Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım coraspini bilinen bi sıkıntısı olmayan insanlar da kullanabilir mi sağlık açısından
Kuzum kanı sulandırıyor kalp sağlığı için falan da iyi ama bu sefer kanama eğilimi olanlarda ne bileyim mide kanaması falan da yapabilir. Mideye dokunabiliyor. Çoğu kişi bir zararı yok diyor ama bence yine de kontrolsüz kullanmamak lazım 😊
Benim hiç costurmuyor acaba yapışıklık mi oluşuyor bende ya 😭😭😭😭😭
Benim de pek coşturmuyor canım bir geçen ay fazla yoğun oldu ama bence yapışıklıkla hiç alakası yok bunun 🙄
Ay ben içmiyim o zaman ya zaten coşuk benimki 🙄
İçme kuzum o zaman etkileyebilir.
Daha iyiyim canım.
rahim ağzı yan duruyormuş onu düzeltmiş aşılma yapacağında, demekki normalde spermler içeri girmiyormuş da diyebiliriz aslında dedi. İyi bişeymi kötü bişeymi ne olduğunu çözemedim. Geldim eve çok karamsarım.
Canım çok geçmiş olsun. En azından ortaya çıkmış oldu ve düzeltmiş demek ki. Belki de böyle bir basit sebebin vardı. Ama canın çok acımış belli ki kıyamamm 😔
Fark edilir bi etki gözlemlemedim. Aslında içmemin bi sebebi de aile geçmişinde kalp rahatsızlığının sıklıkla görülmesi. Tedbir amaçlı içiyorum, bi zararını asla görmedim, faydası da dinçlik veriyor bana, iyi geliyor.
Ben de çok yoğun fark etmedim canım, bana da iyi geldi ama bir dinçlik hissetmiyorum hep yorgunum 🤷
Yok canım sen normalde ne ağrı kesici kullanıyorsan onu kullan dedi, majezik yeterli dedi.
Ama hala ağrım bayağı var dik ve normal yürüyemiyorum. Kamburlaştım 😔 inşallah bu ağrılarıma değecek güzel sonuç alabilirim. Şu an Sadece bu düşünce beni rahatlatıyor.
Kuzum inşallah iyi olacak dualarımız seninle 🙏
Benim rahim hafif geriye doğru, ağzı da öyle oluyormuş, ama bana bir zararı olmadığını söylemişti :KK57:
Canım daha önce konuşmuştuk sanırım benim de geriye dönük ama rahim ağzıyla ilgili bir şey demedi doktorlar. Belki geriye dönük olması sperm geçişini engellemiyordur ama yan olunca sıkıntı oluyordur duvar gibi 🤷
Evet canım benimde tek temennim bu. Acısını ben çektim ama Sizlerde öğrenmiş oldunuz🤗🤭.
Bu platform gerçekten düzgün kullanıldığında çok yararlı.
Evet canım ilk defa duyduk umarım sen de iyi olursun bugün ve 15 gün sorna güzel sonucu alırsınn🥰 onu danburada kutlarız🤗
Sağolun sizler daha tecrübelisiniz bu ovülasyon konusunda sizi dinlicem bakalım ne olacak :)sabırla beklicem Evet canım ilerisi için çözmek lazım sorunları ben adım attım oda ilerledi hallettik ara ara bu girdaba giriyorum özellikle de etrafımda birileri çocuk sahibi olduysa kadınsal bir hal alıyorum bir anda geç kalmışım hissine kapılıyorum, sanki herkes koşuyor da ben sürünüyorum da yetişemicem hayata sanki herkes kucağında bebeğiyle beni bekliyor da ben gidemiyorum çok kızıyorum sonra kendime, sağlıklı olmak ailenin sağlıkla yanında olması eşinle beraber olmak çok güzel evlat ise bu tablonun rengi neşesi olacak ama işte sabırlı olamıyoruz, bekleyemiyoruz koç burcuyum tipik bir aceleciyim U Uzaygemisi35
Çok haklısın ama güzel gelişmeler olmuş bunlara tutunmak lazım çok sevindim hayırlısı olsun 🤗🤗
Kızlar masallah buraya da bi iki saat bakmayınca birikiyor 😂😂 @Ayseee1987 canım seni bugün okudum yazamamıştım geçmiş olsun ağrıların için ve hayırlı olsun aşılaman inşallah güzel haberlerini de duyarız burda ❤
kızlar bide bişe sorcam saçma gelebilir ama meraktan 😂😂 benim çatlatma iğnemden sonra 36 saat oldu ilişki oldu. Kesin çatladı mı sizce yani tecrübeli bilen var mı bu iğneden sonra mutlaka çatlıyor mu 😂 aklıma düştü ya🤷‍♀️ Bide sizce gün aşırı mı denesem her gün mü? Doktor bugünle birlikte 3 gün önerdi üst üste ama kalite de önemli mi? Bide son olarak ilişki bi gün içinde bi kaç defa olabilir mi bitane olması daha mı iyi ? Merak ettiklerim bunlar bilen varsa 🙏
Aynen yahu duygularıma tercüman olmuşsun😆 dün birkaç saat giremedim bu nedir gece de okurken alıntılayıp uyumuşım yanıtları yazamadan😆
Canım çatlatma olayını bilmiyorum ama çoğu doktor günde bir ilişki öneriyor. Ama geçen bir yazı okumuştum sanırım Çin'de yapılan bir çalışma gecede 2 ilişkinin olasılığı artırdığını söylüyordu. Yani onların hipotezi ikinci ilişkide asıl kaliteli spermler gidiyor diyetdi. Bana çok mantıklı gelmedi çoğu doktor da tek ilişki öneriyor benim doktorum da tek ve gün aşırı demişti.

