Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Günaydın kızlar 🍀 yarın başlayacağım ilaca doktorla kaygılarımı konuştum çok agresif bir ilaç değil takip edeceğiz zaten seni dedi. Kitabı bilgi olarak öyle ama deneyim olarak çok ciddi bir etkisi olmuyor kiste olumsuz dedi. Hızlandıralım dediğimiz için öneriyorum sana bırakıyorum bekleyebiliriz hiçbir şey yapmadan dedi. Ben de kullanmaya karar verdim hakkımızda hayırlısı olsun günde iki defa kullanacağım bir sonraki pazartesi de kontrole gideceğim.

Günaydın kızlar 🍀 yarın başlayacağım ilaca doktorla kaygılarımı konuştum çok agresif bir ilaç değil takip edeceğiz zaten seni dedi. Kitabı bilgi olarak öyle ama deneyim olarak çok ciddi bir etkisi olmuyor kiste olumsuz dedi. Hızlandıralım dediğimiz için öneriyorum sana bırakıyorum bekleyebiliriz hiçbir şey yapmadan dedi. Ben de kullanmaya karar verdim hakkımızda hayırlısı olsun günde iki defa kullanacağım bir sonraki pazartesi de kontrole gideceğim.
Bencede kullanmalısın canım,kesinlikle işe yarayacağını düşünüyorum iyi düşün iyi olsun,kafamda güzel yer etsin diye klomenle hamile kalanları okuyorum😂 bu ay altı tane felan bebiş haberi aldık sanırım Şubat'ta hepimiz haber edelim inş❣️🙏

Klomen kullanirken ozelikle yediklerine dikkat et kuzu, sut urunleri tuketme, et fazla yeme. Daha cok sebze agirlikli beslenip sporunu yap.
Klomene yazmislae bunu, ama dogum kontrol haplarinda da var ostrojen, ona gelince yazamiyolar.
Ben endometriosiz hikayem soyle oldu:
Regl donemlerimde karnim ageiyo diye doktora gittim, cunku hep okuyup hem ise baslicaktim. Dedim regl oldugumda hayatta yapamam ben, bana dogum kontrol hapi yazsin.
Bana bi tane yazdi doktor. Onu ictigimde, iki uc ay icinde cok degisik agrilarim olmaya basladi karnimda ve kasiklarimda, ayaga kalktigimda siddetli bir agri seklinde. Biraktimda gecti. Ikk ay sonra reglerden sonra sag tarafim agrimaya basladi. Once spor yaparken incittim sandim bel agrisi gibi. Bi kac ay sonra regle baglantisi oldugunu anladim zaten 6 ay icinde agri dayanilmaz hale geldi ve endometriosiz tesisim konuldu. Uc ay icindede ameliyat oldum.
Bazen diyorum bana bunu o dogum kontrol hapimi yapti. Zaten genetik olarak yatkindim, ama kendi kendime harekete gecirdim galiba
2 ay kullandım canım zaten şuan içmiyorum bi daha da kullanmam zaten benim yumurtalarda sıkıntı yok eşimde sıkıntı yok olacaksa doğal yolla da olur
Kızlar gunaydın noluyoe Boyle klomenle ilgili sıkıntımı var bugun baslıcaktım napim içmiyimmii🥺
Senlik bi durum yok canım çikolata kisti olanlar için biraz riskli o yüzden
Yaaa bu kadar gerginlikle nasıl hamile kalınır ki 😏 özel olacak biraz ama dünden beri deliriyorum kendi kendime. Eski eşi, eşimin çalıştığı yerde işe girmiş. Yüzsüzlüğün artık bu kadarı 😠 neden insanlar bu kadar kötü, neden sürekli huzur kaçırmaya odaklı yaşıyorlar ya? Bu kadın arayıp da bana o kadar çok şey söyledi ki sırf kavga edelim diye. Oraya girme amacını da ikimiz de biliyoruz zaten.
Cidden yüzsüzlüğün böylesi. Eşin keşke işverenle konuşsaydı durumu. Bu huzursuzluk iş yerinde de olur çünkü, böyle bi ortama ne gerek var çok saçma bi hareket gerçekten.
Canım ya ben şimdi geldim muayene oldum, çok ilginç bir şey oldu herhangi bir doktora girdim, bana kistim olmaıdğını yumurtalıklarımın rahmimin çok temiz olduğunu azıcık bir enfeksiyon olduğunu söyledi, o kanamanın yumurtlama esnasından olabilecepini söyledi ama dedim doktor hanım ben lekelenmeyi dün önceki gün yaşadım hmm o zaman durum değişir dedi idrar ve kan tahlili istedi, hakkım da hayırlısı olsun bekliyorum çıkınca yazarım ama hamile değilsem bile o kadar mutlu oldum ki ben kendimi kist dolu yumurtalıklar kötü falan sanıyordum iyi ki gelmişim,
Canım inşallah güzel sonuçlar gelir 🤲
Hadi hayırlısı canım denemeden bilemiceksin🙏

