Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ben İzmirdeyim canım, özel bi hastanede çekilmeyi planlıyorum. Morfoloji sıkıntısı varken doktorlar genelde tüp bebek tarafına meyilli oluyorlar şansı artırmak açısından. Bebekler gelsin de nasıl gelirse gelsin artık napalım

Evet aynen gelsinde önemli değil.
Rahim filmi konusunda sormuşsun, bence erteleme çektir, çünkü kullanılan sıvılar tutunma ihtimalini arttırıyormuş, filmden sonra hamile kalanlar oluyormuş.

Evet aynen gelsinde önemli değil.
Rahim filmi konusunda sormuşsun, bence erteleme çektir, çünkü kullanılan sıvılar tutunma ihtimalini arttırıyormuş, filmden sonra hamile kalanlar oluyormuş.
Aynen canım öyle diyorlar benim bu ay tam 1 yıl oldu kimyasalın üstünden eşim 1 ay daha deneyim diyor klomenin etkisi devam ettiği için, ama napcağımı bilemedim

Canım benim de geçen aklımdan geçtin naptın hayırdır aşılamayacak bir sorun değildir inşallah
Babam hastaydı kuzum sıkıntılı dönemi atlattık çok şükür inşallah daha da iyi olacak Ablam ıvf sürecindeydi negatif sonuçlandı ona çok üzüldüm çok ağladım Allahım bize de evlatlarımızı kucağımıza almayo nasip etsin artık çok yoruldum hem kendimden hem ablamdan yana ben de cuma yine ovitrelle vuruldum beklemedeyim yine olmazsa aşılama yapılacak

minseo kuzum simdi okudum mesajını da bence film cektirme isi tamamen senin psikolojine bağlı cnm eger gerçekten birseyler sonuclansin sorun olmadığını anlayayayim kafam rahatlasın diyorsan bu ay hemen çektir yok benim kafa rahat zaten ben sabırla aklima bisey takilmadan tikaniklik yapişıklık var mi diye düşünmeden bir kac ay daha beklerim diyorsan diger aylara ertele ama bilemezsin tamam sen 1 yıl önce hamile kalabilmissin kimyasal olmus ama belki bu yapisiklik yapti rahimde belki de basit bir işlemle çözülebilecek bir sıkıntıyı surekli erteliyorsun bu açıdan düşün ben senin yerinde olsam artik ertelemem en azindan kafamı rahatlatirim sorun olmadığını anlarim tabi bu benim fikrim kuzum sen bilirsin yine senin için en iyisini

Günaydın kızlar mide bulantısı ve regl ağrıları ile başladım güne uyumak istiyorum
Günaydın canım ya iyi haber alırım diye açtım çok üzüldüm senin reglim hep böyle ağrılı mı kuzum ya? Biz adet ağrılı geçer diyoruz hep ama bu endometriozis derneği başkanı hep açıklıyor ağrılı adet bir işaret falan diye
Canım çok karışık meseleler valla sezgilerin ve doktorun ne diyor? Doktor da bana bırakmıştı ama ben tedaviden önce hemen çekilmek istedim, belki kullanılan tedavi de tüpler tıkalıysa boşa gidecek diye. Ama sen bir kere kimyasal yaşadın sonuçta tıkanıklık yoktur muhtemelen, ama belki de tutunmayı zorlaştıran bir durum var. Varsa belki bu durum ortaya çıkar, yoksa da (iyi ki yoktur tabi) için daha rahat ilerlersin.

Yani sen biraz daha deneyip öyle çektircem dediğin her ay aklının bi köşesinde bu ay da olmazsa rahim filmi gibi düşündükçe aslında rahimde tüplerde bir şey varmış gibi hissedip yaşıyorsun. Dolayısıyla kafanda o konu geri planda olsa da hep devam ediyor bence. Yap kurtul ona göre ilerlersin bence canım. Normalde doktorun bu bir ay ilaçsız devam edelimden sonra ne demişti? Bu ay adetliyken kontrole falan gidecek misin?
Kızlar selam nasılsınız çok strestli günler geçiriyorum her şey üstüste geliyor giremedim bu aralar özledim sizi
Selam canım biz aynıyız. Hayırdır inşallah ya neyse canını sıkan geçsin gitsin inşallah. Konuşmak istersen buradayız.
Günaydın kizlar mutlu haberler alacağımız bir hafta olsun inşallah benim haftam yenilikle basladi yeni okulumda ilk dersime girdim 9 yıllık ogretmen olsam da ilk gün heyecanı vardi niyeyse yeni ogrenciler olunca
Günaydın canım ay ne güzel heyecanlı yakında kapatırlar ama ilk hafta iyice tanışıp ilişki kurun bari kapanınca tanışıklık olur daha iyi iletişim olur sonrası için. Sınıf öğretmeni misin alan öğretmeni mi kaçlar senin öğrencin :)

Aaaa yok kuzum dersim online di zaten okula gitmedimaçılmayacak gibi bu gidişle okullar açılsa da sadece bizden 8. Siniflara açılır sınava girecekleri için ben ortaokulda görev yapıyorum cnm ingilizce öğretmeniyim bu yil yabancı dil ağırlıklı 5. Siniflara derse giriyorum iki sınıfım var 13 er saat ingilizce dersleri var haftada

Yok canım söküldü regl oluyorum
Uzuldum canım ya ben senden umitliydim akıntı falan deyince
Şimdi senin esinde problem yok bunu biliyorsun ben olsam cok geciktirmezdim cektirmeyi
Ama bizde spermde sorun ciktigi icin keske ben eşimin tedavisi bitince cektirseydim diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…