Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım iş sıkıntı olmayacaksa ben giderdim herhalde. Bu ay geçti ama sağlamasını yapmış olurdun en azından geç mi büyüdü ya da büyümedi de pik mi görüyorsun bunların cevabı olurdu ilk ay için. Gitmezsem bütün takipler boşa gitti gibi gelirdi o nedenle geç de olsa ay sonuna döngü sonuna kadar tam takip edilmiş olursun bünyeni daha iyi anlamış olur. Evet sende klomen işe yaramıyor belli ki bu da bir bilgi ama normal düzende ne oluyor acaba onu görmiş olursn.
Yada yarın devlet hastanesine gitsem acile bakarlarmı ultrasonda yumurtya soylesem
Bakmazlar canım acilde sopayla kovalarlar valla
Canım benim hiç öyle etkilerim olmadı iğneden. İnşallah gebeliktir ya.
Robot süpürge iyi gerçekten baya herkes çok öneriyor. Ben kendim süpürüyor olsam kesin alırdım herhalde şimdilik eşimle idare ediyoruz bakalım. Su hazneli de zor oluyor diyorlar dediğin gibi. Bakıcaz artık.

Yalnız da olsa beraber de olsa yürüyüş iyi bence çok iyi yapıyorsun valla bravo, her şeye iyi gelir fiziksel sağlığa da psikolojik sağlığa da. Kavuşacak o battaniyeye güzel yaptın mı diye bir bakar önce belki ona göre gelir

Çok iyi. Kitaptan fayda görmene sevindim. Aynı araştırmacının kitabı panik ataklı olan da. Aslında sadece panik atak için değil genel durumlar için de çok faydalı bence adına bakma. Ama tabi o kitaptan biliyorsundur zaten, üzerinde çalışmak zaman ayırmak lazım okuyup geçecek kitaplar değil. Not ala ala ilerlemek lazım. Diğeri biraz daha hafif bence ve daha gündelik şeylerle alakalı kendimizi anlamamıza yol açabiliyor. İnşallah keyifle okursun onu da.
SEn bilirsin canım dediğim gibi soru işareti kalmasın diye son bir giderdim ben herhalde. Bu ay boşa gitti ama net bileyim döngüm boyunca neler oluyormuş diye giderdim herhalde.
Ah canım nasıl olmuş ya. Adet döngünün kaçıncı günü bugün? Senin adetin gecikmiş miydi bu ay? Ondan kist olmuş olabilir mi? Çok ilginç patlayacak bir kist ne ara olmuş da kimse görmemiş? Bi de incelenmesi lazım derken ne yapacaklar ki hemen bıçak altına yatmayasın canım paldır küldür. Doğum kontrol hapı eritir muhtemelen ama ne kisti olduğuna bağlı hiçbir şey demedi mi?

Diğer sonuçların iyiyse endişe etme hallolur inşallah canım. Bak burada S sedanur4004 11 cm çikolata kisti ile hamile kalmış biz de hayret ettik. Sen iyi ki gitmişsin çözüm bulurlar bence sadece merkezden çok memnun olsan da bir tık daha sorgulayarak yaklaş tüp bebekte insanları korkutarak bir anda bu yola sürükleyebiliyorlar da.
Teşekkür ederim Çikolata kisti demedi canım sadece araştırmamız lazım dedi aynen iyi ki gitmişim çatlatma yapardık ama bu şekilde olmaz dedi
Nesini araştıracaklar ki laparoskopi falan mı? Hemen yaptırma canım bence bir bak ama tabi ihmal de etme.
Erir erir canım inşallah dur daha hiçbir şey ortada. Varsa da iyi ki tespit edilmiş doğum kontrol hapıyla hemen düzelir inşallah dikkat et canım korkma

Ben 5.gün başladım benim de sonlarda leke şeklinde oluyor. Başka bir arkadaş da 6.günü başlamış ama sorun olmaz demiş Dr. Sıkıntı olmaz merak etme

İzinde almadım cuma günü çıkarken olmadı yarın arayıp izin alıcam. İki üc günde bir hastaneye gıdıyorum yanı sıkıntı cıkıcak diye dusunmuyorum of