Bencede kullanmalısın canım,kesinlikle işe yarayacağını düşünüyorum iyi düşün iyi olsun,kafamda güzel yer etsin diye klomenle hamile kalanları okuyorum😂 bu ay altı tane felan bebiş haberi aldık sanırım Şubat'ta hepimiz haber edelim inş❣️🙏
Ah canım evet aslında yumurtlama sorunları olanlarda etkili daha çok. Ve benim endometriozis olduğu için onu kötüleştirebiliyor diye riskli yoksa senin durumunda bir riski yok 😊
2 ay kullandım canım zaten şuan içmiyorum bi daha da kullanmam zaten benim yumurtalarda sıkıntı yok eşimde sıkıntı yok olacaksa doğal yolla da olur

Cidden yüzsüzlüğün böylesi. Eşin keşke işverenle konuşsaydı durumu. Bu huzursuzluk iş yerinde de olur çünkü, böyle bi ortama ne gerek var çok saçma bi hareket gerçekten.

İnşallah hayırlısı olur kuzum pişman etmesin Allah..

Ah canım evet aslında yumurtlama sorunları olanlarda etkili daha çok. Ve benim endometriozis olduğu için onu kötüleştirebiliyor diye riskli yoksa senin durumunda bir riski yok 😊

İnşallah hayırlısı olur kuzum pişman etmesin Allah..
Sende de kotu bi etkı olcagını sanmıyorum kotu düşünmeee iyi düşün ki ilaç olumlu dönsün sana

Pazartesi konuşacak kuzum. Ya o ya ben diye blöf de yapacak gerekirse. Bi de bu gurursuz uzaklaştırma kararı aldırmıştı, şimdi onu bi öğrenmem lazım eşimin aramasını bekliyorum. Süresizse o karar, yandı zaten. Hem uzaklaştırıp hem nasıl aynı iş yerine girersin 😠

Yumurtlamadan kaç gün sonra gebelik testi yaparsam sonuç alabilirim kızlar bir fikriniz var mı?

Pazartesi konuşacak kuzum. Ya o ya ben diye blöf de yapacak gerekirse. Bi de bu gurursuz uzaklaştırma kararı aldırmıştı, şimdi onu bi öğrenmem lazım eşimin aramasını bekliyorum. Süresizse o karar, yandı zaten. Hem uzaklaştırıp hem nasıl aynı iş yerine girersin 😠
Ah canım sağlıksız biri normal bir insan değil karşınızdaki. Umarım bir an önce uzaklaşır. Eşinin sınırı koyması çok önemli. Ne yapmaya çalışıyor kadın hiç anlamadım

Onu bi araştır aynen ne yüzsüzmüş kadın ne umuyor ki 🙄
Yumurtlamadan kaç gün sonra gebelik testi yaparsam sonuç alabilirim kızlar bir fikriniz var mı?
Regle 4 gün kala en erken canım

