Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ya ben baya parçalı adet olurum ama bu senelerdir böyle. Geçen ay yumurta kadar sert bir parça geldi ve sertti, yani kan pıhtısı değildi, ondan sonra da hemen hamile kaldım. Hatta içimde ne varmış, çıktı da hemen hamile kaldım dedim. Hatta düzensiz ilişkiyle hamile kalmıştım, hem ilişki azdı, hem de ne ovu testi yaptım ne de takvimden talip ettim. Öyle tuhaf bir durum işte.. Sağlıklı gebelik çok önemli, bu da bir imtihan olmalı Allah sonunda bize en hayırlı evlatları nasip edecek belki ❤️
Yok kuzum o zaman kesin yanıldı doktorun, sen gönlünü ferah tut 🥰

Gecmis olsun canim seni eski topiklerden de taniyordum cok uzuldum 😔
Yurt disindaydin sanirim insallah hersey bundan sonra yolunda gider 💟🤲
Aynen canım, inşallah... önce bu miyom bir kesinleşsin, çaresine bakacağım inşallah. 28 yaşındayım ama rahminin zarar görmesinden çok korkuyorum 😔

Ya ben baya parçalı adet olurum ama bu senelerdir böyle. Geçen ay yumurta kadar sert bir parça geldi ve sertti, yani kan pıhtısı değildi, ondan sonra da hemen hamile kaldım. Hatta içimde ne varmış, çıktı da hemen hamile kaldım dedim. Hatta düzensiz ilişkiyle hamile kalmıştım, hem ilişki azdı, hem de ne ovu testi yaptım ne de takvimden talip ettim. Öyle tuhaf bir durum işte.. Sağlıklı gebelik çok önemli, bu da bir imtihan olmalı Allah sonunda bize en hayırlı evlatları nasip edecek belki ❤️
Canım geçmiş olsun. Kac cm Di miyomun. Nasıl gitti

Aynen canım ultrasonla baktı sadece. Zaten rahim filmi çekeriz dedi orada kesin ne olduğu çıkar dedi. İnan kist olsun diye dua etmeye başladım, en azından o ilaçla falan geçiyor.. Bakalım ya henüz bir doktor gördü sadece, bu doktora da ilk kez gittim, aşırı ilgili biri ama çok pimpirikli mi diye düşündüm. Saatlerce mesajlaşıyoruz 😅 halimi hatrımı soruyor, ağrılarımı soruyor, gerçekten ilgili yani ama işte başkalarına gitmekte fayda var.
Canım inşallah yanılmıştır bi daha ne zaman gideceksin?
Yarın kan vericem erken gebelik testi yaptım pozitif ama ben hâlâ inanamıyorum kan viricem garanti olsun diye
Canım çok sevindim ya inşallah kan sonucunda pozitif gelir uzun zamandır bekliyorsun rabbim yüzüne gülsün 🤲 belirtin var mıydı?

Bebeğin sağlicakla gelsin canım 😇🥰
Ilaca baktim simdi netten , biz kendimizde alip kullanabilir miyiz acaba ? Bende de pco var çunku
Doktorm bana onermsti. Ama sende de
Bebeğin sağlicakla gelsin canım 😇🥰
Ilaca baktim simdi netten , biz kendimizde alip kullanabilir miyiz acaba ? Bende de pco var çunku
Kullanabilirisn canm. Ama doktoruna bir sorsan yine daha iyi olur. Ben takviye gida urunu istemistim. Amh da dusuktu. Direkt bunu onerdi.

Canım maalesef yolunda değil... bir kimyasalım vardı, bunda da lekenlenme oldu, progestan falan kullandım ama beta 151den 50ye düştü dün.. bütün hapları bıraktım adet olmayı bekliyorum 😔 bunun dışında doktor gebeliğe engel olabilecek, ayrıca operasyon gerektirecek bir miyom gördü 3 cm.. keseyi de tam o miyomun altında oluşmaya çalışıyordu ama olmadı. Gerçekten miyomsa zaten doğuma kadar hep düşük riski olacakmış, ameliyat olup kurtulmak gerekliymiş. Ne yapacağımı şaşırdım, 6 ay önce tertemizdim. Bu miyom neyin nesidir anlamadım. Umarım doktor yanılıyordur 🙏🏻 Bu arada miyom hakkında bilgisi olan veya miyom varken hamile kalan varsa, tavsiyelerini beklerim.. Kızlar lafım hepimize, gebelik oluşmuyor diye üzülmeyin, sağlıklı olsun gerekirse geç olsun... İnanın ki sevinip kaybetmektense, negatif görmek daha iyi..
canm cok geçmiş olsun Allahım en kısa sürede sağlıklı bir hamilelik versin sana. ama inşallah miyom içinde doktor yanılıyordur mutlaka başka doktorada gözük

Teyzeleri kalbimiz çok güzel atiyodu 😍 akşam gittik çok şükür zor atlattık biraz daha sakinleyebiliriz sanırım artık tek kese tek kalp göründü diğer embriyo tutmadı sanırım olsun sağlık olsun bı tane de yeter Rabbime şükür onu verdi en azından akşam dan beri dua ediyorum o kalp atışı kulağıma geldikçe hepinize 🤲❤️❤️

Teyzeleri kalbimiz çok güzel atiyodu 😍 akşam gittik çok şükür zor atlattık biraz daha sakinleyebiliriz sanırım artık tek kese tek kalp göründü diğer embriyo tutmadı sanırım olsun sağlık olsun bı tane de yeter Rabbime şükür onu verdi en azından akşam dan beri dua ediyorum o kalp atışı kulağıma geldikçe hepinize 🤲❤️❤️
ah canım iken diken oldum gerçekten eksik etme bizi dualarından. sağlıkla kucağına al inşallah

Çooook şükür verene 🤲 allah kucağına aldığın günleri görmeyi de nasip etsin inşallah 😇

Günaydın kızlar 💗
Günaydın kuzum 😘nasılsın bat a az kaldı diye biliyorum senin son durumun ne bi kaç gündür cok takip edemiyorum cumartesi günü safra ameliyatını oldum sonunda pazar günü ciktim hastaneden bütün mesajları okuyamadım simdi donup okucam🤣

Günaydın kuzum 😘nasılsın bat a az kaldı diye biliyorum senin son durumun ne bi kaç gündür cok takip edemiyorum cumartesi günü safra ameliyatını oldum sonunda pazar günü ciktim hastaneden bütün mesajları okuyamadım simdi donup okucam🤣
geçmiş olsun canmm nasılsın ıyımısn

X