Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar, az önce dayanamayıp gebelik testi yaptım. Negatif çıktı. Bat 18 Şubat görünüyor. Erken mi yaptım sizce? Bazısının erken çıkıyor ya 😃

Uzay kız bir doğurmaya başladık mı her sene bir tane doğururuz derdin bu olsun. Benim de aklıma şey geldi bugün. Ben düğün istemem diye kendimi yırtınca "Bari bir yemek verelim o kadar insanın düğününe gittik ayıp" dedi eşimin ailesi. Yaşadıkları şehirde bir yemek ayarlandı. Neyse gittik. O ara da ben kuzenimi kaybedeli 40-45 gün falan olmuştu. Dans, pasta kesme şu bu hiçbiri olmadı. Hafif bir müzik eşliğinde yemek yendi sadece. Sonra bir baktık babasıyla yanında bir adam ellerinde mikrofonla ortaya çıktılar. Adam konuşmaya başladı ben de tanımıyorum. Meğer cami imamıymış, babasının da arkadaşıymış. Adam dua etmeye başladı sonunda da "İnşallah bir kız bir erkek çocukları olur" dedi bizi bir gülme aldı. Ay şimdi bunu hatırlayınca nasıl üzülüyorum. Sanki güldüğümüz için şimdi bunları yaşıyormuşuz gibi geldi birden 🥺
Başın sağolsun canım, insan yaşamadan bilemiyor çok kolay olacak sanıyor da ondan 😔

Kızlar bu arada dün gece bir rüya gördüm yine hazır mısınız 🤣 ben anlatıyorum sonra arkamdan geliyorsunuz sizin rüyaların da benden aşağı kalır yanı yok 🤣

Meğersem doğuma gidiyormuşum. Gidiyorum işte hastaneye falan beni havuza oturtuyorlar. Suda doğum olacakmış. Ay diyorum daha doğum başlamadı ki ya. Ayrıca bu böyle bana hiç hijyenik gelmedi ya emin misiniz falan diyorum. Ben suda hep üşütürüm idrar yolu enfeksiyonu olurum bence böyle yapmayalım dedim. Bir de havuza başkaları da giriyor tövbe estağfurullah 🤣 ay bana bir sinir geliyor. Bir sürü hasta öyle ortalıkta maskesiz dolaşıyor etrafımızdan geçiyor falan. Ben de diyorum anne kalk gidelim ya ben sevmedim böyle diyorum çıkıp havuzdan gidiyorum. Ama baya bebişin tekmelerini falan hissettim resmen. Çok güzel bir duyguydu. Sonra eve geliyorum doktoru arıyorum ya sen niye gittin gel buraya diyor. Ne bileyim çok kalabalıktı daha doğum da başlamadı ki diyorum. Olsun gel sen diyor. 🙈 Böyle saçma bir şeydi kızlar eyyorlamanız nedir bu rüyaya 🤣🤣
Cok guzel bir ruya hayirlara ciksin inşallah 🥰

Olur öyle rüyalar kalpten yaralıyız napalım😂

Sorma ya durum vahim içerde 🤣
Yaa çok güzelmiş. Eline sağlık 🥰 boyalar çok minik minik ya, kuruyor mu ya da yetmediği oluyor mu diye merak ettim?
An itibari ile regl ağrılarım başlamıştır :eğlence:
Dur daha dur öyle düşünme bakalım değildir inşallah. git regl gitt gelmee öyle..
Şu an için ilaç kullanmıyorum ama corona yüzünden düzenli kontrole gidemiyorum. Gitsem anında dayar ilaçları canım doktorum.

Neden ne ara yapacaksın? Amarigalı kadın gibi peşi sıra dizeriz işte boy boy 🤣

Sağ olasın. Adama güldük diye olmuyor değildir zaten canım. İnsanın aklına saçma sapan şeyler geliveriyor işte.

minseo minseo Yarın mıydı? Bir dur bağalım
Aman bebiş olunca gidince yeni ilaçlar verir zaten bebişe uygun. Şimdi hiç karıştırma çok kötü değilsen :)
ay o teyze gibi olamam ben valla 🙈 ama kısmet bakalım 🤣
Ayyy ellerine sağlık fıstık çok güzel olmuş 🤗
Hahaha supermis ruyan. Idrar yoluna kadar dusunmus bilinc altin 😂
Sorma sorma fena bir bilinç altı 🤣
Örüyorum daha bitmedi enini biraz geniş yapmışım 😂 bebek battaniyesi ama 10 yaşına kadar kullanır 😆
Hahaha tam bir anne ya seneye de giyer modu 🤣

