Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Evet esimin hem testinde sorun var henuz ürolojiye gitmedik ama ,hemde sık iliski ozellikle boyle saatli programlı olunca adama bir sogukluk geliyor :KK47::KK47:
Canım bence haklı yani bi bile sıkılıyoruz bazen eşim değerlendirmicez mi diyor amaaan boşver diyorum 2 güne bir 3 güne bir yumurtlamayı yakalarsın zaten eşinde de sıkıntı varsa üst üste ilişkinin ii yararı olmaz arada dinlenme süresi olması daha iyi

Canım tabii önemli olan çatlama günü. Öncesi ve o gün olsa yeter aslında ama herkesin eş durumu falan da farklı.
Kendimden örnek vereyim ben 2 gün dolu 1 gün boş şekilde değerlendirdim 1 haftayı. O zaman hamile kaldım. Hatta ben bunu söyledikten sonra B bitkiselhayat da öyle denemiş, o da öyle hamile kaldı. Her ay farklı bir yöntem deniyoruz zaten hakkımızda hayırlısı 🙈😁
Canim sadece yumurtlama haftani mı bu sekilde degerlendirdin yoksa bata kadar mı boyle devam etti hamile kaldığın ay ?

R Random3 Ay canım Allah senden bin kere razı olsun aklıma geldikçe hala dua ediyorum sana rabbim en yakın zamanda kucağını doldursun inşallah 💙

ipek_annesi ipek_annesi regl biter bitmez başla canım 2 gün ilişki bir gün boş şekilde ovulasyonu hiç düşünme bence.. Hem sen regl oldun mu ya önümüzdeki ayı düşünüyorsun, 9 şubat değil mi günün?
Oldum ya sorma canım :KK42:

Evet canım o yüzden içiyorum asprin doktora dedim ben pıhtılaşma testine gerek var mı diye o kadar para vermene gerek yok zaten gebelik olunca önlem amaçlı sana sulandırıcı başlıcaz dedi. Senin ilk gebelikten sonra mı oldu acaba bu durum
Bu arada doktorun çok iyiymiş. Senin bir kere kimyasal gebelik oldu değil mi canım ona rağmen ne güzel hemen önlem alalım demiş. Keşke benim doktorumun aklına da gelseydi şu an bebeğim yaşıyor olurdu :KK43:

• KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 24
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔19-20 aydır istiyordum
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ evet ilk
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ilk olacak inşallah
  • KAYBIN VAR MI? ➔ yok
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ düzenli değildi
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ bende pko vardı yumurtalarım gelişmiyordu
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ başarısız denemeler yaptım:)
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ evet femara gonal f son olarak tüp bebek tedavisi
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ transfer sonrası kasıklarda adet ağrısına çok benzer küçük ağrılar oldu hala devam ediyor ve geceleri sıcak basmasından uyanmalar var
  • ÇİFT ÇİZGİYaİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ transferden 6 gün sonraerken tesstte silik çizgiyi görebildim çok şükür bata 4-5 gün var
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔doktora gitmekte gecikmeyip asıl sorunu bulmaya odaklanmalıyız.. yumurta takibi ovulasyon yaşın genç derken boşa geçen 1buçuk yılım oldu.. çok şükür tedavisi vardı.. tavsiyem gerekli tetkikler yapılmadan ezbere başlatılan tedavilere uyulmaması.. Allah bu yolda bekleyen herkese muradını versin inşallah♥️
Hayırlı olsun canım allah saglicakla kucagina almayi nasip etsin 😇🤲🙏🧿
Tedavini nerede oldun acaba ?

