Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım coraspini bilinen bi sıkıntısı olmayan insanlar da kullanabilir mi sağlık açısından
Kuzum kanı sulandırıyor kalp sağlığı için falan da iyi ama bu sefer kanama eğilimi olanlarda ne bileyim mide kanaması falan da yapabilir. Mideye dokunabiliyor. Çoğu kişi bir zararı yok diyor ama bence yine de kontrolsüz kullanmamak lazım
Benim hiç costurmuyor acaba yapışıklık mi oluşuyor bende ya
Benim de pek coşturmuyor canım bir geçen ay fazla yoğun oldu ama bence yapışıklıkla hiç alakası yok bunun
Ay ben içmiyim o zaman ya zaten coşuk benimki
İçme kuzum o zaman etkileyebilir.
Canım çok geçmiş olsun. En azından ortaya çıkmış oldu ve düzeltmiş demek ki. Belki de böyle bir basit sebebin vardı. Ama canın çok acımış belli ki kıyamamm
Ben de çok yoğun fark etmedim canım, bana da iyi geldi ama bir dinçlik hissetmiyorum hep yorgunum
Kuzum inşallah iyi olacak dualarımız seninle
Benim rahim hafif geriye doğru, ağzı da öyle oluyormuş, ama bana bir zararı olmadığını söylemişti
Canım daha önce konuşmuştuk sanırım benim de geriye dönük ama rahim ağzıyla ilgili bir şey demedi doktorlar. Belki geriye dönük olması sperm geçişini engellemiyordur ama yan olunca sıkıntı oluyordur duvar gibi
Evet canım benimde tek temennim bu. Acısını ben çektim ama Sizlerde öğrenmiş oldunuz.
Bu platform gerçekten düzgün kullanıldığında çok yararlı.
Evet canım ilk defa duyduk umarım sen de iyi olursun bugün ve 15 gün sorna güzel sonucu alırsınn onu danburada kutlarız
Çok haklısın ama güzel gelişmeler olmuş bunlara tutunmak lazım çok sevindim hayırlısı olsun
Aynen yahu duygularıma tercüman olmuşsun dün birkaç saat giremedim bu nedir gece de okurken alıntılayıp uyumuşım yanıtları yazamadan
Canım çatlatma olayını bilmiyorum ama çoğu doktor günde bir ilişki öneriyor. Ama geçen bir yazı okumuştum sanırım Çin'de yapılan bir çalışma gecede 2 ilişkinin olasılığı artırdığını söylüyordu. Yani onların hipotezi ikinci ilişkide asıl kaliteli spermler gidiyor diyetdi. Bana çok mantıklı gelmedi çoğu doktor da tek ilişki öneriyor benim doktorum da tek ve gün aşırı demişti.

Yediğimiz içtiğimiz şeylerden mi yoksa nazar dan mı neden oluyor bilmiyorum rabbim sağlıkla nasip etsin isteyen herkese
Nazara cok inaniyorum nazar bence engelleyemiyo ama geciktiriyo benim hayatimda hep oyle oldu kii bi arkadasimdada aynisi oldu 2 bebek kaybetti en son nazar icin dualardan sonra normal sekilde gebe kaldi ve dogurdu nazar kaderi gecemez engelleyemez tabi ki ama geciktirip zorlastiriyo bence tabi inanmayanlara saygim sonsuz benim.fikrim bu

Aspirini dikkatli almak lazım, kesinlikle aç karna alınmaması lazım, yemeklerden sonra içilmesi söylenir hep. Bir de normal aspirinin yerine coraspirin ya da suda eriyen formunu tavsiye ediyorlar. Suda eriyen doğru şekilde alındığı takdirde bence de gayet sağlıklı
Benim üzerimdeki ufak tefek kas ağrıları, baş ağrısı, hafif durgunluğu alıyor, o yüzden dinçlik veriyor dedim. Aspirin aldığımda (yıllardır kullanan biri olarak) daha çok fark ediyorum bu etkiyi. Parol, majezik almaktansa aspirin tercihim her zaman

Kızlar günaydın yarına pik olur mu dersiniz :)
Yarın ya da öbür gün olur bence
Aynen öyle bana normal aspirin yasak mesela. Ağrı kesici etkisi olarak deneyimlemedim. Ama sizin de bilginiz olsun kan sulandırıcı türevi ilaçları genelde gece içmeyi öneriyorlar. Akşam uykuda kalp krizi pıhtılaşma riskleri arttığı için akşam içmeyi öneriyorlar

kuzum benim doktorum da 3 gün üst üste önerdi iğne sonrası ayrıntıya girmedi :)

2 gün oldu daha canım değerlendiriyoruz bakalımm

Güzel haberlerle inş. Ben 2 ay çatlatma yaptım ama olmadı. Rahimde ki perde yine sıkıntı yaratmaya başladı. Histereskopi olacağım bende bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…