Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
  • KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 24
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔19-20 aydır istiyordum
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ evet ilk
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ilk olacak inşallah
  • KAYBIN VAR MI? ➔ yok
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ düzenli değildi
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ bende pko vardı yumurtalarım gelişmiyordu
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ başarısız denemeler yaptım:)
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ evet femara gonal f son olarak tüp bebek tedavisi
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ transfer sonrası kasıklarda adet ağrısına çok benzer küçük ağrılar oldu hala devam ediyor ve geceleri sıcak basmasından uyanmalar var
  • ÇİFT ÇİZGİYaİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ transferden 6 gün sonraerken tesstte silik çizgiyi görebildim çok şükür bata 4-5 gün var
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔doktora gitmekte gecikmeyip asıl sorunu bulmaya odaklanmalıyız.. yumurta takibi ovulasyon yaşın genç derken boşa geçen 1buçuk yılım oldu.. çok şükür tedavisi vardı.. tavsiyem gerekli tetkikler yapılmadan ezbere başlatılan tedavilere uyulmaması.. Allah bu yolda bekleyen herkese muradını versin inşallah♥️

Kuzum burada bu yüzden deneyimlerimizi paylaşıyoruz ama Allah nasip etti ki oldu, her şey bahane. Vesile olduysam da ne mutlu bana 🥰
Nasıl gidiyor annelik? ☺️
Ben yıllardır bacak kaldırmayla sağa sola dönmeyle döllenmeyi sağlama peşindeydim işin bu kısmı hakkında hiç çalışmamıştım. Metal olarak benim için biraz zor geçiyor, çok şükür riskli gebelik değil ama kaybedersem 3 yıl daha uğraşmaya korkuyorum. İnşallah her türlü korkularımızı yeneriz. Çok sağol canım konuşmalar çok olunca hamilelik listesine her gün bakıyorum.. İnşallah gelecek tekrar oraya soru cevapların, kendine iyi bak.

Kızlar az önce Peçete de çok az yeşil bi akıntı gördüm ve idrar yaparken kasıklarıma ağrı giriyor enfeksiyon mu oldum ben 😔
Hamile kaldığım ay öyleydi ama kasıklarımda çok ağrı olmadı sadece sabahları yaparken hissettim.. Akıntı yeşil sarı karışımı gibi... enfeksiyon çıkmıştı belki hatırlarsın antibiyotik kullandım. Bence ilerlemeden bir idrar testi ver bana dediğiniz gibi bol bol su iç canım 😊

Hamile kaldığım ay öyleydi ama kasıklarımda çok ağrı olmadı sadece sabahları yaparken hissettim.. Akıntı yeşil sarı karışımı gibi... enfeksiyon çıkmıştı belki hatırlarsın antibiyotik kullandım. Bence ilerlemeden bir idrar testi ver bana dediğiniz gibi bol bol su iç canım 😊
Of ya bi de bu çıktı başıma 🥺 akıntı sürekli mi olmuştu yoksa bi kere mi ben de takip edeyim bakayım 😔 ilaç ne içmiştin? İlaç içerken hamile miydin yoksa sonra mu hamile kaldın canım

Of ya bi de bu çıktı başıma 🥺 akıntı sürekli mi olmuştu yoksa bi kere mi ben de takip edeyim bakayım 😔 ilaç ne içmiştin? İlaç içerken hamile miydin yoksa sonra mu hamile kaldın canım
İçerken hamileymişim canım 400mg lık antibiyotik vermişti sabah akşam 5 gün kullandım..akıntı sürekli gibiydi de canım benim şuanda hala devam ediyor o yeşilimsi sarımsı akıntı. Geçti mi yoksa hamilelikten mi bilmiyorum pazartesi tekrar vericem idrar testi o zaman belli olacak. Ağrım geçmişti ama antibiyotik kullanırken.

