye. Ama sen bir kere kimyasal yaşadın sonuçta tıkanıklık yoktur muhtemelen, ama belki de tutunmayı zorlaştıran bir durum var. Varsa belki bu durum ortaya çıkar, yoksa da (iyi ki yoktur tabi) için daha rahat ilerlersin.

Yani sen biraz daha deneyip öyle çektircem dediğin her ay aklının bi köşesinde bu ay da olmazsa rahim filmi gibi düşündükçe aslında rahimde tüplerde bir şey varmış gibi hissedip yaşıyorsun. Dolayısıyla kafanda o konu geri planda olsa da hep devam ediyor bence. Yap kurtul ona göre ilerlersin bence canım. Normalde doktorun bu bir ay ilaçsız devam edelimden sonra ne demişti? Bu ay adetliyken kontrole falan gidecek misin?
Zaten artık rahim filmi olmadan herhangi bi tedavi almam canım içimden bi his bu ay da dene diyor en fazla 1 ay kaybederim sonraki reglim bitince de çekilcem sanırım
canm sen bıkere hamile kaldın sonucta bence bir ay daha bekle. Normal yolla. Ama cok kafana takıyorsan çekil
bu ay da bi nadaasa bırak derim ben sonraki ay çekil kuzu🌸
Öyle yapıcam kuzular
Topik ikiye ayrıldı çektir kurtul ve bir ay daha dene diyenler 🙈🤣 bakalım minseo minseo minseo minseo neye karar verecek bu durumda. Kafası iyice karışmıştır 🙈
Sanırım hislerimi dinlicem 😂

aynen prolaktın fena :KK70:D:KK70: sabahda devam ettı aksamkı masanın etkısı :KK70::KK70::KK70: ama cumrtsı cızgı hafıf koyu pazar daha sılıklestı felan ben herzaman yumurtlama goruyordum sanırım bu ay yumurtlama olmıcak bende ılk defa denk gelıcem. oldunmuu aman be of. bu ayda normal dene bence ya
Hahahaha :KK31:
Du bakalım her ay yumurtlama olmuyor zaten olsa bile her ay hamile kalacak boyuta gelmiyor. Önümüzdeki ay ki takiple her şey netleşir, doz artımına ne tepki verecek bakalım yumurtaların

X