Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Çok sevindim canım maşallah baya yumurtan olmuş kist olan taraftan da büyümüş mü yumurta demekki kistini etkilememiş bu çok iyi.. En büyük yumurtan 22 mm mi? Ben de muayene günü gitmeden ovu yapmıştım pik olmamıştı 22x23 dü yumurtam iğneden sonra yaptım öylesine pik olmuştu. zaten klomen kullanınca ovu testi doğru sonuç vermiyormuş diye okudum. Peki doktor büyüklüğü için nasıl yorum yaptı 22 mm olmasına?

Evet kuzum dediğin gibi sıfır belirti ile öğrenen de çok var bakalım bizim hikayemiz nasıl olacak ben de merak ediyorum
Süper canım kiste zarar vermesi güzel haber inşallah vesile olur Ovülasyon testlerine benim de güvenim kalmadı, bence pik olduktan sonra testte çıkıyor o yüzden tahmini yumurtlama öncesini de değerlendirmek faydalı

gözünüz aydın inşallh güzel habeler alırsınız .

Merhaba doktoruma göründüm değerlerinde herhangi bir sıkıntı yok şu an için bir destek almana gerek yok dedi
Gözün aydın. Benim de şimdi içim rahatladı biraz. Benimki seninkinden biraz daha düşüktü gerçi ama demek ki çok da sorun olmayabiliyor diğer değerler normalse. Haber verdiğin için teşekkürler
Gözün aydın. Kiste bir şey olmadan yumurtaların büyümesi ne güzel haber. Daha güzellerini alırsın inşallah. BAT günü regl değil bebek haberi al

minseo canm gec yumurtlamak kotu mu peki eger gıttıgımde dıyelm istenilen ölçüde yumrta geliştiyse hamile kalabilirmiyim yani
Bide diyelim gıttıgımde oluşmuş ama küçük ozaman nolcak. Buyumeden çatlıyorsa

inanın bende süphelendim o zaman bir kan tahlili yaptırmakta fayda var çünkü omzum ağrıyo doktora gidicem emar çekicek hamilelk olrsa allah korusun bebeğe zarar teşkkr ederm cevapladğnz için.
Şüpheleniyorsanız yaptırım bencede inş gebelik vardır

Hayır canım geç yumurtlama yalayıp hamile kalan bir sürü insan var onun gebe kalıp kalmamak ile ilgisi yok fakat önemli olan geç büyüyor ama kaliteli mi büyüyor ya da kaç mm de çatlıyor vs bunları tespit etmek lazım

Çok sağolasın ben de sevindim ama kısmet tabi çok umutlanıp hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum sağ sol mu diye sormadım doktora ama ultrason cihazını solda tuttuğunda da iki tane falan gördüm yumurta. Onlar soldaydı sanırım benim kistim de solda demek ki büyüyor. İki gündür sol tarafım baya ağrıyor ama farklı bir şey de olabilir bilemiyorum. En büyük 22 mi bilmiyorum hepsini söylemedi iki tanesinin boyutu çok yakındı birbirine rastgele birini tekrar ölçüp söyledi. Boyutları nasıl peki dediğimde gayet iyi dedi fazla büyümesini de istemeyiz çünkü dedi. Bilmiyorum ne kadar fazla iyi olmuyor

İğne vurmadan yaptığım için doğru gösterir diye düşünmüştüm ama klomemin de etkisi olabilir tabi doğru dedin. Ay inşallah olumlu sonuçlanır ya senin 22 23se de bence gayet iyi senin doktorun pek konuşmuyordu bir şey demediyse bile benimki böyle deyip yarın için vur dedi. Bir de çoğu doktor gibi tam şu saatte vur şu kadar saat sonra ilişki olsun falan demedi hiç özellikle saat sormama rağmen fark etmez dedi.
Evet canım inşallah iğnenin de olumsuz etkisi olmaz onun da yan etkilerini bir okuyunca baya tedirgin oldum ohss ve pıhtılaşma riski açısından. Pıhtılaşma eğilimim var ya Allah korusun bir şeye sebep olmaz inş coraspine devam ediyorum gerçi.