Hadi bakalım seçemedim çıktım başka sayfalara da bakacağım 🙈 daha önce de niyetlenip resmi seçemeyip vazgeçmiştim🤣

Amin canım tabi ki de umudunu kaybetme ben hep diyorum bir sıkıntı hastalık varsa da önceden tespit edilmesi çözüme daha çok yaklaşmak demek tedaviye iyileşmeye yaklaşmak demek. O nedenle canını sıkma. Prolaktin burada gördüğüm kadarıyla hemencecik düzeliyor hatta çoğunlukla ilaçsız bile düzeliyor. Ama sabit bir hormon değil yani bir kere fazla uyarılır göğüslerin yine yüksek çıkar o nedenle çok önemsemiyor doktorlar çoğunlukla. Kist de basit kistse normalde adetle atılıyor hatta doğum kontrol hapı olmadan bile birkaç ayda atılabiliyor ama nasıl bir kist olduğuna bağlı canım. İnşallah seninki hemencecik atılan cinstendir. Moralini bozma iyi ki gidip öğrenmişsiniz bakalım sonuçlar çıkınca da öyle hemen karalar bağlama o yüzden diyorum bunlar kesin testler değil ileri tetkik yapmaları lazım. Ona göre farklı bir görüş alırsın içini fetah tut.

Hadi bakalım hayırlı olsun 😊

Seninkini de görelim 😍
Ne kadar moral verdiniz bana Allah razı olsun inşallah herşey çok güzel olacak evet farkedilmeside güzel bişey Allahım hepimize anne olmayı nasip edecek inşallah yaşadığımız sürece umut hep var biraz daha rahatladım komşunun bebeğini sevdim biraz. İyi geldi bana teşekkür ederim 🙏🏻😍🤩

Allah şifa versin. İçini ferah tut. Sen mutlaka o merkez dışında başka bir doktora daha göster kistini

Aynen o tahliller tek başına yeterli değil. Hatta benim ameliyat sonrası doktorum kisti alan kendisi olduğu halde "Yüzde yüz bir şey diyemem. Patoloji sonucu gelsin" demişti.

U Uzaygemisi35 'nin sivilce ilacı dediği Tetradox. Onu vajina-idrar yolu enfeksiyonlarında da veriyorlar. Midende bir problem varsa bu ilaçları kullanırken sabah aç karna bir mide koruyucu almanı, ilaçları bol suyla içmeni öneririm. Tetradox'u özellikle tok karna ve bol suyla al. Bir de bunu aldıktan sonra yarım saat dik oturman gerekiyor, uzanma ya da yatma. Prolaktinin bir ayda düzene girer hiç merak etme onu
Aynen kuzum ilacın üzerinde de yazıyor çok teşekkür ederim inşallah kötü sonuç çıkmazda ilaçla erir dediiniz gibi ama sonuç tam aksi çıkarsa mutlaka gideceğim başka yerlere de çok teşekkür ederim moral verdiniz bana cidden kafamı topladım umudum hep benimle birgün bende anne olacağım inşallah😍🙏🏻😘

Çok ilginçmiş, benim de regl olduğum günden beri adet sancılarım çok oluyor, aldığım ilacın içtiğim çayların haddi hesabı yok. ama gel gör ki doktor rahmin temiz dedi. Lakin istersem bu regl ağrısı için rahim filmi ilerde çektirebileceğimi belirtti. benimde aklıma takıldı şimdi :KK17:

erir canım, benim arkadaşımda da vardı 10 cmdi, ilaçlarla felan 1 ayda eridi... sonra hemen hamile kaldı şiömdi nur topu gibi kızı var :emir_bebek:

ben reglimin 4. günü başlıyorum, totalde 5 günde temizleniyorum çünkü... sonrasında malum ultrasonla yumiş kontrolü...

Adet gecikmesi kist işareti midir :KK17:

haklısın canım ya valla ben de bir ara öyle düşündüm, nasıl bir azimmiş valla :)
Hadi inşallah Rabbim banada nasip eder inşallah ya çok teşekkür ederimmm inşallah benimde erir kistim herşey güzel olsun inşallah isteyen herkes için🤲🏻❣️🥰

Sorma ya durum vahim içerde 🤣

Yaa çok güzelmiş. Eline sağlık 🥰 boyalar çok minik minik ya, kuruyor mu ya da yetmediği oluyor mu diye merak ettim?

Dur daha dur öyle düşünme bakalım değildir inşallah. git regl gitt gelmee öyle..