Bu arada doktorun çok iyiymiş. Senin bir kere kimyasal gebelik oldu değil mi canım ona rağmen ne güzel hemen önlem alalım demiş. Keşke benim doktorumun aklına da gelseydi şu an bebeğim yaşıyor olurdu :KK43:
Aynen canım 1 kimyasalım var insan böyşe bi şeyi 2 kere yaşayınca ve böyle bi sorun çıkınca cidden daha çok üzülüyor 😔

Kaşıntı yok kuzum ilk kez az önce gördüm işte takip edeceğim ben de doktor zaten her ultrasonda bakıyor enfeksiyon olsa illa görürdü belki bu ay oluştu bilmiyorum 😔

Takip etcem kuzum devam ederse gideyim bi Dr a inşallah etmez 😔 inşallah şaşırırım bu ay şu yeşil akıntıdan sonra olan umudumu da yitirdim 🙄

Öyle de canım yeşil akıntıdan sonra umudum yok oldu😐
Hemen enfeksiyon diye düşünme. Benim uzun sürmesine ve bir sürü şikayetim olmasına rağmen iki doktor da vajinal ultrasonda hiçbir sıkıntı, enfeksiyon görmemişti. Tahliller ve tetkikler de temiz çıktı. Bir sefer gördüğün şeyle hemen bırakma kendini. Belki geçici bir şey oldu. Sen az az sık sık su içmeye bak. İçebilirsen günde bir bardak suya çok az elma sirkesi ekleyip içebilirsin. Ev yapımı yoğurt da doğal probiyotik. Ağrı ve akıntı öyle devam ederse gidersin. Ben bir şey çıkacağını pek sanmıyorum. Düzenli doktor kontrolündesin. İçin rahat olsun. Ayy belki de bebiştir 😍

Hemen enfeksiyon diye düşünme. Benim uzun sürmesine ve bir sürü şikayetim olmasına rağmen iki doktor da vajinal ultrasonda hiçbir sıkıntı, enfeksiyon görmemişti. Tahliller ve tetkikler de temiz çıktı. Bir sefer gördüğün şeyle hemen bırakma kendini. Belki geçici bir şey oldu. Sen az az sık sık su içmeye bak. İçebilirsen günde bir bardak suya çok az elma sirkesi ekleyip içebilirsin. Ev yapımı yoğurt da doğal probiyotik. Ağrı ve akıntı öyle devam ederse gidersin. Ben bir şey çıkacağını pek sanmıyorum. Düzenli doktor kontrolündesin. İçin rahat olsun. Ayy belki de bebiştir 😍
Haklısın canım dediğim gibi sirkeyi deneyim inşallah yoktur enfeksiyon 🤲 bebiş olsa tadından yenmez 😆

Haklısın canım dediğim gibi sirkeyi deneyim inşallah yoktur enfeksiyon 🤲 bebiş olsa tadından yenmez 😆
Senin bebek gelince ona mektup yazacağım, 18'ine gelince okusun diye. Ananı senin geleceğine bir türlü inanadıramadık diyeceğim. Hep bir şüphe, hep bir umutsuzluk... Sen anana rağmen geldin savaşçı yavru diye de bitireceğim 💪🏼

Senin bebek gelince ona mektup yazacağım, 18'ine gelince okusun diye. Ananı senin geleceğine bir türlü inanadıramadık diyeceğim. Hep bir şüphe, hep bir umutsuzluk... Sen anana rağmen geldin savaşçı yavru diye de bitireceğim 💪🏼
Ay yaz terelelli teyzesinden hatıra 😄😄😄 anasının neler çektiğini de not olarak eklersen çok sevinirim 🤪

Ay yaz terelelli teyzesinden hatıra 😄😄😄 anasının neler çektiğini de not olarak eklersen çok sevinirim 🤪
Aa olmaz öyle şey. Çocuğa anasından bir de karamsarlık mı miras kalsın 🤣 Daha zaten sana rüştünü ispatlaması gerekecek sırf sen doğduğuna ikna ol diye 😃 Çok işi var çok ama ben yanındayım. Gel baby, anana karşı biz ikimiz 😎😎

Aa olmaz öyle şey. Çocuğa anasından bir de karamsarlık mı miras kalsın 🤣 Daha zaten sana rüştünü ispatlaması gerekecek sırf sen doğduğuna ikna ol diye 😃 Çok işi var çok ama ben yanındayım. Gel baby, anana karşı biz ikimiz 😎😎
Hahahaha aynen nasıl emin olucam gerçekten benim çocum olduğuna beni inandırması lazım 😆

X