Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Tamam kuzum çok sağol çok teşekkür ederim inşallah hayırlısı ile sende doğumunu yaparsın bebeğini kucağına alırsın

Kuzum önce gittik kan aldılar sonra alttan muayene etti solda 6 tane gözüküyor dedi gözüken neydi bilmiyorum saydı tek tek yumurtam galiba sonra sağa geçti şok oldu bu ne ya dedi bi anda kadın ne oldu dedim bakarmısın senin kistin varmıydı dedi hayır dedim en son ne zaman muayene oldun dedi 8.ayda dedim birdaha gitmedim birşey denmedi dedim çok büyük bir kistin var dedi pco değilsin ama dedi kistini inceleteceğim dedi ayrıyeten ne ise 3 adet daha tahlil yapılacak kist için kanın içinden alırız dediler onu başka laboratuvara göndereceklermiş verdiği ilaçlar ise devit-3,dostinex,ginera,coraspin ,tedradox,folactive,nidazol bunlar kuzum kist için test sonucu 1 hafta sonda çıkacakmış telefonda bilgi verecekler bana 1 ay sonra adet gördüğümde ise kontrole gideceğim kistim büyük olduğu için ani hareket etme hoplama zıplama kistin patlaayabilir damara denk gelebilirse kanama yaşarsın dedi ilaçla çözülecek inşallah dedik olmazsa son çare ameliyat olabilir ama ilaçlarını düzenli kullan dedi

Kistin türünü ultrasondan bakarak nasıl anlamış benim aklım almadı ya. Kanda bakacakları şey muhtemelen tümör markerlarıdır. Kötü huylu olup olmadığı konusunda fikir verebilir ama o da net bir bilgi sağlamıyor. Oradan da olumsuz bir şey söylerse hemen telaşa kapılma. Bu arada Dostinex prolaktini düşürmek için. Merak etme çok yüksek çıkmamış zaten. Bu ilaçla hemen düşer. Benim dört halpla bir ayda 50.5'ten 5.7'ye düştü. Yalnız aklım kistine takıldı. Benimki kontrol altındayken hızla büyüdüğü için ameliyat yapıldı çabucak. Ona rağmen bir sürü ayrıntılı tarama yapıldı. Ultrasondan bakarak nasıl karar verdi ne kisti olduğuna ve tedaviyi neye göre verdi acaba? Başka bir doktora daha mı görünsen tüp bebek merkezinde olmayan

Bakacağım ona da. Teşekkürler

Yüksek ihtimalle kötü değildir ama incelemek lazım dedi bilmiyorum ki inan canım artık kime güveneceğimi şaşırdım bende bu gittiğim kaçıncı doktor varya usandım bakalım 1 ay ilaçları kullanayım sonuç ne olacak inşallah herşey yoluna girer dualarına talibim

Al canım tavsiye ederim ben çok beğendim wombhobby den aldım ben instagramdan bakabilirsin kaliteli
Ay alıcam galiba ben de paylaşırım başlarsam. Çok vaktim olmuyor ama vakit olunca da kafa dağıtacak şeyler lazım. Çok minik minik olursa iyice strese girer miyim bilemedim
Canım o saydıkları yumurtalarındır muhtemelen. Kanın içinden alırız dediği @terelellidenhalliceyim dediği gibi tümör markerları muhtemelen ca125 ca19 gibi tahliller diye tahmin ediyorum. Onlar yüksek çıkarsa sakın panik olma çünkü benim de çok yüksek çıkmıştı ve Dr korkutmuştu beni de hemen ameliyat demişti. Sonra farklı bir doktora gidince iyi de bu test zaten bu dönemde yapılırsa yüksek çıkar sen merak etme dedi. Adet döngüsünün farklı bir döneminde yaptı düşük çıkmıştı sonra. Verdiği ilaçlar abartılı şeyler değil merak etme. Biri prolaktin için biri kan sulandırıcı bu da rahmin kanlanmasını artırıyor. Biri ztn doğum kontrol hapı. Folik asit vs var. Benim dikkatimi çeken anlamadığım iki tanesi biri sivilce ilacı biri de antibiyotik gibi bir şey herhalde sende bir enfeksiyondan da mı şüphelendi anlamadım. Muhtemelen kist sonuçta vücutta inflamasyon yapıyor onu azaltmak için verdi bu ikisini de. Bunlar hep tahmin tabi ama çikolata kistinden şüphelenmiş gibi geldi canım bana ama endişelenme öyleyse de. Hemen ameliyat derse de @terelellidenhalliceyim in dediği gibi tüp bebek doktoru olmayan farklı bir doktordan da görüş al. Çünkü o değerlere göre bana da hemen ameliyat demişlerdi ve o zaman ameliyat olsaydım şu an yumurtalık rezervim iyice yerlerde olacaktı. Normal basit yumurtalık kistidir inşallah canım o da hemencecik atılır doğum kontrol hapıyla inşallah. Ama detaylı tetkik yapmadan böyle konuşmasına çok şaşırdım iyi huylu mu kötü huylu mu öyle kanla anlaşılmaz ki zaten.
Aynen öyle ya ben de tamamen katılıyorum. Hiç anlamadım tümör markerları da kesin sonuç vermiyor sanki çıkan sonuca göre çat diye kötü diyecekmiş gibi geldi.

Hakkınızda hayırlısı olsun
Ben de 6. Gün başladım. Çok az geliyordu. Doktorum 5. Gün başlanır dedi ama biz bir ay daha kaybetmeyelim dedi canım.

