Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Cartedor Cartedor canım merak ettiğim bişiy var senin çikolata kistlerin usg de alttan muayne ile belli olmuş muydu ? yoksa rahim filminde mi belli oldu ?
Canım Cartedor Cartedor gelene kadar ben de söyleyeyim dedim :) benim karından ultrasonda da vajinal ultrasonda da belli olmuştu. Ama ultrasonda gözüken sadece yumurtalıkta kiste dönüşen çikolata kisti hali. Yoksa endometriozis her yerde olabildiği için rahim dışında tüplerde veya bağırsakta karın içinde olan yerlerdekiler gözükmüyor bu şekilde tabi. Yani ultrasonda gözükür hale geldiyse zaten o son nokta gibi bir şey oluyor çikolata kisti olarak gözüküyorsa endometriozis mutlaka altta yatan hastalık olarak var yani 😔

İnş Allah hayırlısını versin ben 1 yıldır evliyim 36 yaşındayım son 4 aydır deniyoruz dr gittim reglimin 3 günü herşeyime baktı her şey normal çıktı aslında eşiminde sayımı iyi çıktı bi tek arada prolaktinim yükseliyor ilaçla hemen düşüyor senede 2 üç kere oluyor o yüzden destek verdi ilk kez denedim bakalım olmazsa bu ayda vericek

Yaaa bu kadar gerginlikle nasıl hamile kalınır ki 😏 özel olacak biraz ama dünden beri deliriyorum kendi kendime. Eski eşi, eşimin çalıştığı yerde işe girmiş. Yüzsüzlüğün artık bu kadarı 😠 neden insanlar bu kadar kötü, neden sürekli huzur kaçırmaya odaklı yaşıyorlar ya? Bu kadın arayıp da bana o kadar çok şey söyledi ki sırf kavga edelim diye. Oraya girme amacını da ikimiz de biliyoruz zaten.
sanki başka firma kalmamış... Gerçekten çok tıuhaf insanlar var . takmamaya çalış canım, sonuçta seninle hayatına devam etmeyi tercih etmiş :))) Bir de bebiş olma ihtimalin vardı bu ay senin olumsuz şeyleri it kafandan :))

sanki başka firma kalmamış... Gerçekten çok tıuhaf insanlar var . takmamaya çalış canım, sonuçta seninle hayatına devam etmeyi tercih etmiş :))) Bir de bebiş olma ihtimalin vardı bu ay senin olumsuz şeyleri it kafandan :))
Düşünmemeye çalışıyorum kuzum, elimden de bişey gelmiyor nihayetinde. Boşver sen bunları, belirtin yok mu hala? ☺️ Son 2gün heyecan dorukta ❤️ bende tık yok yaaa

Kızlar hep beni mi buluyor yanlış testler 😢 salı günü iğnenin 11. Günü bir damla lekelenmem oldu, dün iğnenin 14. Günü testimi ekliyorum ikinci çizgi silik ama gayet görünür çıktı çok umutlanmıştım bugün yine yaptım tertemiz negatif artık iyice psikolojim bozuldu başka bişey düşünemez oldum niye böyle anlamıyorum 😭😭😭
Canım adet geciktiyse bekle biraz daha, moral bozmak yok. kan testi herşeyi belirler. Boşluna üzülme bebek varsa o da üzülür yoksa :)

Düşünmemeye çalışıyorum kuzum, elimden de bişey gelmiyor nihayetinde. Boşver sen bunları, belirtin yok mu hala? ☺️ Son 2gün heyecan dorukta ❤️ bende tık yok yaaa
Aferim sana, git kendine en sevdiğin çayı koy, sevdiğin müziği de aç söyle :))
Benim belirtiler devam, kasıklarım hafif kramplı gergin, göğüsler acıyor ve damarlanmış dün fark ettim, akıntım da fazla. benim yumurtlamam 11-12. gün gibi olduğundan bugün iğneden sonra 15. gün. Bugün regl olmalıydım ama olmadım da :) bakalım bu hafta test yapacağım, çok heyecanlıyım :)

Aferim sana, git kendine en sevdiğin çayı koy, sevdiğin müziği de aç söyle :))
Benim belirtiler devam, kasıklarım hafif kramplı gergin, göğüsler acıyor ve damarlanmış dün fark ettim, akıntım da fazla. benim yumurtlamam 11-12. gün gibi olduğundan bugün iğneden sonra 15. gün. Bugün regl olmalıydım ama olmadım da :) bakalım bu hafta test yapacağım, çok heyecanlıyım :)
Motivasyon kaynağı 😍
E belirtiler süper, gecikme de var.. Hadi inşallah ❤️ ama gecikme de varken yapsan yaa nasıl dayanıyorsun hala 🙈