Ayrı bir laboratuvara göndereceklermiş 1 haftada çıkıyor sonuç denildi ameliyat son çare ama insan korkuyor ilaçla geçmezse ameliyat duruma göre dedi bugün adetimin 2.günü evet gecikti kist yaparmış böyle yok hemen olmam zaten kadın çok iyiydi ameliyatı hamsilerde söyledi son çare dedi genelde hocamız ilaçla tedaviden yana dediler inşallah düzelir diye umut ediyorum sanırım kistin iyi huylu kötü huylu olmasına bakacaklar 7 tane ilaç içicem biz ne beklerken ne duyduk şok oldum 8cm mandalina kadar neredeyse belki daha büyük troidime sevinemedim bunlar yüzünden prolaktin de yüksekmiş buda düzelirmi ilaçla hemen kistte ne zaman küçülür bilmiyorum

Canım bende keseyi görmek için gittiğimde öğrendim ve 11.34 cm çikolata kistim varmis. Benimki patlamadiysa seninki hiç patlamaz. Bebek küçültür dedi doktor. Ani hareketler yapmamaya calis. Ve kafana hiç takma bu kist ya ameliyatla yada gebelikle gidiyormuş baya arastrdm o yüzden ben kalabldysem sende kalabilirsin strese sokma kendini

Allah kucağına almayı nasip etsn canım inşallah dediğin gibi benimde geçer sabahtır çok üzgünüm teşekkür ederim çok sağolasın 1 ay sonra kontrole gideceğim kistin durumuda 1 hafta sonra belli olacakmış umarım kötü huylu bir kist değildir

İsmi ürkütüyor kitabın ama bakarım. Uzun zamandır kitap okumayı da bıraktım ya halbuki çok severim. Pandemi her şeyimizi bozdu :/ Tek devam ettiğimiz, kısa da olsa uzun da olsa fark etmeksizin günlük yürüyüşler. En azından o kaldı elimizde
İnsan kisti ilk duyduğunda ürperiyor ama hemen telaşa kapılma. MR ya da ilaçlı tomografi gibi ileri bir tetkik istemediler mi ultrason sonrası?

Ben ilkinde 3. Gün ikincisinde 4. Gün başladım ama farketmiypr 3-4-5 başlanabilir

Benim hemen başlamadı canım iğneden 3 4 gün sonra değişik batmalar oldu.. Sende de olur belki yarın öbür gün..

Geçmiş olsun canım üzülme hiç iyi düşün ki iyi olsun ilaçlarla küçülüp gidicek inşaAllah

Kötü huylu olacağını düşünmüyorum inşallah değildir canım. Ben şuan onu bile bilmiyorum iyimi kötü mü ama kendini strese sokma. Okadar da önemli değil bence yoksa bende kalamazdim 11 cm kistle strese sokma kendini yeter

İzinde almadım cuma günü çıkarken olmadı yarın arayıp izin alıcam. İki üc günde bir hastaneye gıdıyorum yanı sıkıntı cıkıcak diye dusunmuyorum of
O zaman sen bilirsin canım iş durumunu bilmediğim için ben giderdim diye düşündüm.
Canım ben bugün ne testi yaptıklarını neyi inceleyeceklerini hiç anlamadım. Neyi ayrı laboratuvara göndereceklermiş? Kistin ne kisti olabileceğini açıkladı mı? O 7 ilaç ney ve ne için? Tiroidine sevin canım tabi ki ennaxındna o düxene girmiş diğerleri hallolur ama ben bunun neyin nesi olduğunu sana bugün ne yaptıklarını neyin sonucunu beklediklerini hiç anlamadım. Ca125 falan mı istedi acaba istediği tahlilleri verdiği ilaçları görebiliyor musun?
Ürkütmesin çünkü onda bile işe yarıyor öyle düşün :) hem de aynı yazar olduğu için dilini falan da biliyorsun benzer taktikler zaten. Evet bu süreçte gerçekten alışkanlıklarımızdan çok koptuk ama rutini elimizden geldiğince sürdürmek o da iyi geliyor insana.
Hiç işim yokmuş gibi tuval boyuyorum
Ayy harika. Bunlardan ben de mi alsam diyordum. Nasıl, güzel mi memnun musun?
Benim hemen başlamadı canım iğneden 3 4 gün sonra değişik batmalar oldu.. Sende de olur belki yarın öbür gün..
Bakalım canım pek bir fark yok şimdiye kadar. Sende de hala umut var bence.
Yes bebiş bitince böyle olacak miniklerim ve ben

Aynen canım güzel kafa dağıtıyor
Harika ya ben de istiyorum :)

Hayırlısı ile kucağınıza alırsınız inşallah
Tarçın kürünü nasıl hazırladınız? oranları nedir? bir de ne zaman içtiniz? sabah, akşam?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…