Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
İyi akşamlar arkadaşım sen insülinden anlıyorsun galiba benim insülin değerini de yorumlar mısın açlık kan 98 insülin 16 çıkmıştı en sonki tahlilde
İyi akşamlar canım. Kendimden bildiğim yaşadığım kadar anlıyorum. Yüksek çıkmış senin de. Ama burda boy kilo faktörü de var. İlaç kullanıyor musun bilmiyorum ama dr ile görüşüp daha sık takip ettirmende fayda olabilir.

İnşallah canım inşallah doktorlar malesef hiç olumlu konuşmadığı için insanın moralini bozuyor
Cnm o tür doktorları sen bana sor ben kızıma hamileyken daha 5. Ayın içindeyken amniyon sıvısı birden azaldı ve doğum sınırına geldi 3 farklı doktora gittik hatta biri prof tu riskli gebelik uzmanı ikisi resmen yüzüme bu bebek ölür yaşamaz dediler ağlaya ağlaya eve gittim o halimle en son 3.bi doktora daha gittim artık konuşurken ağlıyordum aldı karşısına adam gibi konuştu neler yapmam gerektiğini tek tek anlattı hiç canını sıkma dediklerimi yaparsan Allahın izniyle bu çocuk yaşar nasibinde varsa zaten bu bebek sen ne yaparsan yap doğacak dedi dediklerini harfiyen uyguladım bitkisel bazı kürleri de ona danışarak yaptım 24. Haftadan 39. Haftaya kadar o şekilde geldi kuzum sağlıklı bir şekilde doğdu Allaha şükürler olsun yani iki tür doktor vardır Allah iyileri çıkarsın karşımıza her dedikleri de doğru değil en güzel örneği bu benim yaşadıklarım demem o ki kesinlikle kafanı doktorun dediği olumsuzluklarla doldurma pozitif ol

2 kaybım var ve genetik testlerimde faktör 5 dahil bir kaç gen de heterizigot . İlki kürtaj oldu ikincisi keseyi oluşturmadan sıfırlandı .
Benimde biri boş keseydi düşük yaptım 2.de Yolksac vardı ama bebek yoktu anomali dedi dr. Pandemiden dolayı genetik test yapamadım. Kürtajdan 3 ay sonra gebe kaldım. Dr önlem amaçlı 0,4 Oksopar ve coraspin başladı. Açıldıysa bölüm cuma kontrolüm var gidip yapcm hamileyken de yapılıyor sonuçta sanırım. Hâlâ merak ediyorum varmı sorun.

Evet cnm glifor 850 mg kullanıyorum sabah akşam ama bi türlü düşüremiyorum sanki ekmeği şekerli olan şeyleri unlu mamülleri pirinci bile çıkardım hayatımdan hem diyet hem spor yapıyorum boyum 1.63 91 kilodan 73 e düştüm hiç mi bişeyler değişmez anlamıyorum ama şu bakımdan rahatım kızıma hamile kalmadan öncede yine bu düzeylerdeydi değerlerim ama hamileliğimde bu konuyla ilgili hiç sıkıntı yaşamadım normalde 98 100 çıkan açlık şekerim hamileyken hep 75 80 çıktı ve gebelik şekeri de çıkmadı inşallah bi sonraki hamileliğimde de öyle olur

Yok ayol adetin 16.günü daha Yerleşme değildir de nasıl bi dehşet ifadesiyle banyodan çıkmışsam benim ki nolduu diye yanıma koşuyo
Kuzu bende de oluyor birkaç aydır bata 3 4 gün kala hep acaba yerleşme mi heyecanı yaşadım gerçekten yerleşme yaşasam artık anlamam heralde senin kan değerlerin düştü ya onla alakalı olabilir mi acaba

Hiç anlamamıştım. Çünkü her regl öncesi semptomlar vardı. Mide bulantısı ne bilim kasık ve göğüs ağrısı. Bat geçtikten sonra test yaptım çizgi çıktı. Yarındası tekrar yaptım yine çıktı. Bu sefer beta yaptırdım. Yani battan 3 gün sonra yaptırdım. 196 çıkmıştı.... Gerçi kaybettim...

Sağol canım haklısın allah sağlıklı getirsin bebeklerimizi inşallah doktorlara muhtaç olmak çok kötü

İnşallah canım. Acaba ilacın dozu yetersiz geliyor olabilir mi?

Kuzu bende de oluyor birkaç aydır bata 3 4 gün kala hep acaba yerleşme mi heyecanı yaşadım gerçekten yerleşme yaşasam artık anlamam heralde senin kan değerlerin düştü ya onla alakalı olabilir mi acaba
Onu da düşündüm kuzu. Dün yükleme yapıldı ya. Hemen dr aradım. Yok o yapmaz dedi. Ben zaten yerleşme mi acaba diye hiç düşünmedim.

Onu da düşündüm kuzu. Dün yükleme yapıldı ya. Hemen dr aradım. Yok o yapmaz dedi. Ben zaten yerleşme mi acaba diye hiç düşünmedim.
Herhangi bi ilaç içiyo musun canım lekelenmeye sebep olabilecek, kimyasal sonrası düzensizliklerden olabilir bu devam ederse bi muayne olursun

Gebelikte Şeker yükleme testi yaptırmış mıydınız?

Yumurtlama olabilir mi canım geçen ay bende yumurtlama döneminde olmuştu Dr a danışmıştım yumurta çatlamasıdır demişti canım. Korkulacak bişey değildir umarım

Herhangi bi ilaç içiyo musun canım lekelenmeye sebep olabilecek, kimyasal sonrası düzensizliklerden olabilir bu devam ederse bi muayne olursun
Çok ilaç alıyorum da bunu yapacak bişey yok içlerinde. Bir kez oldu durdu şimdi. 10 dkda bir bakıyorum

Arkadaşlar bir sorum olacak sizlere ben regl olduğumda tedaviye devam etmek için doktora gitmiştim ve 4 cm lik kist oluştuğunu söyledi klomen türü ilaç yazamam kist kaybolmadan dedi çünkü klomenden kaynaklı gelişip çatlayamayan yumurta kist olmuş gittiğimde regl in 3. Günüydü bu regl de atmış olabilir miyim yoksa bi sonraki regl de mi atarım yaşayan var mı bu kist durumunu bikaç gündür kasıklarımda ağrı çok oluyor ve karnım şişiyor spor yaparken çok zorlanıyorum iki gündür sanki içerde cam parçası var gibi batma oluyor bugünde kahve lekelenmem var kisti atamadım heralde daha

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…