Ben yıllardır bacak kaldırmayla sağa sola dönmeyle döllenmeyi sağlama peşindeydim işin bu kısmı hakkında hiç çalışmamıştım. Metal olarak benim için biraz zor geçiyor, çok şükür riskli gebelik değil ama kaybedersem 3 yıl daha uğraşmaya korkuyorum. İnşallah her türlü korkularımızı yeneriz. Çok sağol canım konuşmalar çok olunca hamilelik listesine her gün bakıyorum.. İnşallah gelecek tekrar oraya soru cevapların, kendine iyi bak.
Olumsuz düşünmeyi kendine yasakla. Mucizene kavuştun o artık senin tadını çıkar sadece güzel şeyler hayal et, onun kokusunu içine çekeceğin günleri hayal et 🥰 sen artık bir annesin ❤️ sen de kendine ve meleğine iyi bak

Temizliği bitirdim şimdi 👍 dinleniyorum Bender artıkk
Ayyyy ben temizlik yapamıyorum bile 🥺
Ah canım yaaa çok güldüm mesajına rahatlığa bak burada hepimizi strese sokuyor bacak bacak üstüne atmış bir de🙈 sağlıkla ilerlesin inşallah canım amin güzel dileklerin için
Rahatlığı babaya çekmiş heralde 😆😆😆
Yaa yerim onu saklıyosa kız olabilir 🤪 eşim nöbetçi, ben anneme geldim. İzmir de hava o kadar güzel ki kısa kollu ile geziyorum bahar gibi 🌺 ama gel gör ki sokağa çıkma yasağı var bi sahile bile gidemiyoruz 🥺
Hem saklıyor hem kalbi 151 atıyor yüksekse de kız diyorlar bilmiyorum artık 😁

ayyyy burada da öyleydi hava 15 dakika da bir çevirme var 🥺

sahili bende çok özledim 🥺🥺🥺
Cnm sen de dikkat et, korkutmak istemem ama bir arkadaşım var görümcesi 3 aylıkken düşük yaptı bu şekilde.. yat uzan Tv karşısında keyif yap, işler bekler. Zaten zor gebe kalınıyor, bu şansı da kendin yok etme cicim:KK36:

Gecmis olsun insallah hersey yoluna girmistir 🙏
Haklısın canım biraz korktum sanki 🙈🙈🙈
Gecmis olsun insallah hersey yoluna girmistir 🙏🙏
Çok şükür canım hafiften ağrım var biraz sadece çok şükür onun dışında iyiyiz 💫

İçerken hamileymişim canım 400mg lık antibiyotik vermişti sabah akşam 5 gün kullandım..akıntı sürekli gibiydi de canım benim şuanda hala devam ediyor o yeşilimsi sarımsı akıntı. Geçti mi yoksa hamilelikten mi bilmiyorum pazartesi tekrar vericem idrar testi o zaman belli olacak. Ağrım geçmişti ama antibiyotik kullanırken.
Aaa peki idrarda enfeksiyon mu çıkmıştı senin çok acayip allahtan ilaç zarar vermemiş bi kaç kişide daha okudum reglden önce yeşil akıntı olmuş hamile olduğunu öğrenmiş ama benim çok zor ihtimal sıfır belirti 😑

Aaa peki idrarda enfeksiyon mu çıkmıştı senin çok acayip allahtan ilaç zarar vermemiş bi kaç kişide daha okudum reglden önce yeşil akıntı olmuş hamile olduğunu öğrenmiş ama benim çok zor ihtimal sıfır belirti 😑
Benim birkaç ay süren yeşil akıntım oldu. İdrar tahlili, idrar kültürü, defalarca vajinal muayene, oradan alınan kültürler ve tahliller. Hiçbir şey çıkmadı. Bir sürü mantar ilacı ve fitil kullandım. Mantar enfeksiyonu ilerlerse akıntısı yeşil olabiliyormuş dediler ama ilaçların hiçbiri işe yaramadı. En sonunda bir antibiyotik ve probiyotik fitille düzeldi. Bende kaşıntı ve idrarda yanma oluyordu, kasıklarda ağrı yoktu. İki ay kadar rahatlamıştım. Bu ay regl öncesi yine başladı gibi ama hala gitmedim bunun için. Bir daha aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. Seninki inşallah gebeliktendir.

