Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ben adetin beşinci günü başladım mesela. Senle benim kontrol süremiz baya farklı o nedenle. Benim de geç çağırdı gibi gelmişti ama değerlendiriyorum kaçırma söz konusu olmaz diye fazla takmadım. Bir de bazı doktorlar sabah akşam birer tane diyor benim mesela ikisini aynı anda içmemi önermişti sen nasıl yaptın
benımde sabah akşam ama bska topıkte okumustm 2sini bir içen

Yakın mı peki hastane iş yerine? Öğle arası gidip gelsenn🤔
bizde ogle arası yokk i yemek saatımız 20 dk felan yada dıcem yemek yemeyım oglen gıdıp geleyım ama gtsem oglen sıra bekleyebılırım cnku randevulu degıl benımkı hemen gırsem sıra olmasa bile gıdıp gelmem gene bir saatı geçer

bizde ogle arası yokk i yemek saatımız 20 dk felan yada dıcem yemek yemeyım oglen gıdıp geleyım ama gtsem oglen sıra bekleyebılırım cnku randevulu degıl benımkı hemen gırsem sıra olmasa bile gıdıp gelmem gene bir saatı geçer
Anladım canım o zaman izin istemekten başka pek çare kalmıyor ya da işte yarım saat birsaat gecikerek gitmekten başka. Yasal hakkımız ve bizi nasıl uğraştırıyorlar ya gerçekten sinir oluyorum. Üstelik özellere gidiyorsunuz yani devlete gitseniz zaten sabah girip akşam anca çıkarsınız sıra beklemekten işlemlere girmekten. Özelde yarım saat bir saat muayene olup gelmeyi bile sorun ediyorlarsa pes yani gerçekten. Önemli bir hastalık için de gidiyor olabilirdin sen şu an doktora Allah korusun. Bunları düşüne düşğne mü gideceksin yani hayret bir şey

Anladım canım o zaman izin istemekten başka pek çare kalmıyor ya da işte yarım saat birsaat gecikerek gitmekten başka. Yasal hakkımız ve bizi nasıl uğraştırıyorlar ya gerçekten sinir oluyorum. Üstelik özellere gidiyorsunuz yani devlete gitseniz zaten sabah girip akşam anca çıkarsınız sıra beklemekten işlemlere girmekten. Özelde yarım saat bir saat muayene olup gelmeyi bile sorun ediyorlarsa pes yani gerçekten. Önemli bir hastalık için de gidiyor olabilirdin sen şu an doktora Allah korusun. Bunları düşüne düşğne mü gideceksin yani hayret bir şey
ya gecen hafta gıttım bugun gıttım pazatesı bıdha. of neblım ya

Pazartesi yumurtayı olması gereken boyutta görürsün canım merak etme. Ben 10.günü gitmeme rağmen 22 23mm olmuştu çok umutlu değilim açıkcası
İçini ferah tut iyi düşün iyi olsun. Ya inş benimde guzel buyurde bıdaha gitmek zorunda kalmam durmadan

Haftasonu önce bir test yaparım kuzum negatif çıkarsa önümüzdeki hafta doktora giderim neden gecikti diye, pozitif çıkarsa da sağlık ocağında veririm kan
hadi bakalım, bekliyoruz o zaman. :))
Ben az önce doktoru aradım bugün izinliymiş. haftaya kaldı. bekliyeceğim biraz daha.

Kizlar ben ilac kullanmadan 80 gunu bile geçiyor regl gelmesi . Dr bi sonraki regl de gel dedi ya klomen e baslamak için hocam ben regl olmuyorum dedim bes alti gün bekle sonra tarlusal al regl ol gel dedi sizce ben kaç gün bekledikten sonra tarlusal alayım bi belli dongum yok biliyorsunuz 28. Gun içeyim mi olur mu sizce ??? Bugun regl nin 12. Gunum

Şuan büyüyen hiç yumurta yokmuş. Aşırı moralim bozuk . Ağlıcaktım kadının yanında. Henüz erken zaten dedi seni erken çağırmamın sebebı ilk kullananlarda bazen cok hızlı buyuyor gormem lazımdı dedi. Pazartesi gel dedi pazartesi olcak enaz 20cm lazım dedi. İyide suan neden bir iki cm bile yok ki acaba. Pazartesiye kadar ilaçta vermedi takip edicez dedi. Alttan baktı bide çıktım ama ağladım ağlıcam. Normalde zaten yarın giriyordum yumurtlama haftama takvıme gore
canım lütfen pozitif düşün, ba doktor da demiş zaten bazılarında çok büyüyor diye. hem vücudun dengesi her ay değişiyor, takvime bakma sen uygulamaların çoğu yanılıyor. sen doktorunu dinle en güzel sonucu alacaksın eminim. :)

Aynen oyuzden guvenim arttı zaten hanı garantiye almak istemesinden yana ama hıc yok demesi korkuttu biraz
hiç yok demesi, istediği büyüklüğe gelen yoktur, yoksa yumurtalar hep var oradalar canım.. zaten klomen de 5 gün felan kullanılıyor 3 günde senin o yumişler büyür de istediğin cmye gelir cnm rahat ol, ferah tut içini...

Kizlar ben ilac kullanmadan 80 gunu bile geçiyor regl gelmesi . Dr bi sonraki regl de gel dedi ya klomen e baslamak için hocam ben regl olmuyorum dedim bes alti gün bekle sonra tarlusal al regl ol gel dedi sizce ben kaç gün bekledikten sonra tarlusal alayım bi belli dongum yok biliyorsunuz 28. Gun içeyim mi olur mu sizce ??? Bugun regl nin 12. Gunum
Doktorun dediği gibi yap bence

X