Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım çok geçmiş olsun nasıl geçti ameliyat iyi misin? Evet az kaldı canım ama ne regl ne gebelik sıfır belirti
şaşırtmalı gelecektir belkı bebiş ne biliyon
Anasına çekerse fake atabilir

geçmiş olsun canmm nasılsın ıyımısn

Canım çok geçmiş olsun nasıl geçti ameliyat iyi misin? Evet az kaldı canım ama ne regl ne gebelik sıfır belirti

Iyiyim kizlar sagolun iyi geçtiğini söyledi doktor cok sukur simdilik bir sorun yok ameliyatla ilgili ama midemden rahatsızdım acaba safradaki taslar mi yapiyo demiştim ameliyati hızlandırdık ama hala aynıyım demekki sorun midede gerçekten tedavisini gormem gerekiyor heralde cok çektiriyor

canım hiç endoskopi yaptırdın mı ?

canım hiç endoskopi yaptırdın mı ?
Cnm iki yıl önce yapıldı sadece gastrit cikti bi de bu cuma yani ameliyattan bi gun once yapildi cunku doktor endoskopi yapalim mide ve yemek borusunda hasar varsa refluden dolayi ayni anda hem safra ameliyati hem de mide ameliyatini beraber yapabilirim demisti ondan dolayi endoskopiye soktu ameliyat öncesi ama dedigi şu oldu : Midende ameliyat olacak derecede bi sıkıntı göremedim yemek borusunda yara yok simdilik hafif bi kapakcik genişlemesi var ben bu mide ameliyatini yaparsam icim rahat etmicek simdilik mideyle oynamaya gerek yok safrayi yapalim belki de mide rahatsızlıklarıni safra tetikliyor bilemeyiz dedi onu bi devre dışı bırakalım dedi bu yüzden sadece safrayi oldum ama midem hala cok zorluyor aksam biraz nette araştırdım tamamen şikayetlerim boğaz reflusuyle alakali ben de hepsi var o belirtilerin ve kotu şeylerde okudum maalesef gırtlak ve yemek borusu kısmında kotu hastalıklara neden olur cok ilerlerse diye ne yapacağımı şaşırdım aslinda ilk yapmam gereken şey stressiz olmak ama onu da beceremiyorum gurbette yalniz olmak her sorunla tek başına mücadele etmek beni cok yordu stres çıkmıyor bi turlu hayatımdan en son da iste kasimda geçirdiğim kovid ardından 1 bucuk ay sonra tekrar kovid pozitif cikmasi tetikledi stresi anksiyete oldugu icin bende ondan sonra bu derece oldu midem önceden bu kadar degildi kesinlikle eminim stres kaynaklı mide rahatsızlığı oldugundan

Bana doktor hormonlarin ultrason normal dedi. Esin gelsin dedi. Başkada ilaç ve vernedi. Herkes haldir haldir ilaç takviye kullanıyor. Ne yapacagimi bilemedim. Gün aşırı ilişki dışında

canım benim babamda var reflü annemde de gastrit ikisini de biliyorum insanı çok zorluyor ama bu rahatsızlıkların da kesin bir tedavisi yok malesef yediğine içtiğine çok dikkat etmen lazım mesela şuan ameliyattan dolayı yatarak yemek yiyorsan o bile mide sorununu tetiklemiş olabilir. Akşam yemek yedikten sonra en az 3 saat yatma, asitli meyveler yememeye çalış, süt içme, kakao çok tetikliyor reflüyü bu tarz şeylere dikkat et bakalım düzelme olacak mı. Ciddi bir sıkıntı olsa endoskopide çıkardı içini ferah tut

Geçmiş olsun. Strrsleriniz için psikiyatriste gidin. Çokta ilaç vs kullanmayın.

Bana doktor hormonlarin ultrason normal dedi. Esin gelsin dedi. Başkada ilaç ve vernedi. Herkes haldir haldir ilaç takviye kullanıyor. Ne yapacagimi bilemedim. Gün aşırı ilişki dışında
canım hiç takılma takviye olayına takviyelerin faydası olup olmadığının bile bilimsel kesinliği yok, eşin de versin testini en kötü sen de multivitamin tarzı bi takviye kullanırsın. benim doktor da vermiyor takviye, para tuzağı bir sektör diyor

ben
Canım inşallah yanılmıştır bi daha ne zaman gideceksin?
Şimdi adet olmayı bekliyorum canım. Yani düşük gerçekleşecek. Ama çok progestan kan sulandırı falan kullandım, doktor adet olman 10 günü bulabilir dedi. Sonrasında içimde parça kaldı mı diye kontrol olacak ve kültür testi yaparız dedi. Mikrop mantar vs oluşmuşsa onları temizleriz, sonra rahim filmi çekeriz dedi. İşte adetim bitince rahim filmi çektirmeden önce bir iki doktora daha giderim.

anladım kuzum, ne diyelim her şerde bi hayır aramaktan başka yapacak bir şey yok böyle durumlarda. ileri dönemde kaybetmektense belki böylesi daha hayırlı olmuştur inşallah sıkıntısız geçer bu sürecin, görünen şey de miyom değil basit bir kist falandır inşallah

Seninkinden bir sürpriz bekliyorum ben de. Ne bileyim mesela 2. ya da 3. ayında falan öğrenebilirsin. "Sen misin geleceğime inanmayan, al sana!!!" deyip habersiz büyüyebilir içinde

Seninkinden bir sürpriz bekliyorum ben de. Ne bileyim mesela 2. ya da 3. ayında falan öğrenebilirsin. "Sen misin geleceğime inanmayan, al sana!!!" deyip habersiz büyüyebilir içinde
ay kuşuuum öyle olsa keşke sana hediye gönderirim belirtisiz hamilelik öğrenmek bana nedense imkansız gibi geliyor ille bişi olcak

İnşallah canım desteğin için teşekkür ederim adetim bi gelsin bitsin bakalım, o zaman yine durumumu paylaşırım. Miyom da olsa böyle hamile kalıp doğuran çok kişi var, en azından belki durumlar böyleyken de sağlıklı bir hamilelik geçirebilirim. Onu araştıracağım bakalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…