Dediğin çok doğru belki de biz pik görünce ilişki yaşıyoruz ama aslında pik çok büyüyünce veya sonrasında oluyor yumurtlama. Dolayısıyla belki de kaçırıyoruz ovulasyon testi nedeniyle. Genelde düzenli ilişki de oluyor ama pik gördükten sonra daha çok dikkat ediyordum ben bazen boş geçtiğimiz günler çok oluyordu belki de öncesinde ilişki olmadığı için yakalayamıyor. Ben de geçen ay hiç ovu yapmamıştım iki ay önceden birkaç tane ovu kalmıştı elimde acaba yeni alıp takip etsem mi diye düşündüm bu ay ilaçların etkisini ama yanlış gösteriyorsa da saçma mı olur acaba
gözünüz aydın inşallh güzel habeler alırsınız .
İnşallah çok teşekkür ederim hepimiz alalım artık
Çok sağol çok teşekkür ederim. Hepimiz alalım güzel haberler artık onca tedavi stres hep vücudumuza etkileri var inşallah değer tüm bunlara

Reactions: niw
Kızlar sizce çatlamış mı ?

Eklentiler

• 55868F14-3EC4-4BBA-8B47-15BC114893DB.jpeg
    143,6 KB · Görüntüleme: 36
Yok canım iğne olacaksın ya hep pik çıkacak zaten takip etmenin anlamı yok. Doktorlar yumurtlamadan önceki 5 günde hamile kalma olasılığının daha yüksek olduğunu söylüyor zaten düzenli ilişki şart

Buyumeden çatlıyorsa nolcak peki

O zaman hiç yeni sipariş vermeyeyim ya. bir işe yaramadı zaten şimdşye kadar sadece çift çizgi görmesi onda bile güzel. Evet canım haklısın işte bizim işler çok yoğun olunca gözümüz onu görmüyor Çarşamba günü de kritik bir günümüz inşallah takvime uyabiliriz bakalım. Öncesindekilerden biri tutar inşallah

Valla süper inşallah güzel sonuçlanır yumurta çok olunca daha çok umut olur diye düşünüyorum ben bir tane olduğunu duyunca üzüldüm birazcık doktor da kimisi 22 mm olmasını bekler falan demişti. Kimisi kim ki yaani

değişik yorumları var işte bende çok şüpheci oluyorum o zaman boyutu çok büyük de bana mı öyle diyip geçiştiriyor diye düşünmeye başlıyorum hemen..Sen bari çok geç kalma iğneyi vurmak için.

Ben 36 saati beklemeden iğne olduğum akşam ilişki oldu. Bir de 36 saat dolduğunda oldu gece 1 bucuğa denk gelmişti eşim de aksine o gün uykudan bayıldı adamcağız 1 saat önce olsa olmuyor mu diye diye sızdı sonra saat gelince ilişki oldu ama işte bundan sonrasında zaman geçmek bilmiyor

Bir de geçen kadının orgazm olması yumurtalıkları haraketlendiriyormuş daha hızlı ulaşıyormuş spermler artık ne kadar doğru bilemiyorum.. Hadi inşallah bu ay senden umutluyum kız öyle hissediyorum

Canım hiç üzülme tek de olsa çok da olsa bir tane yumurta ve sperm yeterli ona bakarsan bazı doktorlar çok yumurta gelişince tedaviyi o aylık iptal ediyorlar bu da var. Gerçekten tıpta tek bir doğru yok senin doktorun az konuşsa da değişik yorumlar yapsa da güveniyorsan güven ve fazla düşünme bence. Mesela geçen sefer gittiğimde ben de baya tereddüt etmiştim kistime zarar verecek diye ama konuşunca açıklıyor her şeyi ve bugün çok güzel anlattı başka sorum varsa sordurdu falan o nedenle içim artık baya rahat ve güveniyorum.

Seninkinin dediği doğru benimki yanlış veya tam tersi diye bir şey yok bence yaklaşım misali yani her yiğidin yoğurt yiyişi farklı diye düşünüyorum ben. Hepimiz aynı yemeği farklı şekillerde yapabiliyoruz yani o nedenle bence çok farklılıklara takılmamak lazım.

İnşallah senin de güzel sonuçlanacak uykulu uykulu bile değerlendirmişsiniz valla bravo . Biz de arada perşembeyi de mi değerlendirmek diye düşündük ama herhalde günaşırı takılırız yine bilemedim

Evet orgazm kısmı da mantıklı olabilir bilemiyoruz artık ama sonuçta tecavüz sonucu bile gebe kalınabiliyor çok etkisi olmayabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…