Anne olmak isteyen anne adayları lütfen okusun!! Mutlaka okuyun!

evet çok faydalı bir konu teşekkürler açana.. ben de kendi adıma dersimi aldım.. dediğiniz gibi adet aralığını 30 gün bekletip +10 daha gecikme beklemek lazımm ... çok mantıklı

Kendi adıma konunun pek bir farydasını görememekle birlikte insanların farklı görüşlerini okumak güzel. Allah hepimizin gönlüne göre sağlıklı bebekler nasibetsin... İdrar testinin geçerlilik koşulları zaten belli;regl olmadan yapılan teste üzülmek ya da sevinmek kesinlik taşımaz. kan testinin de regl öncesi yapılıp yapılmaması kişinin psikolojik durumuna ve şartlara göre değişir bence...

evet çok faydalı bir konu teşekkürler açana.. ben de kendi adıma dersimi aldım.. dediğiniz gibi adet aralığını 30 gün bekletip +10 daha gecikme beklemek lazımm ... çok mantıklı
ne demek canm yaaa... ıns. bır faydası olur. ben bu yazımı ılk yazdıgım zaman hayatımda ılk defA adet gecikmesi yaşamıştım. bebek beklentısı ıcerısınde degıldım ve hamıle oldugumu sanıp defalarca gebelık testı yapıp kendımı nasıl bir strese soktugumu bır ben bılıyorum. sadece ben olsam keske eşimide. ve onca para verıp bır suru gebelık testı almıstım kendıme :)) israfdan baska bır sey degıldı. O yuzden bu yazıyı yazma gereği duydum. ve faydalı oldugunuda düşünüyorum. cunku o zaman topıkte bır cok kısının yzdıklarını okumustum herkes daha adetı gecmeden bır suru test alıp yapıp negatıf cıkıncada nasıl bır hayal kırıklıgına ugradıklarını umutlarının kalmadıklarını yazıyorlardı... bence gereksiz bir üzüntüydü.. ama kımler ıcın? onuda yazımda ayrıca belırtmıstım bebek ıcın tedavı gorenler, uzun zamandr bebklerı olmayanlar harıcınde yazdıgımı belırtmıstım bu yazımı. cunku onların neler yasadıklarını ne hıssetıklerını yasamadAN algılayamayız o anneye bekle diyemezdım şahsen. o zamanki görüşüm oydu.

gel gelelim şimdiki düşünceme:) benım adet gecıkmelerımın nedenı bellı oldu. erken menopoz teşhisi konuldu. ben 10 aydır bu hastalıgımla mücadele ediyorum. bana bır daha adet goremıyecegım soylendi. bebek olup olmıyacagı hakkındakı yorumunu artık siz düşünün. tabıkı stres tavanda. uzuntu tavanda. boylesı dumanlı bır ortamda bebek olabılırmı =) tabıkı mumkun değil. bende bır karar aldım ve doktora gıtmemeye karar kıldım sonuç: 3 ay boyunca umutlu bekleyişin sonucu kendılıgımden adet gordum hıc bır ek ılac, bıtkısel ürün kullanmadan. ve sonrasında adetlerımıde gordum ve suan 6. adetimi görüyorum.
Bu yasta benım yasadıgım stres ve sıkıntıyı cok az ınsan yasamıstır. her ay adet gordugumde acaba bu ay hamıle kalıcakmıyım? olucakmı sorusu en cok bende olması lazım. ama ben dersimi aldım. Her halime şükrediyorum .Hanı demiştim ya bebegı olmayan anne adaylarına diyemeyız test yapmayın! evet onuda derım dıyorum:) çünkü bu durumu en acı ben yasamısımdır dıye dusunuyorum . ama ınsan halıne sukretmeyı bılmeli hıcbır seye uzulmemeli. ben 6 aydır adet oluyorum 1-2 kere test yaptım. :))
nedn kendımı sıkıntıya sokuyımkıı? zaten test yapnca ınsan dahada bır strese gırıyor. STRES ise bizim baş düşmanımız. relax takılmak grektıgını dusunuyorum Illakı ınişli cıkışlı zamanlarımız olucak ama her adet ayını kendımıze kabus etmenın bır esprısı yok degılmı??
heleki menopozla savaşan bir hasta olark ben bunu dıyorsam normla gayet saglıklı bebek ısteyen hanımlar bence daha relax takılamalıdırlar.

Arkadaşlar ve kendi adıma aksine konunun çok faydalı olduğunu düşünmekle kalmayıp faydasını görmekle birlikte sizin düşüncenize saygı duyuyoruz. :) İyi dilekleriniz içinde kocamaaan bir amin diyip bil mukabele diyorum içtenlikle=)

Yalnız, bebek aşkıyla yanan hiç bir bayan pskolejisi gebelik testi ve sonrası gebelik testinin geçerlilik koşulunu düşünmez. sonuç negatıfse; onun verdıgı üzüntüyü ve stresi dolu dolu yaşar. pozitfise zaten mutluluktan bir köşede ağlar :))) O yüzden daha kesin sonuçlar elde edilmesi için regl öncesi boş hayal kırıklığı gereksiz stres uzuntü olmaması için adet gununu 30 gün baza alarak + 10 gün beklemk gerektiği düşüncesindeyim. Sizin burda faydasız gördüğünüz konunun ne oldugunu anlayamadım açıkcası?