Yediğimiz içtiğimiz şeylerden mi yoksa nazar dan mı neden oluyor bilmiyorum😢 rabbim sağlıkla nasip etsin isteyen herkese
Nazara cok inaniyorum nazar bence engelleyemiyo ama geciktiriyo benim hayatimda hep oyle oldu kii bi arkadasimdada aynisi oldu 2 bebek kaybetti en son nazar icin dualardan sonra normal sekilde gebe kaldi ve dogurdu nazar kaderi gecemez engelleyemez tabi ki ama geciktirip zorlastiriyo bence tabi inanmayanlara saygim sonsuz benim.fikrim bu 😊

Kızlar günaydın yarına pik olur mu dersiniz :)

Eklentiler

• IMG_20200926_091502.jpg
    IMG_20200926_091502.jpg
    102,9 KB · Görüntüleme: 33
Kuzum kanı sulandırıyor kalp sağlığı için falan da iyi ama bu sefer kanama eğilimi olanlarda ne bileyim mide kanaması falan da yapabilir. Mideye dokunabiliyor. Çoğu kişi bir zararı yok diyor ama bence yine de kontrolsüz kullanmamak lazım 😊

Ben de çok yoğun fark etmedim canım, bana da iyi geldi ama bir dinçlik hissetmiyorum hep yorgunum 🤷
Aspirini dikkatli almak lazım, kesinlikle aç karna alınmaması lazım, yemeklerden sonra içilmesi söylenir hep. Bir de normal aspirinin yerine coraspirin ya da suda eriyen formunu tavsiye ediyorlar. Suda eriyen doğru şekilde alındığı takdirde bence de gayet sağlıklı 💚
Benim üzerimdeki ufak tefek kas ağrıları, baş ağrısı, hafif durgunluğu alıyor, o yüzden dinçlik veriyor dedim. Aspirin aldığımda (yıllardır kullanan biri olarak) daha çok fark ediyorum bu etkiyi. Parol, majezik almaktansa aspirin tercihim her zaman 👍🏻

Kızlar günaydın yarına pik olur mu dersiniz :)
Yarın ya da öbür gün olur bence 😊
Aspirini dikkatli almak lazım, kesinlikle aç karna alınmaması lazım, yemeklerden sonra içilmesi söylenir hep. Bir de normal aspirinin yerine coraspirin ya da suda eriyen formunu tavsiye ediyorlar. Suda eriyen doğru şekilde alındığı takdirde bence de gayet sağlıklı 💚
Benim üzerimdeki ufak tefek kas ağrıları, baş ağrısı, hafif durgunluğu alıyor, o yüzden dinçlik veriyor dedim. Aspirin aldığımda (yıllardır kullanan biri olarak) daha çok fark ediyorum bu etkiyi. Parol, majezik almaktansa aspirin tercihim her zaman 👍🏻
Aynen öyle bana normal aspirin yasak mesela. Ağrı kesici etkisi olarak deneyimlemedim. Ama sizin de bilginiz olsun kan sulandırıcı türevi ilaçları genelde gece içmeyi öneriyorlar. Akşam uykuda kalp krizi pıhtılaşma riskleri arttığı için akşam içmeyi öneriyorlar 😊

Benim de pek coşturmuyor canım bir geçen ay fazla yoğun oldu ama bence yapışıklıkla hiç alakası yok bunun 🙄

İçme kuzum o zaman etkileyebilir.

Canım çok geçmiş olsun. En azından ortaya çıkmış oldu ve düzeltmiş demek ki. Belki de böyle bir basit sebebin vardı. Ama canın çok acımış belli ki kıyamamm 😔

Kuzum inşallah iyi olacak dualarımız seninle 🙏

Canım daha önce konuşmuştuk sanırım benim de geriye dönük ama rahim ağzıyla ilgili bir şey demedi doktorlar. Belki geriye dönük olması sperm geçişini engellemiyordur ama yan olunca sıkıntı oluyordur duvar gibi 🤷

Evet canım ilk defa duyduk umarım sen de iyi olursun bugün ve 15 gün sorna güzel sonucu alırsınn🥰 onu danburada kutlarız🤗

Çok haklısın ama güzel gelişmeler olmuş bunlara tutunmak lazım çok sevindim hayırlısı olsun 🤗🤗

Aynen yahu duygularıma tercüman olmuşsun😆 dün birkaç saat giremedim bu nedir gece de okurken alıntılayıp uyumuşım yanıtları yazamadan😆
Canım çatlatma olayını bilmiyorum ama çoğu doktor günde bir ilişki öneriyor. Ama geçen bir yazı okumuştum sanırım Çin'de yapılan bir çalışma gecede 2 ilişkinin olasılığı artırdığını söylüyordu. Yani onların hipotezi ikinci ilişkide asıl kaliteli spermler gidiyor diyetdi. Bana çok mantıklı gelmedi çoğu doktor da tek ilişki öneriyor benim doktorum da tek ve gün aşırı demişti.
kuzum benim doktorum da 3 gün üst üste önerdi iğne sonrası ayrıntıya girmedi :)

2 gün oldu daha canım değerlendiriyoruz bakalımm

Güzel haberlerle inş. Ben 2 ay çatlatma yaptım ama olmadı. Rahimde ki perde yine sıkıntı yaratmaya başladı. Histereskopi olacağım bende bakalım

X