Ah canım sağlıksız biri normal bir insan değil karşınızdaki. Umarım bir an önce uzaklaşır. Eşinin sınırı koyması çok önemli. Ne yapmaya çalışıyor kadın hiç anlamadım
Eşim çocuğu için bile muhatap olmuyor zaten kaç yıldır. Kadın gerçekten ruh hastası sürekli kendiyle beni kıyaslıyor. Ben yaptıramadım sen yaptırıyorsun büyü mü yaptın falan diyor. Kocan senle evlendi ama o bana takıntılı hala diyor. Çocuğuma işkence ediyorsun diyor, al o zaman diyorum yok ben bakamam diyor.
Anlayacağın ağır ruh hastası tam klinik vaka. Herkesin bi sınavı var işte. Engelledim numarasını falan da ama başka yollardan huzur kaçırmaya çalışıyor bu sefer de. Psikoloğun biri demiş ya "meslek hayatım boyunca bana gerçek hastalar değil, o hastaların hasta ettiği insanlar geldi" diye. Hıh işte ben tam o noktadayım 🙈

Eşim çocuğu için bile muhatap olmuyor zaten kaç yıldır. Kadın gerçekten ruh hastası sürekli kendiyle beni kıyaslıyor. Ben yaptıramadım sen yaptırıyorsun büyü mü yaptın falan diyor. Kocan senle evlendi ama o bana takıntılı hala diyor. Çocuğuma işkence ediyorsun diyor, al o zaman diyorum yok ben bakamam diyor.
Anlayacağın ağır ruh hastası tam klinik vaka. Herkesin bi sınavı var işte. Engelledim numarasını falan da ama başka yollardan huzur kaçırmaya çalışıyor bu sefer de. Psikoloğun biri demiş ya "meslek hayatım boyunca bana gerçek hastalar değil, o hastaların hasta ettiği insanlar geldi" diye. Hıh işte ben tam o noktadayım 🙈
Evet canım böyle insanlarla uğraşmak çok zor gerçekten. Umarım özellikle çocuk bu süreçten hayatı boyunca etkilenmez.. sen ona güzel bir şekilde annelik yaparak yapabileceğin en fazla şeyi yapıyorsun zaten. İnşallah bir an önce bu kadın da kendine daha doğru bir yol bulur keşke yardım alsa..

Kızlar hep beni mi buluyor yanlış testler 😢 salı günü iğnenin 11. Günü bir damla lekelenmem oldu, dün iğnenin 14. Günü testimi ekliyorum ikinci çizgi silik ama gayet görünür çıktı çok umutlanmıştım bugün yine yaptım tertemiz negatif artık iyice psikolojim bozuldu başka bişey düşünemez oldum niye böyle anlamıyorum 😭😭😭

Eklentiler

• 92FFD66A-0A0C-4E06-9EDC-A2FEF4BB4C6E.jpeg
    92FFD66A-0A0C-4E06-9EDC-A2FEF4BB4C6E.jpeg
    53,6 KB · Görüntüleme: 47
Merhaba Ben bu ay ilk kez beş gün günde 2 kez klomen kullandım yumurtam 22 ml olmuştu gün aşırı 3 kere ilişki oldu 29 ocak regli günümdü hala olamadım 27 ocakta evde öğleden sonra idrar testi yaptım negatifti bu konuda danışmak istiyorum bende regli geçikmesi yapar mı acaba yüzümde 2 sivilce göğüslerim şiş gel gitli duygular yaşıyorum bi tecrübesi olan var mı

Merhaba Ben bu ay ilk kez beş gün günde 2 kez klomen kullandım yumurtam 22 ml olmuştu gün aşırı 3 kere ilişki oldu 29 ocak regli günümdü hala olamadım 27 ocakta evde öğleden sonra idrar testi yaptım negatifti bu konuda danışmak istiyorum bende regli geçikmesi yapar mı acaba yüzümde 2 sivilce göğüslerim şiş gel gitli duygular yaşıyorum bi tecrübesi olan var mı
Çatlatma iğnesi vuruldun mu canım

X