Anne olmak isteyen anne adayları lütfen okusun!! Mutlaka okuyun!

Z E R O

MUCİZE
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2012
792
235
kızlar bende burda bir cok sey okudum fakat herkesin bunyesi farklı.. yani x kişinin öyle oldu diye bizimde öyle olucak diye bir şey yok olamazda...... Bence kendinizi sakın kasmayın bende dahil olmka üzere çünkü işiniz eviniz hiç bir seye odaklanamıyor ınsan bu bır saplantı oluyor sonra yuzlerce test alınıyor yazık gunah degıl mi? yapmayın boyle seyler tüp bebek deneyen anneler harıcınde konusuyorum. hem ınsan stres yapıyor psıkolejıde cok onemlı hele gebelıkte kafanın rahat olması kasmamak kendını cok onemli... sırf bu yuzden cok kafaya takanların cocuklarının olmadıgını sonradan normale donunce gebe kaldıklarını bılıyorum...

Bence herkes adetını hangı gun aralıklarında oluyorsa olsun 30 günü baza alarak + 10 günü ekleyerek beklesin ve sonradan hala adet olmuyorsa test yaptırsın yada doktora gitsin. o zaman daha net ve saglıklı sonuc alırısınız hanımlar!

BU cok önemli erkenden bir hanım kan testi yaptırmış ve hamile olmadgı gözukuyormus o srda tedavı ye baslamıs baska bır tedavı ılaclar kullanmıs ağır ilaçlar ve sonradan hamıle oldgunu ogrenmıs ve ne kadar üzülmüşşş..... ins. bebge zararı olmaz o ilaçların ne kadar kotu bır durum.. bence butun annnelere bu bılıncle haraket etmelerını soylemelıyız yani biraz sabırlı olmaların eger olursa bu benım ılk gebelıgım olucak bız esımle bebek dusunmuyorduk ama bende adetım gecınce heyecanlandım o yuzden bıraz telas ettım fakat bu benı strese soktu ruyalarıma bıle gırmeye basladı bu yaptıgımın yanlıs oldgnu anladım ve 40. gune kadar sabredıp beklıcem sızde oyle yapın suan 33. gunum bır hafta sonra sıze sonucu öğrenip paylasacagım hanımlar :)
Ve ayrıca bir akrabam la konustum bugün o gebe oldugunu 45. gunde öğrenebilmiş düşünebılyrmusunuz? bazı annelerde daha adetımız gecmeden bakıyorz sonra hüsran oluyor sonuc? e be mübarek belkı hamilesin nie kendını yıpratıyorsun belki gec döllenme oldu :) değil mi? neden o an üzülmene izin veriyorsun o duyguyu kendıne yasatıp sitrese sokuyorsunkendını yazık degıl mı sana ? eşine? bence herkesi böyle dusunemeye teşvik etmeliyiz ki daha saglıklı gebelikler olsun ıns:) Rabbım cocuk ısteyen tum anne adaylarının kucagını bos bırakmasın

Haklısın canım, ama işte bazı şeyler kişinin elinde olmuyor.İster istemez o psikolojiyle devamlı test yapma ihtiyacı doğuyor.Özellikle uzun zamandır bebek yapma isteği olanlarda.Bende 5 aylık evliyim. Daha yeni korunmayı bıraktık.Psikolojikmidir yada değilmidir bilmem, bendede gebelik belirtileri var. Ama kendimi tutuyorum. Regl günümü bekleyeceğim. İnşallah adet olmam, o zaman hevesle test yaptıracağım.Çevreme göre, öyle hemen bir seferde hanile kalınmaz diyorlar, bilmiyorum. Bekleyip göreceğiz. Rabbim hepimizi çok bekletmez inşallah.
Sevgiler

