Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım geçen sene Nisan ayında bir kimyasal gebelik yaşadım. Ondan sonra 2-3 ay kadar korunduk, sanırım 7 ay falan oldu korunmayı bırakalı, inan ayları saymayı bıraktım 🙄 başka da gebelik oluşmadı hiç o zamandan beri 😕 bu arada belirti de 0 yani hiç yok.
Canım inşallah vardır ve sağlıklı ilerleyen bir gebelik olur ben de geçen sene mart ayı başında yaşadım kimyasal biz de 1 ay korunduk hala gebelik olmadı bekliyoruz 😑 sen rahim filmi çekilmiş miydin? Ben son çare artık onu çekilcem ama içimden bi ses acele etme diyor çok kararsızım 😶

Bizimde morfoloji %1 ileri hareketli yüzde 0 di sayı 8 milyondu proxeed plus 2 ay sabah akşam aldık. Sonuç morfoloji ve ileri hareketli sayı değişmedi sayı 100 milyona çıktı tüp bebeğe gittik şuan transfer için bekliyoruz. Umarım size faydalı olur
yaaa öylemi geçmiş olsun bizim sayı yine ortalama iyi düzeyde inşallah işe yarar bizde

Kızlar sol göğsümde çok ağrı var, rahmin de gerim gerim geriliyor, batmalar var. Regl mi Gebelik mi bilemedim. 2 gün kaldı regle de.
hayırlısı bence belirti aramayalım insan çok etkileniyor nasipse inşallah olsun mucizeniz :dua:

Canım inşallah vardır ve sağlıklı ilerleyen bir gebelik olur ben de geçen sene mart ayı başında yaşadım kimyasal biz de 1 ay korunduk hala gebelik olmadı bekliyoruz 😑 sen rahim filmi çekilmiş miydin? Ben son çare artık onu çekilcem ama içimden bi ses acele etme diyor çok kararsızım 😶
Ben de böyleyim. Doktorum çektir dedi ama sanırım erteleyeceğim 🙁

Ovulasyon testi yapip hamile kalanlar ve cinsiyetini ogrenenler varmi acaba??

Bizimde morfoloji %1 ileri hareketli yüzde 0 di sayı 8 milyondu proxeed plus 2 ay sabah akşam aldık. Sonuç morfoloji ve ileri hareketli sayı değişmedi sayı 100 milyona çıktı tüp bebeğe gittik şuan transfer için bekliyoruz. Umarım size faydalı olur
Canım ilaçlar etkisini en erken 3 ay içinde gösterir. Bi araştır istersen sperm oluşumu 90 günlük bir süreçtir. Mesala sen bugün bebek çalışması yapsan, elde edeceğin sperm 3 ay önceki oluşmaya başlayan sperm. Çok duymuşsunuzdur ama bende yazayım😊Bu ilaçlarla birlikte keçiboynuzu kürü yap eşine, zor gelirse pekmezini içsin. Ve 3 ay sonra birdaha test yaptır Allahın izniyle bak göreceksin düzelmeyi🤲🙏

Oldum şimdi canım. Ağladım ağlıcam işyerinde zor tutuyorum kendimi.
Cumartesi üçuncu gunum doktora gitmem lazım,bı kadını arayıp sorcam
ben de dün hasta olucam diye yarın için randevu aldım. İlla üçüncü günü mü olması lazım bir bilgin var mı?

Çektirmedim canım, doktorum çok normal karşıladı kimyasalı (her doktor gibi) ki bizler için hiç de basit bir olay değil. İşte çok sağlıklısın bak hamile kalabiliyorsun, strese girme yine olur, rahmin çok temiz vs vs... eşimle konuştuk, bu Nisan’a kadar olmazsa ondan sonra ne gerekirse yapacağız diye anlaştık. O yüzden birkaç ay daha böyle deneyeceğiz.

minseo minseo canım bişe sorucam benım reglı ucuncu gunu cumartesıye gelıyor. hastaneyı aradım doktor cumartesi orda olabılırmste ama kesın degılmıs o yoksa baska bırı olacakmıs. bende acıkcası baska bırını ıstemıyorum. napmam lazım sence yarın mı gıtsem ? yoksa ucuncu gunu gıdeyim gozukurum baska doktora duruma gore pazartesı hocayla konusurm yıne. enazından test felan yapılcaksa onları hallederim. anlatırım durumu gıttıgım kadına. kadın cıkmıs hastaneden ulaşamıyorum cep no da vermıyorlar. tıp merkezi bnım gıttıgım yer

X