Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ku
Kuzu daha ortada hiçbişey yokken niye bu kadar kötümsersin? Rahat bırakmaya çalış kendini. Strese girdikçe daha da zorlaşıyor üreme.

Pik gördükten sonra silikleşme görmediğim oldu bir kaç ay önce hatta bıraktım o yüzden testleri ana bu ay inofolic içtim,biraz daha tabi ki umutluyum o geldi aklıma kuzum ya ne biliym niye böyleyim anlayamıyorum daha ortada hiç bir şey yok hemen negatiflik

İyi düşünelim ki iyi olsun canım. Şimdiden gerilirsen vücudun da ters tepki verir.

Ya kızlar benim gibi kahve manyağı olanlar ne yapıyorsunuz, kahveyi tamamen kestiniz mi bu süreçte herkes farklı bişey söylüyor canım kahve istiyor günde kaç fincana kadar izin var
canım bende aynıyımm azalttım ama yine de günde 2 türk 2 neskafe olarak değişiyor yaa. hamile olan arkadasım vardı içerdi vala şaşırırdım nasıl içiyosn diye ama doktorum izin veriyor derdi bilmiyorum ki herkes ayrı bişe diyor

Ya kızlar benim gibi kahve manyağı olanlar ne yapıyorsunuz, kahveyi tamamen kestiniz mi bu süreçte herkes farklı bişey söylüyor canım kahve istiyor günde kaç fincana kadar izin var
Canım ben de kahve delisiyim, maalesef kahve olmadan çalışamıyorum. Filtre kahve veya türk kahvesine günde bir fincan içebilirsin dedi benim doktorum. Ama ben henüz hamile değilim olursam belki değişir. Arkadaşımın doktoru çok canın çekerse ayda bir defa türk kahvesi demişti. Nescafe kesinlikle önermşyorlar o baya sakıncalı. Kafein de bebeğin sağlığı için de epey zararlı aslında hiç içmesek en iyisi.
Canım benim doktorum da günde bir fincan izin verdi. Ama türk kahvesi veya filtre kahve. Nescafeye kesinlikle sıcak bakmıyorlar. Ama dediğim gibi bu hamilelik hazırlığında söylediği. Hamile olunca fikri değişir mi bilmiyorum. Arkadaşımın doktoru ayda bir defa türk kahvesine izin veriyordu sadece.

Kızşar bugün adetimin ikinci günü.. Adetlerim de öyle illa tam 28 ya da 30 diyemiyorum.. Bu ay ovu testi aldım ilk defa kullanacağım. Zaten geçen ay ilk deneme bu ay da ikinci deneme olacak... Deneyimli arkadaşlar hemen adet bitince başlayayım mı testlere.. 8 adet aldım testten. Daha da alayım mı

Üff sigara da içiyorum ben dayanamadım yaptım zaten bir kahve yanına da sigara tabi. Azalttım bu aralar inşallah çift çizgiyi görürsem bırakırım da
ben de canım alkol de var bende napcaz bilmem sigarayı ben de bırakma kararı aldım. allahımdan irade istiyorum defolsun gitsin azalttım ama işteyken dayanamıyorum

anam türk kahvesini de mi bırakcaz yav yeni filtre kahve makinası aldım ben o kadar araştırdım falan alırken bi de

8 adet az gelebilir ilk kullanımda bilemiyorsun. Düzenliyse yeterli gelir aslında. Testin içinde kaçıncı günn başlaman gerektiği yazıyor döngü sürene göre. 5 6 gün sürüyorsa bitince iki üç gün sonra başlasan iyi olur bence

canımm çokzelll pikintoş ben de dün akşam pik gördüm değerlendirdim bakalım bu akşam da yapıcam çatladı mı noldu geçen ay üç gün pik görmüştüm

O halde inşallah Allah sana ikiz evlat versin. Birde Sohrab ikizlere hamile kalacak. Sohrab canım sen aşılma yaparken kaç folükül vardı?
Ayrıca ikiz diye diye ikiz dogurtacaksın banagelcen mı yardıma
Allahım herkesın gönlündekini nasip etsin, sen de bende uzun yıllardır beklıyoruz

ben de canım alkol de var bende napcaz bilmem sigarayı ben de bırakma kararı aldım. allahımdan irade istiyorum defolsun gitsin azalttım ama işteyken dayanamıyorum
Kuzum alkol ben de kullanıyorum ama en tehlikelisi o bu dönemde. Allah korusun fetal alkol sendromu olabiliyor. Ya da psikolojik ve nörolojik pek çok sorun yaşayabiliyor bebek. Ben bebek düşündüğümüzden beri bıraktım tamamen. Sadece adet olursam o adet döneminde bebek kesin olmadığı için kullanıyorum. Tabi doktorlar hamile olduğunu fark ettikten sonraki kısım önemli diyor ama fark edene kadar 4 5 haftalık oluyor bebek zaten son adet tarihine göre. İlk haftalarda da omurilik vs oluştuğu için o da çok kritik bence. Alkol doğum kusurlarının en temel etkileyen maddelerden biri canım
anam türk kahvesini de mi bırakcaz yav yeni filtre kahve makinası aldım ben o kadar araştırdım falan alırken bi de
Hahaha filtre kahveye ben de yeni başladım sayılır canım işyerinde hep Nescafe içiyordum. Karantina sürecinde evde filtre kahveye geçtim alıştım neyse ki. Şimdi nescafeyi tamamen bıraktım günde 2 falan filtre içiyorum. Benim doktor günde bir fincan içebilirsin dedi ama fincan boyutunu söylemedi ben büyük kupayla içiyorum

Ayrıca ikiz diye diye ikiz dogurtacaksın bana❤gelcen mı yardıma
Allahım herkesın gönlündekini nasip etsin, sen de bende uzun yıllardır beklıyoruz
sende o ışığı görüyorum tek başına güller gibi bakarsın çocuklarına ❤
Madem tek folükül ozmn tek yumurta ikizleri olsun iki tane aynı düşünsene
İşin şakası bi yana bu ay senden çok umutluyum. Yıllardır Çabalarının karşılığını bu ay Allahım sana verecek, inanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…