Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Merhaba hanımlar. Bu sabah kasıklarım ağrıyınca bi de kahverengi leke görünce adet oluyorum sandım. Böyle başlar sonra sökülürüm genelde. Takibini yapabilmek için ped de taktım ama gelen giden yok. Çok özür dileyerek söylüyorum sadece kağıt havluya sürülüyor silerken. Yerleşme kanamasından şüphelenmeye başladım. İnşallah yanılmıyorumdur. Erken gebelik testi deneyeceğim bi de. Sabah kaset test negatif çıkmıştı. Bat 7 Şubat. Umut Allah'tan. 🙏🏻❤️

Kızlar birşey takıldı kafama, sormak istiyorum. Ben 1 şubatta kese için doktora girmiştim, betaya da bakmıştı. Progesteron 17 çıkmıştı. Bizim Ekim topiğinde 25altı olunca düşük oluyor filan yazmışlar. Var mı öyle birşey acaba? Betam 3126 iken haftam 5+2ydi takvime göre. Doktor 4+3sün bir hafta fark normal dedi. Ama progesteron hakkında yorum yapmadı. Bilgisi olan var mı kızlar? :KK43:

Kızlar birşey takıldı kafama, sormak istiyorum. Ben 1 şubatta kese için doktora girmiştim, betaya da bakmıştı. Progesteron 17 çıkmıştı. Bizim Ekim topiğinde 25altı olunca düşük oluyor filan yazmışlar. Var mı öyle birşey acaba? Betam 3126 iken haftam 5+2ydi takvime göre. Doktor 4+3sün bir hafta fark normal dedi. Ama progesteron hakkında yorum yapmadı. Bilgisi olan var mı kızlar? :KK43:
Yok canım ya sen takılma onlara doktorun dediğine bak Allah korusun o zaman her hamileye progestan testi yapsınlar değeri düşük olana hemen progestan versinler, doktor rahim kalınlığını yeterli görmese zaten düşük riski olduğunu söylerdi

Canim yeni bat 3 şubat guncellersen klomen kist yapmis amh için kan verdim hsg de carsamba günü saat 4te anestezili cektirecegim ins aklım almıyor hiç bir problem yok ama 7 aydir olmuyor bekleyip zaman kaybekmektense sureci hizlandirayim dedim maddi yetismek zor ama sonu güzel hayırlı olsun ins

Yok canım ya sen takılma onlara doktorun dediğine bak Allah korusun o zaman her hamileye progestan testi yapsınlar değeri düşük olana hemen progestan versinler, doktor rahim kalınlığını yeterli görmese zaten düşük riski olduğunu söylerdi
Ki doktor direk olumsuz konuşan biriydi. Bir sıkıntı olsa herhalde söylerdi diye düşünüyorum canım. İlk trimesterde alt sınır 10,herhalde daha ilk haftalardayız diye öyle çıkmıştır.

Canim yeni bat 3 şubat guncellersen klomen kist yapmis amh için kan verdim hsg de carsamba günü saat 4te anestezili cektirecegim ins aklım almıyor hiç bir problem yok ama 7 aydir olmuyor bekleyip zaman kaybekmektense sureci hizlandirayim dedim maddi yetismek zor ama sonu güzel hayırlı olsun ins
Tamam canım düzeltirim, hsg için acele etmişsin sanki senin ilk bebek mi olacak?

Bu rahim perdeli mi kizlar ben delircem dun doktor bakti güzel dedi benim bugün cd yi alıp bakma şansım oldu resmen rahim yok ortada buna nasıl iyi dedi ?? Perde sonradan oluşur mu

Eklentiler

• 20210205_165140.jpg
    20210205_165140.jpg
    108,8 KB · Görüntüleme: 76
Bu rahim perdeli mi kizlar ben delircem dun doktor bakti güzel dedi benim bugün cd yi alıp bakma şansım oldu resmen rahim yok ortada buna nasıl iyi dedi ?? Perde sonradan oluşur mu
Canım çok iyi bilmiyorum ama perde görüntüsü böyle olmuyor gördüğüm örneklerde. Ama görüntü bana da bir değişik geldi. Tüplerden karın boşluğuna dağıldı mı sıvı? Tek görüntü bu değildir herhalde? Bir de çeken doktordan ziyade radyoloji uzmanı rapor yazmalı asıl o rapor önemli canım var mı elinde?

X