Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Homa-ir olarak bakarsan da 26 küsür idi. Çok minik bir yüksekliğin var. Hiç dert etme perhizle bile düşer o
Oyyy senin baya yüksekmiş kuzu bu ay sıkıca bakalım şekersiz beslenmeye dikkat edicem özellikle doktor bana bi yerde hata yapmışsın ki direnc oluşmuş bu artık ölene kadar seninle direnci düşürdüm istediğimi yiyebilirim diyemezsin hep dikkat etceksin dedi... Ben uzun süre aç kalıyordum günde 1 öğün 2 öğün aralarda hiç bişey yemiyorum kesin ondan oldu benim

Evet canım o çok büyük bir etken. Uzun soluklu açlık sonrası yediğin herşey için vücut bu bana sürekli enerji vermiyor diyip depoluyor şekeri. Biraz dikkat etsen hemen düşer. Sakın onu gwbeliğe engel diye düşünme. Çok düşük bir fazlalık var.

Canım bende öyle günde maksimum 2 öğün yerim yaklaşık 7 senedir bu böyle ama bana bir bayan doktorum ins direnci için canan karatayın sarı mezureli olan kitabındaki diyeti yap diye önermişti. O kitapta glisemik indeksi düşün yiyeceklerle beslenmek gerektiğini ve öğünler arası 4-5 saat hiçbirşey yenmemesi gerektiğini söylüyor genel olarak. Bende tatlıya düşkünümdür Ama yarın başlıcam artık diyete.

Dikkat edicem kuzum inşallah yarından itibaren başlıyorum sizle de paylaşırım yediklerimi, bildiklerimi direnci olan diğer arkadaşlara fikir olur bana da motivasyon olur

Evet zaten glisemiks indeksi düşük gıdaları tüketmeliyiz canım bana da diyetisyen 3 saatten fazla aç kalmıcaksın demişti. Bu arada patates, pancar, havuç gibi şeker içeren sebzeler de yasak direnç düşene kadar tarçın ve yaban mersini çok etkili direnç düşürmede

5anlız tarçının adet düzensizliği yaptığını duymuştum ben o yüzden kullanmıyorum

Ben bunlari asiri begendim yaa ellerine saglik

Kızlar ben gebelik düşünmeden önce bu vitamini alıyordum günlük ama daha sonra bıraktım. Çok yorgun düşüyorum iş yoğunluğu yüzünden tekrar kullanmaya başlasam sıkıntı olur mu?

Eklentiler

• C51A88EC-D55D-474F-A01A-B9D57661D4B6.jpeg
    98,3 KB · Görüntüleme: 24
Kızlar ben gebelik düşünmeden önce bu vitamini alıyordum günlük ama daha sonra bıraktım. Çok yorgun düşüyorum iş yoğunluğu yüzünden tekrar kullanmaya başlasam sıkıntı olur mu?
Yeşil çay ekstresi de varmış ama zararı olacak miktarda mi bilemedim canım doktoruna sor bence

Aynen bende öyle canım yani 3. Kez düşük yaparsam iyice kötü olcam korkuyorum rüyamda sürekli aglıyorum. Ondan pgtli yaptırmak garanti gibi geliyor daha içim rahat olcak. Eşimlede az önce bunu ciddi konustum biraz ikna oldu gibi. Umarım ikimizinde gerek kalmadan sağlıklı gebeliği olur ama olmazsada daha fazla beklemeninde anlamı yok bence

Canım gebelik testi aslında yapmamak gerek adet gününü bekleyip gecince kan vermeye dayanabilsek keske

Pgt li ne demek kuzu

Takvime göre dogurgan dönemdeyim dün ilişki oldu bugünüde degerlendirimi yoksa yarınımı degerlendirim kafam karıstı ya eşim vardiyada oldgndan ilişki 2 de oluyo yani bugündenmi sayılıyo o yarındanmı kafam karıştı bugün 2 de olsa yarınınkinini degerlendrmiş oluyorum?

Pgt li ne demek kuzu
Tüp bebek tedavisinde embriyoların genetiği tarandıktan sonra transfer ediliyor diye biliyorum. Gen tanı merkezlerinde embriyologlar tarafından inceleniyor ve genetik taramayı geçemeyenler transfer edilmiyor. Genetik hastalıklar bu sayede bebeğe taşınmamış oluyor.

Yarın sabahı değerlendirin, hem sabah olunca sperm kalitesi de artıyomuş diye duymuştum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…