Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
tamam canm cok tesekkur ederımm

minseo canm ben hastanenın sıtesınden ulasamadım test sonucuma sen baktım demstın kacıncı sayfada benm hormon sonucum

Canım bence hiçbir fark yok benimde cenemde 2 tane sivilce çıkmıştı klasik her ay çıkar ve bende dedim 1 haftaya regli olurum bildiğin aynı kasık ağrılarını yaşadım hiçbir umudum yoktu regli gününü bile unutmuşum kesin olurum diye

Günaydın. E2 için doktorun bir yorum yaparsa buradan paylaşabilir misin? Benim 21'li bir şey çıktı. Doktor normal dedi ama sanırım 30'ün üstünde olması gerekiyormuş yumurta gelişimi için :/
Merhaba doktoruma göründüm değerlerinde herhangi bir sıkıntı yok şu an için bir destek almana gerek yok dedi

Canım benim doktorum bu ay adet olsan bile gebelik testi yap bazen kanama olabiliyor dedi
inanın bende süphelendim o zaman bir kan tahlili yaptırmakta fayda var çünkü omzum ağrıyo doktora gidicem emar çekicek hamilelk olrsa allah korusun bebeğe zarar teşkkr ederm cevapladğnz için.

Canım kendini her ay su gün diye yumurtlcm diye şartlandırma mesela ben 2 ay kullandım ovu testi birinde 15 16 gündu diğerinde 27. Gün yumurtladim herşey etken kendini stresten uzak tut lütfen

Kızlar yumurtalarm geç gelişiyor sa felan neolr? Hamile kalamammı normal yolla?
Canım saçmalama tabi ki kalabilirsin. Sadece minseo nin dediği gibi hormonlarda sıkıntı varsa onları halledersin mutlaka olur. Yoksa zaten herkesin aynı gün yumurtlama olacak diye bir şey yok ki. O nedenle bazılarının geç döllenme oluyor çünkü bir dahaki adete yakın yumurtlama olmuş oluyor. Adet geçmiş oluyor negatif çıkıyor test ama gebelik var çünkü yumurtlama çok geç olmuş.

Sen içini ferah tut benim ovulasyonla testleri negatif gidip gidip bi anda pik olabiliyordu sen de geç yumurtluyorsun muhtemelen öyle olacak. Bir de bana doktorun dediği bu en basit en başlangıç tedavisi. Yani herkesin vücudu klomene tepki vermiyor o nedenle doktorlar farklı ilaçlar ya da iğneler deniyorlar. Hiç moralini bozma stres en büyük düşman

Bende kasık ağrısı yok kuzum benim zaten regl olacağım gün ağrır bi öncesinde ağrım olmaz hiç

Bende kasık ağrısı yok kuzum benim zaten regl olacağım gün ağrır bi öncesinde ağrım olmaz hiç
Benim hep 3 4 gün önceden hafif başlardı bundada öyle oldu arada hala oluyor sanki regli olacakmış gibi ama vücut alıştığı için regli olmaya birde rahim büyüdüğü için yine oluyormuş. Sadece tek belirtim regli günü göğüsüm 2 kat daha ağrıdı okadar oda regli belirtisi bence hamileliğin ilk 6. 7. Haftasına kadar net belirti aramamak lazım heleki başlarında

saol canmm . sen ne yaptn

U Uzaygemisi35 çıktın mı doktordan yazdın da ben mi görmedim.. Hayırlı haberlerle gel inşallah
Canım çok sağol çıktım doktordan şimdi geldim eve. Güzel geçti ama forumda moraller bozuk olunca pek yazmak istemedim.

Doktor çok güzel ilgilendi, karından ultrasonla baktı ona şaşırdım genelde vajinal bakıyorlar ya. 13.günüm bugün hatta emin misin dedi 4 tane yumurtam oluşmuş boyutları da kalitesi de iyi dedi. Yarın vurmam için çatlatma iğnesi verdi. Çarşamba cuma ve Pazar günleri için ilişki önerdi.

Klomen Kistimi büyütmemiş çok şükür. Rahim kalınlığım da iyiymiş ekstra bir şey vermedi o nedenle sana da vermemişti belki de görüp iyiyse vermiyorlar. Ben iyi gördüm gayet iyisin dedi 21 mm civarıydı bir tanesini gördüm. Fazla büyümesi de iyi değil bizim için dedi. Bu arada 4 yumurta deyince 4üz falan olmaz değil mi dedim sürpriz olur olursa dedi pek ihtimal vermedi.

Senin yumurtlamanda zaten bir sıkıntı yoktu ama olasılık normalde yüzde 10 diyelim biz kontrollü şekilde takip ederek bu olasılığı katlıyoruz yumurta sayısını artırarak dedi. Bir de 21. Günü gibi progesteron tahlili verebilirsin çatlayıp çatlamadığına bakarız dedi.

Tabi olumlu konuşuyoruz ama olmayadabilir bu en basit başlangıç tedavisi ona göre sonrasına bakıcaz dedi.

minseo Jane Jetgil Bu arada kızlar ben şimdi gelince ovulasyon testi yaptım acaba benim testim ne zaman pik olur diye. İnanır mısınız hala pik değil 21 22 mm civarıydı yumurtam. Demek belki de benim çok fazla büyüdüğünde pik veriyordu ve çok büyüdüğü için de kalitesizdi yumurtalarım

İnşallah hepimiz güzel haberler alalım enerjimiz yükselsin artık amin

hayırlı olsun canmmm ıns tutar bu ay bebişin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…