Canım Cartedor Cartedor gelene kadar ben de söyleyeyim dedim :) benim karından ultrasonda da vajinal ultrasonda da belli olmuştu. Ama ultrasonda gözüken sadece yumurtalıkta kiste dönüşen çikolata kisti hali. Yoksa endometriozis her yerde olabildiği için rahim dışında tüplerde veya bağırsakta karın içinde olan yerlerdekiler gözükmüyor bu şekilde tabi. Yani ultrasonda gözükür hale geldiyse zaten o son nokta gibi bir şey oluyor çikolata kisti olarak gözüküyorsa endometriozis mutlaka altta yatan hastalık olarak var yani 😔
anladım canım benim de merak ettiğim kısım benzer şikayetler bende de var fakat su ana kadar usg ile kist olusumu görülmedi basit kistim vardı o da bi kaç zamandır yok . acaba bende de olabilir mi diye düşünmüyor değilim. haftaya rahim filmi çekilicem galiba o zaman çıkar heralde net bir şekilde var yada yok. benim reglim azaldı. ağrım da olmuyor çok regl ağrısı gibi. her kurcaladğım yerden bişiy çıkıyor bakalım hayırlsı :)

sen de klomen kullanmaya karar vermişsin . mutlaka kontrollü ilerleyin canım inşalah emeklerinn karşılığını alırsın sen de 🌸

Bel ağrısı, mide bulantısı neden olur kızlar hamilelik demiyorum daha dün çatlama gördüm acaba üşüttüm mü kış ayları çok zorlu geçiyor benim
Benimde aynısı oldu canım Çarşamba günü yumurtlamaydi değerlendirdik bel ağrısı kasık ağrısı mide bulantısı oldu. Ama normalmiş yumurtlamayı değrlendirdiğimiz için. İnşallah güzel sonuçlanır🤲🏻🐣

Motivasyon kaynağı 😍
E belirtiler süper, gecikme de var.. Hadi inşallah ❤️ ama gecikme de varken yapsan yaa nasıl dayanıyorsun hala 🙈
Zor dayanıyorum tabiki de, eşim bile söylüyor senin kırmızılar gelmedi.. hayırlısı diyorum birkaç gün bekleyim haftabaşı test yapıcam dedim o da heyecanlandı. İnşallahh :))))

İnş Allah hayırlısını versin ben 1 yıldır evliyim 36 yaşındayım son 4 aydır deniyoruz dr gittim reglimin 3 günü herşeyime baktı her şey normal çıktı aslında eşiminde sayımı iyi çıktı bi tek arada prolaktinim yükseliyor ilaçla hemen düşüyor senede 2 üç kere oluyor o yüzden destek verdi ilk kez denedim bakalım olmazsa bu ayda vericek
Hadi bakalım inşallah ilk ayda sonuç alırsınız hemen hakkınızda hayırlısı olsun 😊😊
anladım canım benim de merak ettiğim kısım benzer şikayetler bende de var fakat su ana kadar usg ile kist olusumu görülmedi basit kistim vardı o da bi kaç zamandır yok . acaba bende de olabilir mi diye düşünmüyor değilim. haftaya rahim filmi çekilicem galiba o zaman çıkar heralde net bir şekilde var yada yok. benim reglim azaldı. ağrım da olmuyor çok regl ağrısı gibi. her kurcaladğım yerden bişiy çıkıyor bakalım hayırlsı :)

sen de klomen kullanmaya karar vermişsin . mutlaka kontrollü ilerleyin canım inşalah emeklerinn karşılığını alırsın sen de 🌸
Canım aslında adetlerin azaldı ve çok ağrılı değilse pek de mümkün değil gibi sanki endometriozis olması. Çünkü en belirgin semptom ağrılı adet görmek, ilişkide ağrı, kronik kasık ağrısı falan. Tabi hiç belirti yaşamayıp endometriozis olan da var. Hatta sebepsiz infertilite denilen pek çok durumda altta tespit edilmeyen endometriozis hastalığı olduğu söyleniyor araştırmalarda. En net tanı laparoskopi ile konuluyor aslında. Hsgde rahim içinde polip miyom vs varsa veya tüpler tıkanıksa gözükür ama çikolata kisti hsgde gözükmez canım. Çünkü o zaten rahim dışında olan bir şey veya en iyi ihtimalle tüplerde olduysa tıkanıklık olabileceği için endometriozis kaynaklı yapışıklık olmuş diye tahmin edilebilir. Ama bence senin durumunda hiç öyle bir şey olmayacak inşallah tertemiz çıkar hsg sonucun da 🙏🙏

Valla dünden beri yine pek çok doktor videosu yorumu ve bir yığın makale okudum yine 🤦 umarım kaş yaparken göz çıkarmayız ve kist büyümez yani takip altında olcam inşallah. Ama şeyden emin oldum artık yani bilimsel araştırmalarda da anlatıldığı şekliyle bu ilaç yoğun şekilde kullanılıyor, çok etkili mi kısmı tartışmalı ama ilk olarak genelde bunlar ve aşılama öneriliyor. Tabi ki her ilaç her bünyede farklı etki yaratabilir bu her zaman geçerli ama göz göre göre ihmal edilmiyordur inşallah. Doktor benim farklı bir sorunum daha var onu mesela hiç göz ardı etmiyor hatırlatıyor her seferinde o nedenle güveniyorum şimdilik ya. Sabah çok kafam karıştı ama o kadar okuyup drla konuştuktan sonra biraz daha sakinim gibi şu an. Ha ilaçtan olumlu anlamda da çok beklentim yok bu süreçte, hayırlısk diyorum artık..

X