Aman bebiş olunca gidince yeni ilaçlar verir zaten bebişe uygun. Şimdi hiç karıştırma çok kötü değilsen :)

Ayyy ellerine sağlık fıstık çok güzel olmuş 🤗

Sorma sorma fena bir bilinç altı 🤣

Hahaha tam bir anne ya seneye de giyer modu 🤣
Yok canim kurumuyor kapagini kapatiyorum isim bitince , boyalar cok bereketli hemen bitecek gibi durmuyor.destek veriyorlarmis boya yetmediginde icinde ki kagitta yaziyordu ben trendyoldan aldim

Cok guzel bir ruya hayirlara ciksin inşallah 🥰
İnşallah ya rüyada bile olsa hissetmek o tekneleri çok güzeldi 🥰
Ne kadar moral verdiniz bana Allah razı olsun inşallah herşey çok güzel olacak evet farkedilmeside güzel bişey Allahım hepimize anne olmayı nasip edecek inşallah yaşadığımız sürece umut hep var biraz daha rahatladım komşunun bebeğini sevdim biraz. İyi geldi bana teşekkür ederim 🙏🏻😍🤩
Çok sevindim. Stres de çok önemli inşallah bir an önce olumlu ilerler sürecin 🤗
Yok canim kurumuyor kapagini kapatiyorum isim bitince , boyalar cok bereketli hemen bitecek gibi durmuyor.destek veriyorlarmis boya yetmediginde icinde ki kagitta yaziyordu ben trendyoldan aldim
Süpermiş o zaman :) beni de başlayacaksınız bu gidişle 🙄

Kist olacak diye bir şey yok illa :) ama gecikince muhakkak kontrol şart. Çoğunlukla herkeste basit kist oluyor zaten farkında olmadan adetle atılıyor. Ama gecikmenin farklı sebepleri de olabilir.
Bana herhangi bir kontrol yapılmadı, tıp merkezindekiler de birşey demediler. test yaptılar hamilelik için ertesi günü arayıp negatif dediler. sonra 2. kez klomen çatlatma yapıcaz dediler. ilkinde 2 yumurtam oluşmuştu ama.. Bilmiyorum aklım karıştı.

Bana herhangi bir kontrol yapılmadı, tıp merkezindekiler de birşey demediler. test yaptılar hamilelik için ertesi günü arayıp negatif dediler. sonra 2. kez klomen çatlatma yapıcaz dediler. ilkinde 2 yumurtam oluşmuştu ama.. Bilmiyorum aklım karıştı.
Genelde yapıyorlar gecikme genelde önemli görülüyor bir haftadan fazla olursa. ama yurtdışındaki prosedürü bilmiyorum. Kist varsa klomene de başlatmıyorlar çünkü. Bir kontrole gidin regl olduysanız ama kist yoktur herhalde

Örüyorum daha bitmedi enini biraz geniş yapmışım 😂 bebek battaniyesi ama 10 yaşına kadar kullanır 😆
Anasın sen anaaa 🤣
Başın sağolsun canım, insan yaşamadan bilemiyor çok kolay olacak sanıyor da ondan 😔
Sağ olasın. Öyle galiba
Beklemeye aldım. İlkini bir kucaklayalım da devamını da sonra istişare ederiz. Zaten bir başımıza yapamıyoruz. Koloni halinde çocuk deniyoruz halimize bak ahshsh
İnşallah ya rüyada bile olsa hissetmek o tekneleri çok güzeldi 🥰
Bekarken rüyamda bebeğim olduğunu ve onu emzirdiğimi görmüştüm bir kere. Bütün gün etkisinden çıkamamıştım. Gerçek gibiydi

Anasın sen anaaa 🤣

Sağ olasın. Öyle galiba

Beklemeye aldım. İlkini bir kucaklayalım da devamını da sonra istişare ederiz. Zaten bir başımıza yapamıyoruz. Koloni halinde çocuk deniyoruz halimize bak ahshsh

Bekarken rüyamda bebeğim olduğunu ve onu emzirdiğimi görmüştüm bir kere. Bütün gün etkisinden çıkamamıştım. Gerçek gibiydi
Hahahha valla bunun aynısının erkekler kulübü olsa böyle taktik falan konuşsalar ay derim bunlar ne saçmalıyor ama bize her şey serbest 🤣

Çok gerçekçi oluyor gerçekten. Kim bilir gerçeği nasıldır

Hahahha valla bunun aynısının erkekler kulübü olsa böyle taktik falan konuşsalar ay derim bunlar ne saçmalıyor ama bize her şey serbest 🤣

Çok gerçekçi oluyor gerçekten. Kim bilir gerçeği nasıldır
Onların kendi içlerindeki muhabbetler daha saçma. En azından biz ulvi bir amaç için bir aradayız 😎🤪

X