Son düzenleme:

Açtoğınız topiğin adı "Anne olmak isteyen anne adayları lütfen okusun!! Mutlaka okuyun!" insan böyle bir başlığın altında yeni fark edilen, mutlaka okunmasını gerektirecek kadar şaşırtıcı, işe yarar bir bilgi arıyor. Yazdıklarınız iyi hoş bir şey demiyorum da zaten her topikte konuşulmuş, hamilelik hazırlığında olan herkesin zaten bildiği şeyler. Yeni bir şey olmadığı için kazanılacak yeni bir fayda da yok. Hep konuşulan bilinen şeyleri bir kez de sizin ağzınızdan dinlemekten başka bir yönü yok yazınızın.
Sonraki yazılarınızı da okudum kendinizden, yaşadığınız süreçten, duygularınızdan bahsetmişsiniz onlara bir diyeceğim yok.KK nın en büyük amacı paylaşım ve birbirimize sağlayacağımız duygusal destek zaten. Kendim için olduğu kadar size de Allahtan şifa ve kucağınızda sağlıklı bir evlat diliyorum. Benim tüm eleştirim topiğe seçtiğiniz isim ve ilk yazınız üzerinedir.

ya kızlarrrrr ilişkiden sonra sırt ustumu yatılmalı doktorum bana sırt ustu diil sen karnının ustune yat dedii bi turlu tuutmuyooooooooooooooooooooffff

Siz kendi şahsi görüşünüze göre bir fayda görmemişsiniz. Kendinizce farklı bir beklenti içerisinde olmuşsunuz. O yüzden böyle bir yorum yapma gereği duymuşsunuz Saygı duyuyorum. Sizede en kısa zamanda Allah hayırlı bir evlat nasip etsin inşşaallah.

ya kızlarrrrr ilişkiden sonra sırt ustumu yatılmalı doktorum bana sırt ustu diil sen karnının ustune yat dedii bi turlu tuutmuyooooooooooooooooooooffff

Doktorunuzun size söyledikleri hakkında bir yorum yapamıycam. Ama benim doğru bildiğim ilişkiden sonra Sırt üstü yatıp ayaklarınızı havada tutmanız belli bir müddet. İnşaallah en kısa zamanda bebeğiniz rahminize tutunur.

canımm gecmıs olsunn allah acıl sıfalar versın adetlerın ne kadar uzun suruyodu yanı bu teshıs nasıl konuldu sana benımde ıkı aydır adetlerım 40 qunden sonra oluyo dedıqın qıbı ınsan stres yapıp kendını yıpratıyo belkıde benım bebeq konusunu cok kafama takmamdan kaynaklana bılır bu ay hıc takmıyorum bebeq calısması falanda uyqulamıyorum kendımı dınlemeyı bıraktım yuce rabbım ol derse olur

senın adetlerın ne kdar uzuyodu her ay adet oluyomuydun uzun sure sonra da olsa benımde ıkı aydır cok uzuyo ben stresten dıyorum menepoz belırtılerın nelerdı :44:

doktor dediki bana herkesin goz rengo farklı oldugu gibi rahim yapsıda farklı karnının ustune yat dedii bi sorunumun olmadıgı halde her ay adet goruyom adetimde duzenlli bu ay sogan kurune baslıyycamm(

amın cnm sağolasın. canım şöyle ki adetlerım duzenlı olarak gören biri olarak 41 gunluk bır gecıkme yasayınca ılk defa hamıleyım sandm ama snrasnda 38 35 gıbı adet gecıkmelerım seyrekleşti.. sonrasında vajınal akıntımda kuruluk, ağrı , ates basması , terleme gıbı sıkıntılar yasayınca doktora gttm belırlı tahlıller yapıldı ve menopoz teshısı konuldu. şoka gırdım tabı sonrasında doktor yuzume cok umutsuz knstu sen daha adet gormezsın dedı tup bebek denemek bıle ımkansız dedı. aradan 3 ay gectı ve ben adet gordum ogün bugundur adetlerımı goruyorum cok sukur doktorların ıdda ettıklerının aksıne oyuzden doktor Gıtmeme kararı aldım gıtmıyorum ılk zamanlar duzensızdı adetım suan adetımde duzene gırdı 24 gnde bır oluyorum cok sukur işte boyle cnm ben menopozu atlattıgıma ınanıyorum. doktorlara sorsan bunlar gordgm son adetler hatta bnm fsh tahlıllerıme gore kendılıgımden adet gormemde ımkansızda bakma sen her sey tıp degıl herset yaradanın elınce ıns. bır evlat sahıbı olmak ıstıyorum sonrasında bıtane :) bıtane daha :)) saglıklı sıhatli hayırlı bır evlatlar. Rabbım gonlumuze gore versın ıns. eger kendınde bır rahatsızlık hıssedıyorsan gıt derım adetlerın seyrekleşmesi normal değil. bana durumundan haberdar et olurmu. sana yardımcı olmak ısterım. ıns. dusundugun gıbı cıkmaz ıns. strestendır. geçiçidir.

AMINN canım quzel dıleklerın ıcın saolasın yuce rabbım sanada bıan once anne olmayı nasıp eylesın smear testı yaptı doktor be3nde yara cıktı haftaya sonucları almaya qıdıcem olmadı bunuda soruyum ben stresten dır dıye dusunuyodum senın yazdıklarını okuyana kadar normalde her ay 28 qunde bır oluyorum adet ıkı aydır sapıttı bırde ben cok stres yapıp dua edıyorum adet olmıyım dıye belkıde o qerılımden bu kadar qecıkme oluyo bu ay hıc kafaya takmıyorum hamılelık belırtısı vs zaten kocısle o kadar calısmıyorum da bu ay bıraz kafamı dınlemek ıstıyorum ınsan bazen gercekten kafayı sıyırma durumuna qelıo her ay test yap sonuc negatıf cıksın sonra otur aqla dur bu ay bakım ne zaman olucam ıns kotu bıseyde cıkmaz canım sana haber verırım ben sonucları

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…