bende canım 5 aylık evliyim:) polis eşiyim ve eşim şu an yanımda değil yurt dışında ( ve inan beklemek o kadar zor ki... hem eşimin işi dolayısıyla stresteyim hemde bu zamansız olan hediye bebek düşüncesi ben esım gelsın oyle doktora gıdeyım dedım ama bır aksam cok fena ateş bastı doktora gttım doktor bana daha sımdı bellı olmayabılr dedi kan testı yaptırdım 0.11 cıktı. bgn 38. gunum ve halen olmadım... acaba diyorum strestenmi artık.... cevren dogru söylemiş cunku kadınlar her ay yumurtlamazmıs ama yumurtladıklarını zannederlermıs doktorum soyledi :) bırde bır ay da 3 gun ıcınde bunun olma ıhtımalını dusunursek kısadan gercekten kolay değil :) sadece sabretmek ve görmek. bazıları var kendi kendine ,kendını elle muayene etmeye calısıyorlar mıkrop kaptıracklar kımbılır kendılerını kac kere parmaklıyorlar daha nasıl yapıldgını daha rahmın ıcını tam olark bıle bılmeden cahilce davranısta bulunup ınsanlara kotu ornek oluyorlar ayrıca herkesin bünyesi farklı hangi kadın nasıl yapıyor bunu* rahmini yırtma ihtimali ve döndürme ihtimaline çok bilmişlikle cevap veriyor :)) parmaklamakla , uzman birinin elinden muayene olmayı ayırt edemıycek kadar bir bilmişlikten bahsediyorum :) sadece gülüyorum cahilin kavrayışı kıttır ve inatçıdır çünkü dağ başında insanlar değiliz. kendi kendimize profluk yapmak yerine doktora gıdıp öğrenmek en mantıklı olan bir şeyleri :)) İnşaallah senınde iyi haberlerini bekliyorum. Rabbim hakkında hayırlı olanı duan, duanıda hakkında hayırlı kılsın inşaallah canım :)

Ayrıca cahillik belirtileri olarakta şu yazıyı paylaşmak istedim :))

Çalıda gül bitmez, cahile söz yetmez Her
varlığın bir niteliği, bir yapısı vardır Gülü, ancak gül ağacından alabilirsin Bir çalının gül açması mümkün değildir Çünkü tabiatına aykırıdır Bunun gibi cahil kimselere de bir söz anlatmak hemen hemen mümkün değildir Çünkü cahil kimsenin kavrayışı kıttır, ayrıca inatçıdır ve bildiğinden de şaşmaz Dolayısıyla onu yola getirmek, ondan olumlu davranışlar beklemek son derece zordur; ona ne söylerseniz boşa gider..

güzel bir konu olmuş, 10 aydır çocuk istiyorduk her ay adet günümden 5 gün önceden başlıyordum test yapmaya sonuç hüsran. bu ay umursamadım fazla 2 gün geçince öylesine yaptım bi tane negatif, 3 gün daha geçti baktım olmuyorum bi test daha silik çizgi... 5 gün sonra doktora gidip bi kan testi olay kesinleşti :) 10 gün beklemek gerçekten en garantisi

bencede konu güzel olmuş,herşey stres yüzünden inanın,ben evlendiğimde 19yaşındaydım şuan 4yıllık evliyim,ve evlendiğim andan itibaren çocuk yapmaya başlamıştık çünkü ölüyodum bebeklere aşırı istiyodum kendi çocuğum olsunher ay heycan ve stres içinde acaba oldumu olcakmı düşüncesiyle regl olurdum ve dünya başıma yıkılırdı ağlardım,eşimde çok üzülürdü ozaman,
neyse 9.ay oldu hala yok adet oluyodum her ay en sonunda dedimki amaan be banane artık uğraaşmıycam düşünmiycem bu sefer olursa olur olmazsada sağlık olsun napiyim dedim,o ay taşınma telaşı vardı oyüzden 1kez ilişkimiz olmuştu ondada annem sağolsun bi fikir söylemişti,adetin son günü banyonu olduktan sonra olursa ilişki kan bulaşına hemen gebe kalırsın demişti,bende o ay adet bittiği gün banyomu yapmıştım o akşam ilişki olmuştu ve telkin yapmıştım kendime uzman söylemişti tv'de,,,
o ay taşındık yerleştik derken hiç umursama zamanımda olmamıştı annem telefonda demiştiki,ee noldu başladımı adetin,,bende hayır olmadım daha diyince 2gün geçti ama demişti,öyle kalakaldım ve ogün eşime test almasını söyledim ertesi gün yaptım sabah 2. çizgi silikti ben nasıl oldum ama,gitti eşim kaliteli test aldı emin olalım diye,bi baktım net 2.çizgiben nasıl başladım ağlamaya,eşime gidip söylemiştim kahvaltıda hiç beklemiyoduya çok şaşırmıştı tuhaf oldu ağlamama dayanamadı,ne biliyim öyle aklıma geldi anlatıyım dedim,,
uzun olmuş baya kusura bakma emi,şimdi oğlum 3yaşına gircek bide kızım oldu oda 2sine giricekkıza hamile kaldığımdaysa oğlum daha kucağımda 3aylıktı plansız bi gebelik oldu ama allahım 1 isterken arka arkaya 2tane melek verdiallahım isteyen herkeze nasip etsin

