Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
İkikere hamile kaldım kızım 6 yasında canım hiç belirtim olmadı ama regli gününden 1/2 gün sonra ağrılar oldu birde lekelenme yaşadım ikinci ise sağ baçagıma bata bir hafta kala kramp giriyordu birde böbrek ağrısı gibi agrım oldu gögüsler çok şişti açıyordu vucud sıcaklığı 37.4 altına hiç düşmemişdi bata 5 gün kala betam 63 cıkmışdı

Benim ilk hamileliğimi çok ilginç öğrendim. O ay yumurtlama dönemi korunmuştuk tam 1 hafta ( tatilde eşim alkol aldıgı için) . O ayı değerlendirememiştik benim gözümde.
sonra eve geldik 1 hafta sonra karnıma öyle bir sancı girdi ki soluğumu kesti. O zamanlar da forumları hep takip ediyodum deli gibi ama yine konduramadm tabiki. Sonra kafam da rahattı tabi. Bir baktım reglim 3 gün geçmiş koşa koşa test aldım pozitif. Gerçekten şok oldum. Allahıma binlerce kez şükürler olsun. O yüzden ya benım yumurtlama adetten hemen sonra oldu. Bilemiyorum. Diyeceğim o ki Alllahım nasip edince oluyor

Canım ilacın ismini öğrenebilir miyim?

Ben ilkinde geç yumurtlamışım, ovulasyon testi yapmadigim icin bilmiyordum, erken belirtim olmadi adet gunumde adet ağrısı çektim ama daha siddetliydi ve adet bir turlu başlamadı, 6 gun sonra hamile olduğumu öğrenmiştim. Belirtilerim ondan sonra başlamıştı(gogus agrisi,kasik batmalari) ikincide yumurtlamadan 7 gun sonra kisa sureli adet agrisi gibi agrim oldu, bel agrisi başladı ve gecmedi, normalde de bel agrim olur hep o yuzden suphelenmedim, adet gunum yaklasinca gogus dolgunlugum artmisti oyle suphelenmistim, adet gecikmesi olduktan sonra da kasik batmalarim baslamisti

Ilacin adını öğrenebilir miyiz acaba bana da lazım

Benimde ilkinde adete 1 hafta kala cok ciddi kasık agrım vardı parol içmeden uyuyamıyordum 3 gün falan sürmüştü sonra adete 1-2 gün kala gögsümde dolgunluk vardı o zaman süphelenip idrar testi almıstım bişey cıkmamıstı sonra akıntımda vardı üstüne reglim 3 gün gecince kan verdim öyle anladım. 2. Sinde de yumurtlamadan 1 hafta sonrası asırı sıcak bastı beni eşim sarılınca falan korona mı oldun diyodu 3-4 gün atesim var gibi gezdim sonra belim agrıdı adet gelcek diye düşündüm bide sarı kokusuz akıntı geliyodu burda da sarı akıntı yasayıp hamile olanları görünce gebelik testini adete 4 gün kala yapmaya baslamıstım evde cok diye sonra adetten bi gün önce baktım cizgi vardı onuda öyle anladım

Bata 7-8 gün kala çok şiddetli kasık ağrısı, 5 gün kala 3 gün süren yerleşme kanaması denilen kahverengi akıntı, 4 gün kala yürürken bile göğüs acısı.. Bat günü de bhcg pozitif çıkmıştı zaten. Ama biyokimyasalla sonuçlandı..

masalkzz melinda- B ba22 Hirasarem benim kimyasalda çatlamadan 2 3 gün sonra kasık batmalarım başlamıştı çok çok erken normal mi sağlıksız olduğu için mi bilmiyorum ama her ay kendimde aynı reaksiyonların olmasını bekliyorum bu yüzden modum direk düşüyor aynı şeyleri yaşamayınca ama anladığım kadarı ile her hamilelik farklı bi belirti veriyor

Kasık ağrın regl ağrısı gibi miydi batma hissi miydi canım? Benim de kimyasalda kasıklarıma bıçaklar saplanıyordu resmen hatta bi kere tuvalette otururken kimyasal kanaması başlamadan 1 gün önceydi öyle bi bıçak saplandı ki çığlık atmıştım acıdan heralde söküleceği içindi diyorum

Benim 2 si çok farklıydı canım bende ilkinde o kdar agrı olunca senin gibi hep o agrıyı bekledim dayanamayacagım bi agrı olcak bende hamile olduğumu anlarım öyle diye düşündüm ama öyle olmadı belki dediğin gibi cok şiddetli agrı yasamamamız saglıksız olduğu içindir bunu bende bazen düşünüyorum ama emin olamıyoruz o kötü işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…