E="iloveme, post: 66924505, member: 457509"]
Evet canım o yüzden içiyorum asprin doktora dedim ben pıhtılaşma testine gerek var mı diye o kadar para vermene gerek yok zaten gebelik olunca önlem amaçlı sana sulandırıcı başlıcaz dedi. Senin ilk gebelikten sonra mı oldu acaba bu durum
[/QUOTE]
Hiç bilmiyorum tatlım oğlum 3 yaşında onun hamileliği sırasında hiç böyle bir şey olmadı varis hatta çatlağım bile yok. Geçen sene temmuzda kimyasal gebelik ekimde tekrar hamile kaldım ama kasımda 6 haftalıkken bebeğin gelişimi durduğu için kürtaj oldum. Testleri ısrarla istedim ve sonuç pıhtılaşma eğilimi çıktı. Çok şaşırdık çünkü ben pkostan kaynaklı yumurta kalitesiz olduğu için böyle oluyor diye düşündüm hep. Şimdi 2 ay doğum kontrol hapı ve sonrasında klomen kullanacağım hamile kalınca da iğne başlayacağız inşallah. Zor bir süreç ama en azından sebep belli Rabbim hepimize hayırlı sağlıklı bebekler ve hamilelik ler nasip etsin inşallah

Benim birkaç ay süren yeşil akıntım oldu. İdrar tahlili, idrar kültürü, defalarca vajinal muayene, oradan alınan kültürler ve tahliller. Hiçbir şey çıkmadı. Bir sürü mantar ilacı ve fitil kullandım. Mantar enfeksiyonu ilerlerse akıntısı yeşil olabiliyormuş dediler ama ilaçların hiçbiri işe yaramadı. En sonunda bir antibiyotik ve probiyotik fitille düzeldi. Bende kaşıntı ve idrarda yanma oluyordu, kasıklarda ağrı yoktu. İki ay kadar rahatlamıştım. Bu ay regl öncesi yine başladı gibi ama hala gitmedim bunun için. Bir daha aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. Seninki inşallah gebeliktendir.
Kaşıntı yok kuzum ilk kez az önce gördüm işte takip edeceğim ben de doktor zaten her ultrasonda bakıyor enfeksiyon olsa illa görürdü belki bu ay oluştu bilmiyorum 😔

İdrarda mikrop tespit edildi yazıyordu testte epitel doku da çoktu... inşallah zarar vermemiştir ilaç..idrar yaparken ağrın geçmezse aksatma bence doktoru... Benim de sıfır belirtiydi göğüs hassasiyeti dışında o da bat a 1 gün kalaydı😀 inşallah güzel haberin olur canım daha 14 şubata var, belirti için zaten erken. Ama enfeksiyon hamilelikte falan sıkıntı varsa da kurtul 😊

Ya belirti arama diyen sendin belirti olcak diye bıse yok inşalllah olacak bu ayy:))

İdrarda mikrop tespit edildi yazıyordu testte epitel doku da çoktu... inşallah zarar vermemiştir ilaç..idrar yaparken ağrın geçmezse aksatma bence doktoru... Benim de sıfır belirtiydi göğüs hassasiyeti dışında o da bat a 1 gün kalaydı😀 inşallah güzel haberin olur canım daha 14 şubata var, belirti için zaten erken. Ama enfeksiyon hamilelikte falan sıkıntı varsa da kurtul 😊
Takip etcem kuzum devam ederse gideyim bi Dr a inşallah etmez 😔 inşallah şaşırırım bu ay şu yeşil akıntıdan sonra olan umudumu da yitirdim 🙄
Ya belirti arama diyen sendin belirti olcak diye bıse yok inşalllah olacak bu ayy:))
Öyle de canım yeşil akıntıdan sonra umudum yok oldu😐

en sağlamı ovülasyon testi kullanmak... çizgi azcık pembe olduğundan başlayın çizgi rengi diğer çizgi ile aynı olunca yumurta çatlamak üzeredir. çizgi yine çok azaldıysa devam, çizgi yok olunca bitirin... çizgi gördüğünüz günden itibaren 1 gün var bir gün yok yapın.. en iyisi buymuş... diğer zmnlar (2. çizgi yokken) yapmak da boşuna çünkü...
Ovulasyon testini kullanıncada cıft cizgiyi gorunce heyecan yapiyorum onemli gunler diye.esim aynı frekansta olmazsa eger degerlendiremezsek o zamanda cok uzuluyorum 😪😪

Evet canım 1 gün ara ile zorlanıyorsanız bu şekilde de deneyebilirsiniz doktorlar genelde bu şekilde öneriyor eşinde sperm sorunu var mıydı? Varsa böyle yap kesin üst üste yapma
Evet esimin hem testinde sorun var henuz ürolojiye gitmedik ama ,hemde sık iliski ozellikle boyle saatli programlı olunca adama bir sogukluk geliyor :KK47::KK47:

X