Son düzenleme:

. zahmet edip okuyup ve bızımle yasadıklarını paylastıgın ıcın tesekkur ederım cnm. çünkü tecrübelerin yazılması diğer anne olmak isteyenler içinde moral verici olmustur ve en önemlisi umut olmustur... o yüzden bence bu duyguları yasayan tüm anneler bunu bızımle paylasıp yorum yapmalı kii anne adaylarmızda bu yönde morel verici bir eğilim ve ferahlık olsun

canımmm ne kusuruuu :) zahmet edip okuyup ve yasadıklarını bızımle paylastıgın ıcınnn ck tesekkur ederııımm umarım gelecekteki anne adaylarına bir umut ışığı olmuştur :)

canım Rabbim bebişlerini sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşaallah maşaallah diyelim ozaman burdan 2 bebişinede

Düşündükleriniz doğru ama bunu uygulamak oldukça zor.Yıllardır bebek hasreti çeken birine stres yapmamak her ay heyecanlanmamak çok çok zor.İnşallah siz en kısa zamanda hamile kalırsınız ve bu duygunun (yani hamile kalamamanın)nasıl birşey olduğunu hiç tatmazsınız

doğru söylüyorsun canım gercekten zor bir durum ve hatta özellikle tüp bebek tedavısı yada asılama tedavisi kullanan anneler dışında diye belirttim, çünkü onların yasadıklarını kim bilir yıllardır meleklerini nasıl bir hasretle beklediklerini anlamak için yasamak lazım o yuzden onlara bekleyın derken cekinirim böyle bir şey diyemeyiz umarım zaten tedavi oldukları doktorları onlara manevi olarkta destek veriyorlardır Rabbim tüm anne olmak isteyenlerin kucaklarnı bos bırakmasın hasretle bekledıklerı meleklerini sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.

Ben 1 ay beklerim test konusunda malesef çok erteleyiciyim ama test yaptığımda göreceğim negatiften korktuğum için bekliyorum peki o arada her dakika kendimi umutlandırmam sürekli varmı acaba diye iç gecirmem karnımda bebek varmışçasına onunla konuşmam aslında bence insan biran önce varmı yokmu öğrenmeli ve umut edip kendini kahretmemeli sende haklısın tabii günüm 1 gün geçti hamilemiyim diyip test alınmamalı ama benim gibi korkup test yapamama durumu ve o süreçte çok zor.

Güzelim birde bebek istemek çok ayrı sen bebek istemeden acabaya düşmüşsün sorunu olan veya bebeği korunmamasına rağmen uzun zaman olmayan için nasıl bir yürek kavrulması oluyor bunu yaşamadan yazdıklarını her dakika yazarım ama her bebek gördüğümde ölüp ölüp dirilen biri için her ihtimal emin ol herşeye bedeldir.

iyi dileklerin için cok tesekkur ederım canım :) Rabbim hakkımızda hayırlı olanı hayırlı zamanda nasip etsin inşaallah..Dualarımız eksik etmeyelim Rabbimize bol bol dua edelim bebeklerimizi sağ salip sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin. şu cümleyi cok seviyorum. >:) sizlede paylasmak ıstıyorum

Sağlıkla gel Bebeğim...