İnşallah dediğiniz gibidir canım tabiki hemen olmam umarım ilaçla düzene girecektir aynen ya isimlerini hatırlamıyorum 3 tane test kafam allak bullaktı bakamadım bile kağıda inşallah herşey düzene girer enfeksiyonum vardı geçmişti ama yine gördüyse ve ya dediğin sebepten verdi sanırım Allahım tüm şifa bekleyenlere şafi ismiyle şifa versin inşallah mutlu gitmiştim üzüntüyle çıktım ama yapcak bişey yok tedaviye odaklanacağım başım ağrıyor sabahtır stresten umudumu yine kaybetmeyeceğim Allahın izniyle bende anne olacağım Birde prolaktin ve kist 1 ayda düzene giriyormu genelde nasıl oluyor

Ben 5.gün başladım benim de sonlarda leke şeklinde oluyor. Başka bir arkadaş da 6.günü başlamış ama sorun olmaz demiş Dr. Sıkıntı olmaz merak etme

Ben ilkinde 3. Gün ikincisinde 4. Gün başladım ama farketmiypr 3-4-5 başlanabilir

Hakkınızda hayırlısı olsun
Ben de 6. Gün başladım. Çok az geliyordu. Doktorum 5. Gün başlanır dedi ama biz bir ay daha kaybetmeyelim dedi canım.
Icim rahatladı tamam kızlar hepinize çok teşekkür ederim . Bu gittiğim doktor yumurtlama takibine pek inanmıyorum dedi en basta dr inanmalı ama artık ona başladım yine de inşallah yumurta kaç cm doğru kontrol eder ve catlatma iğnesi falan verir çünkü igne falan da vermeyecek gibi olmadi ben söylerim onu da verir herhalde para verip gidiyorum prof muayenesi sonuçta cok umut doldu içim ilk kez klomen kullanacağım hadi hayırlısı

Stres olmazsın kuzu aksine kafan dağılıyor minik yerler minik fırça ile kolay boyanıyor
Hadi bakalım seçemedim çıktım başka sayfalara da bakacağım daha önce de niyetlenip resmi seçemeyip vazgeçmiştim
Amin canım tabi ki de umudunu kaybetme ben hep diyorum bir sıkıntı hastalık varsa da önceden tespit edilmesi çözüme daha çok yaklaşmak demek tedaviye iyileşmeye yaklaşmak demek. O nedenle canını sıkma. Prolaktin burada gördüğüm kadarıyla hemencecik düzeliyor hatta çoğunlukla ilaçsız bile düzeliyor. Ama sabit bir hormon değil yani bir kere fazla uyarılır göğüslerin yine yüksek çıkar o nedenle çok önemsemiyor doktorlar çoğunlukla. Kist de basit kistse normalde adetle atılıyor hatta doğum kontrol hapı olmadan bile birkaç ayda atılabiliyor ama nasıl bir kist olduğuna bağlı canım. İnşallah seninki hemencecik atılan cinstendir. Moralini bozma iyi ki gidip öğrenmişsiniz bakalım sonuçlar çıkınca da öyle hemen karalar bağlama o yüzden diyorum bunlar kesin testler değil ileri tetkik yapmaları lazım. Ona göre farklı bir görüş alırsın içini fetah tut.
Hadi bakalım hayırlı olsun
Bende basladim ama bitmiyor valla
Seninkini de görelim

Allah şifa versin. İçini ferah tut. Sen mutlaka o merkez dışında başka bir doktora daha göster kistini
Aynen o tahliller tek başına yeterli değil. Hatta benim ameliyat sonrası doktorum kisti alan kendisi olduğu halde "Yüzde yüz bir şey diyemem. Patoloji sonucu gelsin" demişti.
U Uzaygemisi35 'nin sivilce ilacı dediği Tetradox. Onu vajina-idrar yolu enfeksiyonlarında da veriyorlar. Midende bir problem varsa bu ilaçları kullanırken sabah aç karna bir mide koruyucu almanı, ilaçları bol suyla içmeni öneririm. Tetradox'u özellikle tok karna ve bol suyla al. Bir de bunu aldıktan sonra yarım saat dik oturman gerekiyor, uzanma ya da yatma. Prolaktinin bir ayda düzene girer hiç merak etme onu

Hadi bakalım seçemedim çıktım başka sayfalara da bakacağım daha önce de niyetlenip resmi seçemeyip vazgeçmiştim
Ben de birkaç ay önce hepsiburada'dan bakmıştım. Sonra boyası kokuyordur diye düşünüp vazgeçtim. Astımımı tetikleyebilir diye. Islak mendil kokusu bile rahatsız ediyor beni

Kızlar ya bana iki gün önce bir duygusallık geldi ki sormayın. Anlatsam gülersiniz. Eşimle arabadaydık öyle uzaklara daldım gözlerim falan doldu nerdeyse ağladım ağlayacağım. Neye biliyor musunuz? Rahmime

Ya dedim düşünsene, 12 yaşından beri regl oluyorum. Rahmim her ay ya bebiş gelirse diye umutla kalınlaşıyor. Bıkmadan usanmadan her ay kalınlaşıyor olur da embriyo gelir de bana tutunursa diye. Her ay hazırlık yapıyor yeniliyor oradaki hücreleri. Sonra bakıyor ki bu ay da yok, dökülüyor bir kere daha. Birkaç gün hüzünle dökülüyor ama yine pes etmiyor yine kalınlaşıyor. Canım rahmim ya kıyamam ben sana dedim ay nerdeyse ağlayacaktım kızlar ya sağlam delirdim

Ama düşünsenize her ay hazırlık yapıyorsunuz misafir gelecek diye bir de uzun kalacakmış diye, kek pasta börek yapıyorsunuz, yatak hazırlıyorsunuz mis gibi çarşaflar seriyorsunuz rahat etsinler diye, uğraşıyorsunuz ve gelen giden yok. Çok üzücü değil mi, haksız mıyım

Hafif bir çizgi var sanki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…