haklısım canım ama bu konu cok hassas gercekten... yasmadan demissin ama ben bekarken bıle bunun korkusunu hıssetmısımdır bebegım ya olmazsa dıye ben bıle suan dusunmeme ragmen bu gecıkmeden heyecanlandım tamamen negatıf olsa uzulurum oyle bır hal ıcıne gırdım nedense ...ayrıca misal sen 6aydır denıyosundur x kişi 6 yıldır ... herkesın hıkayesi ayrı ayrı.. ama ben bu forumda okduklarımdan cıkardıklarımı genele alarak cogu annede gozlemledıklerımı yazayım dedim.. şimdi 6 aydır denıyordur olmuyordur doktorada gıtmemıstır sımdı buna adetınden 1 hafta once baslamı test yapmaya demeliyiz?? daha cok strese gırer ınsan bence ve ılk 1 yıla kadar olmuyorsa b ır problem yoktur 1 yıldan sonra bır tedavıye baslamakata fayda var diye bılıyorum ben ama bu pencere içinde olmayan anne adaylarının çoğu bunları kendılerıne stres yaptıkları ıcın pskolejık olark sıktıklrı ıcın olmuyordur ... ki böyle tanıdgm cok kısı var.. o yüzden öncelikle anne adyalrına böyle rahatlatıcı tavsiyelerde bulmakta fayda var dıye dusunuyorum .. o yüzden kımse kendini kasmasın Her hayırda bir şer her şerde bir hayır vardır.. Rabbim hakkımzdan en hayırlısını versin dualarımızı dileklerimizi hakkımızda en hayırlı kılsın inşaallah.. seninde bebegini en kısa zamanda kucagını ıns. almayı nasıp eder cnm ıyı haberlrını en kısa zamanda buraya yazmayı nasıp etısın ins.

İnşallah isteyen herkesin olur hepimizin yüzüne güler mevlam herşey gönlünce olsun canım.

Tatlim duygularini yazmissin iyi hos guzel yazmissinda bahsettigin sey elle muayene degil yumurtlama akintisi kontrolu,bunu bukadar abartip cahilce bir davranis olarak yorumlamak cok yanlis,doktorlar bunu kendileri oneriyor,yumurtlama zamani akinti degisir ve insan bunu basit bir kontrolle anlayabilir,bu yanlis ve tehlikeli degildir.sandigin gibi rahim yirtilmasi olmaz rahim elimizin aninda ulasabilecegi bir yerde degildir.rahim donmesi falan yazmissin birde:)bukadar abartilacak birsey yok.sonucta sadece akintina bakiyorsun,bu yontem yanlis degil belirtmek istedim.ama tabiki belli bi asamadan sonra hala olmuyorsa doktor takibi en iyisi.bu arada sende insallah hamilesindir.hayirli haberini duyariz ins

ben yumurtlama konttrolunden bahsetmedım. ben elle hamılelık kontrolunden bahsettım sadece kendılerıne zarar vermelerınden endıselendıgım ıcın yazdım. bunasıl yapıldgını dahi bılmeden elle hamıleleık kontrolunun zararlı oldugunu soyledıgımde bunlar sacmalık denılırse bende buna yıne Cahilllik derim. :)

Demekki aynı dönemde evlenmişiz canım. Sağlık olsun, regl gecikmen psikolojikde olabilir. Biraz daha bekle bakalım,hayırlısı. Benimde reglim bu hafta sonu, ama sanki umudum kesildi, hiç belirti yok, hamile değilim gibi. İnşallah çocuk sahibi olmak için çok beklemeyiz.Bu arada elle kontrol işi felan bende yapamam valla, hem korkarım hemde teknoloji bu kadar gelişmişken, öyle teknikler kullanmak banada saçma geliyor

bayanlar adet belirtileriyle çok benzeşiyor hamilelik belirtileri bu yüzden ayırt etmek gerçekten zor. ve herkeste değişik belirtiler oluyor mesela hamile kalanlar ilk göğüslerinden anladıkllarını söylerler bende ise hala göğüslerimde hiçbir değişiklik yok. sadece adetlerimden değişik olarak arada sırada kasıklarıma giren batma hissi ve karnımda kıpraşma hissediyorum. mide bulantım yok baş dönmem yok hiçbişey yok... adet gecikmesi en kesin kanıt. 1 hafta filan geciktikten sonra adetiniz gidin hemen hcg baktırın. eğer normalde akıntınız yumurtlama döneminizden sonra kesiliyorsa ve şüpheli ay da akıntınız giderek artmaya başladıysa ve sürekli devam ediyorsa, kasıklarınıza batma hissi giriyorsa, ve adetiniz geciktiyse hcg yaptırın. adet gecikmeden hamileliği anlayabilmek çok zor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…